بهترین نرم افزار جهت تحلیل ارتعاشاتی جرثقیل برجی(tower crane ) چیه؟

aria.persia

عضو جدید
سلام

میخواستم بدونم بهترین نرم افزار جهت تحلیل ارتعاشاتی جرثقیل برجی ( tower crane ) چیه؟

آیا میتونم مدلسازیش رو با یه نرم افزار دیگه مثلا solid works انجام بدم و بعد به ANSYS واردش

کنم؟

لطفا اگه کسی درباره ANSYS یا ABAQUS یا هر نرم افزار دیگه ای چیزی میدونه کمک کنه...

اجرکم عند ا...:smile::gol:

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
میتونید قطعه مدلسازی شده در کتیا یا سالید رو به برنامه ABAQUS یا به Work Bench Ansys وارد کنید اما مشکلی که داره، قادر نیستید اندازه ها رو در این دو برنامه تغییر بدید و بهینه سازی کنید. ABAQUS در Help خودش مسئله جرثقیل برجی رو مدل کرده، به اون مراجعه کنید. فکر می کنم مفید باشه.

saeedy212

عضو جدید
شما میتوانید به بهترین وجه در کتیا مدلتون را طراحی کرده و تحلیلهای ارتعاشی را هم در محیط frequency analysis نرم افزار کتیا انجام دهید.

aria.persia

عضو جدید
مرسی... اما به نظرتون کدوم نرم افزارو یاد بگیرم تا ساده تر به حل این مسئله برسم؟
ANSYS رو اول بهم پیشنهاد کردن اما هرچی بیشتر میخونم انگار کمتر میفهمم!!! محیطش اصلا جالب نیست...مزیت انسیس به اباکوس چیه؟ اباکوس راحت تره نه؟

بازم ممنون

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
مرسی... اما به نظرتون کدوم نرم افزارو یاد بگیرم تا ساده تر به حل این مسئله برسم؟
ANSYS رو اول بهم پیشنهاد کردن اما هرچی بیشتر میخونم انگار کمتر میفهمم!!! محیطش اصلا جالب نیست...مزیت انسیس به اباکوس چیه؟ اباکوس راحت تره نه؟

بازم ممنون

اباكوس، از نظر تحليل هاي ديناميكي و مدلسازي قويتر از انسيس هست. در سطح مهندسي، نتايج اباكوس بيشتر مورد قبوله اما كتاب ترجمه شده خوبي براي اين نرم افزار تو بازار نيست و بايد از طريق help خود نرم افزار كه خيلي جامع و كامله ياد گرفت.
انسيس از نظر تحليل هاي ترموديناميكي، قويتر از اباكوسه. كتاب هاي زيادي هم براي اين نرم افزار تو بازار هست.
در كل، اگر مي خوايد يه برنامه سازه اي درست و حسابي ياد بگيريد، اباكوس رو انتخاب كنيد چون هم در سطح جهان مقبول تره و هم در دوره فوق ليسانس، ممكنه از شما فقط تحليل با اباكوس رو قبول كنن.

aria.persia

عضو جدید
میشه لطفا آدرس دقیق مسئله جرثقیل برجی رو تو help آباکوس بفرمایین، آخه من بعد از کلی کش و قوس تونستم بالاخره نصبش کنم ، رفتم تو help اما خیلی سردرگم و درهم بود واسم...ممنون میشم...ضمنا نسخه آباکوسی که من رو سیستمم نصب کردم 6.8.1 هستش...

milad_flower2

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسان و دوستان عزیز
دوستان 2 دوره جدید آنالیز مودال و تغییر شکل سازه رو برای اولین بار شرکت مهندسی ارتعاشات نوآوران پایش تو ایران برگزار می کنه.
دوره های آنالیز ارتعاشات هم که برگزار می کنه.
یه سر به سایتش بزنید . (تو گوگل سرچ کنید نوآوران پایش میاره )
Www.NoavaranPayesh.Com
با تشکر

بالا