تشک ارگونومیک طبی

helen2

عضو جدید


امروزه به هر فروشگاه کالای خوابی که سر بزنید فروشندگان محصولات زیادی را با نام تشک طبی به شما معرفی می‌نمایند. به گفته برخی از پزشکان و پژوهشگران تشک‌های طبی مناسب ترین نوع تشک برای خواب هستند. استفاده از تشک‌های طبی به دلیل انعطاف پذیری کمی که دارند برای بدن و ستون فقرات بسیار مناسب است.اما باید دید که تشک طبی رویال اصل به چه تشکی اطلاق می‌گردد؟
برای مشاهده قیمت تشک طبی رویال اصل وارد سایت خوابستان شوید.

مهمترین نکته در انتخاب یک تشک خوشخواب، تاثیر آن بر سلامت جسمانی افراد می‌باشد. امروزه تشک طبی رویال اصل تنها به تشک‌های اسفنجی اطلاق نمی‌گردد. تشک‌های طبی اسفنجی دارای سختی بسیاری هستند که مانع از انعطاف پذیری آنها در نقاط مورد نیاز بدن انسان در هنگام خواب می‌شود و به همین علت باعث ایجاد خشکی در بدن می‌گردد اینگونه تشک‌های سخت توسط پزشکان تنها برای افراد دارای مشکلات جسمانی و دردهای عضلانی یا افراد مسن تجویز می‌گردد.
برای مشاهده قیمت تشک طبی رویال اصل وارد سایت خوابستان شوید.


تشک‌های طبی با افزایش تعداد متقاضیان برای خرید آنها در انواع مختلف طراحی و تولید می‌شوند. تشک‌های طبی فنری و تشک‌های فول طبی از این نوع می‌باشند. یکی از مهمترین انواع تشک طبی رویال اصل که به عنوان تشک تمام طبی شناخته می‌شود نوع ارگونومیک است. تشک تمام طبی ارگونومیک همانگونه که از نام آن پیداست کاملا مناسب ارگونومی (حالت استاندارد) بدن انسان می‌باشد اما ارگونومی چیست؟
برای مشاهده لیست قیمت تشک طبی رویال اصل وارد سایت خوابستان شوید.

ارگونومیک چیست ؟

ارگونومی یا ارگونومیک شاخه ای از علم مهندسی است که به طراحی ابزار و لوازم مطابق با استانداردهای ساختار بدن انسان برای حفظ سلامت فیزیکی و جسمانی انسان می‌پردازد. ابزارهای ارگونومیک مانع از ایجاد دردهای ناشی از قرار گیری بدن در حالات غیر استاندارد می‌شود.

تشک ارگونومیک

استفاده از ارگونومیک در تولید و ساخت تشک جهت ایجاد بهترین بستر برای استراحت بدن دغدغه بسیاری از پژوهشگران بوده است و امروزه پیشرفت تکنولوژی منجر به تولید تشک ارگونومیک مطابق با نیازهای جسمانی انسان گردیده است. تشک ارگونومیک با حفظ حالت ستون فقرات در حالت ایستاده به هنگام دراز کشیدن از فشارهای وارده به قسمت‌های مختلف بدن جلوگیری به عمل می‌آورد و با پخش کردن این فشار در طول تشک باعث ایجاد یک خواب با کیفیت و مفید فاقد تنش‌های جسمانی مضر برای انسان می‌شود.

تشک‌های ارگونومیک برای رهایی افراد از دردهای کمر و دردهای ناشی از دیسک کمر بسیار مفید هستند، حفظ فرم ستون فقرات در حالت ایستاده در هنگام خواب یکی از مهمترین فاکتورهای تشک‌های ارگونومیک است که در کاهش مشکلات ناشی از دیسک کمر و داشتن یک خواب مفید نقش مهمی را ایفا می‌کند.


تشک های ارگونومی به چه تشک هایی میگویند؟

امروزه به دلیل حساسیت بالای خریداران به سلامت خواب خود که ارتباط تنگاتنگی با کیفیت تشک دارد، شرکت‌های تولیدکننده به سمت تولید تشک‌هایی رفته‌اند که دارای حداکثر سازگاری با اندام افراد باشد که به این ویژگی‌ها به اصطلاح ارگونومی گفته می‌شود. به همین منظور، تشک‌هایی تحت عنوان تشک‌های طبی روانه بازار شدند که تا حد قابل قبولی ویژگی‌های سازگار با اندام انسان در آنها تعبیه شده بود. رفته رفته با تمرکز بیشتر بر طراحی بهتر این مدل، متخصصان مدل دیگری به نام طبی فنری را طراحی کردند که حداکثر راحتی و استاندارد را برای خریدان به ارمغان می‌آورد. با افزایش محبوبیت این مدل، متاسفانه برخی تولیدکنندگان که از دانش کافی برای طراحی این مدل‌ها برخوردار نبودند، به سمت طراحی این مدل‌ها رفتند تا در بازار این مدل‌های جدید، سهمی به دست آورند. لازم به آگاهی است که کیفیت این مدل‌ها بسیار به جنس مواد به کار رفته و نوع طراحی حساس هستند و اگر همه چیز به صورت کامل و اصولی در آن‌ها در نظر گرفته نشود، عملکرد مورد انتظار را به خریداران ارائه نمی‌دهد. در این مقاله به ویژگی هایی که یک تشک طبی رویال اصل استاندارد باید داشته باشد، می‌پردازیم.

تشک های طبی

مهمترین تفاوت این نوع تشک‌ها با مدل‌های فنری، عدم استفاده از فنر در این تشک‌ها می‌باشد. همچنین این تشک‌ها عمر بالاتری نسبت به مدل‌های فنری دیگر دارند و معمولا سفت‌تر هستند و از موادی با جنس‌های مرغوب‌تر نسبت به تشک‌های فنری تهیه می‌شوند. اما این تشک‌ها همچنان ایراد ماندن اثرات قوس و برآمدگی بدن را روی خود دارند. در انتخاب این تشک‌ها، یکی از مهم‌ترین عواملی که باید در نظر گرفته شود جنس مواد سازنده تشک است که برای شما حساسیت‌زا نباشند. بهتر است مطلب 5 ویژگی تشک طبی فنری را نیز بخوانید.
تشک فنری

این نوع از تشک‌ها ساده‌ترین مدل‌های تشک می‌باشند که معمولا در مکان‌هایی که اولویت اول کاهش هزینه تشک است، مورد استفاده قرار می گیرند. این تشک‌ها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند از جمله: تشک های با فنر متصل و فنر منفصل. تشک‌های با فنر متصل از تعداد زیادی فنر که جابجایی هر کدام مستقل از یکدیگر است، تشکیل شده است. در مقابل تشک‌های با فنر منفصل از تعدادی فنر که به یکدیگر وصل بوده و جابجایی هر کدام به دیگری وابسته است تشکیل شده است. از معایب این تشک‌ها می‌توان به عمر کمتر آنها و ماندن قوس در نواحی مرکزی اشاره کرد.

تشک های فنری کماکان بیشترین استفاده را در بین انواع تشک های موجود دارند. اسکلت اصلی این تشک ها فنر می باشد. معمولا ساختار این تشک ها از یکی از دو نوع فنر متصل (Bonnel Spring) یا منفصل (Pocket Spring) تشکیل می شود.
 
Similar threads

Similar threads

بالا