بررسی آزمون کارشناسی ارشد معماری 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس اسکیس این وسط چی کاره است ؟ نمیشه اسکیس رو بیشتر کار کنم؟هرچند که چون رشته ام نبوده توی اسکیس هم قوی نیستم
مبانی اولیه اسکیس رو می شه به صورت جزوه پیدا کرد؟ البته دیروز رفتم تهران کتاب و cd امیدآذری رو خریدم اما جزوه هایی که بچه ها این جا میذارن خیلی عالیه
اسکیس که می‌تونه کمک کنه،.... ولی‌ با جزوه زیاد نمی‌شه... باید اول بدونی روال کلیش چیه... چیا میخوان معمولا و اینا.... بعد بشینی‌ هی‌ کار کنی‌ هی‌ کار کنی‌:w01: اسکیس بزنی‌ بعد یه استادی چیزی یه آدمی‌ که تو این جریانات بوده می‌تونه نظر بده خوبه یا بده قضاوت کنه پیشرفت کنی‌....بعد بری سر جلسه بترکونی بیای خیلیا تمرین می‌کنن خیلیم عالین ولی‌ سر جلسه نمی‌تونن تمرکز کنن یا استرس می‌گیرن نمی‌تونن خودشون باشن،.... تو میتونی‌ به نظرم اگه مجاز شی... چون اگه فقط با این جزوهای اینجا این درصدارو زدی کارشناسیتم معماری نبوده... سال اولتم بوده به نظر باهوش و با استعداد میای... ولی‌ باید اول مجاز شی‌
یه نکته دیگه،،، اینکه کارشناسیت معماری نبودی ربطی‌ به قوی بودن یا ضعیف بودن سکیست نداره... تو اون ۴ سال من خودم به شخصه آثاری از تمرین اسکیس اون طوری که تو آزمون میخوان ندیدم.... پس نگران نباش،

آخرین ویرایش:

hosein_r

عضو جدید
اسکیس که می‌تونه کمک کنه،.... ولی‌ با جزوه زیاد نمی‌شه... باید اول بدونی روال کلیش چیه... چیا میخوان معمولا و اینا.... بعد بشینی‌ هی‌ کار کنی‌ هی‌ کار کنی‌ اسکیس بزنی‌ بعد یه استادی چیزی یه آدمی‌ که تو این جریانات بوده می‌تونه نظر بده خوبه یا بده قضاوت کنه پیشرفت کنی‌....بعد بری سر جلسه بترکونی بیای.... تو میتونی‌ به نظرم اگه مجاز شی... چون اگه فقط با این جزوهای اینجا این درصدارو زدی کارشناسیتم معماری نبوده... سال اولتم بوده به نظر باهوش و با استعداد میای... ولی‌ باید اول مجاز شی‌
اسکیس پیش صدیق ثبت نام کردم البته تعداد کلاساش کمه به نظر شما اگه میومدم تهران پیش شقاقی بهتر نبود؟ هرچند که سرکار هم هستم و اومدن به تهران وقت زیادی میخواد کتاب و cd امیدآذری چی میتونه کمک کنه؟ببخشید که این همه سوال می پرسم چون تا الان تو نخ این مسائل نبودم

emdadi20

عضو جدید
بچه من هم درصدام اینجوریه تو رو خدا به من هم نظر بدین؟؟؟؟:child:
زبان 8%
فن 40%
تاریخ 50%
درک 30%
منظر 25%
به نظرتون زیر 1200 میارم؟اسکیس من هم خوبه تو آزاد 70%زدم مشکلی واسه اسکیس ندارم فقط مونده رتبم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:child:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسکیس پیش صدیق ثبت نام کردم البته تعداد کلاساش کمه به نظر شما اگه میومدم تهران پیش شقاقی بهتر نبود؟ هرچند که سرکار هم هستم و اومدن به تهران وقت زیادی میخواد کتاب و cd امیدآذری چی میتونه کمک کنه؟ببخشید که این همه سوال می پرسم چون تا الان تو نخ این مسائل نبودم
من پیشنهادم اینکه فیلمای صدیق رو گیر بیار ببین ولی‌ برو پیش شقاقی ...دوست من رتبش ۱۹۷ شد رفت پیش شقاقی البته الان داره منظر شهید بهشتی‌ میخونه.

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه من هم درصدام اینجوریه تو رو خدا به من هم نظر بدین؟؟؟؟:child:
زبان 8%
فن 40%
تاریخ 50%
درک 30%
منظر 25%
به نظرتون زیر 1200 میارم؟اسکیس من هم خوبه تو آزاد 70%زدم مشکلی واسه اسکیس ندارم فقط مونده رتبم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:child:
مجاز که میشی‌ احتمالا....میانگینتو بگیر ببین بالای ۳۷ 38 باشی‌ امسال شاید زیر ۱۰۰۰ هم شانس داشته باشی‌
بازم میگم هیچی‌ معلوم نیست.

hosein_r

عضو جدید
من پیشنهادم اینکه فیلمای صدیق رو گیر بیار ببین ولی‌ برو پیش شقاقی ...دوست من رتبش ۱۹۷ شد رفت پیش شقاقی البته الان داره منظر شهید بهشتی‌ میخونه.
تمام انقلابو دنبالش گشتم ولی پیدا نکردم . کجا میشه پیدا کرد؟ کسی داره تا ازش بخرم یا برام ایمیل کنه یا اینکه بشه دانلودش کرد؟

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
تمام انقلابو دنبالش گشتم ولی پیدا نکردم . کجا میشه پیدا کرد؟ کسی داره تا ازش بخرم یا برام ایمیل کنه یا اینکه بشه دانلودش کرد؟
از دوستات....یا با بچه‌های موسسه صدیق ارتباط برقرار کن تبادل کن.... یعنی‌ یه چیزی بده یه چیزی بگیر....

hosein_r

عضو جدید
از دوستات....یا با بچه‌های موسسه صدیق ارتباط برقرار کن تبادل کن.... یعنی‌ یه چیزی بده یه چیزی بگیر....
حالا که صدیق داره خودش میاد شهرمون بهتر نیست از کتاب های اساتید دیگه هم استفاده کنم؟ یه چیز دیگه این که چرا این قدر cd های آموزش اسکیس کمه؟
این پیامک الان رسید http://ragaprc.ir/form/view.php?id=19 ورکشاپ رایگان اسکیس در تهران و مشهد

آخرین ویرایش:

arcdoc

اخراجی موقت
من دارم روانی میشم.چرا فن و درک اینجوریه؟ ای کاش جواب هارو نگاه نمیکردم. کاملا نا امید شدم گند زدم به درصدهای خوب
تاریخ و زبان.الان که نگاه میکنم خیلی آسون بودن ولی سر جلسه استرس بدجوری گرفته بود منو.حیف اونهمه زحمت.
زمانش مناسب بود ولی انقدر قبلش حرف زدیم که موقع امتحان فکر میکردم دارم بمب خنثی میکنم.

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دارم روانی میشم.چرا فن و درک اینجوریه؟ ای کاش جواب هارو نگاه نمیکردم. کاملا نا امید شدم گند زدم به درصدهای خوب
تاریخ و زبان.الان که نگاه میکنم خیلی آسون بودن ولی سر جلسه استرس بدجوری گرفته بود منو.حیف اونهمه زحمت.
زمانش مناسب بود ولی انقدر قبلش حرف زدیم که موقع امتحان فکر میکردم دارم بمب خنثی میکنم.
جوابا کجا اومده؟link bede plz

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدان‌های معماری و نظریه پردازی معماری و آرت نو و مسجد نطنز و تکیه دولت رو برام نگاه میکنی‌؟

sanaz-m

عضو جدید
بچه ها کاش شما که میرین این مراکز برای ثبت نام کلاس اسکیس ازشون بپرسید به نظرشون با چه میانگین امسال مجاز می شن

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
be nazaram art nevo jameE gera bud ba khalaghiate honarmand,aslan fardi nabud
آخه بعضیا میگن جامعه گرایی مقابل فرد گرایی... پس جامعه گرا نیست...

اینکه آرت نو به خلاقیت و فرد معمار توجه خاصی‌ داره که واضحه ولی‌ اینکه مقابله با تاریخ گرایی بود نه التقاط گرایی و ثانیا اینکه سوسیالیستا اونو به وجود آوردن ...به هر حال به نظر من جامعه گرایی معنی‌ استاندارد سازی نمیده...

آخرین ویرایش:

arcdoc

اخراجی موقت
جوابا کجا اومده؟link bede plz

کلید های سنجش که نیمومده از روی کلید ایوان خانه گفتم.یعنی میگید ایوان خانه اشتباه زده.به نظر که درست میان
میدان های معماری که صدرصد رنسانس.نظریه پردازی من خودم زدم پالادیو و البرتی با توجه به ده جلد کتاب معماری
ولی مثل اینکه میگن ویتوریوس و پریکلس ،رم.
در مورد تکیه دولت من فکر کنم سه تا گزینه توی اون سوال درست بودن
تکیه دولت ،شمس العماره و ساختمان تلگرافخانه که سال 84 هم یکبار تصویرش رو داده بودن برید نگاه کنید
کاملا غربیه.
شمس العماره هم همیشه معروف بوده به غربی بودنش من تا حالا تصویر تکیه دولت رو ندیدم، سر جلسه هم با خودم گفتم
تکیه چه ربتی داره به غربی؟؟؟؟ ولی مثل اینکه بچه ها میگن تکیه دولت درسته.
در مورد ارت نوو هم به هیچ و جه جامعگرایی صحیح نیست و ارت نوو کاملا یک سبک فردگرا ست
ودر مقابل التقات گرایی و تاریخ و وابسته به رمانتیسیسم .
تاریخ همه مون چندتا اشتباه داشتیم به نظر من آسون هم نبود استاندارد بود.چندتا سوال هم که شک و شبه داره.
به هر حال دیگه نمیشه برش گردوند ولی بی تفاوت هم نمیشه بود دیگه .
من وقتی امدم بیرون خیلی خوشحال بودم تو فکر رتبه دو رقمی بودم ولی الان به مجاز هم راضی شدم.
کلا سوال هارو دیدن یک چیزه مسخره اعصاب خورد کنیه

arcdoc

اخراجی موقت
مگه چیزیم به عنوان تخصصی داشت؟ همش عمومی بود به نظر من...

با کلید ایوان خانه و بررسی خودم از 7 تا لغتی که زدم همش درست بود .3 تا هم نزده داشتم .5 تا هم گرامر نزدم
متن های به قول شما عمومی هم همه رو با اطمینان زدم.ولی ایوان خانه کلید نذاشته.خودمم هم میترسم بررسی کنم

frank lloydwrigh

عضو جدید
honari ke sakhtemanaye shahri dashte,metro dashte,daneshkade dashte,chetor mitune fardgera bashe?? vali osulan konkur injur jaha ye nazare dg dare

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فرد گرایی آرت نو رو قبول دارم ولی‌ اگه معنی‌ خلاقیت معمار بده....ولی‌ جامعه گرایی تو اون گزینه معنی‌ استاندارد گرایی نمیداد چون تو همون گزینه خلاقیت هنرمند هم اومده بود. .التقاط با تاریخ فرق داره.... باید میگفت مقابله با تاریخ گرایی نه التقاط.اون دو تا عامل دیگه هم تاکید به تزئینات و خلاقیت هم بهتر از رمانتیسم و فردگریی می‌تونن بیان کنندهٔ خصوصیت آرت نو باشن....

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلید های سنجش که نیمومده از روی کلید ایوان خانه گفتم.یعنی میگید ایوان خانه اشتباه زده.به نظر که درست میان
میدان های معماری که صدرصد رنسانس.نظریه پردازی من خودم زدم پالادیو و البرتی با توجه به ده جلد کتاب معماری
ولی مثل اینکه میگن ویتوریوس و پریکلس ،رم.
در مورد تکیه دولت من فکر کنم سه تا گزینه توی اون سوال درست بودن
تکیه دولت ،شمس العماره و ساختمان تلگرافخانه که سال 84 هم یکبار تصویرش رو داده بودن برید نگاه کنید
کاملا غربیه.
شمس العماره هم همیشه معروف بوده به غربی بودنش من تا حالا تصویر تکیه دولت رو ندیدم، سر جلسه هم با خودم گفتم
تکیه چه ربتی داره به غربی؟؟؟؟ ولی مثل اینکه بچه ها میگن تکیه دولت درسته.
در مورد ارت نوو هم به هیچ و جه جامعگرایی صحیح نیست و ارت نوو کاملا یک سبک فردگرا ست
ودر مقابل التقات گرایی و تاریخ و وابسته به رمانتیسیسم .
تاریخ همه مون چندتا اشتباه داشتیم به نظر من آسون هم نبود استاندارد بود.چندتا سوال هم که شک و شبه داره.
به هر حال دیگه نمیشه برش گردوند ولی بی تفاوت هم نمیشه بود دیگه .
من وقتی امدم بیرون خیلی خوشحال بودم تو فکر رتبه دو رقمی بودم ولی الان به مجاز هم راضی شدم.
کلا سوال هارو دیدن یک چیزه مسخره اعصاب خورد کنیه

کی‌ گفت روم؟ ایوان خانه؟... منم زدم پالادیو البرتی.ولی‌ رو میکلانژم شک کردم چون الان که فکر می‌کنم اونم یه نظریه هایی داشته مثل همون تناسبات بدن و اینا... ولی‌ به تنها چیزی که شک نکردم روم بود... چون اولا گفته رواج نه شروع...تازه اونا هم بهش نمیاد زیاد نظریه پردازی باشه... از دوره رنسانس نظریه پردازی به معنی‌ امروزی رواج پیدا می‌کنه...
تکیه دولتو باید ببینی‌...کاملا از اپرا‌های پاریس الهام گرفته گنبدش هم چند تا قوس شعاعی آهنی بود که روش پار چه میکشیدن،

آخرین ویرایش:

گسترش معماری

عضو جدید
سازمان سنجش هنوز کلید نداده,شماها چطور درصد هاتون رو حساب میکنین؟(فکر کنم خیلی دیگه تقریبی باید باشه)

هنگامه66

عضو جدید
آقا امروز زنگ زدم مرکز معماری برای کلاسای اسکیس مهندس شکوهی....میگفت چهارتا دورش میشه حدود 900 هزار تومن!!!
عجب اشتباهی کردیم کلاس های استاد شقاقی نرفتیم........

کی همچین حرفی زده؟!!!!! من ثبت نام کردم 4 دوره (282 ساعت) = 674000 تومان - با ظرفیت هر کلاس 16 نفر

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دارم روانی‌ میشم کلا .... الان چندتا زبانو چک کردم با ایوان خانه ۱۲ % اومدم پایین .... خیلی‌ راحت

shayesteh-namvar

عضو جدید
کی همچین حرفی زده؟!!!!! من ثبت نام کردم 4 دوره (282 ساعت) = 674000 تومان - با ظرفیت هر کلاس 16 نفر
یا علی ...مگه میخوان چیکار کنن تو این دوره ها ؟؟؟؟من که ندارم این همه خرج کنم!!!!ترجیحا برم بمیرم دیگه:cry:آقا یه جای ارزون سراغ ندارین؟جنسش مهم نیست ..آخه من خودم کار میکنم.فقط میخوام کلاسه رو برم انگیزه پید کنم...

arcdoc

اخراجی موقت
پاسخ کامل زبان عمومی وتخصصی

پاسخ کامل زبان عمومی وتخصصی

پاسخ کامل زبان عمومی وتخصصی .
در مورد زبان تخصصی هنوز هیچ سایت و یا موسسه ای پاسخ نداده.جواب های بخش گرامر هم از سایت ایوان خانه معماریه.
در مورد تخصصی احتمال اشتباه وجود داره ولی خیلی کم.اگر اشتباهی بود حتما بگید
Vocabulary:
1
-Dormant
2-Abate
3-Status
4-Diligent
5-Scrapped
6-Traits
7-Allocated
8-Verdict
9-Hindered
10-Venomous
Close Test:
11-Durable system of roads
12-Constructed was
13-In which it
14-used
15-Most importantly
Reading Comprehension:
16-Many of building design functions have become separated out
17-The engineer
18-Building design
19-Quantified things
20-Comfort
21-Accept them and work with them
22-Hills
23-River valleys
24-Forces
25-Evaluate the influences of dominant natural landscape forms, features, and forces.
26-
این سوال به نظر اشتباه میاد چون به سه گزینه توی متن اشاره شده ولی با توجه به اینکه در قسمت پایین متن در مورد Hill بحث شده احتمالا منظور طراح سوال این گزینه باشه که خیلی منطقی به نظر نمیاد

27-Dislocating
28-Increasing production of crop
29-Decreasing its grading
30-Accentuation

farid_ghasemi

عضو جدید
کی‌ گفت روم؟ ایوان خانه؟... منم زدم پالادیو البرتی.ولی‌ رو میکلانژم شک کردم چون الان که فکر می‌کنم اونم یه نظریه هایی داشته مثل همون تناسبات بدن و اینا... ولی‌ به تنها چیزی که شک نکردم روم بود... چون اولا گفته رواج نه شروع...تازه اونا هم بهش نمیاد زیاد نظریه پردازی باشه... از دوره رنسانس نظریه پردازی به معنی‌ امروزی رواج پیدا می‌کنه...
تکیه دولتو باید ببینی‌...کاملا از اپرا‌های پاریس الهام گرفته گنبدش هم چند تا قوس شعاعی آهنی بود که روش پار چه میکشیدن،
یهو میپرم وسط بحث ببخشید ، آلبرتی فک کنم 10 جلد کتاب ویترویوس جمع آوری و چاپ کرد منم ویترویوس زدم
بعد اون سوال کدوم بنا غربی ؟
من اینجوری استدلال کردم تکیه دولت تکیه خودش ایرانی ولی فرم بنا غربی
شمس العماره پلان ایرانی نما غربی
من زدم دارلفنون هم ایدش غربی هم خودش نظرتون چیه؟

moarefzade

عضو جدید
سلام. کسی میتونه به من کمک کنه؟ سوال کنکور آزاد 90. این تصویر مربوط به کجاست؟

22022012875.jpg

وضعیت
موضوع بسته شده است.