تغيير رشته از رياضي به برق!

bAHMAN87

عضو جدید
سلام؛من دانشجوي ترم آخر رياضي محض هستم؛دوست دارم ارشد برق و مخابرات بخونم؛به نظر شما امكانش هست؟ بايد از كجا شروع كنم؟ به نظرتون ميتونم خودم را به كنكور سال آينده برسونم؟ اصلا به نظر شما بهتره برم كارشناسي برق بخونم يا ارشد؟

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام؛من دانشجوي ترم آخر رياضي محض هستم؛دوست دارم ارشد برق و مخابرات بخونم؛به نظر شما امكانش هست؟ بايد از كجا شروع كنم؟ به نظرتون ميتونم خودم را به كنكور سال آينده برسونم؟ اصلا به نظر شما بهتره برم كارشناسي برق بخونم يا ارشد؟

سلام دوست عزیز
بین ریاضی و برق اختلاف زیاده
به نظر من اگه برای ورود به بازار کار میخواهین به نظرم از کارشناسی برق شزوع کنید بهتره اما اگر صرفا برا مذرک میخواهین ارشد خوبه

dadash masoud

عضو جدید
اگه خواستي واسه برق بخوني.مخابرات نرو.برو كنترل.مسايل مشترك با رياضي داره مثلن كنترليا جبر خطي شمارو بايد پاس كنند.وخيلي نزديكتره.يادت باشه چون ظرفيتها كم شده بايد زحمت بيشتري بكشي.

bAHMAN87

عضو جدید
شما خودت چه گرايشي ميخوني؟ چون من بايه دكتراي مخابرات صحبت كردم ميگفت ارشد مخابرات خيلي رياضي داره؛البته اونم گفت كه كار سختيه! حوصله ي دوباره خوندن درساي دبيرستان را ندارم وگرنه مطمئنا اگه از كارشناسي شروع كنم راه امن تري را انتخاب كردم؛كسي را نميشناسيد كه برق را از ارشد شروع كرده باشه؟

nazliii

شما خودت چه گرايشي ميخوني؟ چون من بايه دكتراي مخابرات صحبت كردم ميگفت ارشد مخابرات خيلي رياضي داره؛البته اونم گفت كه كار سختيه! حوصله ي دوباره خوندن درساي دبيرستان را ندارم وگرنه مطمئنا اگه از كارشناسي شروع كنم راه امن تري را انتخاب كردم؛كسي را نميشناسيد كه برق را از ارشد شروع كرده باشه؟

مخابرات ریاضی و امار زیاد داره اما مباحث اصلیش نیستن فقط باید به عنوان پایه بلد باشی .اگه خواستی یه نگاهی به کتاب های برق بنداز اونوقت ببین میتونی بخونی یا نه.
فقط ریاضی نیست
باید مدار و الکترونیک و اجزیه تحلیل خوب بلد باشی تا بتونی ارشد قبول شی.

bAHMAN87

عضو جدید
ممنون از راهنماييتون ولي فرض كنيد من درسايي كه مربوط به ارشدند را خوندم و قبول شدم؛بايد بعدش بقيه ي درساي كارشناسي برق و مخابرات را هم بخونم؟ يا تو ارشد برام ارايه ميدند؟ اصلا به نظرتون تو ارشد ميتونم با بچه هاي برق رقابت كنم و موفق باشم؟

nazliii

F
ممنون از راهنماييتون ولي فرض كنيد من درسايي كه مربوط به ارشدند را خوندم و قبول شدم؛بايد بعدش بقيه ي درساي كارشناسي برق و مخابرات را هم بخونم؟ يا تو ارشد برام ارايه ميدند؟ اصلا به نظرتون تو ارشد ميتونم با بچه هاي برق رقابت كنم و موفق باشم؟

بعد از قبولی تو ارشد اگه آزاد قبول بشین چنذ تا واحد پیش نیاز بهتون میدن.سراسری بشین که دیگه نه.از لحاظ رقابت با بچه های برق بله به نظرم بتونین به شرطی که نرم افزار های مربوط به برق رو یاد بگیرین و یا تو کلاسهای آموزشی که تو فنی حرفه ای برگزار میشه شرکت کنید که گواهی نامه هم میذن بهتون

alireza_tc_eng

عضو جدید
سلام ارشد خابرات گرایش رمز و گرایش سیستم ریاضی زیاد داره ولی خب اون دید مهندسی هم نیازه صرفاً درس پاس کردن و مدرک گرفتن نیست اونجوری نمیتونی موفق باشی.....

sarah119

عضو جدید
هر کاری ک فک میکنی درسته انجام بده....پیگیر شو مطمئنم موفق میشی....
مدرک تو دنیای پرمدرک امروزی مهم نیست!
فقط باید یاد بگیری و بزنی جلو....بهترین باشی...

بازار کارو ...درست میشن .مهم اینکه بدونن تو خیلی جلو رفتی و خیلی چیزا میدونی....

bAHMAN87

عضو جدید
ممنون از راهنماييتون ولي منظورتون دقيقا از ديد مهندسي چيه؟!

آخرین ویرایش:

00000000000w8

عضو جدید
ممنون از راهنماييتون ولي منظورتون دقيقا از ديد مهندسي چيه؟!
من هم تغییر رشته دادم از ریاضی به مخابرات با این تفاوت که من از کاردانی عوض کردم و الان کارشناسی برق می خونم
از لحاظ ریاضیات و محاسبات خیلی از خود بچه های برق جلو هستم ولی چون دیدگاه برقی من همون چیزی که دوستان گفتن دید مهندسی ضعیف هست اذیت میشم ولی در کل چون ریاضی خوندم توان یادگیری و همچنین تجزیه تحلیل بالاتری نسبت به برقی ها دارم
امیدوارم برات مفید باشه حرفام

bAHMAN87

عضو جدید
من هم تغییر رشته دادم از ریاضی به مخابرات با این تفاوت که من از کاردانی عوض کردم و الان کارشناسی برق می خونم
از لحاظ ریاضیات و محاسبات خیلی از خود بچه های برق جلو هستم ولی چون دیدگاه برقی من همون چیزی که دوستان گفتن دید مهندسی ضعیف هست اذیت میشم ولی در کل چون ریاضی خوندم توان یادگیری و همچنین تجزیه تحلیل بالاتری نسبت به برقی ها دارم
امیدوارم برات مفید باشه حرفام
خیلی خیلی ممنون من دنبال یه نفر بودم که تو این راه بهم امید بده و صحبت شما خیلی امیدوار کننده بود.در هر صورت من هم شروع کردم خوندن برای امتحان ارشد مخابرات توکل به خدا.

آخرین ویرایش:
بالا