بياييد حال گوگل رو بگيريم !!پررو شده!!!!!!!

farzan001

عضو جدید
سلام بچه ها
يه خبر خوب!!!
يكي حال گوگل رو گرفت اساسي!!!!!

جعل «خلیج فارس» در گوگل غیرممکن شد

اکونیوز:یک ایرانی موفق شد در اقدامی ابتکاری، از جعل نام "خلیج فارس" در موتور جستجوگر "گوگل" به زبان های فارسی، عربی و انگلیسی جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir) با این اقدام که با هدف دفاع از هویت اصلی خلیج همیشه فارس صورت گرفته، اقدام کاربرانی که قصد دارند در موتور جستجوگر "گوگل" از عبارت جعلی برای خلیج فارس استفاده کنند، بی نتیجه می ماند.
چنانچه کاربر، عبارتی جعلی را برای خلیج فارس جستجو کند، متنی هشداردهنده با این محتوا به نمایش در می آید:
عبارت صحیح برای جستجو، "خلیج فارس" است، دوباره تلاش کنید.
در پاسخ به اقدام احتمالی کاربران عرب زبان در این زمینه نیز این جمله ها ظاهر می شود:
لا خلیج المجعول ال.ع.رب.ی ! فقط خلیج بالکل فارسی!
لا خلیج ال.ع.ر.بی فی الکل الدنیا، ولکن هنا لک خلیج الفارسی فی الشرق الاوسط.
هذا الخلیج المبین
هر کاربر انگلیسی زبان نیز که چنین عبارت جعلی را جستجو کند، این پیام را دریافت می کند:
The Gulf you are looking for,Does not exist.Try Persian.
The Gulf are you looking for is unavailable .No body of water by the name has ever exist
The correct name is Persian Gulf ,which always has been ,& will always remember Persian
پیش از این نیز صدها هزار کاربر ایرانی با امضای اینترنتی، به جعل نام خلیج فارس در شاهراه های اینترنتی اعتراض کرده بودند.
انتهای پیام//

http://www.econews.ir/fa/NewsContent-id_129000.aspx
ابتکار این جوون ایرانی مال 2 ساله پیشه من در تعجبم چرا بچه های باشگاه تازه این خبر رو شنیدن.
من خودم 2سال پیش شنیدمو امتحان هم کردم همین بود.
بازم ممنون از اطلاع رسانیت.
دم جوون ایرانی گرم.

*ملینا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالشون گرفته شده...الان این کار رو انجام دادم...درست شده ه ه ه ه ...
به افتخار ایران....هووووووووووووووووووووورااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم انجام داده بودم
خدارا شکر به نتیجه رسید
زنده باد ایران و ایرانی....

Amir.27

عضو جدید
زنده باد

زنده باد

حالشون گرفته شده...الان این کار رو انجام دادم...درست شده ه ه ه ه ...
به افتخار ایران....هووووووووووووووووووووورااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

منم انجام داده بودم
خدارا شکر به نتیجه رسید
زنده باد ایران و ایرانی....

دست همه اونايي كه زحمت كشيدن و مشاركت كردن درد نكنه
زنده باد ايران و ايراني

arvarana16

عضو جدید
منم چند وقت پیش حالشو گرفتم:D

الان درستش کرده

دست هممون درد نکنه که هیچ کس حریفمون نمیشه اگه همراه هم باشیم ;)

hale a.a

عضو جدید
کاربر ممتاز
ايول واقعا درستش كردن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بنازم غيرتت را ايراني!

محمدصادق86

عضو جدید
سلام چطوری حالت خوبه؟ ممنون از اطلاع رسانی خوبتون،نگران نباشید عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد انشاءالله.

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
الان که درست کرده ، درسته؟

hossein1320

عضو جدید
بچه ها تبریک می گم گوگل درستش کرده !!!!
ضمنا persian gulf رو خلیج فارسی ترجمه می کنه که شاید تقصیری نداشته باشه ولی من اصلاحش کردم خلیج فارس فکر کنم باید بهش نشون بدیم ما خیلی رو این چیزا حساسیم

Red-Baron

عضو جدید
البته کار شما درسته ولی یه دلیل فنی هم داره .
خب مثلا کسی به خلیج عدن میگه خلیج ؟ نه ! همه میگن خلیج عدن
اما خیلی ها تو سایت ها و بخش های مختلف نت به جای خلیج فارس عبارت خلیج رو به کار میبرند . مترجم گوگل هم وقتی میبینه تعداد کلمات استفاده شده برای خلیج فارس بیشتر از اینکه persian gulf باشه فقط GULF خالیه خب ترجمه رو بر اون مبنا میچینه ...

بالا