تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

yones66

عضو جدید
دوست خوبم مرسی اون اوکی شد اما ورژنش student هست کدوم لایسنشو غیرفعال کنم وکدوم لایسنسارو فعال کنم که خود catia شه
مهندس بزرگوار تا اونجایی که من میدونم این ایراد مربطو به ورژن و یا آپدیتی هست که از کتیا نصب میکنید. من احتمال قوی میدم که از اپدیت باشه من سه روز پیش برای اولین بار از آپدیت 6 کتیا استفاده کردم تعداد لایسنس هاش بسیار کم بود ولی آپدیت 5 اینطوری نیست و همه رو بهت میده. شما آپدیت رو عوض کن مشکلت حل میشه.

pishrosanat

عضو جدید
مدت زیادی با نرم افزار catia ماشینکاری cnc انجام دادم. همیشه مشکل داشتن یک postprocessor خوب را برای ایجاد کدهای دلخواه برای کنترلهای مختلف وجود داشت.چون نسخه های قفل شکسته ما این آیتم را نداشت.اگر کسی در این خصوص اظلاعات داره ممنون میشم راهنمایی کنه.چراکه ماشینکاری در محیظ کتیا بی نظیره اگر این مشکل حل شود

sep2008

عضو جدید
1.میشه کاری کرد که وقتی یه ابزار رو فعال می کبیم فعال باشه تا دوباره خودمون غیر فعالش کنیم؟؟؟یعنی با هر بار استفاده غیرفعال نشه؟؟؟
2.چرا وقتی توی کتیا دایره می کشیم بصورت 6 ضلعی در میاد؟؟؟

Untitleddayere.jpg

maryam72

عضو جدید
1.میشه کاری کرد که وقتی یه ابزار رو فعال می کبیم فعال باشه تا دوباره خودمون غیر فعالش کنیم؟؟؟یعنی با هر بار استفاده غیرفعال نشه؟؟؟

مشاهده پیوست 164115
بله. اگه روی ابزار دابل کلیک کنی فعال میمونه تا خودت غیر فعالش کنی.

smmoosavian

عضو جدید

مشاهده پیوست 164115

از منوي tools فرمان options رو اجرا كنيد و در تنظيمات مربوط به display نمايش منحني ها رو اصلاح كنيد

toortoori

عضو جدید
سلام.خسته نباشید
کسی میتونه منو توی پرینت با مقیاس 1:1 کتیا کمک کنه؟
ممنون

pishrosanat

عضو جدید
سلام.خسته نباشید
کسی میتونه منو توی پرینت با مقیاس 1:1 کتیا کمک کنه؟
ممنون

منظورتونن دقیقا چیه.در قسمت Drafting هنگام پرینت میتوانید مقیاس را نیز معین کنید یا انتخاب گزینه No fitting همان مقیاس ترسیم شده را پرینت بگیرید.دقت کنید که مقیاس نما ها نیز یک به یک باشد.

sep2008

عضو جدید
بله. اگه روی ابزار دابل کلیک کنی فعال میمونه تا خودت غیر فعالش کنی.
من هربار کلیک می کنم رو ابزار ها فقط یک بار میشه استفاده کرد بعد خود بخ خود غیرفعال میشه دوباره باید روش کلیک کنیم تا فعال بشه

amin_eshgh

عضو جدید
سلام به همه مهندسان عزیز و بچه های خوب انجمن من 3 تا سوال دارم یکی اینکه من رو سیستمم هم کتیا DS CATIA V5-6R2012 (aka V5R22) P2 GA 32bit دارم و هم آباکوس 6.11 . 1)هنگام نصب sp3 محیط کتیا دیگه بالا نمیاد و میگه هیچ لیسانسی پیدا نشد آیا باید به طرز خاصی نصب کنم یا مشکل داره سرویس پکش؟ 2)من پلاگین آباکوس برای کتیا رو هم نصب کردم و الان کتیا به خو بی کار میکنه و در بخش آنالیز 2 قسمت اضافه شده به خوبی کار میکنن اما خود آباکوس دیگه اجرا نمیشه و خطای زیر رو میده میشه بگید چیکار باید بکنم که هر دو به خوبی کار کنند؟ سوال دوم هم اینیکه در نسخه های قفل شکسته ما بعضی قسمت ها وجود ندارند مانند cast&forge optimizer یا aero space sheet metal که در ماژول mechanical design قرار دارند به نظر شما آیا پلاگین وجود دارد که باید نصب شه تا این قسمت ها فعال شه یا مشکل از لیسانس چون در هنگام نصب 174 قسمت رو نصب میکنه اما در قسمت مدیریت لیسانس ها فقط میشه 154 تا رو انتخاب کرد یا به نظرتون مشکل از چیز دیگه ایه؟

پیوست ها

• 99195229521491023506.jpg
    99195229521491023506.jpg
    36.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 84155133682636067631.jpg
    84155133682636067631.jpg
    45.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

a1l2i3z4a5h6r7

عضو جدید
سلام دوستان کسی کتابی یا ویدویی برای تمرین های دوبعدی کتیا تو محیط Sketcher و حلش داره؟ که ما تازه کارا یاد بگیریم استفاده کنیم
کتابی میخوام که تمرین تو محیط دو بعدی زیاد داشته باشه و حلش هم باشه

آخرین ویرایش:

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام به همه مهندسان عزیز و بچه های خوب انجمن من 3 تا سوال دارم یکی اینکه من رو سیستمم هم کتیا DS CATIA V5-6R2012 (aka V5R22) P2 GA 32bit دارم و هم آباکوس 6.11 . 1)هنگام نصب sp3 محیط کتیا دیگه بالا نمیاد و میگه هیچ لیسانسی پیدا نشد آیا باید به طرز خاصی نصب کنم یا مشکل داره سرویس پکش؟ 2)من پلاگین آباکوس برای کتیا رو هم نصب کردم و الان کتیا به خو بی کار میکنه و در بخش آنالیز 2 قسمت اضافه شده به خوبی کار میکنن اما خود آباکوس دیگه اجرا نمیشه و خطای زیر رو میده میشه بگید چیکار باید بکنم که هر دو به خوبی کار کنند؟ سوال دوم هم اینیکه در نسخه های قفل شکسته ما بعضی قسمت ها وجود ندارند مانند cast&forge optimizer یا aero space sheet metal که در ماژول mechanical design قرار دارند به نظر شما آیا پلاگین وجود دارد که باید نصب شه تا این قسمت ها فعال شه یا مشکل از لیسانس چون در هنگام نصب 174 قسمت رو نصب میکنه اما در قسمت مدیریت لیسانس ها فقط میشه 154 تا رو انتخاب کرد یا به نظرتون مشکل از چیز دیگه ایه؟

بخش های cast&forge optimizer و aero space sheet metal روی catia P3 وجود دارند بنابراین باید نسخه p3 تهیه کنید. این ارتباطی با قفل شکسته بودن برنامه ندارد.

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کسی میتونه راجع به Profile featureو output feature در محیط اسکچ و کاربردها و تفاوتهای اونا توضیح بده؟

12*12

عضو جدید
سلام دوستان کسی کتابی یا ویدویی برای تمرین های دوبعدی کتیا تو محیط Sketcher و حلش داره؟ که ما تازه کارا یاد بگیریم استفاده کنیم
کتابی میخوام که تمرین تو محیط دو بعدی زیاد داشته باشه و حلش هم باشه

بهترین جایی که من سراغ دارم youtube بهتری ویدیو ها رو کارای مهندسی در هر حیطه ای رو میتونید پیدا کنید...

فقط حواستون باشه که کیفیت خیلی پایین نباشه که خیلی اذیت میشید...

maryam72

عضو جدید
توی محیط شیپ با چه دستوری میشه سطح سوراخ کرد؟( مثل دستور پاکت توی محیط پارت)

smmoosavian

عضو جدید
توی محیط شیپ با چه دستوری میشه سطح سوراخ کرد؟( مثل دستور پاکت توی محیط پارت)

با فرمان split .
اگه سطح مورد نظر مسطح باشه کافیه یک اسکچ روش رسم کنید و سپس با فرمان split اون رو سوراخ کنید

اگه سطح مورد نظر غیر مسطح باشه ابتدا توی یک اسکچ شکل مورد نظر رو رسم کنید و سپس اون رو روی سطح project کنید. بعد با فرمان split سطح رو سوراخ کنید

maryam72

عضو جدید
با فرمان split .
اگه سطح مورد نظر مسطح باشه کافیه یک اسکچ روش رسم کنید و سپس با فرمان split اون رو سوراخ کنید

اگه سطح مورد نظر غیر مسطح باشه ابتدا توی یک اسکچ شکل مورد نظر رو رسم کنید و سپس اون رو روی سطح project کنید. بعد با فرمان split سطح رو سوراخ کنید

ممنون. من این کارو انجام دادم فرمان انجام میشه ولی اون قسمت از روی سطح جدا نمیشه. یعنی نمیشه اون قسمتو کلا حذف کرد؟

hbd.2006

اخراجی موقت

اين پيغام كه البته نصفه افتاده داره ميگه لايسنستون به باد رفته :)
و ميگه كه به سايت مراجعه كنيد كه با توجه به اين كه سي دي شما به احتمال 99.99% كرك هست نمي تونيد لايسنستون رو دوباره دريافت كنيد.

كرك برنامه مشكل داره ........... . بايد از ورژن كرك شده ديگري بهره ببريد يا به طريق ديگه اي بتونيد فايل هاي لايسنستون رو كه دچار اشكال شدند بازيابي كنيد............ از اون فايل ها بك آپ بگيريد ببينيد مشكل حل ميشه؟

تمام فايل هاي license

من البته با اين نرم افزار كار نكردم ولي با نرم افزار هاي رشته الكترونيك دو تاشون رو مي خواستم به هم مرتبط كنم مثل Codevision و AVR Stdio با اين كار مشكل حل مي شد.

hsn157134

عضو جدید
سلام
در محیط Nc machine tool simulation وقتی دستگاه رو شبیه سازی می کنیم تنها خود قطعه نهایی رو ماشینکاری می کنه.
می خواستم بدونم راهی هست که قطعه خام رو همراه با ماشین( مثلا فرز سه محوره) نشون بده و اونرو ماشینکاری بکنه.

reza.hasanzad

عضو جدید
سلام
در محیط Nc machine tool simulation وقتی دستگاه رو شبیه سازی می کنیم تنها خود قطعه نهایی رو ماشینکاری می کنه.
می خواستم بدونم راهی هست که قطعه خام رو همراه با ماشین( مثلا فرز سه محوره) نشون بده و اونرو ماشینکاری بکنه.

دوست عزیز در کتیا فقط امکان نمایش ماشینکاری قطعه مورد نظر وجود داره.

sadeghforghani

کاربر فعال
سلام
بنده قبلاً که دانشجو بودم با کتیا زیاد کار می کردم ولی الآن یادم رفته و نیازمند یاری سبزتان هستم.
قطعات یک دستگاه رو در محیط Part Design مدل کردم و سپس Assemble کردم. الآن همه قیدها رو گذاشتم و کارم تمومه. فقط وقتی در محیط Assembly شفت رو می چرخونم، فقط شفت می چرخه و سایر قطعات متصل به اون، تغییر Position نمی دهند و قیدهای مربوط به شفت هم همه تغییر رنگ داده و به هم می خورند. وقتی هم که قیدها رو Up-Date می کنم، دوباره به حالت قبل برمی گرده! لطفا راهنمایی کنید که چطور می تونم مکانیزم رو تغییر Position بدهم. نباید سخت باشه چون قبلاً انجام می دادم ولی الآن یادم رفته! در ضمن اگر فایل الکترونیکی آموزش خوب معرفی کنید، ممنون می شوم.
پیشاپیش سپاسکزارم.

smmoosavian

عضو جدید
سلام
بنده قبلاً که دانشجو بودم با کتیا زیاد کار می کردم ولی الآن یادم رفته و نیازمند یاری سبزتان هستم.
قطعات یک دستگاه رو در محیط Part Design مدل کردم و سپس Assemble کردم. الآن همه قیدها رو گذاشتم و کارم تمومه. فقط وقتی در محیط Assembly شفت رو می چرخونم، فقط شفت می چرخه و سایر قطعات متصل به اون، تغییر Position نمی دهند و قیدهای مربوط به شفت هم همه تغییر رنگ داده و به هم می خورند. وقتی هم که قیدها رو Up-Date می کنم، دوباره به حالت قبل برمی گرده! لطفا راهنمایی کنید که چطور می تونم مکانیزم رو تغییر Position بدهم. نباید سخت باشه چون قبلاً انجام می دادم ولی الآن یادم رفته! در ضمن اگر فایل الکترونیکی آموزش خوب معرفی کنید، ممنون می شوم.
پیشاپیش سپاسکزارم.

کاری که شما می خواید انجام بدید بستگی به نوع درجات آزادی سیستم داره.
مثلاً اگر در محیط اسمبلی بخواید یک مکانیزم لنگ و لغزنده رو به طور دستی حرکت بدید با استفاده از compass و نگه داشتن کلید shift می تونید حرکت رو با توجه به قیدهای اعمال شده انجام بدید. همچنین این کار به کمک فرمان manipulation هم امکان پذیره. اگر قیدهای اسمبلی به اندازه کافی اعمال نشده باشن حرکت به درستی انجام نمی گیره. نکته مهم در مورد چنین مکانیزم هایی اینه که در محیط اسمبلی فقط مکانیزم های با یک ورودی رو میشه به طور دستی حرکت داد. اونم خیلی محدود. مثلاً مکانیزم دو تا چرخدنده درگیر رو نمی شه توی اسمبلی حرکت داد. در ضمن مکانیزم هایی که دو یا چند تا ورودی دارن رو هم نمیشه توی اسمبلی حرکت داد. مثل مکانیزم حرکت استوانه ای یا cylindrical که هم حرکت چرخشی دارن هم رفت و برگشتی. برای چنین مکانیزم هایی باید از محیط DMU Kinematics استفاده کنید. همچنین نحوه مونتاژ قطعات رو هم میشه با استفاده از محیط DMU fitting شبیه سازی کرد.

Emerald..

عضو جدید
سلام به همه

یه سوال داشتم، اینکه چطور می تونم یه پروفیل بسته ایجاد کنم ؟

وقتی که می خوام دستور rib رو اجرا کنم ، یه خطا می ده که پروفیل شما شامل تعدادی نقطه هست که باید تبدیل به یک خط(پروفیل) شود. چیکار باید بکنم ؟

pishrosanat

عضو جدید
سلام به همه

یه سوال داشتم، اینکه چطور می تونم یه پروفیل بسته ایجاد کنم ؟

وقتی که می خوام دستور rib رو اجرا کنم ، یه خطا می ده که پروفیل شما شامل تعدادی نقطه هست که باید تبدیل به یک خط(پروفیل) شود. چیکار باید بکنم ؟

به نظر تازه کار میای. بله باید پروفیل بسته باشد .دستورات زیادی برای تولید پروفیل وجود دارد مثلا rectangle .به کمک دستور sketch analyze میتوانید اسکچ خود را چک نمایید.