تمرین گروهی آزمون طراحی اذر 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mana_memari

عضو جدید
سلام مرسی از لطف دوستان من سری اولی بو که امتحان میدادم با نمره لب مرز هم قبول شدم واقعا تمام چیز هایی که یاد گرفتم تو تمرین تو همین تاپیک بوده مخصوصا آقا فرزاد که خیلی لطف کردن و کسای دیگه ولی توی آزمون من تمام شیت ها رو کشیدم شاید کامل نبود اما پر کردم توی پارکینگ هم تاسیسات رو با پله رفتم پایین تا توی همکف تجاری کف +10 در بیاد فکر کنم هر کی این نکته رو رعایت کرده باشه قبول شه

من این کارو نکردم. زیر تجاری و پر کردم تاسیسات هم از جای دیگه تامیین کردم. ولی قبول شدم

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها از کی شروع کنیم برا طراحی سال بعد؟:w17: تمرینهای جدی و دستی.:neutral: همینجا هم توی تاپیک جداگانه باهم کرکسیون میکنیم:w10:

من موافقم دو بار از نظام مهندسی پرسیدم از دو نفر مختلف الچهره....هر دوشون گفتن به ما گفته شده امتجان بعدی احتمال زیاد خرداد یا تیر برگزار میشه....چه بد اگه خرداد برگزار یشه آخه مدرک منو با ینکه خرداد دفاع کرده بودم زدن 31 تیر...و اینجوری یه ماه کم میارم.....:(به نظرتون چیکار کنم؟؟؟؟امتحان نمیتونم برم نه؟؟؟؟

mana_memari

عضو جدید
من موافقم دو بار از نظام مهندسی پرسیدم از دو نفر مختلف الچهره....هر دوشون گفتن به ما گفته شده امتجان بعدی احتمال زیاد خرداد یا تیر برگزار میشه....چه بد اگه خرداد برگزار یشه آخه مدرک منو با ینکه خرداد دفاع کرده بودم زدن 31 تیر...و اینجوری یه ماه کم میارم.....:(به نظرتون چیکار کنم؟؟؟؟امتحان نمیتونم برم نه؟؟؟؟

فکر می کنم بتونی. چون امسال که سنوات و تا اخر سال باید پر می کردی. یعنی اگه تا اسفند 92 3 سال پر می شد قبول بود

dar be dar

عضو جدید
سلام دوستان
با تبریک به همه مهندسایی که قبول شدن تو تمام رشته و گرایشها
روی صحبت من با بچه های طراحی معماری
من 3 بار شرکت کردم
بار اول 46 از 50 که میشه 23
بار دوم 21
بار سوم 17
جالب اینجاست که هر چی امیدت به بهتر دادن امتحان بیشتر و تجربه بیشتر نمره کمتری میگیری
چندتا تجربه دارم/اول اینکه پول پست حروم نکنید چون یه متن اماده دارن که اخرش اینه که اعتراضات بررسی شد و......هیچی نشد
این متن 10 ساله بدون یه واو کم و زیاد بعد اعتراضات میاد رو سایت
دوم اینکه ما معماریا حمیت نداریم مثل عمرانیا بریزیم تهران و......از ماست که بر ماست/خودمم مثل همه هستم
سوم اینکه امتحانی که ملاکی برای تصحیح نداره جایی برای اعتراض نمیزاره.تخم مرغ شانسی
من تمام شیتهارو کشیدم.راپیدی کردم/مبلمان و اندازه گذاری کردم/نمیگمم ایراد نداشتم اما این نمره من نیست
شخصا تا زمانی که تستی نشه شرکت نمیکنم و شخصیتمو حفظ میکنم/پول مفت تو شیکم مقررات ملی نمیریزم که تو حوزه رشت انگشتام از شدت سرما کرخ شده و میلرزه چ.نگرمایش نداشته
قاطعا خبر دارم سال گذشته کل گیلان 12 نفر قبول شدن که کمتر از 5 درصد بود
امسال هم خبر دارم 3 تا 4 درصد و انقدرررر گند بالا اومده که دیروز تو جلسه نظام گیلان این ازمون و شرایطش مورد بحث بود...
به امید برگزاری تستی ازمون و ارزوی سلامتی همه شما دوستان خوب
یا حق

mraha107

عضو جدید
سلام دوستان منم با21 مردودشدم :crying:هرچندبه نظرخودم خیلی یییییییی ی ی نامردی افتادم:mad:
به همه دوستانی که قبول شدن تبریک میگم :gol::gol:از دوستانی که قبول شدن خواهش میکنم لطف کنن وکاراشونوکامل برامون بذارن:gol:

mana_memari

عضو جدید
طرحتونو ندارید برامون بذارین؟ نمرتون چند شد؟

تا جایی که من فهمیدم واسه قبولی تو این ازمون فقط باید سوتی کلی ندید. نورا اوکی باشن. دسترسی ها تو مسکونی ها درست باشه. ابعاد پارکینگ ها و مسیرهای رفت و امد بدون تداخل با ماشین ها. لابی حتما بذارید و وقتی پله رو جانمایی می کنید حواستون بهش باشه حتی اگر لابی نخواسته بود. به تیر ریزی ها هم حواستون باشه که سرگیر نباشه. رمپ ها سرگیر نباشه. از رمپ معلول به هیچ وجه استفاده نکنید چون خیلی دردسر درست می کنه و طرح و خراب می کنه( این و استادمون گفت). و اینکه شک نکنید این طرحی که بهتون میدن حتما جواب میده. بگردید جواب و پیدا کنید و در اخر شیتاتون خام نباشه. استاد ما که می گفت تا جایی که میشه خط اندازه بزنید. تیپ در و پنجره بزارید. okb و هر چیزی که به دهنتون میرسه بنویسید. حتی من خودم هاشور سرویس و حمام و اشپزخانه رو زدم. ابرو های همه جا رو بذارید( پارکینگ تراس نورگیر حمام و...). سیستم های اطفا حریق و رسم کنید و بنویسید. مسیر عبور کانال کولر هم داکتای عمودی و هم افقی . هاشور سقف کاذبی که کانال ازش رد شده. نرده پله تو مقطع. چاله اسانسور تو مقطع و اندازه گذاری . هر چیزی که به ذهنتون میرسه خلاصه. هر چی هم تمیز تر بهتر. فقط هر چی بیشتر تمرین کنید که با دست ازاد بتونید این جزئیات و اندازه های داخلی و خارجی رو بزنید بهتره. طرح ازمونم و ندارم ولی نمونه هایی که واسه کلاسام کار کردم و می ذارم.

mana_memari

عضو جدید
یه چیز دیگه فقط واسه اینکه حساسیت به گذاشن یا نذاشتن رمپ زیاد بود تو تاپیک: من پیش خانم شریفی نیا که رتبه 1 سال 89 بودن کلاس رفتم. ایشون خودشون می گفتن تا حالا همه بچه هایی که با هاش کلاس داشتن و قبول شدن از جک استفاده کردن تو سال های قبل و امسال هم که من خودم به شخصه دیدم که از کلاس 15 نفره 9 نفر که قبول شدن همه با جک بودن. حالا خود دانید. من چون با اطمینان جک گذاشتم و پلان اماده هم زیاد برده بودم کل پلانها مسکونی و پارکینگ و .... 1.5 ساعته در اومد. بقیه زمان هم ترسیم کردم. فقط یه سوتی بزرگ دادم که اخرش که داشتم اکس می ذاشتم فهمیدم و نتونستم اصلاح کنم. چون مقطع و با خط کش از روی پلان صفحه قبل اندازه میزدم و خط می کشیدم و پلان جلوم نبود و خیلی عجله ای کار می کردم مقطع و میرور کشیدم! باید میرور می شد تا درست باشه ولی خدا رحم کرد و قبول شدم.
راستی حواستون به داکت های تاسیسات( از طبقات مستقیم تا بام، تو پلان بام هم ترسیم شود) و ابعاد نورگیر هم درست باشه.

آخرین ویرایش:

kaveh5

عضو جدید
یه چیز دیگه فقط واسه اینکه حساسیت به گذاشن یا نذاشتن رمپ زیاد بود تو تاپیک: من پیش خانم شریفی نیا که رتبه 1 سال 89 بودن کلاس رفتم. ایشون خودشون می گفتن تا حالا همه بچه هایی که با هاش کلاس داشتن و قبول شدن از جک استفاده کردن تو سال های قبل و امسال هم که من خودم به شخصه دیدم که از کلاس 15 نفره 9 نفر که قبول شدن همه با جک بودن. حالا خود دانید. من چون با اطمینان جک گذاشتم و پلان اماده هم زیاد برده بودم کل پلانها مسکونی و پارکینگ و .... 1.5 ساعته در اومد. بقیه زمان هم ترسیم کردم. فقط یه سوتی بزرگ دادم که اخرش که داشتم اکس می ذاشتم فهمیدم و نتونستم اصلاح کنم. چون مقطع و با خط کش از روی پلان صفحه قبل اندازه میزدم و خط می کشیدم و پلان جلوم نبود و خیلی عجله ای کار می کردم مقطع و میرور کشیدم! باید میرور می شد تا درست باشه ولی خدا رحم کرد و قبول شدم.
راستی حواستون به داکت های تاسیسات( از طبقات مستقیم تا بام، تو پلان بام هم ترسیم شود) و ابعاد درست نورگیر هم باشه.
واقعا خدا خیرت بده

holooooooo

کاربر ممتاز
تا جایی که من فهمیدم واسه قبولی تو این ازمون فقط باید سوتی کلی ندید. نورا اوکی باشن. دسترسی ها تو مسکونی ها درست باشه. ابعاد پارکینگ ها و مسیرهای رفت و امد بدون تداخل با ماشین ها. لابی حتما بذارید و وقتی پله رو جانمایی می کنید حواستون بهش باشه حتی اگر لابی نخواسته بود. به تیر ریزی ها هم حواستون باشه که سرگیر نباشه. رمپ ها سرگیر نباشه. از رمپ معلول به هیچ وجه استفاده نکنید چون خیلی دردسر درست می کنه و طرح و خراب می کنه( این و استادمون گفت). و اینکه شک نکنید این طرحی که بهتون میدن حتما جواب میده. بگردید جواب و پیدا کنید و در اخر شیتاتون خام نباشه. استاد ما که می گفت تا جایی که میشه خط اندازه بزنید. تیپ در و پنجره بزارید. okb و هر چیزی که به دهنتون میرسه بنویسید. حتی من خودم هاشور سرویس و حمام و اشپزخانه رو زدم. ابرو های همه جا رو بذارید( پارکینگ تراس نورگیر حمام و...). سیستم های اطفا حریق و رسم کنید و بنویسید. مسیر عبور کانال کولر هم داکتای عمودی و هم افقی . هاشور سقف کاذبی که کانال ازش رد شده. نرده پله تو مقطع. چاله اسانسور تو مقطع و اندازه گذاری . هر چیزی که به ذهنتون میرسه خلاصه. هر چی هم تمیز تر بهتر. فقط هر چی بیشتر تمرین کنید که با دست ازاد بتونید این جزئیات و اندازه های داخلی و خارجی رو بزنید بهتره. طرح ازمونم و ندارم ولی نمونه هایی که واسه کلاسام کار کردم و می ذارم.
راستی حواستون به داکت های تاسیسات( از طبقات مستقیم تا بام، تو پلان بام هم ترسیم شود) و ابعاد نورگیر هم درست باشه.
باورتون میشه همه ی اینایی که گفتینو من رعایت کرده بودم!!!!!!!
واقعا نمیدونم روند نمره دهی شون چه طوری بوده دوستم همه ی شیتاش ناقص بوده در حد 50 درصده کار من اونم 14 شده من، دوست دیگم شده 24، پارکینگارو درنیاورده رمپ اشتباه مقطع کلا نداشته بقیه شیتاکاملا ناقص، یعنی به نظرتون کاراون با این وضعیت از من بهتر بوده!!!!!!

azadehka

عضو جدید
اول به همه دوستانی که قبول شدن خیلی خیلی تبریک میگم چون واقعا شاخ غولی رو شکوندن.و بعد خواهشا همه پلانها را اینجا بگذارید .که همه استفاده کنیم.

kaveh5

عضو جدید
اول به همه دوستانی که قبول شدن خیلی خیلی تبریک میگم چون واقعا شاخ غولی رو شکوندن.و بعد خواهشا همه پلانها را اینجا بگذارید .که همه استفاده کنیم.
خداییش منم پلانی در اوردم تا حالا همچین پلان خوبی ندیده بودم تمام نکات و الزامات رو توش گنجوندم از اتاق حریق گرفته تا پدافند غیر عامل و ... تمان نکات ترسیم فنی را هم رعایت کردم ولی رمپ زدم ایرادی که داشتم این بود به برش و پلان بام نرسیدم و دیگه اینکه رمپ معلولم کوتاه در اومد یعنی دیگه جا نشد ولی اگه میرفتم اون لحظه جک میزدم دوستان دیگه ایراد کارشونو بگن

mana_memari

عضو جدید
باورتون میشه همه ی اینایی که گفتینو من رعایت کرده بودم!!!!!!!
واقعا نمیدونم روند نمره دهی شون چه طوری بوده دوستم همه ی شیتاش ناقص بوده در حد 50 درصده کار من اونم 14 شده من، دوست دیگم شده 24، پارکینگارو درنیاورده رمپ اشتباه مقطع کلا نداشته بقیه شیتاکاملا ناقص، یعنی به نظرتون کاراون با این وضعیت از من بهتر بوده!!!!!!
بله عزیزم چرا باورم نشه. فکر می کنم همه ی معماری ها در ارتباط با اسکیس به شانسی بودنش کامل اعتقاد دارن. ولی اگه انقد نمرت و پایین دادن شاید یه سوتی بزرگ داشتی که متوجه نشدی یا اینکه برگه هات گم شده مثلا

معمار111

عضو جدید

نه دوست خوبم... اگه آزمون دوبار در سال برگذار بشه تقسیم به دو تا 6 ماه میکنن چون امتحان خرداده سنوات باید تا آخر شهریور باشه ... مثل امتحان آذر ماه دیگه سنوات تا آخر اسفند بود

arefeh

کاربر ممتاز
نه دوست خوبم... اگه آزمون دوبار در سال برگذار بشه تقسیم به دو تا 6 ماه میکنن چون امتحان خرداده سنوات باید تا آخر شهریور باشه ... مثل امتحان آذر ماه دیگه سنوات تا آخر اسفند بود
پس باید بشینم به خوندن آره؟؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
آره دوست خوبم ...با همدیگه ایشالله آخه منم با 47 رد شدم:biggrin: البته سنوات من فکر نکنم برای پرای طراحی پر بشه چون فارغ التحصیلیم خورده 30 بهمن

اوووه آره ...ای بابااااا...اشکال نداره حالا با ما بیا به دردت میخوره....

behnoosh66

عضو جدید

سلام ممنون که راهنمایی می کنی دوست خوبم ،مانا جان من با 23 رد شدم تمام ترسیماتو رسم کردم خیلی هم تمیز ترسیم کردم پارکینگا رو هم حل کردم فقط نکته ارتفاع زیر تجاری رو رعایت نکردم البته اخر بار متوجه شدم که دیر شده بوود خلاصه خیلی تلاش کردم تمام نکاتی که با شما دوستان توو تاپیک می زاشتینو رعایت کردم اصلا فکر نمی کردم که قبول نشم ولی الان خیلی نا امید شدم با خودم گفتم شاید بهتر باشه کلاس برم اخه این دومین باری بود که امتحان می دادم باور می کنی من چقدر وقت گذاشتم برا این امتجان به حدی که پایان نامه ارشدمو هنوز بعد از چند ترم تمدید موفق نشدم دفاع کنم کم کم دارم به سنوات می خورم :( از اوون طرف هم که امتحانو قبول نشدم کلی وقتم به هدر رفت مانا جان شما کدوم شهرین کجا کلاس رفتین ؟ منظورم اینه اگه منم بخام کلاس برم پیش خانم شریفی نیا شماره تماسی ادرسی ازشون میتوونین بهم بدین ؟ ممنونم عزیزم

سانی123

عضو جدید
دوستم میشه نمونه نقشه های اماده ای که برده بودی سر جلسه رو به ما هم بدی من امسال سال اول شرکت میکنم و طراحیم خوب نیست

سانی123

عضو جدید

دوستم میشه نمونه نقشه های اماده ای که برده بودی سر جلسه رو به ما هم بدی من امسال سال اول شرکت میکنم و طراحیم خوب نیست

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ببخشید اما
برای چی میخواین پروانه طراحی بگیرین وقتی تسلط به طراحی ندارین و طراحیتون خوب نیست؟؟؟؟
دوست عزیز ماها درمورد کاری که می کشیم مسئولیم، همین روزا طراح ساختمانی که من نظارتش رو دارم میره شورای انتظامی ، و معلوم نیست چه حکمی براش میدن!!!
برای پول کار نکنین اگر تسلط دارین به کار ، پروانه بگیرین خواهشا

nini_nj

کاربر فعال
ببخشید اما
برای چی میخواین پروانه طراحی بگیرین وقتی تسلط به طراحی ندارین و طراحیتون خوب نیست؟؟؟؟
دوست عزیز ماها درمورد کاری که می کشیم مسئولیم، همین روزا طراح ساختمانی که من نظارتش رو دارم میره شورای انتظامی ، و معلوم نیست چه حکمی براش میدن!!!
برای پول کار نکنین اگر تسلط دارین به کار ، پروانه بگیرین خواهشا
واقعا حرفتون درسته. کنار نظام مهندسی خیلیا رو دیدم که از دلالها کار میگیرن و بدون اینکه پلان رو ببینن مهرو میزنن و پولشو میگیرن!!!!
منم یه طراحو میشناسم که پروانشو باطل کردن. قضیه اونهم اینجور بود که بعد از اینکه ساختمان ساخته شد، پایان کار بهش ندادن و مالک مجبور میشد که ساختمان رو خراب کنه.
میشه بپرسم مشکل طرحش چی بوده؟

• Like
واکنش ها: agin

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا حرفتون درسته. کنار نظام مهندسی خیلیا رو دیدم که از دلالها کار میگیرن و بدون اینکه پلان رو ببینن مهرو میزنن و پولشو میگیرن!!!!
منم یه طراحو میشناسم که پروانشو باطل کردن. قضیه اونهم اینجور بود که بعد از اینکه ساختمان ساخته شد، پایان کار بهش ندادن و مالک مجبور میشد که ساختمان رو خراب کنه.
میشه بپرسم مشکل طرحش چی بوده؟
بعد از اینکه ساختمان ساخته شد، پایان کار بهش ندادن و مالک مجبور میشد که ساختمان رو خراب کنه. ببخشید میشه واضحتر توضیح بدین ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.