تاپیک رفع اشکال و آموزش انگلیسی عمومی و تخصصی مهندسی برق ویژه کارشناسی ارشد

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بچه ها معنی beat چی می شه

The slave laser is locked to one sideband of the modulated signal for optical injection locking of the system. The other channel of the light from the master laser is combined with the output of the slave laser and beat at the photodetector. The beat note is mixed with a microwave reference, with the mixing output filtered by a low-pass filter to achieve phase-locking of the wavelength from the master laser

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام .
Since single-carrier transmission spreads the data power over the entire bandwidth, it requires lower power amplifier back-off.
من جمله ی بالا رو بدون back-off میتونم ترجمه کنم. اما با back-off نمیتونم. چ جوری میشه:que::confused:
ولتاژ مخالف قرار دادن back off

Reza82N

عضو جدید
تاپیک رفع اشکال و آموزش انگلیسی عمومی و تخصصی مهندسی برق ویژه کارشناسی ارشد

سلام bulk در ترانزيستورهاي MOSFET چه معني ميده؟مثل
bulk-channel
bulk-driven MOSFET

Army Of One

کاربر بیش فعال
سلام bulk در ترانزيستورهاي MOSFET چه معني ميده؟مثل
bulk-channel
bulk-driven MOSFET

سلام
bulk پایه چهارم هست ( علاوه بر درین ، سورس و گیت )
ترانزیستور هایی که توی مدارهای مجتمع هستن معمولا ازین پایه شون استفاده میشه.
bulk-driven تکنیکی هست که ازین پایه ترانزیستور بهره میبره واسه کم کردن ولتاژ آستانه و کار کردن ترانزیستور در ولتاژ کم.
نمادشون هم تو عکس زیر ستون دوم و پنجم مشخصه
bulk.jpg

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام دوستان می خواستم معنی جمله زیر رو بدونم و در کلماتی که قرمز کردم مشکل دارم

Furthermore, in CT filters, the amplifires require power-hungry CT common-mode feedback (CMFB) circuitries for the robust biasing against process, voltage and temperature (PVT) variations, rather than power-efficient SC CMFBs

power4ever

عضو جدید
سلام دوستان می خواستم معنی جمله زیر رو بدونم و در کلماتی که قرمز کردم مشکل دارم

Furthermore, in CT filters, the amplifires require power-hungry CT common-mode feedback (CMFB) circuitries for the robust biasing against process, voltage and temperature (PVT) variations, rather than power-efficient SC CMFBs
پاور هانگری یعنی کمبود انرژیه یا در اینجا منظور انرژی کم

آخرین ویرایش:

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان گلم;)
من کتاب زبان تخصصی برق اقای امین رضایی دارم به نظرتون زبان عمومی چه کتابی بخرم ؟خواهشا پیشنهاداتتون رو بگید یه چیز درست حسابی بخرم.ممنون:)

Joe_Bel

کاربر ممتاز
Flicker Noise : نویز فلیکر - نویز چشمک زنی - نویز صورتی .... کلا به این نویز معادل فارسی چی میگن
با تشکر

Army Of One

کاربر بیش فعال
Flicker Noise : نویز فلیکر - نویز چشمک زنی - نویز صورتی .... کلا به این نویز معادل فارسی چی میگن
با تشکر
تو کلاس مدار مخابراتی واسه بقیه نویزها معادل فارسیشو گفتن به ما ولی اینو همون نویز فلیکر گفتن.
احتمالا به همین شکل جا افتاده و معادل فارسی براش بکار نمی برن.

pedram_avatar

عضو جدید
سلام دوستان گلم;)
من کتاب زبان تخصصی برق اقای امین رضایی دارم به نظرتون زبان عمومی چه کتابی بخرم ؟خواهشا پیشنهاداتتون رو بگید یه چیز درست حسابی بخرم.ممنون:)

سلام
من تقریبا همه کتابهای زبان کنکور ارشد رو نگاه انداختم، اگه می خوایی که نیاز نباشه چندتا منبع بخونی و به جاش یه منبع کامل رو بخونی دوجلدی "زبان عمومی ارشد زیر ذره بین" مال انتشارت نگاه دانش کامل زبان عمومی ات ر و از پایه تقویت می کنه و همه سوالای کنکورهای 86 تا الان رو پاسخ تشریحی داده. من حتی فکر میکنم با خوندنش زبان تخصصی رو هم بتونی بزنی.
جلد اولش لغات پرتکرار کنکوره و جلد دومش که تازه در اومده گرامر کنکوره. به سایتشم سر بزنی بدک نیست:
generalenglish.ir

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
دوستان این نرم افزار زبان گزینه اخر برا زبان تخصصی ب نظرتون بدرد بخور هست؟ راستش من قصد نداشتم زبان بخونم اما این نرم افزاره انگار ی چیز جموجوره و منی رو ک دچار گیجی و تعدد منابع برا زبان کرده بود شاید بتونه برام مفید باشه.. نظرتون چیه؟

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk

Joe_Bel

کاربر ممتاز
دوستان این نرم افزار زبان گزینه اخر برا زبان تخصصی ب نظرتون بدرد بخور هست؟ راستش من قصد نداشتم زبان بخونم اما این نرم افزاره انگار ی چیز جموجوره و منی رو ک دچار گیجی و تعدد منابع برا زبان کرده بود شاید بتونه برام مفید باشه.. نظرتون چیه؟

نرم افزار خوبه اما یه مشکل داره نگو !!! تا نرم افزارش بالا میاره آدم سکته می کنه گاها هم بالا نمی یاد (دو ساعت از وقتت رفت هوا)... و سرعت سیستم تون رو داغون می کنه .... حالا که قبلاها اینجوری بود الان نمی دونم .... آها کپی هم نمی شه فکر کنم بخاطر همین باشه اینجوریه

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
Re: تاپیک رفع اشکال و آموزش انگلیسی عمومی و تخصصی مهندسی برق ویژه کارشناسی ارشد

نرم افزار خوبه اما یه مشکل داره نگو !!! تا نرم افزارش بالا میاره آدم سکته می کنه گاها هم بالا نمی یاد (دو ساعت از وقتت رفت هوا)... و سرعت سیستم تون رو داغون می کنه .... حالا که قبلاها اینجوری بود الان نمی دونم .... آها کپی هم نمی شه فکر کنم بخاطر همین باشه اینجوریه
حالا جدا از دیر بالا اومدن از لحاظ اموزشی و اینکه بشه باهاش رو 20؛30درصد حساب کرد و اینکه کلا از هر منبعی بینیازت کنه خوبه یا نه؟ شما خودتون ک استفاده کردین راضی بودین؟چقد تونست تو کنکور بهتون کمک کنه؟

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

نه اصلا خوب نیس..کلماتش خبلی ساده س من یه مدتی تمرین کردم باهاش اما اصلا به دردم نخورد

Joe_Bel

کاربر ممتاز
حالا جدا از دیر بالا اومدن از لحاظ اموزشی و اینکه بشه باهاش رو 20؛30درصد حساب کرد و اینکه کلا از هر منبعی بینیازت کنه خوبه یا نه؟ شما خودتون ک استفاده کردین راضی بودین؟چقد تونست تو کنکور بهتون کمک کنه؟

من خیلی وقت پیش استفاده کردم و به دردم نخورد

Relay1

عضو جدید
من دارم از نرم افزار گزینه آخر استفاده میکنم.
آقا خداوکیلی از روی انصاف صحبت کنید!
من درمورد ورژن های قبلی گزینه آخر اطلاعی ندارم، شاید خراب بوده، قدیمی بوده، به دردنخور بوده و..
من اردیبهشت امسال نرم افزار گزینه آخر را گرفتم.
شرافتا و انصافا عالی، مفید و خوبه!

Relay1

عضو جدید
بازم بگم؟

بازم بگم؟

حدود 3 ماهه دارم با این نرم افزار کار میکنم، حتی تو یک مورد هم مشکلی از نظر سخت کارکردن و مشکلات نرم افزاری باهاش نداشتم.
خیلی خیلی از کتاب بهتره.
من قبلا کلاس زبان رفتم، کتاب های مختلفی را خوندم، فلش کارت استفاده کردم و هرچی که فکرشو بکنین...
ولی گزینه آخر یه چیز دیگه ست.
اولا تلفظ داره،
دوما عکس داره که خصوصا تو بحث زبان تخصصی خیلی بهم کمک کرد،
سوما طبق جعبه لایتنر آموزش میده و آزمون میگیره و این باعث میشه نکات از ذهن ما به راحتی فراموش نشه.
چهارم این که جملات و مثال های خیلی خوبی داخلش هست.
پنجم مترادف و همه چی داره.
ششم این که، آقا من مجبورم هرروز باهاش کار کنم.

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

حدود 3 ماهه دارم با این نرم افزار کار میکنم، حتی تو یک مورد هم مشکلی از نظر سخت کارکردن و مشکلات نرم افزاری باهاش نداشتم.
خیلی خیلی از کتاب بهتره.
من قبلا کلاس زبان رفتم، کتاب های مختلفی را خوندم، فلش کارت استفاده کردم و هرچی که فکرشو بکنین...
ولی گزینه آخر یه چیز دیگه ست.
اولا تلفظ داره،
دوما عکس داره که خصوصا تو بحث زبان تخصصی خیلی بهم کمک کرد،
سوما طبق جعبه لایتنر آموزش میده و آزمون میگیره و این باعث میشه نکات از ذهن ما به راحتی فراموش نشه.
چهارم این که جملات و مثال های خیلی خوبی داخلش هست.
پنجم مترادف و همه چی داره.
ششم این که، آقا من مجبورم هرروز باهاش کار کنم.
شما فکر میکنین تا پایان اتمام دوره چقد رو مباحث تسلط پیدا میکنین و تا چه حدود درصد؟ ایا شما هر دو قسمت عمومی و تخصصی این نرم افزارو تهیه کردین ؟ و اینکه برا یادگیری درک مطلب و پاسخ ب سوالات ریدینگ کنکور میتونه مفید باشه؟ خود من زبانم قوی نیست و میخوام فقط رو قسمت درک مطلب تسلط پیدا کنم وجواب بدم و درصد مورد نظرمم 20تا 30درصد باشه کافیه برام.. در کل ایا مفید هست برا زبان تخصصی یا نه؟ لغات تخصصیش کامل هست ب نظرتون؟ تکنیک های درک مطلب داره ؟ الان اگه بخواین ب متون تخصصی کنکورهای سال گذشته جواب بدین تسلط پیدا کردین؟تا چه حد این نرم افزار بهتون کمک کرده در این مورد..
ببخشید سوالام قاطی و زیاد شد بهر حال هر انچه ک از سوالام متوجه شدین و تو نظر خودتون هست بهم جواب بدین ممنونم..

Relay1

عضو جدید
شما فکر میکنین تا پایان اتمام دوره چقد رو مباحث تسلط پیدا میکنین و تا چه حدود درصد؟ ایا شما هر دو قسمت عمومی و تخصصی این نرم افزارو تهیه کردین ؟ و اینکه برا یادگیری درک مطلب و پاسخ ب سوالات ریدینگ کنکور میتونه مفید باشه؟ خود من زبانم قوی نیست و میخوام فقط رو قسمت درک مطلب تسلط پیدا کنم وجواب بدم و درصد مورد نظرمم 20تا 30درصد باشه کافیه برام.. در کل ایا مفید هست برا زبان تخصصی یا نه؟ لغات تخصصیش کامل هست ب نظرتون؟ تکنیک های درک مطلب داره ؟ الان اگه بخواین ب متون تخصصی کنکورهای سال گذشته جواب بدین تسلط پیدا کردین؟تا چه حد این نرم افزار بهتون کمک کرده در این مورد..
ببخشید سوالام قاطی و زیاد شد بهر حال هر انچه ک از سوالام متوجه شدین و تو نظر خودتون هست بهم جواب بدین ممنونم..

وحید جان سلام. :gol:
من هر دوقسمت این نرم افزارو تهیه کردم. و دلیل این انتخاب اینه که تا زمانی که زبان عمومیه ما تقویت نشه، نمی تونیم به سوالات زبان تخصصی پاسخ بدیم.
احساس من اینه که پس از پایان دوره، به بحث زبان عمومی حداقل 90 درصد مسلط بشم و بحث زبان تخصصی بالای 70 درصد. البته نه اینکه زبان تخصصی گزینه آخر خوب نباشه، دلیل اینه که زبان تخصصی گسترده تر از عمومیه و از هرجایی که فکرشو بکنی ممکنه سوال طرح کنند.
حال که به این مهمانی دعوت شده ای، تا میتوانی زیبا برقص!
این درسته که سطح زبانت خوب نیست ولی محکومی به این که زبان بخونی، چون برای موفقیتت به زبان و درصد اون نیاز داری!
تو الان یک پازل در اختیار داری که (ببخشید) خالی و به هم ریخته است و اون سطح زبان تو از گذشته است و باید هرجوری که شده این پازل کامل بشه!! برای کامل کردن این پازل از حالا تا روز کنکور زمان داری و همه چی بستگی به خودت و تلاشی که میکنی داره، پس اینجوری نیست که گزینه آخر یا منبع دیگه ای معجزه کنه برات ولی من رو تجربه ی خودم مطمئنم که گزینه آخر سریعتر و راحت تر میتونه برای رسیدن به هدفت بهت کمک کنه.
خودم الان به راحتی کنکورهای قبلی را پاسخ میدم و معمولا درصدهایی که میزنم بالای 50 درصده، البته همش به خاطر گزینه آخر نیست! ولی اقرار میکنم که گزینه آخر بی تاثیر نبوده و خیلی سطح زبان منو بالا برده.
من در خدمتم...

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

وحید جان سلام. :gol:
من هر دوقسمت این نرم افزارو تهیه کردم. و دلیل این انتخاب اینه که تا زمانی که زبان عمومیه ما تقویت نشه، نمی تونیم به سوالات زبان تخصصی پاسخ بدیم.
احساس من اینه که پس از پایان دوره، به بحث زبان عمومی حداقل 90 درصد مسلط بشم و بحث زبان تخصصی بالای 70 درصد. البته نه اینکه زبان تخصصی گزینه آخر خوب نباشه، دلیل اینه که زبان تخصصی گسترده تر از عمومیه و از هرجایی که فکرشو بکنی ممکنه سوال طرح کنند.
حال که به این مهمانی دعوت شده ای، تا میتوانی زیبا برقص!
این درسته که سطح زبانت خوب نیست ولی محکومی به این که زبان بخونی، چون برای موفقیتت به زبان و درصد اون نیاز داری!
تو الان یک پازل در اختیار داری که (ببخشید) خالی و به هم ریخته است و اون سطح زبان تو از گذشته است و باید هرجوری که شده این پازل کامل بشه!! برای کامل کردن این پازل از حالا تا روز کنکور زمان داری و همه چی بستگی به خودت و تلاشی که میکنی داره، پس اینجوری نیست که گزینه آخر یا منبع دیگه ای معجزه کنه برات ولی من رو تجربه ی خودم مطمئنم که گزینه آخر سریعتر و راحت تر میتونه برای رسیدن به هدفت بهت کمک کنه.
خودم الان به راحتی کنکورهای قبلی را پاسخ میدم و معمولا درصدهایی که میزنم بالای 50 درصده، البته همش به خاطر گزینه آخر نیست! ولی اقرار میکنم که گزینه آخر بی تاثیر نبوده و خیلی سطح زبان منو بالا برده.
من در خدمتم...
ممنون دوست عزیز بسیار کامل و خوب جواب دادین..همونجور ک خودتم گفتی با توجه به پایه نه چندان خوبم من نباید انتظار معجزه داشته باشم اما قطعا میتونه ب سرعت یادگیریم و ب قول خودتون به کامل کردن این پازل به هم ریخته کمک کنه ک به هدفم ک همون کسب درصد زبان هست کمک کنه.. من پیش از این هم به تهیه این نرم افزار مایل بودم و الان میشه گفت کاملا ترغیب شدم ..
سوال دیگم در رابطه با جلد دوم کتاب زبان زیر ذره بین هست ک فقط ب گرامر ارشد پرداخته و از پایه شروع کرده..ایا شما این کتابو دیدین و یا مطالعه کردین ک نظرتون رو بگین؟

Relay1

عضو جدید
ممنون دوست عزیز بسیار کامل و خوب جواب دادین..همونجور ک خودتم گفتی با توجه به پایه نه چندان خوبم من نباید انتظار معجزه داشته باشم اما قطعا میتونه ب سرعت یادگیریم و ب قول خودتون به کامل کردن این پازل به هم ریخته کمک کنه ک به هدفم ک همون کسب درصد زبان هست کمک کنه.. من پیش از این هم به تهیه این نرم افزار مایل بودم و الان میشه گفت کاملا ترغیب شدم ..
سوال دیگم در رابطه با جلد دوم کتاب زبان زیر ذره بین هست ک فقط ب گرامر ارشد پرداخته و از پایه شروع کرده..ایا شما این کتابو دیدین و یا مطالعه کردین ک نظرتون رو بگین؟

کتابیو که معرفی کردین ندیدم و نخوندم و عقل حکم میکنه درمورد چیزی که نخوندم صحبت نکنم.
من خودم کتاب English Grammar in Use جلد قرمز رنگشو دارم میخونم ولی یه پیشنهاد:
گرامر علیرقم اینکه خیلی ها میگن سادست واقعا زیاد نکته داره و گمراه کنندست!
اگه هدفت بالای 50 درصده، گرامرو مطالعه کن ولی اگه نه درحد 30-40 درصده فک کنم نخونی بهتر باشه.

;)

آخرین ویرایش:

Reza82N

عضو جدید
سلام كسي كتاب آقاي رستمي قراگزلو را براي زبان. مطالعه كرده؟
چه ويژيگى بارزى داره؟انتشارات نصيره

آخرین ویرایش:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام بچه ها
معنی کلمه Nonidealities چی هست

به نظرتون میشه غیر ایده ال گفت

Circuit Nonidealities

amir3620

عضو جدید
ميشه گفت: مدارهاي واقعي كلا عبارتnon صفات رو منفي ميكنه(كه در اول صفت مي ايد.)

amir3620

عضو جدید
ميشه گفت: مدارهاي واقعي كلا عبارتnon صفات رو منفي ميكنه(كه در اول صفت مي ايد.) مثل: خطي و غير خطي

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميشه گفت: مدارهاي واقعي كلا عبارتnon صفات رو منفي ميكنه(كه در اول صفت مي ايد.)

ideal معنیش "غیر واقعی" نیست که nonideal بشه "واقعی".
صفت قبل از اسم میاد، پس حتی اگه nonideal به معنی "واقعی" باشه هم (که نیست)، عبارت "مدارهای واقعی" به انگلیسی می‌شه nonideal circuits.
مثلاً توو یه تقویت کننده‌ی عملیاتی انتظار داریم مقاومت ورودی بی‌نهایت و مقاومت خروجی صفر باشه که در عمل اینطور نیست، به این می‌گن عامل نامطلوب یا غیرایده‌آل؛ یا توان تلف شده در خط انتقال و رفلکس سیگنال و ... عوامل نامطلوب مدار محسوب می‌شن

Joe_Bel

کاربر ممتاز
بچه ها معنی overdrive به فارسی چی میشه

مثلا به جای ولتاژ اوردرایو چی بگیم

Army Of One

کاربر بیش فعال
بچه ها معنی overdrive به فارسی چی میشه

مثلا به جای ولتاژ اوردرایو چی بگیم
تو این پاورپوینت به عنوان ولتاژ موثر ازش اسم برده شده:
کانال بوسیله ولتاژ موثر(overdrive volta) کنترل می شود داریم : Vov=Vgs-Vt
البته سایت دانشگاهی نیست و نمی دونم تا چه اندازه میشه بهش اتکا کرد ولی چون تو ویکی پدیا اینجوری نوشته به نظر منطقی میاد:
overdrive voltage is also known as "excess gate voltage" or "effective voltage."

Piruz-68

عضو جدید
میزان هارمونیک به انگلیسی چی میشه؟
و مدار مرتبه اول یا دوم به انگلیسی چی میشه؟
اتصال ستاره مثلث و زیگزاگ ستاره؟
فیدر تغذیه کننده؟
کم باری و پر باری؟

آخرین ویرایش:
بالا