تحلیل تخصصی تمام اینورترهای بازار ایران

ARC_2008

مدیر بازنشسته
با سلام مجدد ؛
چند نوع اینورتر در ایران فروش خوبی دارند ؟
siemens-omron-delta-vacon-invt-rymbus-schneider-teco-abb-و...
به لیست بالا اضافه کنید . شروع کنید به مشخصات فنی - برتری ها - امکانات و تمامی آنچه قابل شرح دادن باشد . از منوها ، پارامترهای موجود ، کاربردها ، بازار آن در ایران ( تنها اینکه اگر واردکننده یا متخصص روی اینورتر خاصی هستید ، در مقام مقایسه ، زیاده روی نفرمائید ! ) ، بگوئید. آنچنان که یک معرفی کامل باشد . از اینورتر . برای من که تا به حال اصلا اینورتر ندیده ام . نه ؛ نشده با آن کار کنم . می خو اهم با اینورتر مرا آشنا کنید( فقط تخصصی ) .اگر فردا از نزدیک دیدمش انگار با آن کار کرده باشم . حالا تا آنجا که امکان دارد .
با تقدیم احترام . متشکرم.

ARC_2008

مدیر بازنشسته
... از اینورترهای INVT شروع می کنم :

کمپانی INVT در سال 2002 تاسیس گردیده و در حال حاضر یکی از تولید کنندگان برتر درایوهای AC در کشور چین است .
این کمپانی دارای شبکه توزیع گسترده ای در کشورهای مختلف جهان می باشد . رنج کامل محصولات تولید شده جهت موارد مختلف صنعتی ، قیمت مناسب ، طراحی دقیق و پشتیبانی فنی قوی سبب رشد صعودی گسترش این شرکت در عرصه جهانی گشته است .
این کنترل کننده های دارای سه نوع chf-che-chv عرضه می شوند . ساختار این درایوها به گونه ای است که قسمت کنترل از قدرت آن ماژولار است .
در کاربردهای صنعتی معمول از سری CHF و CHE ( ماکزیمم 700 کیلو وات ) می توانند بهترین انتخاب باشند .
در سری CHF کنترل به صورت V/F است و در سری CHE نح.ه کنترل به صورت برداری بدون سنسور و با خطای سرعت کمتر از 0.5 درصد می باشد .
علاوه بر این در مدل CHV می توان از کارت های مختلف جهت کاربردهای متمایز بهره جست . کارت ارتباط سریال - کارت مخصوص صرفه جویی در مصرف برق در ماشین های تزریق - کارت مخصوص شبکه های آبرسانی - کارت پالس اینکودر - کارت توسعه ورودی / خروجی ها و ... از جمله این کارت ها هستند .
این اینورتر یک نرم افزار جالب را نیز دارا می باشد که امکان دسترسی و تغییر تمامی پارامترها - نمایش تمامی مقادیر جاری اینورتر - امکان LOG و رسم منحنی و ... را داراست .
...
در ادامه به تشریح ورودی و خروجی های اینورتر و پارامترهای موجود می پردازیم .

aslani606

عضو جدید
سلام

آیا کتابی برای کار با دریوهای(اینورتر) زیمنس
و یا sew
تو بازار کتاب هست
یا مقاله ای در این زمینه

sew

micromaster

ناديا

عضو جدید
با سلام مجدد ؛
به لیست بالا اضافه کنید . شروع کنید به مشخصات فنی - برتری ها - امکانات و تمامی آنچه قابل شرح دادن باشد . از منوها ، پارامترهای موجود ، کاربردها ، بازار آن در ایران ( تنها اینکه اگر واردکننده یا متخصص روی اینورتر خاصی هستید ، در مقام مقایسه ، زیاده روی نفرمائید ! ) ، بگوئید. آنچنان که یک معرفی کامل باشد . از اینورتر . برای من که تا به حال اصلا اینورتر ندیده ام . نه ؛ نشده با آن کار کنم . می خو اهم با اینورتر مرا آشنا کنید( فقط تخصصی ) .اگر فردا از نزدیک دیدمش انگار با آن کار کرده باشم . حالا تا آنجا که امکان دارد .
شما چه جور مدير هستي كه اينورتر نديدي

ARC_2008

مدیر بازنشسته
شما چه جور مدير هستي كه اينورتر نديدي
:D سلام ...
بابا اینجوری گفتم که بقیه شرکت کنند و این تاپیک شکل قوی تری پیدا کنه . یه جورایی خودمو گذاشتم جای اون کسی که برای مثال دانشجو ست و هنوز وارد بازار کار نشده . وگرنه نه تنها اینورتر دیدم ، .... (!) . ;)
در هر حال با تشکر .:smile:

farizin

عضو جدید
شرکت ساپکو کتاب خوبی درباره درایورها و اینورترهای AC مربوط به سری زیمنس داره:cool:

farizin

عضو جدید
کنترل دور موتورهای Ac
درایورهای صنعتی Siemens
تألیف : مهندس سید رسول نبی ن/زاد-مهندس رامین اسلامی
شرکت صابکو (دپارتمان آموزش)
قیمت : 41000 ریال
شرکت صاپکو (خدمات آموزشی) : 88832939-021

a_sedaghati

عضو جدید
با سلام مجدد ؛

شرکت Parker - SSDDrives انگلستان:
این شرکت در سال 1975 با تولید درایوهای DC شروع به کار کرد و در سال 1985 اولین درایو AC و سرو را تولید کرد. محصولات این شرکت تا سال 1992 با نام SSD عرضه میشد. در این سال با ادغام این شرکت با Invensys نام محصولا به Eurotherm Drives تغییر نمود و تا سال 2005 این روال ادامه داشت. در این سال شرکت Parker این شرکت را خرید و نام محصولات به Parker-SSDDrives تغییر نمود.
این شرکت در حال حاضر 4 مدل اینورتر در مدلهای 690P 650V 650, 890 با قابلیتهای مختلف و درایوهای DC مدل 508, 512 , 514 , 590 در مدلهای دیجیتال و آنالوگ تولید می نماید.
تمامی محصولات دیجیتال این شرکت دارای یک PLC داخلی قدرتمند است که در بین درایوها منحصر به فرد می باشد.
اگرچه قیمت محصولات این کمپانی نسبتا بالاست ولی قابلیتهای آن باعث شده که در برخی کاربردها و صنایع بی رقیب باشد. به خصوص درایو DC که مقام اول جهانی را داراست و یالغ بر 70% ماشین آلاتی که وارد کشور شده و موتور DC دارند مجهز به این اینورترها باشد.
www.ssddrives.com
www.ghomescontrol.com

شاهو

عضو جدید
به نظر من بهترین کتاب یا جزوه آموزشی در مورد درایو همون یوزر منوال خودشه که من با استفاده از همون تونستم پروزه انجام بدم

mahdikalate

عضو جدید
سلام
من قبلا با اينورتر هاي invt كار كردم الان كه تحريم هستيم و وارد نمي شن جا يگزين بهتر چي هست؟
ممنونم

abuata

عضو جدید
سلام به دوستان
منظور از اینورتر توی مبحث کنترل ،سیستم کنترل دقیق دور موتور های dc و ac و هستش؟(در الکترونیک آماتوری به معنای مبدل ولتاژ dc به ac هست)اگه ممکنه یه کم توضیح بدین؛ آیا این مبحث رفرنس کلاسیک داره؟ ازراهنمایی اساتید بزرگوار ممنونم

lord

عضو جدید
سلام دوستان
در راه اندازی اینورتر اشنایدر مدل ATV 212 به مشکل ذیل برخورد کرده ام
در زمان استارت اینورتر تا فرکانس 25 بالا می آیید بعد در این فرکانس صفحه نمایش چشمک می زند و اینورتر خاموش و روی صفحه نمایش عبارت OL1 ظاهر می شود برای برطرف کردن این عیب چه کار کنم

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
در راه اندازی اینورتر اشنایدر مدل ATV 212 به مشکل ذیل برخورد کرده ام
در زمان استارت اینورتر تا فرکانس 25 بالا می آیید بعد در این فرکانس صفحه نمایش چشمک می زند و اینورتر خاموش و روی صفحه نمایش عبارت OL1 ظاهر می شود برای برطرف کردن این عیب چه کار کنم

احتمال زیاد درایو اورلود میکنه ..... یا الکتروموتوری که گذاشتید باری بیشتر از بار تنظیم شده روی درایو رو طلب میکنه و یا اینکه تنظیمات درایو روی جریان کمتری از بار نامی قرارداده شده ..