تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام
شما دارید یک سیستم plm رو با نرم افزار CAD مقایسه می کنید!!! درسته که V5 نیاز های مربوط به CAD رو رفع می کنه ولی چیزی که V6 رو از V5 متمایز می کنه قابلیت اتصال و هماهنگی اون با سیستم plm هست.
شما می تونید با V5 به نرم افزار های ERP و یا حتی خیلی ساده تر به نرم افزار های office اتصال پیدا کنید؟
تغییرات مهندسی مربوط به قطعه توی سیکل طراحی قطعات را چطور تعریف می کنید و چطور می تونید مدیریت کنید که قطعاتی که مربوط به یک مجموعه با 4000 قطعه ی متفاوت میشن توی سیکل طراحی تا ساخت و ورود به بازار با هم هماهنگ باشند و مشکلاتشون رفع بشه؟

V5 از لحاظ ارتباط با یک سیستم plm تفاوتی با v6 ندارد. تنها تفاوت در این است که بدون این سیستم هم کار می کند. v5 با enovia plm6 یا smarteam یا simens teamcneter برای سالهاست که استفاده می شود. در ایران چون این سیستم ها استفاده نشده است کسی از این قابلیت v5 خبر ندارد و حالا که v6 بدون وجود plm کار نمی کند همه مجبور به پیگیری این مسئله و راه اندازی enovia, سرور بانک اطلاعاتی و .. شده اند.

در نسخه v5 پس از اتصال به یک سیستم Plm منوی جدیدی تحت عنوان smartteam یا enovia اضافه می شود.

mehd0551

عضو جدید
چیدمان قطعات

چیدمان قطعات

سلام برا چیدنکنار هم قطعات تو کتیا برا برش دادن راه حلی چیزی بلد نیستید.تا بشه بهترین کار را با هاش کرد و کمترین دور ریز مواد اولیه را داشته باشم.من تو همین کتیا v5 دستم فول آپشن راه بیفته بسم هست مگه کجا میخوام برم با 120 محیط (و نزدیک به صدو بیست نرم افزار جانبی جالب) خوبه یاد گیری یه همچین نرم افزاری که بتونی تجسمت را بیاری رو سیستم و به هیچیزی برای این کار وابستگی نداشته باشی اما یه ضرب المثی هست تو ده ما که میگه اگه بتونی یه نون را از تو تنور دربیاری هنر کردی نه این که هزارتا نون بپزی و همش را تو تنور بریزی

mds_eng

کاربر فعال
V5 از لحاظ ارتباط با یک سیستم plm تفاوتی با v6 ندارد. تنها تفاوت در این است که بدون این سیستم هم کار می کند. v5 با enovia plm6 یا smarteam یا simens teamcneter برای سالهاست که استفاده می شود. در ایران چون این سیستم ها استفاده نشده است کسی از این قابلیت v5 خبر ندارد و حالا که v6 بدون وجود plm کار نمی کند همه مجبور به پیگیری این مسئله و راه اندازی enovia, سرور بانک اطلاعاتی و .. شده اند.

در نسخه v5 پس از اتصال به یک سیستم Plm منوی جدیدی تحت عنوان smartteam یا enovia اضافه می شود.

شما کاملا درست می فرمایید.ولی منظور من توانایی ارتباط V5 نبود. چون که ارتباط نرم افزار های CAD با plm رو نمیشه از قابلیتهای نرم افزار دونست. در اصل توانایی plm هست که می تونه انواع نرم افزار رو بشناسه و به این تواناییش multiCAx گفته می شه. شما تصور کن نرم افزار داغونی مثل سالید ورکز هم می تونه به enovia وصل بشه اما دلیل نمیشه که سالید نرم افزار خوبی باشه
اما V6 برای enovia طراحی شده و امکاناتی مثل representation ها و انواع explorer ها داره که بسیار به این سیستم کمک می کنه

mehd0551

عضو جدید
آپ دیت کتیا

آپ دیت کتیا

سلام آپ دیت کتیا را از کجا میتونم تهیه کنم اگه کسی داره لطف کنه برام ایمیل کنه ممنون میشمm.mehdipour@msn.com

عشق کتی

عضو جدید
سلام مهندس من یکی پایه م. رو من حساب کن. اینم ایمیلم جور شد خبر بدهyonessharifi66@yahoo.com
ok چه در این فروم و یا ارتباطات دیگر ، چنانچه تیمی تشکیل شد ، حتما اطلاع میدهم. فقط دوستان اگر تمایل دارند،اعلام کنند. و یا اگر بستر مناسبی پیدا کردند ما را بیخبر نگذارند. هدف راه اندازی این سیستم در محیطی آموزشی است که البته باید با احتیاط قدم برداریم.
من باز هم به این نکته اسرار میکنم ، راه یادگیری و آموزش، ساختن و تولید، و... انفرادی نیست ، بلکه گروهیست و V5 (به شکلی که در ایران وجود دارد) حتما شما را منزوی خواهد کرد. به یاد داشته باشیم قدرت در تبادل اطلاعات است و V6 نقطه آغاز راه به معنای تخصصی آن است . شعار کلیدی داسو راهنمای خوبیست:
IF WE asked the right question
we can change the world
زین پس به جای کلمه نامئنوس V5 بگویید V6

آخرین ویرایش:

عشق کتی

عضو جدید
سلام دوست عزیز
واقعا من این مدتی که با catia V6 کار می کنم خیلی ازش خوشم اومد. خییییییییییییییللللللللللللللللی عالیه. یکه یکه.
مخصوصا enovia که از لحاظ مدیریت فایل و تغییرات مهندسی فوق العادست.
راستش من برای یکی از شرکت های خودرو سازی دارم این سیستم را راه اندازی می کنم (قابل توجه کسانی که می گفتن خودرو سازی های ایران استفاده نمی کنن) و این یک ماهی که باهاش کار کردم به این نتیجه رسیدم که V5 خیلی ضعیف تر از V6 هست و حتی سرعت V6 خیلی از V5 بیشتره. تصمیم دارم اگه خودم شرکتی تاسیس کردم از سیستم مدیریتی enovia توش استفاده کنم.
اگه برای راه اندازی و استفاده از enovia به مشکلی برخوردید خوشحال میشم اگه بتونم کمکی بکنم.
ممنونم حتما به اطلاعات شما نیاز داریم .
مهندس شما موفق به نصب delmia , SIMULIA , 3DLIVE هم شده اید یا فقط catia را نصب کرده اید؟

mds_eng

کاربر فعال
ممنونم حتما به اطلاعات شما نیاز داریم .
مهندس شما موفق به نصب delmia , SIMULIA , 3DLIVE هم شده اید یا فقط catia را نصب کرده اید؟

این پکیجی رو که نصب کردم 3Dvia و Delmia رو هم داره. بخصوص delmia رو خودم خیلی پیگیر بودم چون که خودم برای کارهای روزانه ام بیشتر از delmia استفاده می کنم تا catia.
واقعا دلمیا امکانات فوق العاده ای داره. بخصوص برای شبیه سازی انواع مانکن ها و شبیه سازی خطوط تولید و رباتیک کردن اون ها. پیشنهاد می کنم حتما امتحانش کنی

فقط نکته ی مهم اینه که پکیجی که نصب می کنی چک کنی ببینی لایسنسشونو داره یا نه. لایسنس های دلمیا این هاست:
delmia machining: xmi
delmia mbom planning: xmp
delmia robotics: xro

yones66

عضو جدید
مهندسین به دادم برسید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آپدیت کتیا v5 رو نصب کردم sp5 رو عالی شد یعنی حتی میتنونم بگم سرعت کار و مشکل باز کردن فایلها رو که مشکل تاریخ دادشتن رو به کلی مرتفع کرد ولی با کمال تعجب دیدم گزینه سیو رو از دست دادم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بای دچیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
شما کاملا درست می فرمایید.ولی منظور من توانایی ارتباط V5 نبود. چون که ارتباط نرم افزار های CAD با plm رو نمیشه از قابلیتهای نرم افزار دونست. در اصل توانایی plm هست که می تونه انواع نرم افزار رو بشناسه و به این تواناییش multiCAx گفته می شه. شما تصور کن نرم افزار داغونی مثل سالید ورکز هم می تونه به enovia وصل بشه اما دلیل نمیشه که سالید نرم افزار خوبی باشه
اما V6 برای enovia طراحی شده و امکاناتی مثل representation ها و انواع explorer ها داره که بسیار به این سیستم کمک می کنه

- سالیدورکس نرم افزار بسیار خوبی است. همه برنامه ها در جایگاه خودشان خوبند. لطفا برنامه ها را بطور کلی و با یک جمله زیر سوال نبرید.

- multicax بخش اضافی است که روی کتیا، enovia و ... نصب می شود و توانایی خواندن اطلاعات نرم افزارهای دیگر را به آنها می دهد پس بطور پیش فرض بخشی از برنامه plm یا برنامه CAD نیست. Multicax بطور پیش روی هیچ نسخه ای از کتیا چه v5 و چه v6 وجود ندارد و در کنار آنها نصب می شود. نگاهی به این بیاندازید:

http://www.3ds.com/products/catia/p...DAL-1/?cHash=6fe764fbb409e4e0cb2de70c01051a22

mds_eng

کاربر فعال
مهندسین به دادم برسید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آپدیت کتیا v5 رو نصب کردم sp5 رو عالی شد یعنی حتی میتنونم بگم سرعت کار و مشکل باز کردن فایلها رو که مشکل تاریخ دادشتن رو به کلی مرتفع کرد ولی با کمال تعجب دیدم گزینه سیو رو از دست دادم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بای دچیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

امیدوارم این روش بتونه بتون کمک کنه
توی options در قسمت general>document>document environments حالت folder باید current باشه. اگر نیست به current تبدیلش کن.

mds_eng

کاربر فعال
- سالیدورکس نرم افزار بسیار خوبی است. همه برنامه ها در جایگاه خودشان خوبند. لطفا برنامه ها را بطور کلی و با یک جمله زیر سوال نبرید.

- multicax بخش اضافی است که روی کتیا، enovia و ... نصب می شود و توانایی خواندن اطلاعات نرم افزارهای دیگر را به آنها می دهد پس بطور پیش فرض بخشی از برنامه plm یا برنامه CAD نیست. Multicax بطور پیش روی هیچ نسخه ای از کتیا چه v5 و چه v6 وجود ندارد و در کنار آنها نصب می شود. نگاهی به این بیاندازید:

http://www.3ds.com/products/catia/p...DAL-1/?cHash=6fe764fbb409e4e0cb2de70c01051a22

من مطلقا نگفتم multicaxروی کتیاست. این بحث به طرزی فکاهی وار داره منحرف میشه(کافیه نگاه کنی ببینی از کجا به کجا رسیدیم!!!) اما حالا که شما دراین مورد اطلاعاتی دارید چند تا سوال داشتم
اول میشه بگید کجای این لینکی که شما گذاشتید این حرف شما رو نوشته؟ من یکم زبان انگلیسیم خوب نیست. فکر می کنم این لینک مربوط میشه به پورتفولیو CATIA V5-6.
شما خودتون این کارو کردید؟؟؟؟ جداگونه نصب کردید؟؟؟ میتونید منبعی یا لینکی ارجاع بدید که این نرم افزاری رو که شما می گید بفروشه یا بشه دانلود کرد؟؟؟ (اصلا مهم نیست که ما ایرانی هستیم و بهمون نمی فروشن و...) روش نصبشو می دونید؟ میشه به من هم یاد بدید؟
حالا که شما لینک به پورتفولیو دادید میشه درباره ی اون توضیحی بدید؟ چند روزیه که دارم روش کار می کنم و واقعا علاقه دارم بدونم چیه

آخرین ویرایش:

yones66

عضو جدید
این پکیجی رو که نصب کردم 3Dvia و Delmia رو هم داره. بخصوص delmia رو خودم خیلی پیگیر بودم چون که خودم برای کارهای روزانه ام بیشتر از delmia استفاده می کنم تا catia.
واقعا دلمیا امکانات فوق العاده ای داره. بخصوص برای شبیه سازی انواع مانکن ها و شبیه سازی خطوط تولید و رباتیک کردن اون ها. پیشنهاد می کنم حتما امتحانش کنی

فقط نکته ی مهم اینه که پکیجی که نصب می کنی چک کنی ببینی لایسنسشونو داره یا نه. لایسنس های دلمیا این هاست:
delmia machining: xmi
delmia mbom planning: xmp
delmia robotics: xro

مهندسین به دادم برسید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آپدیت کتیا v5 رو نصب کردم sp5 رو عالی شد یعنی حتی میتنونم بگم سرعت کار و مشکل باز کردن فایلها رو که مشکل تاریخ دادشتن رو به کلی مرتفع کرد ولی با کمال تعجب دیدم گزینه سیو رو از دست دادم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بای دچیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
من مطلقا نگفتم multicaxروی کتیاست. این بحث به طرزی فکاهی وار داره منحرف میشه(کافیه نگاه کنی ببینی از کجا به کجا رسیدیم!!!) اما حالا که شما دراین مورد اطلاعاتی دارید چند تا سوال داشتم
اول میشه بگید کجای این لینکی که شما گذاشتید این حرف شما رو نوشته؟ من یکم زبان انگلیسیم خوب نیست. فکر می کنم این لینک مربوط میشه به پورتفولیو CATIA V5-6.
شما خودتون این کارو کردید؟؟؟؟ جداگونه نصب کردید؟؟؟ میتونید منبعی یا لینکی ارجاع بدید که این نرم افزاری رو که شما می گید بفروشه یا بشه دانلود کرد؟؟؟ (اصلا مهم نیست که ما ایرانی هستیم و بهمون نمی فروشن و...) روش نصبشو می دونید؟ میشه به من هم یاد بدید؟
حالا که شما لینک به پورتفولیو دادید میشه درباره ی اون توضیحی بدید؟ چند روزیه که دارم روش کار می کنم و واقعا علاقه دارم بدونم چیه

The MultiCAx products provide the ability to handle proprietary data from a large number of CAD systems. The MultiCAx products enable the import of 3D data from I-DEAS, Pro/ENGINEER, Unigraphics, SolidEdge, Inventor, SolidWorks, ACIS, Parasolid, DELMIA, CATIA Version 4, CATIA Version 5 and various other formats (IGES, STEP, STL, SLP, OBJ Wavefront, VRML, I-DEAS IFF ).

The MultiCAx products may be used in conjunction with ENOVIA Portal products to visualize a multiCAx digital mock-up that include multiCAx parts and in conjunction with CATIA to enable data coming from non-CATIA systems to be used in a hybrid product development environment.

mehd0551

عضو جدید
سلام آپ دیت کتیا را از کجا میتونم تهیه کنم اگه کسی داره لطف کنه برام ایمیل کنه ممنون میشمm.mehdipour@msn.com
سلامیونس جان اگه برات امکان داره برا منم ارسال کن آپ کتیا را ممنون میشم.راستی چرا کسی جواب به من نمیده چون من تازه واردم تو این تایپیک این جوریه یا اول باید بیام تو تایپیک خودم را معرفی کنم بعد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mds_eng

کاربر فعال
The MultiCAx products provide the ability to handle proprietary data from a large number of CAD systems. The MultiCAx products enable the import of 3D data from I-DEAS, Pro/ENGINEER, Unigraphics, SolidEdge, Inventor, SolidWorks, ACIS, Parasolid, DELMIA, CATIA Version 4, CATIA Version 5 and various other formats (IGES, STEP, STL, SLP, OBJ Wavefront, VRML, I-DEAS IFF ).

The MultiCAx products may be used in conjunction with ENOVIA Portal products to visualize a multiCAx digital mock-up that include multiCAx parts and in conjunction with CATIA to enable data coming from non-CATIA systems to be used in a hybrid product development environment.

چقدر جالب!!!
پس یعنی اگر یه چیزی in conjunction with یه چیز دیگه باشه باید جداگونه خرید و جداگونه نصبش کرد و جداگونه استفاده کرد و جداگونه ....!!!!!
شما فقط همین منبع رو سراغ داری یا منابع دیگری هم همستند که تاییدش کنن؟؟
فقط از روی کنجکاوی می پرسمااااا

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
چقدر جالب!!!
پس یعنی اگر یه چیزی in conjunction with یه چیز دیگه باشه باید جداگونه خرید و جداگونه نصبش کرد و جداگونه استفاده کرد و جداگونه ....!!!!!
شما فقط همین منبع رو سراغ داری یا منابع دیگری هم همستند که تاییدش کنن؟؟
فقط از روی کنجکاوی می پرسمااااا

با توجه به نحوه نوشتار، به نظر می رسد این بحث بجای ماهیت آموزشی ماهیتی شخصی پیدا کرده است. بنده از ادامه این بحث معذورم.

yones66

عضو جدید
سلامیونس جان اگه برات امکان داره برا منم ارسال کن آپ کتیا را ممنون میشم.راستی چرا کسی جواب به من نمیده چون من تازه واردم تو این تایپیک این جوریه یا اول باید بیام تو تایپیک خودم را معرفی کنم بعد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام مهندس برات لینک ها رو گذاشتم هم خصوصی واست آپدیت فرستادم هم اینجا خود نرم افزار و اپدیت و هلپش رو گذاشتم. ببخشید اگه دیر شد. در مورد جواب ندادن من هم پرسیدم جوابی که دادن این بود اگه سوالی پرسیدی کسی جواب نداد یعنی کسی بلد نیست.رو من حساب کن

yones66

عضو جدید
با توجه به نحوه نوشتار، به نظر می رسد این بحث بجای ماهیت آموزشی ماهیتی شخصی پیدا کرده است. بنده از ادامه این بحث معذورم.

مهندس خسته نباشید. قضیه چیه؟؟ این برنامه اینقد مهمه که دارین بحث روش میکنین؟؟ میشه در موردش توضیح بدید که چیه و چیکار میکنه؟؟؟

amircatia

عضو جدید
drafting

drafting

سلام دوستان چرا زمانی که از دستور breakoutدر محیط درفتینگ استفاده میشه دستور broken خاموش میشه چه کاری باید انجام داد که چنین اتفاقی نیفته این هم یک نمونه
مشاهده پیوست 134654

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام دوستان چرا زمانی که از دستور breakoutدر محیط درفتینگ استفاده میشه دستور broken خاموش میشه چه کاری باید انجام داد که چنین اتفاقی نیفته این هم یک نمونه
مشاهده پیوست 134654

این محدودیت کتیاست. هر دو دستور بخشی از قطعه را در نما می برند و شاید بکار گیری همزمان آنها به نوعی تداخل در نحوه محاسبه برش در برنامه ایجاد کند. بهرحال تا جایی که من می دانم کتیا اجازه داشتن همزمان آنها را نمی دهد.

از طرفی بسیار بعید است که قطعه ای داشته باشیم که آنقدر دراز باشد که نیاز به کوتاه کردن طول نمای آن توسط دستور broken view داشته باشیم و همزمان هم بخواهیم آن را توسط breakout view بصورت عمود بر نما ببریم تا محتوای داخل آن را نمایش بدهیم.

در قطعه ای که شما نشان داده اید (هر چند ممکن است قطعه ای تمرینی باشد) بکارگیری هیچکدام از این دو دستور ضرورت ندارد. حتی اگر فرض کنیم داخل قطعه سوراخ و ... وجود داشته باشد و نیاز به نمایش داخل قطعه باشد بهتر است از section view برای آن استفاده شود.

عشق کتی

عضو جدید

سلام مهندس . تو بحثهای علمی تا جایی که اطلاعات زیر سوال میره ، اشکالی نداره اما با احترام . ضمن اینکه سوابق کاری هم این احترام را دوچندان میکنه (خصوصا در مورد شما ). در مورد پلاگین بودن Multi CAx کمی نامفهوم ، همینطور که تو سایت داسو اشاره کرده ، شرکت Theorem Solutions این پلاگین ها رو تولید میکنه و مثل ماژولهایی که توسط خودمان بر روی کتیا v5 نصب میشود نیست . حدلااقل در مورد v6 اینطور نیست . یعنی فرایند نصب آن توسط ما نیست. البته به قدرت Multi CAx برای V6 هم اشاره کرده.

mehd0551

عضو جدید
کمک برای چیدمان قطعات

کمک برای چیدمان قطعات

سلام خدمت تمام مهندسین گل برا کارم نیاز دازم قطعات را روی یه صفحه بچنیم برا برش اما اولا باید پسوند خروجیم DXF باشه (بلد نیستم با کتیا تبدیل کنم)ثانیا اصلا خود کتیا قابلیت چیدمان قطعات را داره اگه نه که از کجا یا چطوری میتونم این کار را بکنم برا چیدن قطعات کنار هم ؟یه نرم افزار پیدا کرد که بلد نبودم باهاش کار کنم.

yones66

عضو جدید

mehd0551

عضو جدید
من هم تشکر کردم از شما بابت گزاشتن اونها

من هم تشکر کردم از شما بابت گزاشتن اونها

مهندس برات هم 32 بیت هم 64 بیت رو گذاشتم تو تایپیک برو صفحه 281 لینکاش مستقیمه و راحت دانلود میشه آپدیت و همه چیز هست. یه نگاه بندازی بد نیست.

yones66

عضو جدید
سلام خدمت تمام مهندسین گل برا کارم نیاز دازم قطعات را روی یه صفحه بچنیم برا برش اما اولا باید پسوند خروجیم DXF باشه (بلد نیستم با کتیا تبدیل کنم)ثانیا اصلا خود کتیا قابلیت چیدمان قطعات را داره اگه نه که از کجا یا چطوری میتونم این کار را بکنم برا چیدن قطعات کنار هم ؟یه نرم افزار پیدا کرد که بلد نبودم باهاش کار کنم.

مهندس اگه منظورت از چینش همون اسمبل کردن باشه آره کتیا داره و مشکلی از این نظر نداره و در مورد برش زدن من دقیقا منظورتو نفهمیدم؟؟؟

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا

چیدمان قطعات ورقی را می توانید توسط کتیا بطور دستی انجام دهید. ولی شاید استفاده از یک برنامه مثل sigmanest کار را اسانتر کند:
http://www.sigmanest.com/en-us/Support/Demos/SigmaDemo.html

برای تولید فایل dxf در کتیا، نمایی از قطعه در بخش نقشه کشی ایجاد کنید و فایل نقشه را توسط دستور save as بصورت dxf ذخیره کنید. دقت کنید که کتیا بطور پیش فرض تمام متن ها و اندازه های نقشه را بصورت انفجاری و گرافیکی graphic ذخیره می کند یعنی متن در فایل dxf تولید شده متن نخواهد بود ولی شکل متن را خواهد داشت. تنظیمات مربوط به فایل dxf را هم می توانید در بخش option-general-compatibility تغییر دهید.

yones66

عضو جدید
حذف شدن گزینه های سیو

حذف شدن گزینه های سیو

آقایون مهندس من اپدیت کتیا sp5 رو نصب کردم واسه نسخه 21 این گزینه سیو را پروند. رفتم تو آپشن گزینه folder رو Carrent هست و مشکلی نداره. فکراتون رو رو هم بریزید یکی یه جواب خوا و قاطع و کاربردی به من بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بابا دست و بالم رو بسته حسابی به کی بگم؟؟؟؟ کمکم کنید خواهشا من این آپدیت رو نیاز دارم به نصبش چون مشکلاتمو حل کرده ولی لین مشکل رو بوجود آمده.