به غیب اعتقاد دارید؟؟!

nena_921

عضو جدید
نه عزیزم ، اینطوری نیست
متاسفانه آقایون دست اندرکار فقط بالا منبر از جبار بودن خدا میگن، ولی خودت قضاوت کن اگر خدا واقعا اینقدر جبار بود که تاحالا خیلیا باید به خاطر یه دروغ یا یه تهمت سنگ میشدن. من خدایی که اونا میگن رو قبول ندارم و خدایی و دوست دارم که خودم شناختمش و احساسش کردم. خدایی که ارحم الراحمینه، هروقت اشتباه کنی توبتو قبول میکنه و هروقت توبتو بشکنی بازم در رحمتش بازه و تورا قبول میکنه. تازه بزرگترین گناه نابخشودنیش ناامید شدن از رحمت و برکت اونه . من اصلا فکر نمی کنم خدایی به این وحشتناکی داشته باشیم.

nena_921

عضو جدید
پیشنهاد میکنم اسلام رو از روی منابع اصیلش بشناسی نه حرفهای واعظین و سخنرانان و سیاستمداران. ببین این فرازهایی از دعای عرفه امام حسین است که دکتر شریعتی ترجمه کرده. توصیف حقیقی خدارا را باید از زبان امام معصوم شنید نه ازمدعیان دروغگو:

اي توشه و توان سختي هايم!
اي همدم تنهايي هايم!

اي فرياد رس غم وغصه هايم!
اي ولي نعمت هايم!

اي پشت و پناهم در هجوم بي رحم مشكلات!
اي مونس و مامن و ياورم در كنج عزلت و تنهايي و بي كسي!

اي تنها اميد و پناهگاهم در محاصره ي اندوه و غربت و خستگي!
اي كسي كه هر چه دارم از توست و از كرامت بي انتهاي تو!

تو پناهگاه مني!
تو كهف مني!
تو مامن مني!

وقتي كه راه ها و مذهب ها با همه ي فراخي شان مرا به عجز مي كشانند و زمين با همه ي وسعتش بر من تنگي مي كند و ...........
............ ... اگرنبود رحمت تو بي ترديد من از هلاك شدگان بودم.
و اگر نبود محبت تو بي شك سقوط و نا بودي تنها پيشروي من ميشد.
اي زنده!
اي معناي حيات! زماني كه هيچ زنده اي در وجود نبوده است.
اي آنكه :
با خوبي و احسانش خود را به من نشان داد.
و من با بدي ها و عصيانم در مقابلش ظاهر شدم.

اي آنكه:
در بيماري خواندمش و شفايم داد.
در جهل خواندمش و شناختم عنايت كرد.

در تنهايي صدايش كردم و جمعيتم بخشيد.
در غربت طلبيدمش و به وطن بازم گرداند.

در فقر خواستمش و غنايم بخشيد.

.......... من آنم كه بدي كردم ... من آنم كه گناه كردم.
من آنم كه به بدي همت گماشتم.
من آنم كه در جهالت غوطه ور شدم.
من آنم كه غفلت كردم.
من آنم كه پيمان بستم و شكستم.
من آنم كه بد عهدي كردم .....
و ....... اكنون باز گشته ام.
باز آمده ام با كوله باري از گناه و اقرار به گناه.
پس تو در گذر اي خداي من!

مرسی خیلی قشنگه . tnx نداشتم
ممنون

nena_921

عضو جدید
عزیزم این فقط مسلمونا نیستن که به آخرت اعتقاد دارن. تمام ادیان به آخرت و بهشت و جهنم اعتقاد دارن.
خوب عقل من میگه هست ، دلیلش : تمام نظم و ترتیب آفرینش جهان ومخلوقاتش. دوستمون گفت همش به خاط فعل و انفعالات شیمیایی و با یه قرص میشه طرف خندوند. می خوام ازش بپرسم قبل از اینکه کسی پیدا بشه و همچین قرصی بسازه یا اصلا کسایی پیدا بشن و چیزی کشف کنن چه عاملی همه چیز و تحت کنترل داشته؟ چی باعث به تکامل رسیدن انسان شده؟ شما یه نوزادو در نظر بگیر، اگر کسی مراقبش نباشه و هواشو نداشته باشه و کم کم راه رفتن و حرف زدنو یادش نده چه اتفاقی براش می افته؟
خوب حالا فکر کن یه انسان تکامل نیافته هم مثله این نوزاده . اگر کسی کمک به تکاملش نمی کرد الان ماهم فرقی با حیوانات نداشتیم. تعصبامونو بزاریم کنار و یه خورده با عقلمون فکر کنیم.

garshasbi-m

عضو جدید
ولی به نظر من خیلی بده که همش باید از قیامت بترسیم....
کاش با یه روش مهربون تر ارشادمون میکردن :w09:
بادرود:gol:

لو علم المدبرون كيف اشتياقي بهم لماتو شوقا
اگر آنها كه روي برميگردانند بدانند كه چقدر به آنها مشتاقم از فرط اشتياق خواهند مرد:gol:

به اندازه كافي مهربون بود؟
:gol::gol::gol:

garshasbi-m

عضو جدید
همون قدر كه اون همه آدم واسه نجات باور هاشون جنگيدن كافيه.
همون پيامبرمون كه واسه اثبات حرفاش هر زجري رو تحمل كرد كافيه.
همون خدايي كه خودتم ميدوني بالا سرته و دلت ميخواد باهات باشه ،
غافل از اينكه اون بنده هاش رو فراموش نميكنه.
اين ماييم كه فراموشش ميكنيم.

دوست من هيتلر و يارانش هم خيلي براي باورشون جنگيدن و زحمت كشيدن ، يعني بايد بگيم كه اين هدفشون رو اثبات ميكنه

garshasbi-m

عضو جدید
بنده هنوز برام وجود خالق اثبات نشده به همين خاطر ديگه معاد و بقيه مسائل هم اثبات نشده ميمونه

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من هيتلر و يارانش هم خيلي براي باورشون جنگيدن و زحمت كشيدن ، يعني بايد بگيم كه اين هدفشون رو اثبات ميكنه
بله اما همه این افراد خیلی شفاف هدفشان را اعلام کرده اند. هدف هیتلر و امثال او حکومت بر تمامی دنیا بوده و در این راه از هیچ جنایتی نگذشتند.
به نظر شما انگیزه پیامبر چه میتوانسته باشه؟ ایا او بدنبال پول یا مقام بوده؟
اخه با اعمالش جور در نمیاد. همه مون این ماجرا را خوانده ایم و شیعه و سنی روش اتفاق نظر دارند:
ابن اسحاق نوشته است سران قریش چون ابوسفیان و ابوجهل و و دیگران شبها پنهانی به خانه ای که محمد (ص) در آنجا مردمان را موعظه می کرد و به سخنان او گوش می دادند. صبح که از آنجا در آمدند گفتند دیگر چنین کاری نکنیم مبادا رفتار ما سبب شود که نادانان قبیله فریفته سخنان محمد شوند. سر انجام با یکدیگر به مشورت نشسته اند که چه کنند. ابوجهل که از تسره بنی مخزوم بود گفت ما با پسران عبد مناف بر سر ریاست پیکار کردیم هر چه کردند ما از آنان پس نماندیم تا آنکه سر انجام گفتند از آسمان به ما وحی می رسد به خدا هرگز بدو ایمان نخواهیم آورد. بالاخره پیشنهاد ها و تهدیدات آغاز شد.
عتبة بن ربیعه که یکی از اشراف مکه بود دید که پیامبر (ص) در مسجد الحرام نشسته است به قریش گفت که می روم و پیشنهادهایی به وی می دهم. عتبة نزد پیامبر (ص) رفت و گفت: برادرزاده! تو با امری عظیو که آورده ای جماعت قوم را متفرق ساخته ای و خدایان و دینشان را نکوهش کرده ای اکنون پند مرا بشنو و آنها را نیک بنگر. پیامبر (ص) فرمود: ای ابو ولید بگو تا بشنوم. گفت اگر منظورت از آنچه می گویی مال است آن همه مال به تو میدهم تا از همه ثروتند تر گردی. اگر به منظور سروری قیام کردی تو را بر خود سروری می دهیم و اگر چنان که پیش می آید یکی از پریان بر تو چیره گشته و نمی توانی او را از خویشتن دور سازی تو را درمان می کنیم و مال های خویش را بر سر این کار می نهیم. در مقابل پیشنهاد آیه 47 سوره سبأ نازل گردید.
قال ما سالتکم من اجرا فهم لکم ان اجری الا علی الله و هو علی کل شی شهید
بگو اجر و پاداشی که از شما خواستم برای خود شماست اجر من تنها بر خداوند است و او بر همه چیز گواه است
سپس رسول خدا (ص) در پاسخ به نماینده قریش چنین می گوید:
اکنون تو بشنو. نماینده قریش گفت: می شنوم. در اینجا رسول خدا (ص) آیاتی از قرآن کریم را تلاوت نمود.
( آیات 1 تا 27 سوره فصلت ). عتبه با شگفتی گوش می داد تا رسول خدا به آیه سجده رسیدو سجده کرد و سپس فرمود ای ابو ولید اکنون پاسخ خود را شنیدی هر جا که می خواهی برو.

ببین دوست عزیز اگر هدف این انسان پول یا قدرت یا زن بود چرا این پیشنهاد را قبول نکرد؟به این توجه کنید که این برایش خیلی بی دردسر بود. اینجا اول راه بود . میتونست بدون جنگ و خونریزی و بی هیچ زحمتی همه چیزهای مادی رو بدست بیاره.

و این وضعیت را در زندگی همه پیامبران و ائمه میبینیم.
به امام حسین فکر کنید. چرا امام حسین با اینکه میدانست مردم کوفه خائن هستند به راهش ادامه داد؟ چرا پیشنهادات یزید را قبول نکرد و برای نجات جانش بیعت نکرد؟ اگر هدفش تاسیس حکومت بود بعد از خبر شهادت مسلم منطقی بود که ادامه دهد؟ یعنی امام حسین نعوذ بالله اندازه من و شما نمیدانست که با این چند نفر نمیتونه در جنگ پیروز بشه؟

منظورم این است که روش این افراد با دنیا طلبان متفاوت است. شما زندگی شاهان و سیاستمداران را مطالعه کنید زندگی پیامبران را هم مطالعه کنید میبینید خیلی متفاوت بوده. اصلیترین تفاوتش هم این است که انها بدنبال مال یا قدرت نیستند. در حالیکه گروه مقابل قطعا بدنبال قدرت بوده اند و در راه رسیدن به ان حتی فرزندان خود را از روی بدبینی میکشتند.

*Essi*

اخراجی موقت
شهرت و معروف شدن ،چیزی فراتر از قدرت ، ثروت ، پول ، مقام و..... است.

garshasbi-m

عضو جدید
شما چه راههایی را تابحال برای اثبات وجود خالق امتحان کرده اید؟:gol:

درود برشما:gol:
شما چه راهي رو براي اثبات نظريه بيگ بنگ امتحان كرديد ؟
يا چه راهي براي اثبات نظريه تكامل امتحان كرديد؟
بنده قرار نيست راه بيافتم زندگيم رو صرف اثبات چيزي كنم كه هيچ مدركي براش ندارم
البته اگه كسي دليلي براي اثبات داشته باشه گوش ميدم

garshasbi-m

عضو جدید
بله اما همه این افراد خیلی شفاف هدفشان را اعلام کرده اند. هدف هیتلر و امثال او حکومت بر تمامی دنیا بوده و در این راه از هیچ جنایتی نگذشتند.
به نظر شما انگیزه پیامبر چه میتوانسته باشه؟ ایا او بدنبال پول یا مقام بوده؟
اخه با اعمالش جور در نمیاد. همه مون این ماجرا را خوانده ایم و شیعه و سنی روش اتفاق نظر دارند:
ابن اسحاق نوشته است سران قریش چون ابوسفیان و ابوجهل و و دیگران شبها پنهانی به خانه ای که محمد (ص) در آنجا مردمان را موعظه می کرد و به سخنان او گوش می دادند. صبح که از آنجا در آمدند گفتند دیگر چنین کاری نکنیم مبادا رفتار ما سبب شود که نادانان قبیله فریفته سخنان محمد شوند. سر انجام با یکدیگر به مشورت نشسته اند که چه کنند. ابوجهل که از تسره بنی مخزوم بود گفت ما با پسران عبد مناف بر سر ریاست پیکار کردیم هر چه کردند ما از آنان پس نماندیم تا آنکه سر انجام گفتند از آسمان به ما وحی می رسد به خدا هرگز بدو ایمان نخواهیم آورد. بالاخره پیشنهاد ها و تهدیدات آغاز شد. عتبة بن ربیعه که یکی از اشراف مکه بود دید که پیامبر (ص) در مسجد الحرام نشسته است به قریش گفت که می روم و پیشنهادهایی به وی می دهم. عتبة نزد پیامبر (ص) رفت و گفت: برادرزاده! تو با امری عظیو که آورده ای جماعت قوم را متفرق ساخته ای و خدایان و دینشان را نکوهش کرده ای اکنون پند مرا بشنو و آنها را نیک بنگر. پیامبر (ص) فرمود: ای ابو ولید بگو تا بشنوم. گفت اگر منظورت از آنچه می گویی مال است آن همه مال به تو میدهم تا از همه ثروتند تر گردی. اگر به منظور سروری قیام کردی تو را بر خود سروری می دهیم و اگر چنان که پیش می آید یکی از پریان بر تو چیره گشته و نمی توانی او را از خویشتن دور سازی تو را درمان می کنیم و مال های خویش را بر سر این کار می نهیم. در مقابل پیشنهاد آیه 47 سوره سبأ نازل گردید.
قال ما سالتکم من اجرا فهم لکم ان اجری الا علی الله و هو علی کل شی شهید
بگو اجر و پاداشی که از شما خواستم برای خود شماست اجر من تنها بر خداوند است و او بر همه چیز گواه است
سپس رسول خدا (ص) در پاسخ به نماینده قریش چنین می گوید:
اکنون تو بشنو. نماینده قریش گفت: می شنوم. در اینجا رسول خدا (ص) آیاتی از قرآن کریم را تلاوت نمود.
( آیات 1 تا 27 سوره فصلت ). عتبه با شگفتی گوش می داد تا رسول خدا به آیه سجده رسیدو سجده کرد و سپس فرمود ای ابو ولید اکنون پاسخ خود را شنیدی هر جا که می خواهی برو.

ببین دوست عزیز اگر هدف این انسان پول یا قدرت یا زن بود چرا این پیشنهاد را قبول نکرد؟به این توجه کنید که این برایش خیلی بی دردسر بود. اینجا اول راه بود . میتونست بدون جنگ و خونریزی و بی هیچ زحمتی همه چیزهای مادی رو بدست بیاره.

و این وضعیت را در زندگی همه پیامبران و ائمه میبینیم.
به امام حسین فکر کنید. چرا امام حسین با اینکه میدانست مردم کوفه خائن هستند به راهش ادامه داد؟ چرا پیشنهادات یزید را قبول نکرد و برای نجات جانش بیعت نکرد؟ اگر هدفش تاسیس حکومت بود بعد از خبر شهادت مسلم منطقی بود که ادامه دهد؟ یعنی امام حسین نعوذ بالله اندازه من و شما نمیدانست که با این چند نفر نمیتونه در جنگ پیروز بشه؟

منظورم این است که روش این افراد با دنیا طلبان متفاوت است. شما زندگی شاهان و سیاستمداران را مطالعه کنید زندگی پیامبران را هم مطالعه کنید میبینید خیلی متفاوت بوده. اصلیترین تفاوتش هم این است که انها بدنبال مال یا قدرت نیستند. در حالیکه گروه مقابل قطعا بدنبال قدرت بوده اند و در راه رسیدن به ان حتی فرزندان خود را از روی بدبینی میکشتند.

دوست من مگر هدف اسلام هم حكومت بر سراسر دنيا نيست
البته من قصد ندارم اينجا اسلام رو نقد كنم چون موضوع تاپيك نقد اسلام نيست ، فقط به خاطر مثال شما عرض كردم
و ديگه اينكه اين جانفشاني ها دليل بر اثبات حقانيت كسي نميشه ، نميدونم چندساله تونه ولي اگر بپرسيد بهتون ميگن كه سپهبد رحيمي توي دادگاه انقلاب گفت من قسم خوردم به شاه وفادار باشم پس ميمونم و مصمم تا پاي جونش ايستاد آيا اون هم به حق بود؟
بعضي وقتها يه حس هايي در درون آدم هست كه باعث كارهاي اينجوري ميشه به نظر من اين كارها دليل برحق بودن نميشه يه مثال روشن تر بزنم
به نظر شما افراد عبدالمالك ريگي كه از همه چيزشون ميگذرن و عمليات انتحاري انجام ميدن دليل بر درستي راهشون هست؟

*Essi*

اخراجی موقت
به نظر شما افراد عبدالمالك ريگي كه از همه چيزشون ميگذرن و عمليات انتحاري انجام ميدن دليل بر درستي راهشون هست؟

همین وضعیت در مورد طالبان و .... هم صدق میکنه.

بارها دولت و مقامات رسمی حاضر شده اند که به اعضای این گروه پول ، ثروت ، قدرت و.... بدهند تا دست از کارشان بردارند،اما آنها در نهایت سختی زندگی ، باز بر ایدئولوژی به زعم خودشان درست،پافشاری میکنند و حاضرند خودشان و جان زن و فرزندانشان را در راه الله قربانی کنند.

این یعنی طالبان بر حق است؟

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من مگر هدف اسلام هم حكومت بر سراسر دنيا نيست
البته من قصد ندارم اينجا اسلام رو نقد كنم چون موضوع تاپيك نقد اسلام نيست ، فقط به خاطر مثال شما عرض كردم
و ديگه اينكه اين جانفشاني ها دليل بر اثبات حقانيت كسي نميشه ، نميدونم چندساله تونه ولي اگر بپرسيد بهتون ميگن كه سپهبد رحيمي توي دادگاه انقلاب گفت من قسم خوردم به شاه وفادار باشم پس ميمونم و مصمم تا پاي جونش ايستاد آيا اون هم به حق بود؟
بعضي وقتها يه حس هايي در درون آدم هست كه باعث كارهاي اينجوري ميشه به نظر من اين كارها دليل برحق بودن نميشه يه مثال روشن تر بزنم

1-نه هدف اسلام تکامل انسانهاست نه حکومت بر دنیا.
اصلا معنای این جمله چیه؟ "هدف اسلام حکومت کردن بر تمام عالم است" یعنی کسی که اسلام را اورده هدفش این بوده؟
منظورم اینه که فاعل جمله کیه؟
همان ماجرایی که نقل کردم نشون میداد هدف پیامبر این نبوده. چون پیشنهاد حکومت رو رد کرده. هدف شهرت هم نبوده چون با حکومت وثروت انسان به شهرت هم میرسد.

2-اینها که گفتم منظورم اثبات حقانیت نبود.
بله حق با شماست. اهل باطل هم باندازه اهل حق برای مسیر خود زحمت میکشند و حتی جان خود را از دست میدهند.

اما افرادی که اسم میبرید هدف خودشان را باصراحت گفته اند. همه این ادمهایی که اسم میبرید برای چیزهایی تلاش کرده اند که ما باچشممان میبینیم. پول قدرت ثروت زن علاقه به یک شخص...
اما پیامبران برای امری اینکار را کرده اند که شما ادعا میکنید وجود ندارد. یعنی خدا. یک امرغیبی.این شبیه روش بقیه نیست. در ضمن عملکردشان هم با پادشاهان یا دانشمندان کاملا فرق داشته.

مهم ترین تفاوت هم رعایت اخلاق بوده.اینها بشدت پایبند اخلاق بودند.
مثلا در ماجرای فتح مکه پیامبر قدرت داشته تمام دشمنان خود را نابود کند . اما وقتی یکی از سپاهیانش میگوید
"الیوم یوم الملحمه"
(امروز روز حلال شدن همه چیز است)
پیامبر ناراحت میشوند و میگویند اعلام شود :
الیوم یوم المرحمه
امروز روز رحمت است

روی این فکر کنید هدف پیامبر چه بوده؟

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز

بارها دولت و مقامات رسمی حاضر شده اند که به اعضای این گروه پول ، ثروت ، قدرت و.... بدهند تا دست از کارشان بردارند،اما آنها در نهایت سختی زندگی ، باز بر ایدئولوژی به زعم خودشان درست،پافشاری میکنند و حاضرند خودشان و جان زن و فرزندانشان را در راه الله قربانی کنند.

هدف طالبان حکومته. این که واضحه.:smile:

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز

من نخواستم حقانیت را ثابت کنم . یک سوال ساده پرسیدم برای فکر کردن.
هدف پیامبران و اهل بیت از این همه تلاش چه بوده؟
شما گفتی شهرت . قابل پذیرش نیست.
پیامبر با سلطنت بر قریش و ثروت به شهرت هم میرسید.اما اینو رد کرد.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوشبختانه تا حالا ازارم به مورچه هم نرسیده که ترس داشته باشم.
اتفاقا شما ها از اون دسته هستید که دوست دارید خدا باشی.
اتفاقا من این توهم خدا را یک چیز ترسناک نمیدونم.
بشر خودش خدا را وجود اورد
چون میخواست جاودانه میشه
چون میخواست در نا امیدی و در حالیکه هیچ کس نمیتونه کمکش بکنه.یک قدرت ماوراطبیعه وجود داشته باشه که قدرت انجام هر کاری را داشته باشه و مشکلش حل بشه.
چون میخواست کسانی که بهش ظلم میکنند و دستش در این دنیا کوتاه هست .به سزای اعمالشون برسند.
چون میخواست بهشتی باشه که اگر در این دنیا بدبختی کشید.روزی به خوشی برسه.
چون میخواست کسانی که از دست داد ومردند را دوباره ببینه.
:surprised:عذر میخام ازتون
میدونم روی صحبتتون با کسه دیگه ای بوده در اینجا
ولی یه سوال دارم
اگه خدا رو بشر به وجود اورد پس بشر رو کی بوجود اورد؟

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه عزیزم ، اینطوری نیست
متاسفانه آقایون دست اندرکار فقط بالا منبر از جبار بودن خدا میگن، ولی خودت قضاوت کن اگر خدا واقعا اینقدر جبار بود که تاحالا خیلیا باید به خاطر یه دروغ یا یه تهمت سنگ میشدن. من خدایی که اونا میگن رو قبول ندارم و خدایی و دوست دارم که خودم شناختمش و احساسش کردم. خدایی که ارحم الراحمینه، هروقت اشتباه کنی توبتو قبول میکنه و هروقت توبتو بشکنی بازم در رحمتش بازه و تورا قبول میکنه. تازه بزرگترین گناه نابخشودنیش ناامید شدن از رحمت و برکت اونه . من اصلا فکر نمی کنم خدایی به این وحشتناکی داشته باشیم.
دقیقا همینطوره
تمام کسانی که بدون تحقیق و فقط از روی صحبت های یه عده ادم بیسواد رو منبری پی به وجود خدا بردن
خدا رو یه موجود خشن و ترسناک میدونن

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی یه سوال دارم

بشر را کسی بوجود نیاورد.بشر بر اثر مجموعه از علت ها و به وطور غیر مستقیم بوجود اومد.
یعنی از قبل قرار نبوده که بشری باشه..بر اثر تصادف که الان سگ هست.الان مورچه هست.الان انسان و به طور کل میمون سانان هستند.
یعنی فقط کافی بودکه شهاب سنگ به زمین برخورد نمیکرد.الان روند تکاملی بیشتر روی دایناسور ها بود نه بشر.
و هزار تا شاید دیگه.
چون همه چی بر اساس تصادف هست.
اگر میخوای به طور دقیق بدونی کسی نمیدونه.
ولی یک چیز را در نظر بگیر که ما میگیم همانگونه بت دروغ بود.1000 تا خدای دیگه دروغ و ساخته دست بشر بودند.این هم روش.این یکی هم بوده.
اگر دقت کنی اعتقاد به خدا همیشه وجودش داشته .یعنی یک بت پرست هم خدا را میپرستیده.

*Essi*

اخراجی موقت
من نخواستم حقانیت را ثابت کنم . یک سوال ساده پرسیدم برای فکر کردن.
هدف پیامبران و اهل بیت از این همه تلاش چه بوده؟
.
هدف پیاده کردن ایدئولوژیشان.
چون به آن ایمان داشتند و آنرا تنها راه سعادت انسانها در آن زمان میدانستند.

هرکسی برای باورش با تمامی وجود تلاش میکنه.
یکی باورش دنیا و پول است،فقط برای آن میجنگد.
یکی کاری به دنیا نداره،بدو بدو میره روی مین و تیکه تیکه میشه میره هوا.

:que: چرا شما الان با تمام وجودت از اسلام دفاع میکنی،چون به آن ایمان داری.

چرا فردی حاضر میشه به خودش بمب ببنده و هزاران شیعه را در یک مسجد بکشه تا به زعم خودش به دیدار رسول الله نایل بشه،چون ایمان دارد.

اما چون یک عده به باورشان ایمان دارند و تمامی تلاششان را در راستای تحقق باورهایشان به کار میبرند،یعنی باور آنها بی عیب و نقص است و بنده باید از باور او به اجبار تبعیت کنم و اگر نکنم کافرم،برم جهنم و.......

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بشر را کسی بوجود نیاورد.بشر بر اثر مجموعه از علت ها و به وطور غیر مستقیم بوجود اومد.
یعنی از قبل قرار نبوده که بشری باشه..بر اثر تصادف که الان سگ هست.الان مورچه هست.الان انسان و به طور کل میمون سانان هستند.
یعنی فقط کافی بودکه شهاب سنگ به زمین برخورد نمیکرد.الان روند تکاملی بیشتر روی دایناسور ها بود نه بشر.
و هزار تا شاید دیگه.
ولی یک چیز را در نظر بگیر که ما میگیم همانگونه بت دروغ بود.1000 تا خدای دیگه دروغ و ساخته دست بشر بودند.این هم روش.این یکی هم بوده.
اگر دقت کنی اعتقاد به خدا همیشه وجودش داشته .یعنی یک بت پرست هم خدا را میپرستیده.
لااقل چند تا ازین علت های غیر مستقیم رو میگفتی ادم قانع شه
چه جالب ادم همینجوری یهویی اشتباهی بوجود اومد؟:surprised:
اگه کسی دقیق نمیدونه پس شما چجوری این حرفا رو میزنی؟:eek:
بت و خدا چه ربطی با هم دارن
بت رو بشر با دست خودش درست کرد بعد از حماقتش رفت پرستشش هم کرد
حالا خدا رو کی درست کرد؟کو؟چرا نمیبینمش؟

Belle Fille

عضو جدید
خب دوست عزیز هزار تا کتاب هم هست که با دلایل عقلی رد می کنه. هر چند که من در این خصوص نیازی به کتاب نمی بینم.
اما شما لطفا بگو که غیر از کتاب با بینش و عقل خودت چه دلیل محکمی برای اثبات آخرت داری؟ شاید دلیلت قانع کننده باشه منم قانع شدم.:redface:
چون شما که به وجود چیزی معتقدی باید اثبات بر بودنش کنی.

پس چرا هیچکی جواب سوالای منو نمی ده؟:(
من فقط می خوام بدونم چه جوری قیامت رو با تمام جزئیاتش اثبات می شه کرد‍؟
فقط خواهشااز اون دلایلی که 12 سال تو مدرسه با کتابای دینی تو گوشمون خوندن نگید.
ممنون:gol:

garshasbi-m

عضو جدید
1-نه هدف اسلام تکامل انسانهاست نه حکومت بر دنیا.
اصلا معنای این جمله چیه؟ "هدف اسلام حکومت کردن بر تمام عالم است" یعنی کسی که اسلام را اورده هدفش این بوده؟
منظورم اینه که فاعل جمله کیه؟
همان ماجرایی که نقل کردم نشون میداد هدف پیامبر این نبوده. چون پیشنهاد حکومت رو رد کرده. هدف شهرت هم نبوده چون با حکومت وثروت انسان به شهرت هم میرسد.

2-اینها که گفتم منظورم اثبات حقانیت نبود.
بله حق با شماست. اهل باطل هم باندازه اهل حق برای مسیر خود زحمت میکشند و حتی جان خود را از دست میدهند.

اما افرادی که اسم میبرید هدف خودشان را باصراحت گفته اند. همه این ادمهایی که اسم میبرید برای چیزهایی تلاش کرده اند که ما باچشممان میبینیم. پول قدرت ثروت زن علاقه به یک شخص...
اما پیامبران برای امری اینکار را کرده اند که شما ادعا میکنید وجود ندارد. یعنی خدا. یک امرغیبی.این شبیه روش بقیه نیست. در ضمن عملکردشان هم با پادشاهان یا دانشمندان کاملا فرق داشته.

مهم ترین تفاوت هم رعایت اخلاق بوده.اینها بشدت پایبند اخلاق بودند.
مثلا در ماجرای فتح مکه پیامبر قدرت داشته تمام دشمنان خود را نابود کند . اما وقتی یکی از سپاهیانش میگوید
"الیوم یوم الملحمه"
(امروز روز حلال شدن همه چیز است)
پیامبر ناراحت میشوند و میگویند اعلام شود :
الیوم یوم المرحمه
امروز روز رحمت است

روی این فکر کنید هدف پیامبر چه بوده؟

دوست عزيز اگر براتون امكان داشت كتاب تاريخ تحليلي اسلام نوشته دكتر شهيدي رو بخونيد مخصوصا فصل سوم و دليل اتفاق افتادن جنگ بدر
والبته اينكه قرآن قول ميده كه مستضعفان در جهان حاكم ميشه اين خودش معنيش گرفتن دنياست و بازهم ماموريت امام زمان رو برطبق كتب شيعه مطالعه بفرماييد
و يه مطالعه اي هم در باب نحوه عملكرد كوروش هخامنشي در حكومت و جنگ بندازيد
البته فكر كنم از موضوع داريم خارج ميشيم
دوستان بنده رو عفو كنند كه حرفام از موضوع خارج بود

garshasbi-m

عضو جدید
ولی یه سوال دارم

سوال زيبايي فرموديد كه باعث شد سوال ديگه اي تو ذهن من به وجود بياد
حالا اگه بگيم خدا بشر رو به وجود آورد اونوقت پس خدا رو كي به وجود آورد؟

nobody!

عضو جدید
یعنی فقط کافی بودکه شهاب سنگ به زمین برخورد نمیکرد.الان روند تکاملی بیشتر روی دایناسور ها بود نه بشر.:w15:
و هزار تا شاید دیگه.
وای خدای من....
:w15::w15::w15::w15:
موفق باشی!

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز اگر براتون امكان داشت كتاب تاريخ تحليلي اسلام نوشته دكتر شهيدي رو بخونيد مخصوصا فصل سوم و دليل اتفاق افتادن جنگ بدر
والبته اينكه قرآن قول ميده كه مستضعفان در جهان حاكم ميشه اين خودش معنيش گرفتن دنياست و بازهم ماموريت امام زمان رو برطبق كتب شيعه مطالعه بفرماييد
و يه مطالعه اي هم در باب نحوه عملكرد كوروش هخامنشي در حكومت و جنگ بندازيد
البته فكر كنم از موضوع داريم خارج ميشيم
دوستان بنده رو عفو كنند كه حرفام از موضوع خارج بود

یک سوالی دارم.
" ایا واقعا تفاوتی بین امام حسین و گروه مقابلش قائل نیستید و تلاش این دو گروه را یکسان میبینید؟"
تفاوتی بین تلاشهای ادمها وجود ندارد؟
تلاش کسی که برای برقراری عدالت بین انسانها حرکت میکند با کسی که برای زور گفتن انها و به بردگی کشاندن انها حرکت میکند یکسان است؟

afshin-18

عضو جدید
:surprised:=چه ربطی داشت
:wallbash:= تو کلا پرتی
آره خب نمیشه که هممون سر کار باشیم بالاخره باید یه چیزی باشه دیگه!!!!
:surprised:
چون اینهمه کار خوب کردیم باس یکی باشه جوابشو بده دیگهاگه نباشه من یکی که رسما خودکشی میکنم
بابا این بحث ها مال کلاس اوله!!!
زشته برای شماها
:wallbash:

اعتقاد دارم خوب اينجوري ميگن ديگه
بالاخره ما مسلمونيم قران اينو ميگه
حتما هست بايد باشه
مگه تو اعتقاد نداری دختره چش سفید؟؟؟؟
به حق چیزای نشنیده!!
چشماتو در میارم تا دیگه از این غلطا نکنی
(شوخی کردم!)
:w25:
به نظر من این بحث ها و اعتقاد به آنها کاملا جا افتاده / بهتر نیست به جای بحث در کلیات به جزئیات امور بپردازیم / الان حتی کسانی که هیچی چیزی را قبول ندارن حداقل به این مسایل تا حدودی معتقدند /
عجب لاييكي هستي تو دادا.
نكنه با لوسيفر حال ميكني؟
خب از اينجا شروع ميكنيم كه انسان بعد از مدتي نسلش منقرض شه.
و ديگه هيچ انساني نباشه!
اين رو ميتوني تصورش كني؟
اگه بتوني اون رو تصور كني خدا رو هم ميتوني.
پس سعي كن اول اعتقاد داشته باشي . بعد ايمان بياري
اگه معبود نبود نياز به عبادت هم نبود
پس حتما معبودي هست كه ته قلب همه ي انسان ها دوست دارن باشه.
در نتيجه اونايي كه به اين چيزا ايمان ندارن خيلي خيلي براشون متاسفم
به خاطر اينكه از قيامت اون آدما ميترسم.
من كه به قول خودم ايمان دارم نميدونم چه بلايي سرم مياد.شما كه جاي خود.
ولي با اين حال دوست دارم بميرم و حقيقتي كه چندين سال دنبالش بودم رو با چشاي خودم ببينم.
ولی به نظر من خیلی بده که همش باید از قیامت بترسیم....
کاش با یه روش مهربون تر ارشادمون میکردن :w09:
قیامت که ترس نداره اگر گناهان کبیره رو انجام نداده باشی
کتاب" خیام و ان دروغ دلاویز" را بخونین میفهمین چرته یا نه!!!
البته "صحرای محشر" هم اگه گیر بیاد محشره!!!!!
حالا شما کتابای مخالفش رو هم بخون
درسته که در جایگاهی نیستم که بهشت رو درک کنم یا فرشته ها رو در آسمان شب قدر ببینم.
ولی عاشق که میشم.
و زمانی که میبینم یه انسان برای معشوقش.بر خلاف غریزش حرکت میکنه .میفهمم که عشق یه چیز زمینی نیست .:gol::gol:
نمیدونم چرا.....
ولی تصورم از خدای اسلام یه موجود خشن و خود خواهه که همش دنبال آتو گرفتنه واسه مجازات!!
تصورت غلطه دلیلش کج فهمی از دینه
تصورت نیست، حرف قرانه.
:w00:
اصلا اینطور نیست
پیشنهاد میکنم اسلام رو از روی منابع اصیلش بشناسی نه حرفهای واعظین و سخنرانان و سیاستمداران. ببین این فرازهایی از دعای عرفه امام حسین است که دکتر شریعتی ترجمه کرده.توصیف حقیقی خدارا را باید از زبان امام معصوم شنید نه ازمدعیان دروغگو:

اي توشه و توان سختي هايم!
اي همدم تنهايي هايم!

اي فرياد رس غم وغصه هايم!
اي ولي نعمت هايم!

اي پشت و پناهم در هجوم بي رحم مشكلات!
اي مونس و مامن و ياورم در كنج عزلت و تنهايي و بي كسي!

اي تنها اميد و پناهگاهم در محاصره ي اندوه و غربت و خستگي!
اي كسي كه هر چه دارم از توست و از كرامت بي انتهاي تو!

تو پناهگاه مني!
تو كهف مني!
تو مامن مني!

وقتي كه راه ها و مذهب ها با همه ي فراخي شان مرا به عجز مي كشانند و زمين با همه ي وسعتش بر من تنگي مي كند و ...........
............ ... اگرنبود رحمت تو بي ترديد من از هلاك شدگان بودم.
و اگر نبود محبت تو بي شك سقوط و نا بودي تنها پيشروي من ميشد.
اي زنده!
اي معناي حيات! زماني كه هيچ زنده اي در وجود نبوده است.
اي آنكه :
با خوبي و احسانش خود را به من نشان داد.
و من با بدي ها و عصيانم در مقابلش ظاهر شدم.

اي آنكه:
در بيماري خواندمش و شفايم داد.
در جهل خواندمش و شناختم عنايت كرد.

در تنهايي صدايش كردم و جمعيتم بخشيد.
در غربت طلبيدمش و به وطن بازم گرداند.

در فقر خواستمش و غنايم بخشيد.

.......... من آنم كه بدي كردم ... من آنم كه گناه كردم.
من آنم كه به بدي همت گماشتم.
من آنم كه در جهالت غوطه ور شدم.
من آنم كه غفلت كردم.
من آنم كه پيمان بستم و شكستم.
من آنم كه بد عهدي كردم .....
و ....... اكنون باز گشته ام.
باز آمده ام با كوله باري از گناه و اقرار به گناه.
پس تو در گذر اي خداي من!
اولین پستی که باهاش موافق بودم
والا
چه چيزايي كه آدم نميشنوه.
ديگه منكر شدن خدا واقعا بزرگترين گناهي هستش كه ميشه انحامش داد.
گناهی از اون بزرگتر هست که تو بدونی خدا هست و بعد با خدا دشمنی کنی و از او ایراد بگیری(این کفر واقعی است)
بیچاره گفت که روش زندیگیشو با یه کتاب نامعلوم پیدا کرده؟
چرا بی جهت برای خودتون تفسیر می کنید؟!!!
منظورش این بود که کتاب جالبیه و خیلی از خرافات و داستان های مربوط به آخرت رو با دلایل عقلی و در قالب یک داستان جالب رد می کنه.

پس اگه این طوریه شما ها که واقعا و حقیقتا تمام اصول فکری تون رو از یه کتابی که 1400 سال پیش نوشته شده . و فقط خودتون یعنی مسلونا فکر می کنید درسته!!! استنتاج کردید. غیر از اینه؟ چه مدرک درستی دارید که قضیه ی آخرت درسته؟؟
از نظر مامسلمونا قران محصور به زمان نیست مانند خدا
همون قدر كه اون همه آدم واسه نجات باور هاشون جنگيدن كافيه.
همون پيامبرمون كه واسه اثبات حرفاش هر زجري رو تحمل كرد كافيه.
همون خدايي كه خودتم ميدوني بالا سرته و دلت ميخواد باهات باشه ،
غافل از اينكه اون بنده هاش رو فراموش نميكنه.
اين ماييم كه فراموشش ميكنيم.
خب دوست عزیز هزار تا کتاب هم هست که با دلایل عقلی رد می کنه. هر چند که من در این خصوص نیازی به کتاب نمی بینم.
اما شما لطفا بگو که غیر از کتاب با بینش و عقل خودت چه دلیل محکمی برای اثبات آخرت داری؟ شاید دلیلت قانع کننده باشه منم قانع شدم.:redface:
چون شما که به وجود چیزی معتقدی باید اثبات بر بودنش کنی.
دلیل اول مل قران است
دلایل دیگری هم هست
حقیقت تلخ هست و خیلی ها نمیخواهند قبولش کنند
پس قبولش کن

afshin-18

عضو جدید
نه عزیزم ، اینطوری نیست
:w11:
هیتلر هدف بسیار درستی داشت
بنده هنوز برام وجود خالق اثبات نشده به همين خاطر ديگه معاد و بقيه مسائل هم اثبات نشده ميمونه
عیبی داره قران رو بت اثبات کنیم بعد با استفاده از اون توحید رو؟
و هزار تا شاید دیگه.
خیلی موجه نبود
لااقل چند تا ازین علت های غیر مستقیم رو میگفتی ادم قانع شه
چه جالب ادم همینجوری یهویی اشتباهی بوجود اومد؟:surprised:
اگه کسی دقیق نمیدونه پس شما چجوری این حرفا رو میزنی؟:eek:
بت و خدا چه ربطی با هم دارن
بت رو بشر با دست خودش درست کرد بعد از حماقتش رفت پرستشش هم کرد
حالا خدا رو کی درست کرد؟کو؟چرا نمیبینمش؟

پس چرا هیچکی جواب سوالای منو نمی ده؟:(
من فقط می خوام بدونم چه جوری قیامت رو با تمام جزئیاتش اثبات می شه کرد‍؟
فقط خواهشااز اون دلایلی که 12 سال تو مدرسه با کتابای دینی تو گوشمون خوندن نگید.
ممنون:gol:
اولا تو صفات خدا قبول داری یا نه اگه داری بریم مرحله ی بعد
سوال زيبايي فرموديد كه باعث شد سوال ديگه اي تو ذهن من به وجود بياد
حالا اگه بگيم خدا بشر رو به وجود آورد اونوقت پس خدا رو كي به وجود آورد؟
خیلی سوال با حالی بود من قبلا پرسیدم از کسانی همه گفتند استغفر الله

سمیه امیری

عضو جدید
سلام
بچه ها نمی خوام شعار بدم
دنیا خیلی قشنگ تراز اونیه که بخوایم با ترسوندن هم از خدا وقیامت آدم های خوبی بسازیم
خدا تو وجود خودمونه:gol:
لازم نیست خودمون رو برای خودمون اثبات کنیم
وقتی گناه می کنیم اول خودمون ناراحت میشیم , قیامت وجدان ماست
( اینا همش نظر شخصی من):surprised:

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
اره قبول دارم
خوابهای که به واقعیت میرسه خبرازغیب میدن:gol:یعنی همون عالم غیب هست عالم بیخبری
ازخواب که بگذریم من دیدم غیب و توی دنیاااااااااااا یعنی توی بیداری پس هست:eek:

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا خیلی ارامش بخش و امیدوار کننده هست مهربونه من به عالم غیب اعتقاد کامل دارم مخصوصا به روح اگه شما هم سعی کنید بهش پی میبرید نهایت آرامش نزد خداست من این آرامش رو با تمام وجودم حس کردم