تاپیک جامع سوال و مشاوره "انتخاب رشته، گرایش و دانشگاه"

الان دفترچه رو دیدم فرم صفحه 272 رو باید تا سه هفته قبل از 6مرداد پرکنی بدی دفتر استعداد درخشان. فقط من یه مشکل دارم. اگه شهریور فارغل شم نمیتونم امسال از سهمیه م استفاده کنم؟؟؟ شنیدم سال بعد کلا لغو میشه این سهمیه ها!!!
سهمیش یکسال میمونه...
بعدشم باید تازه بری دنبالش کلی درگیری داره...تا تمام نمره هاتو قبل اون تاریخ تاییید کنی بدی دانشگاه بفرستن....
اصن ساده نیست ! :)

alireza.bz

عضو جدید
سلام
با 9400 الکترونیک کجا میتونم قبول بشم ؟
آیا غیرانتفاعی سجاد شانس دارم ؟
مجازی ها چطوریه ؟ میتونم قبول بشم ؟بدرد میخوره ؟
آخه شاید دوباره بخونم واسه امسال ولی میخوام مهر دانشگاه ثبت نام کنم.

مجازی ها رو اول بزنم بعدش غیرانتفاعی یا برعکس ؟
من خراسان رضوی ام
میشه غیر انتفاعی های مشهد رو آورد

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
با 9400 الکترونیک کجا میتونم قبول بشم ؟
آیا غیرانتفاعی سجاد شانس دارم ؟
مجازی ها چطوریه ؟ میتونم قبول بشم ؟بدرد میخوره ؟
آخه شاید دوباره بخونم واسه امسال ولی میخوام مهر دانشگاه ثبت نام کنم.

مجازی ها رو اول بزنم بعدش غیرانتفاعی یا برعکس ؟
من خراسان رضوی ام
میشه غیر انتفاعی های مشهد رو آورد

مجازی خرجش زیاده...همون آزاد بری بهتره....اگه هم وقت داری بخون از مهر امسال بخون درست و حسابی....

تا ایشالله یه رتبه خوب بیاری

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلامت باشی زهرا خانوم....راستش قزوین واقعا برام سخته....اگه هر روز بیام و برم باید روزی 15 تومن کرایه ماشین بدم

که اصلا برام جالب نیست...و با توجه وضعیت اقتصادیم....اصلا به صرفه نیست..وگرنه خودمم دوس داشتم بیام شهر شما
دوست من قزوین می خونه. از میدون آزادی با اتوبوس میره.5 تومن کرایشه. خوابگاه هم گرفته دو سب تو هفته میمونه اونجا.

va.hid

عضو جدید
دوستان کسی میدونه در کنترل تربیت مدرس هر کدوم از دوتاگرایش آن تا حدود چه رتبه ای پذیرش داشتن و اصلا نسبت به هم این دوتاگرایش برتری دارن یا هر دوتاشون مثل هم هستن؟

alireza.bz

عضو جدید
مجازی خرجش زیاده...همون آزاد بری بهتره....اگه هم وقت داری بخون از مهر امسال بخون درست و حسابی....

تا ایشالله یه رتبه خوب بیاری
خوب امیدی به غیرانتفاعی نیست ؟
مجازی خرجش زیاده ؟
پردیس میگفتن خرجش زیاده که!

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
به نظرتون خواجه و علم و صنعت و تربیت تفاوتشون در حدی هست که شبانه‌ی یکی رو به روزانه‌ی بعدی ترجیح داد؟ برای الکترونیک و کنترل
تربیت که شبانه نداره ولی درکل برای الک ارزش نداره اما برای کنترل شبانه خواجه تا 400 اینا پر میشه اما روزانه تربیت و علم و صنعت تا حدود 550.

va.hid

عضو جدید
تربیت که شبانه نداره ولی درکل برای الک ارزش نداره اما برای کنترل شبانه خواجه تا 400 اینا پر میشه اما روزانه تربیت و علم و صنعت تا حدود 550.

با سلام.شما نسبت به دوتا گرایش کنترل تربیت اطلاعی دارید؟ اتوماسیون اون مثل کنترل پر میشه. بعد مکاترونیک امیرکبیر بهتره یا خواجه؟

Mmshh

عضو جدید
دوستان کسی راجب کنترل-زمینه تخصصی سیستم که خواجه نصیر می‌گیره اطلاعات داره؟

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
با سلام.شما نسبت به دوتا گرایش کنترل تربیت اطلاعی دارید؟ اتوماسیون اون مثل کنترل پر میشه. بعد مکاترونیک امیرکبیر بهتره یا خواجه؟
متاسفانه اطلاعات خاصی ندارم. اما به نظرم امیرکبیر بهتره.

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان کسی راجب کنترل-زمینه تخصصی سیستم که خواجه نصیر می‌گیره اطلاعات داره؟
برید سایت دانشکده برق خواجه نصیر ece.kntu.ac.ir قسمت آموزش-تحصیلات تکمیلی. چارت درسی و توضیحات راجع به این گرایش به صورت پی دی اف هست. درسایی که پاس می کنن مثل کنترله. یکی از بچه های کنترل هم می گفت پارسال تا 280 پر شده. نمی دونم چقدر حرفش صحت داره.

alireza.bz

عضو جدید
اگه منظورت دوره های روزانس که تا 7400مجاز شدن اگه منظورت غیرس که دیگه سوال واسه چی فرقی هم مگه میکنن

خوب درسته فرقی ندارن ولی میخوام بدونم شانس کدوم رو دارم ؟ شبانه / مجازی / غیرانتفاعی
من باید مهر یه دانشگاه باشم به دلایلی تا بتونم برای سال بعد بخونم

میخوام بدونم آیا میتونم جایی قبول بشم با این رتبه؟

mhk158

عضو جدید
سلام
من بیش از 50 صفحه از این تاپیک رو خوندم و به خیلی از سوالاتم پاسخ داده شد. مرسی از دوستان.
اما بعضی ها هم رتبه های خوبی نیاوردن امسال. خود من اونقدر نخونده بودم و امیدم به سال بعده. اما خب امسالم اگه جای خوبی باشه میرم. می دونید پشت کنکور موندن خیلی حس وقت تلف کنی داره. آدم حس می کنه این درس خوندن اصلا طوری نیست که به ارتقای سطح علمی ات کمک کنه. توانمندی مهندسی که عمرا!!!
به خاطر همین دارم به دانشگاه های سطح2 و... فک می کنم. بحث های اینجا بیشتر سر رتبه بندی دانشگاه های درجه یک بود.
اگه کسی از دوستان از دانشگاه های دیگه اطلاعی داره خیلی زود بهمون بگه که کمکمون کنه واسه انتخاب رشته.
مثلا اصفهان /یزد /رجایی /ص بابل/شاهد/امام خمینی قزوین/زنجان/بیرجند/سهند
بچه ها اینا واقعا چه جورین؟ من اطلاعی ندارم. یا اینکه شیراز بهتره یا ص شیراز؟
لطفا گرایش ها و زیرگرایش های مختلف رو بگین.
البته بگم با همه مسائل بالا بازم سطح یونی واسم مهمه. اینطور نیست بخوام به هر قیمتی ارشد بگیرم.

خود من سمنان خوندم. اینجا قدرت خوبه (پروفسور امجدی رو داریم و بقیه هم خوبن) الک هم خوبه (دکتر اروجی نویسنده کتاب تکنیک پالس اینجاس که واقعا خوبه) مخابرات هم تقریبا بد نیست. خودم مخابراتی ام. میگن سیستم بهتر از میدانه ولی به نظرم اونقدر فرقش نیست. کنترل هم داغوووونه :D اصن فکرش رو نکنید. ما کنترل خطی هم یاد نگرفتیم هیچی!!! مهندسی پزشکی هم تعریف نداره. یه استاد خوب هست که زیاد وقت نمیذاره واسه دانشجوهاش تا جاییه که من اطلاع دارم.
تو ارشد استاد راهنما خیلی مهمه. اگه کسی سوالی داشت بگه. من می تونم فیلد کاری هر استاد رو براتون بگم.
دوستان خیلی لطف می کنید اطلاعاتتون رو در اختیار بقیه بذارید.

سلام من فقط می تون راجع به رجایی کمکتون کنم

گرایش مهندسی پزشکی دکتر شمس و دکتر ابراهیم پور رو می شناسم. هر دوشون آدم های بسیار خوب و محترم و البته باسوادی هستند اما چون درس لیسانس باهاشون نداشتم(درس های ارشد ارائه می دن) راجع به تدریسشون نمی تونم نظر بدم. اما بچه هایی که باهاشون کلاس داشتند کاملا راضی بودند.البته دکتر ابراهیم پور ارشد مهندسی پزشکی خونده و دکتری هوش مصنوعی در IPM و الان مدیر گروه بچه های کامپیوتره (تا اونجایی که من اطلاع دارم رجایی تو این گرایش پذیرش نمی گیره اما اینو صرفا برای دوستان که علاقمند مخابرات هستند گفتم)

گرایش قدرت رجایی قوی ترین گرایش برق توی این دانشگاه نسبت به باقی گرایش هاست و بیشترین تعداد هیئت علمی رو هم همین گرایش داره. اساتیدش هم عموما آدم هایی خوب، منظم و با سوادی (البته رفتین توقع شریف نداشته باشین) هستند.

توی گرایش مخابرات دکتر باقری، دکتر شیروانی و دکتر گران هستند. دکتر باقری هر سه گرایششون (البته اگر حافظم یاری کنه و درست بگم) الکترونیک بودن اما چون در حوزه رمز کار کردن الان استادیار گروه مخابراتند و در ضمن ایشون در الکترونیک دیجیتال رمینه هایی مثل FPGA هم کار کردن. دکتر شیروانی هم آدم باسوادی هستند اما زمینه کاریشونو نمی دونم. دکتر گران هم هم ارشد و هم دکتری مخابرات میدان خوندن.

توی گرایش کنترل هم دکتر موسوی، دکتر واثق و دکتر نکوکار هستند. راجع به این اساتید اطلاعات خاصی ندارم جز اینکه دکتر نکوکار به تازگی هیئت علمی شدن و شاگرد دکتر عرفانیان (هیئت علمی مهندسی پزشکی دز علم وصنعت) بودن.

گرایش الکترونیک دکتر امیری، رفان، شمس، صیفوری، علیایی و مزلقانی هستند. دکتر شمس که در بالا گفتم اما نمی دونم چرا هیئت علمی الک هستند. دکتر صیفوری از دانشگاهی در انگلیس دکتری گرفتن ، رفتارشون غیر خطی است و زمینه کاریشونم فیزیک الکترونیک و این تیپ درسا هست. دکتر امیری رفتار غیر خطی اما باسواد در عین حال تدریس نامفهوم اما اگر اگر با اخلاقش کنار بیاین پروژه های بسیار خوبی می تونین انجام بدین و مقالش کنید. همین الان من بچه ها لیسانسی رو خبر دارم که دو یا سه مقاله باایشون دادن. در ضمن ایشون در زمینه آنالوگ فعالیت می کنن. در زمینه الک دیجیتال هم دکتر باقری قوی هستند البته جزو گروه مخابراتند که بالا گفتم.

در ضمن اکثریت استادا یا از تربیت مدرس یا علم و صنعت فارغ التحصیل هستن.
امیدوارم تونسته باشم به شما و دوستانی که در مورد این دانشگاه سوال داشتن کمک کنم.

elecfa1992

عضو جدید
نظرت در مورد این آزمون چی بود خوب زدی مجموع چن تا تست زدی؟!
من قبلا قصد داشتم بخونم ولی دیگه چون امیرکبیر در میام همینجوری زدم...سیگنال تو کنکور 92 زدم اونجا ولی بزور یکی دوتا زدم،مدار . الکش خوب بود//ریاضی مهندسیشم فضایی بود

hoomif

عضو جدید
فقط نکته ای رو بگم که این سایت رنک بندی براساس وبسایت دانشگاه ها این کار رو انجام داده و در مورد کیفیت دانشگاه ها چندان معتبر نیست

بله ولی دانشگاه های ایران به همین استناد می کنند و خب تا جایی که من چک کردم تقریبا درسته...البته این رتبه بندی به صورت جامع هست...به این معنی که مشخصا صنعتی شریف در برق از فردوسی مشهد بهتره...ولی این رتبه بندی فقط مهندسی نیست و تمام رشته ها و بقیه امکانات رو در نظر گرفته

اون رتبه بندی رو من قبول ندارم انصافا نگا خواجه نصیر رو کجا گذاشته
بوعلی به نظر من بهتره توی برق

این رتبه بندی جامع هست و فقط مخصوص یک رشته نیست...
من اساتید رو نوشتم واضح تر باشه...به نظر من سمنان خیلی بهتره به خاطر اساتیدش

power4ever

عضو جدید
با سلام میشه از نظر رتبه و امکانات دانشگاهی گروه برق قدرت ترتیب این دانشگاه ها از قوی به ضعیف رو بگید.
صنعتی شیراز ،گیلان، بوعلی سینا، چمران اهواز،
سمنان،زنجان،شهرکرد،باهنر کرمان،صنعتی بابل
کاشان ، لرستان،رجایی تهران، یزد

yakuzaturk

عضو جدید
دوستان دانشگاه شهید بهشتی روزانه الکترونیک و مخابرات تا چه رتبه هایی قبولی گرفته؟

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها..........چند روز بعد انتخاب رشته برا مصاحبه دعوتت میکنند؟؟؟؟؟

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها..........چند روز بعد انتخاب رشته برا مصاحبه دعوتت میکنند؟؟؟؟؟

سلام سعید جان... توی دفترچه نوشته بود که 3 خرداد توی پیک سنجش اعلام میشه تاریخ دقیق...بعدش الان که ثبت نام تمدید شد...حتما اونم باز شیفت پیدا می کنه...

hesam246

عضو جدید
سلام
من بیش از 50 صفحه از این تاپیک رو خوندم و به خیلی از سوالاتم پاسخ داده شد. مرسی از دوستان.
اما بعضی ها هم رتبه های خوبی نیاوردن امسال. خود من اونقدر نخونده بودم و امیدم به سال بعده. اما خب امسالم اگه جای خوبی باشه میرم. می دونید پشت کنکور موندن خیلی حس وقت تلف کنی داره. آدم حس می کنه این درس خوندن اصلا طوری نیست که به ارتقای سطح علمی ات کمک کنه. توانمندی مهندسی که عمرا!!!
به خاطر همین دارم به دانشگاه های سطح2 و... فک می کنم. بحث های اینجا بیشتر سر رتبه بندی دانشگاه های درجه یک بود.
اگه کسی از دوستان از دانشگاه های دیگه اطلاعی داره خیلی زود بهمون بگه که کمکمون کنه واسه انتخاب رشته.
مثلا اصفهان /یزد /رجایی /ص بابل/شاهد/امام خمینی قزوین/زنجان/بیرجند/سهند
بچه ها اینا واقعا چه جورین؟ من اطلاعی ندارم. یا اینکه شیراز بهتره یا ص شیراز؟
لطفا گرایش ها و زیرگرایش های مختلف رو بگین.
البته بگم با همه مسائل بالا بازم سطح یونی واسم مهمه. اینطور نیست بخوام به هر قیمتی ارشد بگیرم.

خود من سمنان خوندم. اینجا قدرت خوبه (پروفسور امجدی رو داریم و بقیه هم خوبن) الک هم خوبه (دکتر اروجی نویسنده کتاب تکنیک پالس اینجاس که واقعا خوبه) مخابرات هم تقریبا بد نیست. خودم مخابراتی ام. میگن سیستم بهتر از میدانه ولی به نظرم اونقدر فرقش نیست. کنترل هم داغوووونه :D اصن فکرش رو نکنید. ما کنترل خطی هم یاد نگرفتیم هیچی!!! مهندسی پزشکی هم تعریف نداره. یه استاد خوب هست که زیاد وقت نمیذاره واسه دانشجوهاش تا جاییه که من اطلاع دارم.
تو ارشد استاد راهنما خیلی مهمه. اگه کسی سوالی داشت بگه. من می تونم فیلد کاری هر استاد رو براتون بگم.
دوستان خیلی لطف می کنید اطلاعاتتون رو در اختیار بقیه بذارید.

شیراز بزرگتر،قوی تر و معروفتر از صنعتی شیرازه اما صنعتی هم دانشگاه بدی نیس

elecfa1992

عضو جدید
با سلام میشه از نظر رتبه و امکانات دانشگاهی گروه برق قدرت ترتیب این دانشگاه ها از قوی به ضعیف رو بگید.
صنعتی شیراز ،گیلان، بوعلی سینا، چمران اهواز،
سمنان،زنجان،شهرکرد،باهنر کرمان،صنعتی بابل
کاشان ، لرستان،رجایی تهران، یزد
بقیه رو نمیدونم ولی زنجان خوندم میگم که اصلا به تعداد اساتید و استاد و دانشیار توجه نکنید!الان بهترین استادامون استادیار هستن،دکتر هادی حسینی فوق العاده اس!دکتر مظلومی خوبه!بقیه شون که دانشیارن چنگی به دل نمیزنن...کلا خوبه

Mmshh

عضو جدید
برید سایت دانشکده برق خواجه نصیر ece.kntu.ac.ir قسمت آموزش-تحصیلات تکمیلی. چارت درسی و توضیحات راجع به این گرایش به صورت پی دی اف هست. درسایی که پاس می کنن مثل کنترله. یکی از بچه های کنترل هم می گفت پارسال تا 280 پر شده. نمی دونم چقدر حرفش صحت داره.
ممنون.
فکر می‌کنم شما مخابراتی هستید، نظرتون راجب مخابرات سیستم پذیرش با عنوان مهندسی فناوری ماهواره‌ی امیرکبیر چیه؟ بزنم؟

بالا