برنامه یا کمکی

saghar..m

عضو جدید
سلام دوستان من در مورد الکترونیک چیزی نمیدونم ولی دچاریک مشکل شدم .در دستگاههای انتقال بتن یا (پمپ بتن دکل)سیستم برق به وسیله یک تابلو الکترونیک هدایت میشه و تمام دستورات وعمل کرد سیستم که به صورت هیدرولیک است به وسیله یک ریموت کنترل بی سیم و یک با سیم اعمال میشه .و این برنامه یا بهتر بگم این تابلو هیچ شماره .برنامه.هلپ.یادستور عملی همراه ندارد وتنها چیزی که دارد اسم شرکت سازنده وجود داردان هم omnex المان به سفارش شرکت شویینگ ضمنا یک نفر برنامه اپدیت کردن این سیستم را داره که به وسیله لپ تاب با کابل usb متصل میشه و ایراد سیستم رو میگیره و این برنامه رو به هیچ کس نمیده و حتی نشون نمیده . لطفا من رو راهنمایی کنید .با تشکر:gol:

a.amir

عضو جدید
سلام
اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم شما ميخواهيد خودتون بدون نياز به حضور اون شخص كارتون رو انجام بدين(صرفه جويي در هزينه) ولي بايد بگم متاسفانه راهي جز هزينه كردن نداريد چون برنامه نويسي كه اين سيستم (حالا يا با PLC , يا با ميكروكنترلر) رو طراحي كرده امكان Write و Read سيستم رو ممنوع كرده و شما براي تغيير در برنامه فقط ميتونيد اون رو حذف كنيد و برنامه اي كه خودتون نوشتيد رو روي اون كامپايل كنيد.
ولي اگه خودتون ميتونيد برنامه اين سيستم رو بنويسيد خوب ديگه نيازي به اون شخص نداريد كه براي اين كار هم شما نياز داريد به:
1- نوع كنترلر رو بشناسيد (PLC هست يا ميكروكنترلر)
2- كار با اون رو بلد باشيد
خلاصه بگم به هر حال شما بايد هزينه كنيد حالا يا براي آموزش خودتون يا اينكه كسي ديگه كارتون رو انجام بده.

بالا