بوت کردن سیستم

suraty

عضو جدید
با سلام
چگونه می توان کامپیوتر را در حالت Dos بوت کرد؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
سلام...
منظورت چیه؟؟؟
یعنی اینکه مثل لینوکس بتونی از همون اول با خط فرمان بالا بیای؟؟؟
با تشکر...

suraty

عضو جدید
سلام
خودم هم نمیدونم که منظورش چیه وقتی داشتم یه مطلب در مورد
[h=2]نحوه نصب و آپدیت BIOS مادربوردهایAsus [/h]میخوندم به چنین عبارتی رسیدم:"هنگام اولین استفاده از مادربوردهای جدید، کامپیوتر را در حالت DOS بوت کنید، دیسکت خالی و فرمت نشده‌ای را در درایو /:A قرار دهید."

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
خودم هم نمیدونم که منظورش چیه وقتی داشتم یه مطلب در مورد
نحوه نصب و آپدیت BIOS مادربوردهایAsus

میخوندم به چنین عبارتی رسیدم:"هنگام اولین استفاده از مادربوردهای جدید، کامپیوتر را در حالت DOS بوت کنید، دیسکت خالی و فرمت نشده‌ای را در درایو /:A قرار دهید."
با سلام،
بهتره برای آپدیت کردن Bios، از ابزاری که خود شرکت سازنده فراهم کرده استفاده کنید. اگه Mainboardتون جدیده، این ابزار رو می تونید توی CDش پیدا کنید!
اما در مورد سؤال:
می تونید از اینجا bootdisk مربوط به داس رو دانلود کنید و با استفاده از نرم افزارهای رایت، CD بوت بسازید!

sp2_sp

عضو جدید
منظورش اینه که سیستم در حالت داس باشه و این برنامه رو زمانی که شما در داس هستید باید اجرا کنید

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام

سلام...
خدا پدرت رو بیامرزه زودتر بگو...
منظورش اینه که نذار ویندوز یا هر سیستم عامل دیگه ای بالا بیاد.... بلکه سیستم رو از فلاپی و یا غیره بالا بیار...
اصولا اینکه میگن در حالت داس سیستم رو بالا بیار یعنی اینکه نذار ویندوز و یا هر سیستم عامل دیگه بوت بشه...
با تشکر...

neda mohandes

عضو جدید
سلام!
من باید با زبان اسمبلی بوت شدن یک سیستم رو بنویسم برای پروژه ام! نمیدونم باید از کجا شروع کنم! میشه یه راهنمایی بکنید که اصلا باید از کجا شروع کنم؟!

petrous

عضو جدید
سلام!
من باید با زبان اسمبلی بوت شدن یک سیستم رو بنویسم برای پروژه ام! نمیدونم باید از کجا شروع کنم! میشه یه راهنمایی بکنید که اصلا باید از کجا شروع کنم؟!

شما ۲ تا چی رو باید بدونی
۱- نوشتن کد اشاره گر در قسمت MBR در هارد درایو
۲- اینکه کد قسمت ام بی آر باید به کجای هارد اشاره کنه تا بقیه ی کارها توسط سیستم عامل انجام بشه.
بهتره بری دنبال کد های گراب لینوکس بگردی، کارت رو راحت می کنه.

neda mohandes

عضو جدید
شما ۲ تا چی رو باید بدونی
۱- نوشتن کد اشاره گر در قسمت MBR در هارد درایو
۲- اینکه کد قسمت ام بی آر باید به کجای هارد اشاره کنه تا بقیه ی کارها توسط سیستم عامل انجام بشه.
بهتره بری دنبال کد های گراب لینوکس بگردی، کارت رو راحت می کنه.

bebin man asan nemidonam baiad chi benevisam! asan mbr nagofte ostadam ta hala! bad mikhad vasash bootam benevisim