بررسی آزمون نـــظارت آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام بر مهندسین ...این دوره به نظر من از دو تا دوره گذشته پیچیده تر بود و اینکه نامردها زوم شده بودن روی دو تا کتاب جوش و مبحث 10
و اون دیتیل هم که قوربونش برم من اصلا در رفتم
ولی میخوایم با هم یه نگاهی به سئوالات و جوابها بندازیم...لطفا اگر موافقید همکاری کنید
یا سئوال رو تیکه ای رو بزارید با جواب یا اگر پاسخنامتونو نوشتید براساس شماره دفترچه همه جوابها رو به صورت گلیدی بزارید:smile:

لینک سوالات بزودی...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

توری

عضو جدید
بررسی آزمون نظارت آبان ماه 93

بررسی آزمون نظارت آبان ماه 93

امتحان چطور بود؟

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا سخت بود، سخت تر از هر دوره ای. نمیدونم هدفشون چیه از این آزمون، واسه بعضی سوالا باید 3 جای یه مبحث رو نگاه میکردی و استدلال میکردی ازشون، اونم شرایط و ضوابطی که احتمالا تو کل مملکتمون هم اتفاق نمیفته هیچوقت. یه امتحان تخیلی و کاملا غیر کاربردی شده امتحان نظام مهندسی، یجوری برخورد میکنن انگار قراره هرکی پروانه نظارت گرفت بیاد 10 میلیون بهش پول نقد بدن. چه با این چه به این همه بیکارن، دیگه دلیلی نداره همه چیو لوث کنین با این سوال دادنتون.

با توجه به چیزایی دیدم و شنیدم، تو آزمون قبلی دست کم 80% قبولیا با کمک اطرافیان و تقلب قبول میشدن، امسال با قاطی کردن سوالا احتمال قبولی با تقلب هم کاهش شدیدی پیدا میکنه:D تو امتحان خرداد میشد گفت هرکی همشو خودش زده و قبول شده دمش گرم، کارش درست بوده. این سری هرکی با تقلبم قبول بشه کارش درسته من تحسینش میکنم;)

archi_arch

مدیر بازنشسته
شخصا اماده ی هرگونه اعتراض، تحسن، قتل و ... هستم :D
یعنی دیگه شور هرچی ازمونه دراوردن
نمیخوان دیگه به کسی پروانه بدن بگن خب این مسخره بازیا چیه.
60تا سوال نبود که، 60 تا 4 تا یعنی درواقع 240 تا سوال رو باید تو 150 دقیقه میزدی! همه ی سوالا کدام صحیح است!! اونم هر گزینه مربوط به یه موضوع مختلف.
سوال داده گزینه ی صحیح درباره طراحی ساختمان از نظر پدافند غیرعامل کدام است!! ینی موضوع کلی مبحث رو داده و از کل کتاب باید توش 4تا جمله از جاهای مختلف رو پیدا کنی و درستیشو چک کنی!
یا میگه طبق مقررات ملی ساختمان درمورد طراحی واجرای تاسیسات برقی کدام گزینه صحیح است!! بازم موضوع یه مبحث!
همش همینطوری
یعنی ببخشید ولی هزار رحمت به شعور گاو!
وقتی طراحی سوال و اجرای ازمون رو میسپرن به سازمان سنجش از این بهتر نمیشه. اخه این سنجش ابله اصلا فرق ازمون نظام مهندسی رو با کنکور میدونه؟
این سری حتی کلیدواژه هم کمکم نکرد.
هرچند واسه من مال سایت سیویل.آی‌ار بود و یکی دیگه کلیدواژه از خود نظام مهندسی خریده بود و میگفت مفید بوده براش.

من که به زور 25 تا زدم. خدا ازشون نگذره.
خرداد که فقط کتابهارو خریدم چیدم تو چمدون رفتم سرجلسه و همونجا با موضوع مباحث آشنا شدم خیلی بهتر ازمون دادم تا این سری که بیشتر میدونستم!

samar_eng

عضو جدید
محض رضاي خدا يه سوال از تابلوها نداده بودن
سوال تصوير رو اصلا نديدم چي بود
تمام لغات يه سوال رو از هر كتابي چك مي كردم به جواب نمي رسيدم
منم ٢٠ تا زدم و ٥تا با تقلب
ديگه امتحان نميدم بي خودي چقدر كتاب خريدم

.مهسا.

عضو جدید
:eek:فقط 20 تا از کنتاب تونستم پیدا کنم

نرسیدم تقلب کنم دقیقا 20 تا سیاه کردم

امتحان فضایی بود یا برا من فضایی اومد ؟:surprised:

براي همه همينطور بود
من دوره پيش هيچي نخوندم 49 شدم اينسري اينهمه خوندم ...فقط 20تا زدم بقيه هم سياه كردم!!!! :wallbash:
هر سوالش از چندتا كتاب بود، همش عدد، مفهومي...
دريغ از دونه تابلو، 1دونه سوال تيتري، هيچ هيچ..
خيلي ناراحتـــــــــــم :(

b_arch_5

کاربر بیش فعال
واقعا مسخره است واسه چی این آزمون وبرگذار میکنن اصلن یه دفعه جمعش کنن این آزمون و هم....
من نمیذونم مبحث 10 که بیشتر مباحثش ماله عمرانه په به درد معماری میخورد که اینهمه ازش سوال داده بودن
آخه بی انصاف ها حداقل 5 تا سوال مثه آدم هم طرح میکردید
دوستان اطلاع رسانی کنید واسه اعتراض

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
هاهاهاها...من یه کتابم قدیمی بود دهن سرویس ها همه سئوالها از اون بود یعنی مبحث ده....
بعید میدونم قبول بشم...شرایط این دوره من افتضاح بود...دیشب توی جاده بودم 6:30 رسیدم خونه بدو بدو رفتم یه چی کوفت کردم کتبهامو جمع کردم رفتم سرجلسه
29 تا خودم زدم 3 تا هم تقلب کردم که احتمال زیاد مردود میشم
سئوالها رو موافقید چک کنیم؟
یه سئوال که ابعاد نورگیر بود 3در6 بود
یه سئوال زمان واحنش سالن نمایش که ابعاد داده بود که بچه ها گفتن 7 بزنم
یه سئوال یه آپارتمان 5 طبقه که میخواست کنار یه دو طبقه بسازه ...من دیدم چون 4.5 متر از معبر فاصله داره و توی کتاب پیدا نکردم زدم نیاز نداره که سرپوشیده روی پیاده بیاد...آره؟؟!!!
اون سنگ تیره رو چی زدین؟؟الان که فکر میکنم باید شمال رو میزدم ولی خودم شرق رو زدم...
چون باید سمتی رو انتخاب میکردیم که نور خورشید کمتر بتابه تا باعث رنگ پریدن سنگ نشه:razz:خوب به سلامتی این اولین غلط و دگ اگر غلطی باشه مردود خواهم شد

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایکاش اگه نظام مهندسی و سازمان سنجش پول مول لازم دارن اعلام کنن هر چی میخوان بریزیم براشون، اینجوری که هی امتحانای مسخره بگیرن که همه بیفتن دوباره بیان برای آزمون علاوه بر جیب، اعصاب مارو هم داغون میکنه. اگه جمع میزدین سوالای عمران و تاسیسات از سوالای معماری بیشتر بود.

من دفعه پیش بدون کتاب رفتم با خرد جمعی 49% زدم:D این سری آماده رفته بودم رکورد آزمونو جابجا کنم، کلا 32 تا زدم:D مطمئن هم نیستم. قطعا اندازه 2 تا غلط توشون پیدا میشه بازم میره پایین 50%. واسه اون پولی که برای کتابا خرج کردم دلم میسوزه وگرنه دیگه نمیرفتم، مدال نمیدن که به قبولیا. قبل آزمون به دور و بریا میگم حواستون باشه به هم کمک کنیم، این امتحانو نمیشه تنهایی قبول شد. آخرای آزمون که توسل کردم دیدم یکی میگه 12 تا زدم، اون یکی میگه همشو از رو خودت زدم:D شانسم با ما یار نبود از بد روزگار.

*)نمونه سوال نظارت آبان:
میخوایم یه ساختمون بسازیم، به نظرتون کدوم گزینه غلطه؟ :biggrin:

b_arch_5

کاربر بیش فعال
اسمش نظارت معماری نبود ،نظارت عمران بود در واقع......

سائ

عضو جدید
هاهاهاها...من یه کتابم قدیمی بود دهن سرویس ها همه سئوالها از اون بود یعنی مبحث ده....
بعید میدونم قبول بشم...شرایط این دوره من افتضاح بود...دیشب توی جاده بودم 6:30 رسیدم خونه بدو بدو رفتم یه چی کوفت کردم کتبهامو جمع کردم رفتم سرجلسه
یه سئوال یه آپارتمان 5 طبقه که میخواست کنار یه دو طبقه بسازه ...من دیدم چون 4.5 متر از معبر فاصله داره و توی کتاب پیدا نکردم زدم نیاز نداره که سرپوشیده روی پیاده بیاد...آره؟؟!!!
اون سنگ تیره رو چی زدین؟؟الان که فکر میکنم باید شمال رو میزدم ولی خودم شرق رو زدم...
چون باید سمتی رو انتخاب میکردیم که نور خورشید کمتر بتابه تا باعث رنگ پریدن سنگ نشه:razz:خوب به سلامتی این اولین غلط و دگ اگر غلطی باشه مردود خواهم شد

سلام عارفه جون.ابعادنورگیر رو منم 3 در زدم اما خیلیا گفتن 3در 4 میشد.مطمئنی؟؟
اون سئوله بتن گازی میشد؟
سوال آپارتمان 5 طبقه راهرو با 2.5 طول و 1.5 ارتفاع میشد عزیزم.

mm.ai

عضو جدید
خدا لعنتشوون کنه - چرا حق ما رو می خورن - بابا تا کی آخه - من رشته معماری رو چه به درسهای رشته عمران و برق و مکانیک و آب و فاضلاب و چاه بازکنی آخه - مگه بقیه رشته ها کتاب های ما رو امتحان می دن - این چه بساتیه - باید یه اعتراض کلی از جامعه مهندسی معماری با هم متحد بکنیم -چرا ما باید کل کتاب های مباحث ملی رو برای امتحان داشته باشیم آخه - نه جان من تعارف نکنید مبحث 6 رو هم برای امتحان مسخره بعدی هم بزارین - و اگر هم دوس داشتین می خواین از همون کتاب هایی که منابع مشخصی برایش معرفی نمی گردد اضافه تر کنید - کسی که کلا به شما انگار کاری نداره -نفرین بر فکر شوم شما و اون طراح سوال این امتحان که هدفی جز مغلوب کردن جامعه مهندسی معماری نداشت . حیف من مهندس که دارم فنا می شم با بازی های بچه گانه شما

memare shahri

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید به همه دوستان عزیز
ایا کسی سوالات اون مقطع عجیب و غریبو جواب داده؟ از کدوم مبحث؟
منتظر زمان اعتراض هستیم :mad:

volga_red

عضو جدید

منم 33 تا زدم که یکیش تا الان غلط بوده, ابعاد نورگیرم من 3 در 4 زدم, چون مساحت حداقل 12ست, فاصله ی 6 هم برای اقامت اصلیه, اینجا اتاق بود, زمان واخنشم از رو نمودار 0.6 بدست آوردم, منم دیدم سازه موقت نیاز نیست چون فاصلش کافیه, منم شمالی زدم

modabber.23

عضو جدید
من یه 37-8 تایی زدم . امیدوارم درست باشن! لا اقل 30 تاش... ولی اجرا خیلی ساده تر بود. اگه امتحان صبح و میدادی می تونستی بهتر جواب بدی به سوالاش!

HEDI MORADI

عضو جدید
منم 33 تا زدم که یکیش تا الان غلط بوده, ابعاد نورگیرم من 3 در 4 زدم, چون مساحت حداقل 12ست, فاصله ی 6 هم برای اقامت اصلیه, اینجا اتاق بود, زمان واخنشم از رو نمودار 0.6 بدست آوردم, منم دیدم سازه موقت نیاز نیست چون فاصلش کافیه, منم شمالی زدم

سلام دوستان در ارتباط با نورگیر فک میکنم طبق مبحث 4 صفحه 91 دو ساختمان مستقل از هم در فضای اقامتی اصلی باید فاصله پنجره ها مقابل هم باید 6 متر باشد ک جوابش میشه 3*6

volga_red

عضو جدید
ولی خواب که اصلی نیست وقتی نشیمن داریم , نمیدونم والله
بیاین اعتراض کنیم ببرنمون رو نمودار !

سلام دوستان در ارتباط با نورگیر فک میکنم طبق مبحث 4 صفحه 91 دو ساختمان مستقل از هم در فضای اقامتی اصلی باید فاصله پنجره ها مقابل هم باید 6 متر باشد ک جوابش میشه 3*6

وضعیت
موضوع بسته شده است.