بهترین پخش کنندهای فیلم و کدک های مناسب برای فایل های AVI

Sarp

مدیر بازنشسته
حتما شما هم با این مشکل مواجه شده اید که یک فایل ویدیویی در پخش دچار مشکلاتی می شود و لابد بلافاصه دست به دامان گوگل می شوید تا برنامه ای مناسب برای دیدن آن فیلم پیدا کنید.
اگر شما اهل کدک و مدیا پلیر نیستید از VLC Player استفاده کنید. ویژگی مثبت آن این است که هرنوع فایل صوتی یا تصویری را پشتیبانی می کند. کدک لازم ندارد و نخسه قابل حمل آن به راحتی در دسترس شماست. همچنین این برنامه ی متن باز توانایی پخش زیرنویس ها را نیز دارد.

دومین برنامه GOM Player است که دست کمی از برنامه بالایی ندارد. این برنامه با کدک های پیش فرض عرضه شده است و اولین بار که آن را نصب می کنید به شما اجازه می دهد آن را متناسب با یکی از سه قالب؛ پخش با کیفیت بالا، پخش نرمال یا خروجی تلویزیون تنظیم کنید.

از ویژگی های جادویی این برنامه این است که حتی فیلم های AVI شکسته را نیز پخش می کند. در نتیجه بسیاری از فیلم های آسیب دیده در این نرم افزار بدون مشکل اجرا می شود. البته این برنامه هم مثل برنامه قبلی زیرنویس ها را هم پشتیبانی می کند.
اما در صورتی که از یک برنامه پخش خاص استفاده می کنید و نمی خواهید آن را تغییر دهید یا نرم افزار دیگری نصب کنید کافی است از کدک ها استفاده کنید. کدک مخفف coder and decoder است. در واقع با استفاده از یک کدک، ویدیوی شما کد گذاری می شود و متناسب با ساختار برنامه دلخواه تان قابل پخش در یک نرم افزار دیگر است. برای سهولت دسترسی شما به کدک ها در زیر چند نمونه کدک چند کاره به شما معرفی می شود.

این هم کدک واسه سون (بابک)

http://pariyana.com/

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
پس چرا VLC player دان نمیشه؟؟؟دایرکت لینکشم که میزنم صفحه چند بار رفرش میشه ولی دان نمیشه..

Sarp

مدیر بازنشسته
سلام
پس چرا VLC player دان نمیشه؟؟؟دایرکت لینکشم که میزنم صفحه چند بار رفرش میشه ولی دان نمیشه..
چون واسه دانلود میره تو سایت سورس فورج که اونجا هم ایران رو تحریم کرده
بهتره از سایتهای دانلود ایرانی دانلود کنیش

من از vlc رو لینوکس استفاده میکنم
پلیر خوبیه

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چون واسه دانلود میره تو سایت سورس فورج که اونجا هم ایران رو تحریم کرده
بهتره از سایتهای دانلود ایرانی دانلود کنیش

من از vlc رو لینوکس استفاده میکنم
پلیر خوبیه

چه می کنه این تحریم:D