تحلیل op-amp

nadielectron

عضو جدید
سلام دوستای الکترونیکی کسی میتونه در مورد تحلیل مدار داخلی op-ampکمکم کنه ممنون میشم

behnam_elec

کاربر بیش فعال
سلام دوستای الکترونیکی کسی میتونه در مورد تحلیل مدار داخلی op-ampکمکم کنه ممنون میشم

سلام دوست خوبم اگه میخوای اپ امپ روخوب تحلیل کنی اولا باید خوب مدار بلد باشب ثانیا برو کتاب تکنیک پالس رو بگیر اون میتونه کمک عالی ای بربات باشه
با ارزوی موفقیت;)

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام.اگه میتونی مدارتو بذار تو سایت یا اسم مدار رو بزار.من کمکت کنم.مخصوصا اگه باشه بیشتر میتونم کمک کنم.mos

mostafa ahmadi67

عضو جدید
سلام دوست عزیز اگه کتاب مدارهای میکروالکترونیک سدرا رو داشته باشی یه فصلی داره به اسم (مدارهای مجتمع آنالوگ-فصل 10)اونجا مدار داخلی یه 741 رو به طور کامل تشریح کرده
میتونه بهت کمک کنه

madf

عضو جدید
آپ امپ

آپ امپ

سلام
برو کتاب تحلیل مهندسی مدار, نوشته هیت کمرلی,فصل آپمپ رو اول بخون خیلی به درد میخوره.:cool:

araz_heidari

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای شمیمی شما دخالت نکن برو یه جای دیگه تبلیغ سایتت رو بکه
سلام
چرا عصبانی شدین عزیز
اگه سایت میتونه کمک کنه بزار باشه
بزار برن بگردن بچه ها تا چیزهای جدید یاد بگیرن
این سایت هم به نظر سایت بدی نمیاد:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

mohandes_s

عضو جدید
سلام
کی می تونه با ewb یا pspise مدار داخلی op amp را طراحی کنه؟؟؟؟؟؟؟

navidkhob

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

سلام ببین دوست خوب شما برای قوی شدن تو مباحث تحلیلی مثل مدار و الکترونیک نیاز به یک مقدار دانایی داری اما بیشتر توانایی لازم داری که به قوله مولف کتاب مدار پارسه باید این قدر مثال حل کنی تا دست و مغزت داغ بشه.پس شما می تونی با کتاب نظریه اساسی مدار ها و شبکه های آقای ارنست کوه یا engineering circuits analysis نوشته هیت و کتاب قطعات و مدارات الکترونیک نشلسکی و کتاب تست مدرسان شریف واسه داغ کردت دستت استفاده کنی فایل زیر هم به دردت می خوره که از National Semiconductor هستش که واست آپلود می کنم.
http://www.4shared.com/document/lZ0gt56p/AN-31.html

sasa.electronic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خوبید ببینید مهندس op-ampمدارات مختلفی داره اول باید ببینی مدارت حلقه بستس یا حلقه بازه بعد اگه حلقه بسته بود نوع فیدبک رو مشخص کنی که فیدبک مثبت یا منفی اگه خروجی به پایه مثبت ورودی داده شده بود فیدبک مثبت هست و اگر به پایه منفی ورودی داده شده بود فیدبک منفی البته باید توجه کرد که به دلایل مزایایی که فیدبک منفی نسبت به مثبت داره عمومأدر مدارات از فیدبک منفی واسه بالا بردن پایداری ... استفاده میشه .اگه فیدبکت منفی بود در ورودی و پایه های مثبت و منفی جریان به داخل op-ampوارد نمیشه پس ولتاژدر دوسر ورودی مدارت برابر خواهد بود و بسته به نوع طراحی مدار بین ورودی وخروجیمیتونی از kvl یا kclاستفاده کنی .البته این تحلیل فقط واسه پارامترهای dc کاربرد داره و برای پارامتر های ac بهره تقویت کننده بای لزومأنوع مدار از اینکه معکویس کننده یا غیر معکوس کننده وجمع کننده یا مدا بافر و op-ampباکاربرد تفاضلی رو تشخیص بدی و با استفاده از فرمول های خاص هرکدوم از این کاربرد ها بهر تقویت کننده رو محاسبه کنی.امید وارم با مختصر دانشی که داشتم تونسته باشم منظورم رو درست منتقل کنم.