تصاویر ناب از وسایل بجای مانده از حضرت محمد(ص)...!

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
من وارد بحث سندیت نمی شم چون اطلاعات کافی در این مورد ندارم ولی به احتمال قوی بعضی از اشیا با توجه به تسلط عثمانی به منطقه وسیع قابل جمع آوری بوده...

اطلاعاتی در مورد این وسایل:
این وسایل با نام Kutsal Emanetler = امانات مقدس در سرای Hirka-i Saadet در مجموعه کاخ موزه توپکاپی نگهداری میشه و تا جایی که من اطلاع دارم در ایام خاص و ماه مبارک رمضان به نمایش در میارن.

عکسها:
لینک 1
لینک 2

گردش مجازی (`360):
لینک 1
لینک 2

ویکی انگلیسی:
Islamic Relics

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
آره
90 دصدش الكي هستش و خودشون اثار تاريخي ساختن كه يه افرادي رو بكشونن اونجا و تيغشون بزنند

این نظریه رو حتما با باستان شناسان و کاوشگران در میون بزارید، خیلی جدیده نظریتون

hadien

عضو جدید
محض اطلاع دوستان باید برسونم که:
بعضی چیزهای پیامبر(ص) به ائمه رسید و به امام زمان رسیده است
عصا، انگشتر، زره و ذوالفقار حضرت از وسایلی است که با حضرت مهدی(عج).

تاپیک تاپیک جالبی بود.
اما سندیتی ندارد.

دوست من اتفاقا چیزی که شما می فرمایید سندیت نداره شما از کجا می دونید این چیزا به امام زمان رسیده تازه امامی که اصلا ندیدش فقط به اتکا به چنتا حدیث ؟

اگر چه من به صحت این وسائل که متعلق به این افراد باشه شک دارم چون ترکیه برای جلب توریست دست به هر کاری میزنه اخه عمامه یوسف کجا بود ؟ کشتی نوح هم که ترکیه هست (آرارات) بگذریم هر روز یه کشتی نوح توی جهان پیدا میشه :biggrin:

ولی بهرحال این وسائل هست و در ضمن با آزمایش روی ایزتوپ های اون میشه فهمید متعلق به چند سال قبل هست به عبارتی قابل اسناد تر هست از اون چیزی که شما می فرمایید

در کل برای من اهمیت چندانی نداره تصور اینکه با این شمشیرهای نمایش داده شده چنتا ایرانی رو توی جنگ های از دم تیغ گذروند (مهم تر از همه آدم های بی گناه) اعصاب منو بهم میریزه هیچ چیز جالبی برای من نداره