تئوری رنگ برای طراحان - قسمت اول تا سوم

Sarp

مدیر بازنشسته
تیره
و در اینجا رنگبندی که من با فتوشاپ برای همان تصویر بدست آوردم:

رنگی هایی که با فتوشاپ کاملا متفاوت از رنگ های است که با Kuler بدست آمده است اما همه این رنگ ها جذابیت بصری دارند . به علت تنوع رنگ های موجود در عکس رنگ های فتو شاپ متفاوت تر هستند.
آسانترین رنگبندی

ما راجه به این موضوع قبلا کمی صحبت کردیم اما افزودن یک رنگ تاکید کننده به یک پالت از رنگ های خنثی آسانترین راه ساخت یک رنگبندی است که از لحاظ بصری بسیار قابل توجه می باشد. اگر از مهارت خود مطمئن نیستید می تواننید از این روش ایجاد رنگبندی استفاده کنید.
شما در اینجا در می یابید استفاده از رنگ قهوه ای به جای توسی رنگهای سایت را گرم تر می کند حتی با وجود تاکید بر روی رنگ آبی.شما می توانید از رنگ های دیگری به غیر از قهوه ای به جای توسی در این رنگبندی استفاده کنید فقط باید این رنگ های را نزدیک به طیف توسی انتخاب کنیم تا تنیجه درستی را بدست بیاوریم. معمولا توسی سرد و توسی خالص بهترین رنگ ها برای طراحی مدرن هستند و در طراحی سنتی ، توسی گرم و قهوه ای بیشتر کاربرد داشت.
 

Sarp

مدیر بازنشسته
چه تعداد رنگ ؟

شما متوجه خواهید شد که در این سایت ما از رنگبندی با ۵ رنگ مجزا استفاده کردیم. ۵ رنگ تعداد مناسب و کاربردی برای ایجاد مجموعه ای از قدرت انتخاب ها برای انتقال مفهوم آن می باشد.

در سایت ها ممکن است فقط از سه رنگ استفاده شود. بعضی ها هم از دو رنگ و بعضی ها ممکن است ۸ یا ۱۰ رنگ استفاده کنند ( که خیلی پیچیده تر از استفاده از تعداد رنگ کمتر می باشد.) . هر تعداد رنگی که برای طرح تان احتیاج دارید را امتحان و استفاده کنید . اما بهتر است برای شروع از یک پالت ۵ رنگی استفاده کنید و سپس اگر دیدی که به رنگ بیشتری برای بهتر کردن آن احتیاج دارید استفاده کنیدآسان ترین راه برای افزودن رنگ استفاده از یک رنگ ازپیش تعریف شده (چرخه رنگ سنتی) استفاده کنید. این کار حداقل راهنمائی را برای پیدا کردن رنگ مورد نظر شما انجام می دهد.
ده سایت با رنگبندی عالی

برای الهام بخشیدن به شما به معرفی ۱۰ سایتی که رنگبندی عالی دارند می پردازیم.شاید در نظر اول این رنگ بندی عجیب و غریب به نظر برسد ولی در این طرح ها محدوده وسیعی از رنگ هائی که میتوان در رنگ بندی از آن استفاده شود را می بینید.


سایت Wentings Cycle & Mountain Shop

رنگبندی

سایت Trivuong.com 

Sarp

مدیر بازنشسته
رنگبندی

سایت Oscar Barber
رنگبندی


سایت North East Peace III Partnershipرنگبندی


سایتmbA Architects
 

Sarp

مدیر بازنشسته
رنگبندی

سایت Studio 13

رنگبندی

سایت Joy Project

رنگبندی

سایت Morphix Blog 

Sarp

مدیر بازنشسته
رنگبندی

سایت El Designo

رنگبندی

سایت LemonStand

رنگبندینتیجه گیری

ما واقعا تئوری رنگ را در سه قسمت مبحث تئوری رنگ لمس کردیم. متخصصین سالهای زیادی را صرف بهبود توانائی خودشان برای انتخاب رنگ ها با درجه اشباع مناسب می کنند.بهترین راه برای یادگیری یک رنگبندی زیبا تمرین است .ساخت رنگیبندی های جدید به صورت روزانه. در ابتدا شما می توانید از ابزار های خودکار استفاده کنید ( مثل Kuler برای ایجاد رنگبندی برای تصاویر)و بعد فتو شاپ را باز کنید و شروع به کار کنید.اگر شما رنگهای زیبا و خاص و قابل توجه در زندگی روزانه پیدا کردید می توانید از آنها برای ایجاد رنگبندی خود استفاده کنید. از سایتهای دیگر می توان برای آپلود و سازمان دهی رنگبندی خود برای استفاده های بعدی تجربه های زیادی کسب کرد. این کار کمک می کند از همه رنگبندی های ساخته شده به صورت کاربردی و آسان در اینده استفاده کنید .


کد:
http://www.ittutorial.ir/?p=3641&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+ittutorial%2FttBE+%28ITTutorial%29&utm_content=Google+Reader
 

toorjoor

عضو جدید
سلام اولا مچکرم بابت مطالب خوبتون.
ممکنه این مطالب را در قالب فایل پی دی اف یا ورد قرار بدید که استفاده کینم.
سپاس بازم
 

Similar threads

بالا