تراريوم

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خسته نباشی ...همین مطلبی که من نوشتمو خب زحمت بکش بخون ...مراحل کارشو خودم نوشتم :D

ولی خب .... ابعاد و محل قرار گیری از نظر نور رو بگو ؟

میخوای تراریوم بسته باشه یا باز ؟ قصد داری چه چیزایی بکاری .....

یکی از آکواریوم ها 61*46*31 ه ابعادش. یکی هم 28*25*15 هست تقریبا. خب خونه ما طوریه که هم پنجره شمالی داره و هم جنوبی. کوچیکه هم میخوام بذارم توی اتاقم که پنجره جنوبی داره. نور داره دیگه.

کدوم بهتره؟! خب مراقبتش زیاده؟ یه جوری نباشه که همش کود بهش بدمااااا :)

Hamzeh856

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
یکی از آکواریوم ها 61*46*31 ه ابعادش. یکی هم 28*25*15 هست تقریبا. خب خونه ما طوریه که هم پنجره شمالی داره و هم جنوبی. کوچیکه هم میخوام بذارم توی اتاقم که پنجره جنوبی داره. نور داره دیگه.

کدوم بهتره؟! خب مراقبتش زیاده؟ یه جوری نباشه که همش کود بهش بدمااااا :)

حالا چقد دقیق این 60 طول هست 30 هم عمق دیگه ؟

اونم که خیلی کوچیکه فانتزی در میاد

جنوبی بهتره ولی باید به گونه ای باشه که بشه تراروم رو چرخوند . تو کوچیکه میتونید کاکتوس و و یا گیاه گوشتی بکارین ...تو بزرگه هم گیاه برگی .... مثلا پلکترانتوس فوق العادس خودم هم تست کردم . حسن یوسف هم خوب میشه ...البته بعضی وقتا فصلی باید گیاه رو عوض کرد ..... مث نمونه پایین که خودم درستش کردم ....

IMG_0017.jpg

حالا اصل کاری که بستر کاشت هست ....

کف رو معمولا یه لایه سنگ یا سفال خورد شده بریز . حدود 1.5 سانت

بعدش یه توری ( پشه بندی ) قرار بده .

مرحله بعدی خزه ... اگه نداشته مهم نیست ولی خوبه ...بعدش ذغال بریز ...اگه ذغال اکتیو باشه خوبه ولی هم قیمتش بالاست و هم تاریخ مصرف داره .

من خودم ذغال معمولی به شرطی که مواد نفتی نداشته باشه . ذغال ریز باشه و حدود 2 سانت . دباره توری بذار ...بین هر مرحله توری باید قرار بگیره .

حالا میمونه بستر اصلی که باید دید چه گیاهی میخوای بکاری .... معمولا اینجا کوکوپیت و پیت حرف اول رو برای گیاهان برگساره ای میزنن ...البته کومپوست هم اضافه بشه به همراه برگ خوبه .

مرحله ی بعدم کشت گیاه و دکور

اگه خاکش غنی باشه کود نمیخواد و یا از اول با خاک مخلوط میشه .... بعدش ماهی یک بار اخرشه اونم در صورت لزوم چون قرار نیست رشد زیادی داشته باشن گیاهامون

اگه سوالی هست بازم بپرسین...ممکنه بعضی چیزا یادم رفته باشه

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه دقیق دقیق بخوای باید صبر کنیم تا صبح. چون تویِ حیاطن :) طول* عرض* ارتفاعه دیگه:D
اون فانتزیه برای اتاقم خوبه. دوز داریم از اینا :love:

کالاتیا ماکویانا دارم. برگ بیدی هم دارم. حسن یوسف دارم اونم دو رنگشو. اینا خوبه؟
اگه اینجوری باشه که خیلی آسونه. خب یه سوالی دارم. چه گیاهایی باید باشن؟ منظورم اینه لازم نیست که نیاز نور و آبشون و این چیزاشون مشابه هم باشه؟!

Hamzeh856

کاربر ممتاز
اگه دقیق دقیق بخوای باید صبر کنیم تا صبح. چون تویِ حیاطن :) طول* عرض* ارتفاعه دیگه:D
اون فانتزیه برای اتاقم خوبه. دوز داریم از اینا :love:

کالاتیا ماکویانا دارم. برگ بیدی هم دارم. حسن یوسف دارم اونم دو رنگشو. اینا خوبه؟
اگه اینجوری باشه که خیلی آسونه. خب یه سوالی دارم. چه گیاهایی باید باشن؟ منظورم اینه لازم نیست که نیاز نور و آبشون و این چیزاشون مشابه هم باشه؟!

خب کاش ارتفاش بیشتر بود ...کالاتیا رو بی خیال اصن جا میشه عایا ؟

برگ بیدی به نظرم زیاد خوب جواب نده شایدم بده ولی ارزش تست داره ...حسن یوسفم نور خوب داشته باشه دیدی که تو تراریومم خوب بوده .....

معمولا بهتره نیاز آبی و خاکی یکی باشه تا دچار مشکل بعد ها نشی .... ولی خب اگه بتونی میشه یعنی شدنیه که نیاز ابی یخورده متفاوت باشه ....

حالا باید ببینی چه گیاهایی دم دستت هست ...پلکترانتوس خیلی عالیه بتونی تهیه ش کنی ...

تراریوم خشک بیشتر نگهداریش آسونه تا راه اندازیش ....

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب چند تا گیاه معرفی کن که برم بگیرم. خوشگل باشن و چیزی نباشه که همه دیده باشنو بشناسن. مثل حسن یوسف.

در مورد خشک و ترش میرم تو نت میخونم. زحمتت میشه دیگه. مرسی بازم:gol:

Hamzeh856

کاربر ممتاز
خب چند تا گیاه معرفی کن که برم بگیرم. خوشگل باشن و چیزی نباشه که همه دیده باشنو بشناسن. مثل حسن یوسف.

در مورد خشک و ترش میرم تو نت میخونم. زحمتت میشه دیگه. مرسی بازم:gol:

به این لینک بری متوجه میشی .... خواهش میکنم :gol:

بالا