برنامه نویسی با کد ویژن

sanam.r

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من چند سوال در نوشتن برنامه در کد ویژن دارم .
1- ورودی رو از گیت نند هشت ورودی یا از دیپسوئیچ چه جوری می گیریم؟
من با زبان سی آشنایی دارم در اونجا برای گرفتن ورودی به تعداد بیشتر از 2 از حلقه استفاده می کردیم خوب حالا اینجا هم باید از حلقه استفاده کنیم یادستورات خاصی برای گرفتن ورودی است.
2- منظور از مکمل کردن چیست ؟ یعنی اگه صفر باید یک بشه و اگه یک است باید صفر بشه؟
آیا این دستور خاصی داره یا باید تک تک ورودی ها رو گرفت و مکمل کرد؟

ممنون میشم اگه یه جزوه یا کتاب معرفی کنید که دستورات کدویژن در اون نوشته شده باشه
اونوقت دیگه مزاحم شما نمی شم(در مورد بس کم این دستورات رو پیدا کردم اما در مورد کد ویژن چیزی پیدا نکردم)
من جزوه آقای امیر ره افروز رو دارم اما چیزی که من می خوام تو اون نیست.

وقت بخیر

123456za

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من چند سوال در نوشتن برنامه در کد ویژن دارم .
1- ورودی رو از گیت نند هشت ورودی یا از دیپسوئیچ چه جوری می گیریم؟
من با زبان سی آشنایی دارم در اونجا برای گرفتن ورودی به تعداد بیشتر از 2 از حلقه استفاده می کردیم خوب حالا اینجا هم باید از حلقه استفاده کنیم یادستورات خاصی برای گرفتن ورودی است.
2- منظور از مکمل کردن چیست ؟ یعنی اگه صفر باید یک بشه و اگه یک است باید صفر بشه؟
آیا این دستور خاصی داره یا باید تک تک ورودی ها رو گرفت و مکمل کرد؟

ممنون میشم اگه یه جزوه یا کتاب معرفی کنید که دستورات کدویژن در اون نوشته شده باشه
اونوقت دیگه مزاحم شما نمی شم(در مورد بس کم این دستورات رو پیدا کردم اما در مورد کد ویژن چیزی پیدا نکردم)
من جزوه آقای امیر ره افروز رو دارم اما چیزی که من می خوام تو اون نیست.

وقت بخیر
سلام
دوره کدویژن گذشته بهتره به winavr v رو بیارید که جدیدا اولین راهنمای جامع اون ساخته شده البته مرحله یک
http://winavr.kavirelectronic.ir

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
براي خوندن ورودي مي تونيد هر بين رو تك تك چك كنيد
مثلا اگر پورت B ورودي 5 رو مي خواهيد بخوند بايد از PINB.5 استفاده كنيد.
مكمل كردن هم معاني زيادي داره. يكيش همين جابجايي صفر ها و يكهاست. در C مي تونيد با ~ مكمل كنيد.
درسته كامپايلرهاي مختلف با قدرتهاي مختلف توي بازار هست اما زبان C در همشون يكسانه و اختلاف توي حجم كد خروجي و توابعه كه كدويژن اخيرا در رقابت چندان عقب نيست

بالا