تاثیر بالا آمدن آب های آزاد بر دمای گاز در ارتفاعات

Karamazov

عضو جدید
سلام دوستان.
من رشته ام سیالات نیست اما به مسئله ای برخوردم که زیاد متوجه نشدم.

در این شکل فرض کنید دمای نوک قله اورست با توجه به ارتفاع حدود 8 کیلومتری که از سطح زمین داره -50 درجه سلسیوس هست.

حالا اگر ارتفاع آب اقیانوس ها در کل کره زمین 8 کیلومتر بالا بیاد، با توجه به تغییر فشار اتمسفر، اونموقع نوک قله اورست همان دمای سطح اقیانوس یعنی 23 درجه خواهد بود؟

در واقع میخوام بدونم بالا و پایین رفتن آب اقیانوس ها تا چه حدی روی دمای گازها در ارتفاعات تاثیر دارن؟
با توجه به اینکه فشار اتمسفر روی سطح اقیانوس در نظر گرفته میشه و حالا سطح آب تا نزدیکی های قله اورست بالا آمده.
ایا تحقیقی یا بررسی به این منظور وجود داره؟

از راهنمایی هاتون سپاسگزارم.

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=216369&d=1406211312

پیوست ها

• WATER.JPG
    WATER.JPG
    21.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

pixxy

عضو جدید
سلام دوستان.
من رشته ام سیالات نیست اما به مسئله ای برخوردم که زیاد متوجه نشدم.

در این شکل فرض کنید دمای نوک قله اورست با توجه به ارتفاع حدود 8 کیلومتری که از سطح زمین داره -50 درجه سلسیوس هست.

حالا اگر ارتفاع آب اقیانوس ها در کل کره زمین 8 کیلومتر بالا بیاد، با توجه به تغییر فشار اتمسفر، اونموقع نوک قله اورست همان دمای سطح اقیانوس یعنی 23 درجه خواهد بود؟

در واقع میخوام بدونم بالا و پایین رفتن آب اقیانوس ها تا چه حدی روی دمای گازها در ارتفاعات تاثیر دارن؟
با توجه به اینکه فشار اتمسفر روی سطح اقیانوس در نظر گرفته میشه و حالا سطح آب تا نزدیکی های قله اورست بالا آمده.
ایا تحقیقی یا بررسی به این منظور وجود داره؟
سلام
این اختلاف دما به خاطر اثر محافظتی اتمسفر زمینه.همون اثر گلخانه ای. قطعا وقتی 16 کیلومتر به قطر زمین اضافه بشه چون حجم هوای دور زمین ثابته ضخامت اتمسفر کمتر میشه پس دما هم از 23 درجه کمتر میشه .
من تا حالا نشنیدم این موضوع هم بررسی بشه ولی به نظرم لزومی هم نداره که بررسی کنن!خیلی تخیلیه!

Karamazov

عضو جدید
سلام
این اختلاف دما به خاطر اثر محافظتی اتمسفر زمینه.همون اثر گلخانه ای. قطعا وقتی 16 کیلومتر به قطر زمین اضافه بشه چون حجم هوای دور زمین ثابته ضخامت اتمسفر کمتر میشه پس دما هم از 23 درجه کمتر میشه .
من تا حالا نشنیدم این موضوع هم بررسی بشه ولی به نظرم لزومی هم نداره که بررسی کنن!خیلی تخیلیه!

کاری به بخش تخیلیش ندارم چون تو داستان نوح ذکر شده بود آب تمامی قله های جهان رو هم فراگرفته بوده !!!
اما از نظر علمی :

آیا افزایش ارتفاع آب میتونه سبب این بشه که لایه های جوی دورتر بشن؟ یا لایه های جوی همچنان فاصله شون از سطح زمین همان حدود 100 کیلومتر باقی میماند.
برای افزایش ارتفاع آب اثیانوس ها لازمه تاثیرش بر دمای گازها در ارتفاعات بررسی بشه البته به مقدار کمتر مثل چند ده متر.

بالا