تغيير رشته؟(كمك)

سحر123

عضو جدید
:cry::cry:سلام. كسي ميتونه شرايط تغيير رشته رو برام توضيح بده؟
من امسال انتخاب رشته كردم و اول مكانيك رو انتخاب كردم كه به احتمال 99.9% قبولم.ولي الان فهميدم كه اين رشته اصلا با روحيات من سازگار نيست ومي خوام برق يا عمران رو انتخاب كنم. ميشه راهنمايي كنيد چه طور بايد تقاضاي تغيير رشته بدم؟ كي ميتونم اين كارو بكنم همون روز اول ميشه؟:cry::cry:

raminbabak

اخراجی موقت
باید یه ترم اول رو بخونی بعد درخواست بد همون دانشگاه خودتون در ثانی باید دنبال دانشگاه های هم رتبه یا پایینتر همون دانشگاهی که میخونی باشی وگرنه نمی تونی ...مثلا منطقه 1 یا 2 ..... مثلا اگر مکانیک خرم آباد می خوندی باید دنبال دانشگاه های باشی که در عمران یا ... هم ترازه خرم آباد باشن .....

سحر123

عضو جدید
باید یه ترم اول رو بخونی بعد درخواست بد همون دانشگاه خودتون در ثانی باید دنبال دانشگاه های هم رتبه یا پایینتر همون دانشگاهی که میخونی باشی وگرنه نمی تونی ...مثلا منطقه 1 یا 2 ..... مثلا اگر مکانیک خرم آباد می خوندی باید دنبال دانشگاه های باشی که در عمران یا ... هم ترازه خرم آباد باشن .....
نه منظورم تغيير رشته تو همون دانشگاه بود. من مكانيك-عمران -معماري-برق-كامپيوتر-صنايع انتخاب كردم. به همه ي اين رشته ها ميتونم برم؟

sina_oonline

عضو جدید
یکی از دوستام می خواست از مکانیک بره برق شرایطش این بود که باید دو ترم اول معدلش بالای 18 بشه که بتونه وارد برق بشه و وقتی رفت توی برق هم معدلش بالای 17 بمونه تا یک سال!این معدل هم فقط با درس های اختصاصی محاسبه میشه....
البته اون دانشگاه شریف بود ولی فکر نمی کنم فرقی کنه دانشگاه قوانین همه یکیه.......باس بری برا رشته ای که میخوای از دانشگاه بپرسی سقف معدل چنده
نگران نباش مشکلی نداره واحدا رو هم تطبیق میدن عمرت هدر نمی ره

H3kt0rz

عضو جدید
سلام دوستان امیدوارم که حالتون خوب باشه
من از فناوری اطلاعات صنعتی ارومیه قبول شدم و قراره که از بهمن کلاسامون شروع بشه(ان شاالله)
مشکلم اینجاست که از خود رشته(فناوری اطلاعات) و ماهیتش خوشم میومد و خوشم میاد ولی از بازار کارش شدیدا نگران هستم...از طرفی دیگر در انتخابهای پایین تر از رشته های دیگه میتونستم قبول بشم(طبق نتیجه نهایی که از طرف سازمان سنجش اعلام شده)حالا میخواستم ببینم که میتونم با این رشته شهرها یا سایر رشته شهرهای مورد نظر تغییر رشته و دانشگاه بدم..اگه آره چه شرایطی میخواد؟؟؟
لطفا در صورت اطلاع حتما جواب بدید
از راهنمایی های انسان دوستانتون بشدت ممنونم:دی

Darko

عضو جدید
مصوبه جديد وزارت علوم.
اميدوارم به درد بخوره.

پیوست ها

• transfer_sar89.pdf
    533.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0