تغییر نام یک دانشگاه به سلیقه آقایان!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی‌دانیم این چه عادت بدی است که برخی مدیران به آن مبتلا هستند! انگار کسی نیست به ایشان بگوید: آقایان مسئول، اکنون که تصمیم دارید نام جایی را تغییر دهید، دست‌کم از افراد مجموعه هم نظرسنجی کنید. چرا تصمیمی می‌گیرید که نه تنها اعضای مجموعه، احساس خوبی به آن ندارند، بلکه برتری نیز نسبت به پیش نخواهد داشت؟!

به گزارش «تابناک»، ‌از یازدهم بهمن ماه سال گذشته که دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبه این شورا درباره تغییر نام «دانشگاه تربیت معلم آذربایجان» به «دانشگاه شهید مدنی» را اعلام کرد، زمزمه‌های اعتراض به این تصمیم در منطقه به گوش می‌رسید و تا امروز که جمعی از دانشجویان و اعضای هیأت علمی این مجموعه در تلاش برای ارائه درخواست تجدیدنظر در این مصوبه هستند، هنوز توجیهی برای انتخاب این نام ارائه نشده است.

بنا بر این گزارش، نخستین واکنش رسمی به این تصمیم، هنگامی بود که عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره تغییر نام دانشگاه تربیت معلم آذربایجان به وزیر علوم و رئیس جمهوری تذکر داد.

محمدحسین فرهنگی در این باره گفت: «بنا بر ماده ۱۹۲ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، این تذکر درباره حذف عبارت «آذربایجان» از عنوان دانشگاه تربیت معلم آذربایجان توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزیر و رئیس جمهوری ابلاغ و در جلسه علنی مجلس قرائت شده است».

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو افزود: «تجدیدنظر در این کار لازم بوده و نظر بر اینکه در تغییر نام دانشگاه تربیت معلم آذربایجان با هیأت امنای دانشگاه مشورت نشده و همچنین با نظر دانشجویان، دانشگاهیان و بسیاری از مردم شریف استان نیز هماهنگ نیست، تجدیدنظر مناسب است».

منبع

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالب تر میدونید چی هست ؟

هر تاپیک و پستی در مورد آزربایجان در این انجمن زده میشه به جز ترکها هیچکس پای پستها تشکر نمیزنه

:biggrin:

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما همه درد مشترکیم بیایید همدیگر را فریاد بزنیم از هر جا تفاوت نمیکنه به خدا.

احسنت به شما .

داستان ما همین است :

"موشی در خانه صاحب مزرعه تله موش دید، به مرغ و گوسفتد و گاو خبر داد- همه گفتن تله موش مشکل توست و به ما ربطی ندارد- ماری در تله افتاد و زن مزرعه دار را گزید ، از مرغ برایش سوپ درست کردند، گوسفند را برای عیادت کنندگان سر بریدند و گاو را برای مراسم ترحیم کشتند و در این مدت موش از سوراخ دیوار نگاه میکرد و به مشکلی که به دیگران ربط نداشت فکر میکرد..."

دوست عزیزمونم که گفتن فقط ترکهای پای این تاپیکا تشکر میزنند کاملا درست گفتند، هر تاپیکی در مورد زبان مادری یا فرهنگ بومی و ... زده بشه، فقط واسه بعضیا مهمه! ایشالا که این داستان سر ما پیش نیاد.

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
احسنت به شما .

داستان ما همین است :

"موشی در خانه صاحب مزرعه تله موش دید، به مرغ و گوسفتد و گاو خبر داد- همه گفتن تله موش مشکل توست و به ما ربطی ندارد- ماری در تله افتاد و زن مزرعه دار را گزید ، از مرغ برایش سوپ درست کردند، گوسفند را برای عیادت کنندگان سر بریدند و گاو را برای مراسم ترحیم کشتند و در این مدت موش از سوراخ دیوار نگاه میکرد و به مشکلی که به دیگران ربط نداشت فکر میکرد..."

دوست عزیزمونم که گفتن فقط ترکهای پای این تاپیکا تشکر میزنند کاملا درست گفتند، هر تاپیکی در مورد زبان مادری یا فرهنگ بومی و ... زده بشه، فقط واسه بعضیا مهمه! ایشالا که این داستان سر ما پیش نیاد.

من که ترک نبودم
اما اگه احساس کنم چیزی حقه ازش دفاع میکنه...حتی اگه به من ربطی نداشته باشه..

هرچند این مشکل ربطی به ترک بودن و فارس بودن نداره
اول زبونهای محلی رو نابود میکنن...فردا نوبت زبان فارسیه...
و اون روز روز مرگ ماست

coherent

عضو جدید
احسنت به شما .

داستان ما همین است :

اول مممنون از شما دوم اینکه باید باور کنیم که اگاهی بخشیدن به موضوع مهم حقوق انسانی و حق انتخاب زبان و ... برای هم وطنان در همه جای ایران با روند تخریبی که بعضی از دوستان در پیش گرفتند به جایی نمیرسه باید باور کنیم که همه ما که در ارکان تصمیم گیری و سیاست گذاری نیستم ما هم مثل شما یک شهروند این کشوریم پس موضع خودتان را با ما شفاف و به دور از مثئل منطقه ای روشن کنیدو این باور شما که دیگران با شما نیستند مردود است.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که ترک نبودم
اما اگه احساس کنم چیزی حقه ازش دفاع میکنه...حتی اگه به من ربطی نداشته باشه..

هرچند این مشکل ربطی به ترک بودن و فارس بودن نداره
اول زبونهای محلی رو نابود میکنن...فردا نوبت زبان فارسیه...
و اون روز روز مرگ ماست

جای خوشحالی داره که امثال شما هستند و دلگرمی است برای ما.

در کشور ما، کارگزاران به دو گروه تقسیم میشن، بخشی که میخوان فارسی رو نگه دارند و بخشی که تعدادشون کم ولی قدرتشان زیادتر است، سعی در پیاده سازی فرهنگ اسلامی و زبان عربی دارند. ولی دیگر زبانها هیچ پشتیبان و حامی ندارندو اگر زبانهای غیر رسمی، از بنیه خوبی برخوردار نباشند از بین خواهند رفت.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول مممنون از شما دوم اینکه باید باور کنیم که اگاهی بخشیدن به موضوع مهم حقوق انسانی و حق انتخاب زبان و ... برای هم وطنان در همه جای ایران با روند تخریبی که بعضی از دوستان در پیش گرفتند به جایی نمیرسه باید باور کنیم که همه ما که در ارکان تصمیم گیری و سیاست گذاری نیستم ما هم مثل شما یک شهروند این کشوریم پس موضع خودتان را با ما شفاف و به دور از مثئل منطقه ای روشن کنیدو این باور شما که دیگران با شما نیستند مردود است.

ممنونم
متاسفانه ماها شناخت زیادی از هم نداریم ولی دوستان قدیمی که باهم آشنا بودیم مثلا زبانشان کرد بود، رابطه خوبی با هم داشتیم و موضع و هدف مشترکی را دنبال میکردیم و آنها میدانستند که من هر حقی برای خودم قائلم برای آنها نیز قائلم و در واقع اگر باهم باشیم به حقمان میرسیم نه با تخریب همدیگر. اگر گفتیم که فقط برای بعضیا مهم است واقعا اینجوریه. شما مطمئنا در اطراف خودتان هستند افرادی که نابودی زبان و فرهنگشان برایشان اهمیتی ندارد و این مساله را مربوط به عصر گذشته و غقب ماندگی میدانند. تلاش این خواهد بود که این تفکر غلط را که ناشی از خودکم بینی در برابر یک فرهنگ تبلیغ شده می باشد از بین ببریم

pesare abidell

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمی‌دانیم این چه عادت بدی است که برخی مدیران به آن مبتلا هستند! انگار کسی نیست به ایشان بگوید: آقایان مسئول، اکنون که تصمیم دارید نام جایی را تغییر دهید، دست‌کم از افراد مجموعه هم نظرسنجی کنید. چرا تصمیمی می‌گیرید که نه تنها اعضای مجموعه، احساس خوبی به آن ندارند، بلکه برتری نیز نسبت به پیش نخواهد داشت؟!

به گزارش «تابناک»، ‌از یازدهم بهمن ماه سال گذشته که دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبه این شورا درباره تغییر نام «دانشگاه تربیت معلم آذربایجان» به «دانشگاه شهید مدنی» را اعلام کرد، زمزمه‌های اعتراض به این تصمیم در منطقه به گوش می‌رسید و تا امروز که جمعی از دانشجویان و اعضای هیأت علمی این مجموعه در تلاش برای ارائه درخواست تجدیدنظر در این مصوبه هستند، هنوز توجیهی برای انتخاب این نام ارائه نشده است.

بنا بر این گزارش، نخستین واکنش رسمی به این تصمیم، هنگامی بود که عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره تغییر نام دانشگاه تربیت معلم آذربایجان به وزیر علوم و رئیس جمهوری تذکر داد.

محمدحسین فرهنگی در این باره گفت: «بنا بر ماده ۱۹۲ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، این تذکر درباره حذف عبارت «آذربایجان» از عنوان دانشگاه تربیت معلم آذربایجان توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزیر و رئیس جمهوری ابلاغ و در جلسه علنی مجلس قرائت شده است».

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو افزود: «تجدیدنظر در این کار لازم بوده و نظر بر اینکه در تغییر نام دانشگاه تربیت معلم آذربایجان با هیأت امنای دانشگاه مشورت نشده و همچنین با نظر دانشجویان، دانشگاهیان و بسیاری از مردم شریف استان نیز هماهنگ نیست، تجدیدنظر مناسب است».

منبع

داداش از این مشکلات واسه همه اقوام ایرانی به وجود میاد.
این اشخاصی که در راس کار هستند و تصمیم میگیرند دلشون به حال کسی نمیسوزه.
این ها مامورند تا هویتمون رو بگیرند.
از این قبیل مشکلات واسه ما هم به وجود اومده.تاپیکش رو هم زدم.
هر چقدر هم فریاد بزنیم به جایی نمیرسد....
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...میلاد-میداودی-به-دفن-فرهنگسرای-بهمن-علاءالدین

baby face nice

عضو جدید
اصلا چه معنی داره آدربایجان دانشگاه داشته باشه.

من مثل تو فکر نمیکنم درست برعکس اتفاقا به این مردم مفتخرم که مخالفتشون را ابراز میکنن و غیرت هنوز توشون نمرده من عاشقه آذری ها هستم بهترین دوستامم آذری هستن

جالب تر میدونید چی هست ؟

هر تاپیک و پستی در مورد آزربایجان در این انجمن زده میشه به جز ترکها هیچکس پای پستها تشکر نمیزنه

:biggrin:

این خندت برای چیه من نمیدونم شاید به این دلیله که غیرت توت مرده و نمیتونی درک کنی.
بنده فارسم ولی متاسفانه تشکرام تموم شده وگرنه تشکر میکردم از این پست الان هم تشکر میکنم
تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر :gol::gol::gol::gol:

coherent

عضو جدید
ممنونم
متاسفانه ماها شناخت زیادی از هم نداریم ولی دوستان قدیمی که باهم آشنا بودیم مثلا زبانشان کرد بود، رابطه خوبی با هم داشتیم و موضع و هدف مشترکی را دنبال میکردیم و آنها میدانستند که من هر حقی برای خودم قائلم برای آنها نیز قائلم و در واقع اگر باهم باشیم به حقمان میرسیم نه با تخریب همدیگر. اگر گفتیم که فقط برای بعضیا مهم است واقعا اینجوریه. شما مطمئنا در اطراف خودتان هستند افرادی که نابودی زبان و فرهنگشان برایشان اهمیتی ندارد و این مساله را مربوط به عصر گذشته و غقب ماندگی میدانند. تلاش این خواهد بود که این تفکر غلط را که ناشی از خودکم بینی در برابر یک فرهنگ تبلیغ شده می باشد از بین ببریم
کاملا حق با شماست من هم موافق هستم و نظرم اینه که شما سعی در جلب افراد به دیدگاهتونو داشته باشید و فکر نکنید تمام فارسها دشمن شما هستند و با منطق و استدلال حتی افراد نا آگاه رو هم آگاه کنید

pesare abidell

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاملا حق با شماست من هم موافق هستم و نظرم اینه که شما سعی در جلب افراد به دیدگاهتونو داشته باشید و فکر نکنید تمام فارسها دشمن شما هستند و با منطق و استدلال حتی افراد نا آگاه رو هم آگاه کنید
;););)

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مثل تو فکر نمیکنم درست برعکس اتفاقا به این مردم مفتخرم که مخالفتشون را ابراز میکنن و غیرت هنوز توشون نمرده من عاشقه آذری ها هستم بهترین دوستامم آذری هستن

:gol::gol::gol:

دمت گرم آبجی

این خندت برای چیه من نمیدونم شاید به این دلیله که غیرت توت مرده و نمیتونی درک کنی.
بنده فارسم ولی متاسفانه تشکرام تموم شده وگرنه تشکر میکردم از این پست الان هم تشکر میکنم
تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر :gol::gol::gol::gol:[/QUOTE]

فکر نکنم خنده ایشون از روی بی احترامی باشه، به نظر میاد از ناراحتی است که احساس کردند دوستان سایر قومیتها اهمیتی به موضوع نمیدهند ولی خوشبختانه با حضور امثال شما حداقل واسه خود من ثابت شد برداشت ما زیاد هم درست نبوده است.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز

کلامتون کاملا متینه و من این جملتون رو فراموش نمیکنم.
ولی کاش مخاطبا افرادی مثل شما با وجدانی پاک و تفکری منطقی داشتند. باور کنید کسایی تو همین باشگاه هستند که اصلا نمیشه یک کلمه منطقی باهاشون حرف زد و سریع با حرکات بسیجی وار و شعارگونه میان موضوع تاپیک رو ببخشیدا به گند میکشنو میرن. انقدر از این آدما دیدیم اینجا که متاسفانه خودمونم در بحث کردنها یه کم خشنتر عمل میکنیم.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا ببین ما خوزستانی ها چی میکشیم.
دیروز با یه نفر که عرب بود بحث فوتبالی میکردم.
پیرهنی که تنش بود پیرهن محمد نور بازیکن تیم ملی عربستان و الاتحاد بود.
میگفت من از ایران خوشم نمیاد گفتمش تو داری تو ایران زندگی میکنی و...

حرکت ایشون کاملا اشتباهه ولی باید حرف دل ایشون رو هم شنید بعد قضاوت کرد. اگر فقط صرفا به این خاطر که عرب هستند و این عقیده رو دارند، کارشون اصلا توجیه نداره، ولی اگر به خاطر شرایط بد زندگی و بی مهریهای نظام و ... به این وضع دراومده باید تا حدودی بهش حق داد ولی بازم میگم نه اینکه لباس کشور دیگه رو تنش کنه. متاسفانه عربهای کشور ما وضع معیشتی خوبی ندارند و تا جایی که من میدونم و شنیدم خیلی بی مهریها در حقشون میشه.

pesare abidell

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرکت ایشون کاملا اشتباهه ولی باید حرف دل ایشون رو هم شنید بعد قضاوت کرد. اگر فقط صرفا به این خاطر که عرب هستند و این عقیده رو دارند، کارشون اصلا توجیه نداره، ولی اگر به خاطر شرایط بد زندگی و بی مهریهای نظام و ... به این وضع دراومده باید تا حدودی بهش حق داد ولی بازم میگم نه اینکه لباس کشور دیگه رو تنش کنه. متاسفانه عربهای کشور ما وضع معیشتی خوبی ندارند و تا جایی که من میدونم و شنیدم خیلی بی مهریها در حقشون میشه.

شنیدن کی بود مانند دیدن.
در ضمن خیلی ها وضعشون خوب نیست دلیل نمیشه که ....

coherent

عضو جدید
کلامتون کاملا متینه و من این جملتون رو فراموش نمیکنم.
ولی کاش مخاطبا افرادی مثل شما با وجدانی پاک و تفکری منطقی داشتند. باور کنید کسایی تو همین باشگاه هستند که اصلا نمیشه یک کلمه منطقی باهاشون حرف زد و سریع با حرکات بسیجی وار و شعارگونه میان موضوع تاپیک رو ببخشیدا به گند میکشنو میرن. انقدر از این آدما دیدیم اینجا که متاسفانه خودمونم در بحث کردنها یه کم خشنتر عمل میکنیم.
روزی یکی از شعرای فرانسوی به المانها در جنگ جهانی دوم گفت :که بر کشتزارهای ما با سنگینترین تانکهایتان بیایید زیرا گندمهایی(اندیشه) که در عمق کاشته میشوند پربارترند.

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی جای تاسف داره این حرکتشون ولی جای خوشحالی که شما و میداوودی در برابر این جرکت اعتراض کردین و این خیلی مهمه :gol:

احساسات شما قابل درکه ولی باید به عربهای داخل کشورمان احترام گذاشت. متاسفانه این سیاست یکسان سازی ن..م هست که باعث میشه فرهنگها دشمن هم بشوند. اگر هر قوم و قبیله ای فرهنگ و زبان و تاریخ خودش رو داشته باشد، مشکلی از این قبیل بوجود نخواهد آمد. چرا باید یک فرهنگ و زبان در کشور حاکم باشد؟ (اصلا موضوع ربطی به زبان رسمی کشور ندارد، برای بار 1000 ام میگویم برای کسانی که متوجه قضیه نمیشن و بحثهای تاپیک رو به انحراف میکشند.)

البته من فهمیدم شما در مورد چه مسئله ای صحبت میکنی
گفتم که اول گویش های محلی..زبان های محلی نابود میشن..بعد نوبت بقیه هستش

منتها برای خشک کردن یه درخت باید ریشه هاش رو بزنی
..که خوب در کشور ما بخوبی داره اجرا میشه

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
شنیدن کی بود مانند دیدن.
در ضمن خیلی ها وضعشون خوب نیست دلیل نمیشه که ....

یعنی وضعشون خیلی خرابتره یا خوبه؟

میگم دلیل نمیشه این حرکت رو انجام بده، کارش اشتباهه، ولی این نظامه که زمینه اشتباه کردن رو پیش میاره.

مثال میزنم
من عینکم رو میزارم رو صندلی، یکی میاد میشینه روش و میشکنه، باعث شکست عینک کیه؟ درسته اون شکسته و باید حین نشستن نگاه میکرد، ولی این منم که زمینه این اشتباه رو بوجود آوردم.
آیا اگر نظام همون امکاناتی که واسه بغضیا فراهم کرده واسه اونم فراهم میکرد بازم اینکارو میکرد؟ ولی بازم تاکید بر اینکه کار ایشون اشتباهه.

روزی یکی از شعرای فرانسوی به المانها در جنگ جهانی دوم گفت :که بر کشتزارهای ما با سنگینترین تانکهایتان بیایید زیرا گندمهایی(اندیشه) که در عمق کاشته میشوند پربارترند.

:gol::gol::gol::gol: :gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

baby face nice

عضو جدید
:gol::gol::gol:

دمت گرم آبجی

تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر :gol::gol::gol::gol:

فکر نکنم خنده ایشون از روی بی احترامی باشه، به نظر میاد از ناراحتی است که احساس کردند دوستان سایر قومیتها اهمیتی به موضوع نمیدهند ولی خوشبختانه با حضور امثال شما حداقل واسه خود من ثابت شد برداشت ما زیاد هم درست نبوده است.[/QUOTE]

خواهش;)

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته من فهمیدم شما در مورد چه مسئله ای صحبت میکنی
گفتم که اول گویش های محلی..زبان های محلی نابود میشن..بعد نوبت بقیه هستش

منتها برای خشک کردن یه درخت باید ریشه هاش رو بزنی
..که خوب در کشور ما بخوبی داره اجرا میشه

روحیه استبدادی و توتالیته گری اینجوریه دیگه و با امکاناتی که داره سعی میکنه به هدفش برسه بدون اهمیت دادن به خواسته های دیگران. :gol:

همین کارا رو کردن که........دی.......:cool:

که؟ :que:

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف فوق العاده خنده داری زدین... دقت کردین؟!
بله
واقعا خنده داره
اسمایل خنده هم که گذاشته بودم :smile:
چرا دوست دارین اینجوری فکر کنید؟؟؟
فکر نمیکنم
مطمئن هستم

تاپیکی با موضوعیت اتحاد ملی
تاپیکی با موضوعیت قتل و آدمکشی و نسل کشی عده ای آدم

همراه با تشکرهای شان !

:smile:

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله
واقعا خنده داره
اسمایل خنده هم که گذاشته بودم :smile:

فکر نمیکنم
مطمئن هستم

تاپیکی با موضوعیت اتحاد ملی
تاپیکی با موضوعیت قتل و آدمکشی و نسل کشی عده ای آدم

همراه با تشکرهای شان !

:smile:

خنده داره و مسخره...!
باید علامت دیگه ای میزاشتین...
واقعا با خوندن نظرتون و دیدتون متاسف شدم...
و اگه احتمالی باشه همه ی ترک زبانان دید شما رو داشته باشن بیشتر تاسف آوره...
هرچند خدا رو شکر دید شما خیلی کم پیدا میشه...یه جورایی تو این دوره زمونه عتیقه شده...

تاپیکایی هم که تشکر پای پست های ترک زبانان زده شده رو هم بیارید بد نیست یکیش یه تاپیکی بود درباره ی رقص آزری
یا یکی که درخواست تالار برای ترک زبانان بود...

منم خیلی از تاپیک هام تشکری نداشته آیا این دلیل میشه؟
نگید این حرفا رو...
در پناه حق

آخرین ویرایش:

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
متوجه مشکل نشدم
مشکل اینجاست که چرا "آذربایجان" از اسم دانشگاه حذف شده؟
البته میدونم اسم دانشگاه "تربیت معلم" تهران هم داره تغییر کرد، خودم پارچه رو سر در دانشگاه دیدم
اما اسمش رو یادم نموند
فکر نمیکنم عوض کردن اسم دانشگاه بخاطر "آذربایجان" بوده، که منطقی نیست. 2تا استان کشورمون هستن

تربیت معلم سبزوارم هم عوض شده ولی اسمش شده "دانشگاه حکیم سبزواری"!!!
اینم نظر یکی از هموطنانمونه که بهتره بخونیم

با توجه به اينكه دانشگاه تربيت معلم آذربايجان در خاك ممقان مي باشد و اهالي ممقان محل كشاورزي خود را جهت علاقمندي به پيشرفت علم و تحصيل بطور رايگان در اختيار دولت قرار داده اند بهتر نيست به جهت قدرداني نام دانشگاه بنام يكي از علماي عاليقدر ممقان مثل علامه ممقاني ( شيخ عبدالله مامقاني ) و يا علماي ديگر شهر ممقان نامگذاري شود و يا نام شهر ممقان به آخر اسم جديد اضافه شود در غير اينصورت تنها نام آذربايجان خيلي بهتر است.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا