تست RT برای جوش

تست RT تستی است که جواب نهایی را میدهد یعنی 100 در100 این تست دقیقا مثل عکسبرداری از دندان میباشد .
برای تشخیص دادن عیوب احتیاج به تجربه و تخصص میباشد و همچنین معیاری که ما می خواهیم ان را اندازهگیری کنیم و این جوش را تایید کنیم بستگی به استانداردی دارد که ما به کار می بریم .
در چه عمقی و در چه اندازه ای ؟
ایا جوش ما تحت نیرو قرار دارد؟
ایا در موقع جوشکاری از حوضچه مذاب به اندازه کافی محافظت میشود؟

NAV!D

عضو جدید
سلام .
من یه سوال دارم آقایون و خانمها مهندسی مکانیک چکار جوش و تست جوش داره .
آخه من خودم رشته ام مهندسی جوش هست ولی نمیدونم چرا توی بخش مکانیک درباره جوش میخونم .

rattling_boy

عضو جدید
سلام .
من یه سوال دارم آقایون و خانمها مهندسی مکانیک چکار جوش و تست جوش داره .
آخه من خودم رشته ام مهندسی جوش هست ولی نمیدونم چرا توی بخش مکانیک درباره جوش میخونم .

خوب قربون مدرک مهندسیت برم وقتی قراره یه مهندس مکانیک سرپرستی یه پروژه رو بر عهده بگیره اولا باید با روش های ساخت قطعات آشنا باشه دوما اگه لازم بود بعضی جاها خودش دست به کار بشه نه اینکه واسه جوش دادن بدنه یه ماشین مجبور شه که کلی وقت و هزینه صرف کنه تا یه جوشکار ماهر بیاد و انجامش بده:confused:

سلام مهندس
البته جسارت نباشه شما تخصوصتون از ما تو جوش بیشتره. ولی همونطور که میدونید
جوش فرایند وسیعی است که انقدر وسیعه که حالا حالا ها برای کامل شدن جا داره ولی اونطور که میدونید بیشترین کاربرد جوش تو صنعته بعد تو ساختمان و عمران و اینم باید بدونید که جوش تو صنعت به خاطر دقت و کارایی هایی که در صنعت وجود داره از اهمیت خاصی برخورداره کسی مثل دکتر ستاری فر الانم تقریبا 15 ساله که تو امیر کبیر استاده هنوزم میگه من هنوز کامل این فرایند و روشها شو نمیدونم .
جوش علمی از متالوزی و مکانیک است که هر دو مکمل همن .

aghamohamadi

عضو جدید
سلام مهندس
البته جسارت نباشه شما تخصوصتون از ما تو جوش بیشتره. ولی همونطور که میدونید
جوش فرایند وسیعی است که انقدر وسیعه که حالا حالا ها برای کامل شدن جا داره ولی اونطور که میدونید بیشترین کاربرد جوش تو صنعته بعد تو ساختمان و عمران و اینم باید بدونید که جوش تو صنعت به خاطر دقت و کارایی هایی که در صنعت وجود داره از اهمیت خاصی برخورداره کسی مثل دکتر ستاری فر الانم تقریبا 15 ساله که تو امیر کبیر استاده هنوزم میگه من هنوز کامل این فرایند و روشها شو نمیدونم .
جوش علمی از متالوزی نیک است که هر engfa.com/archives/131693.htmدengfa.com/archives/131693.htmو مکمengfa.com/archives/131693.htmل همن .