بررسی آزمون نظارت و اجرا - شهریور 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

miladfuel

عضو جدید
لطفا پاسخهایی که فکر میکنید صحیحه و جواب دادید و اگه دلیلی هم دارید بنویسید تا در نهایت به یه پاسخنامه درست برسیم.(شماره سوال هم قید کنید)

اینجا پاسخنامه رو داره که سوال 15 اشتباهه...اگه این سوال اشتباهو قبول نکنن و برای همه لحاظ نکنن واقعا جای تاسف داره که اینها بیان به ما صلاحیت بدن!
http://pourangilan.com/system/download.php?id=101
بیست و سه و چهل و پنج جوابش چی میشه

آخرین ویرایش:

kalbeali

عضو جدید
سوال 15 غلط نیست، درز نشست فقط تا زیر پی ادامه دارد. درز نشست هم در مواردی که اختلاف وزن داشته باشیم مثل این سوال که طبقات متفاوت است تا زیر پی ادامه پیدا می کند

miladfuel

عضو جدید
سوال 15 غلط نیست، درز نشست فقط تا زیر پی ادامه دارد. درز نشست هم در مواردی که اختلاف وزن داشته باشیم مثل این سوال که طبقات متفاوت است تا زیر پی ادامه پیدا می کند

لطفا دلیل خودتون رو با آدرس در کتاب بیان بفرمائید.فکر نمیکنم استدال درستی کرده باشید.

kalbeali

عضو جدید
پاسخ درز نشست در کتاب ساعد سمیعی...

پاسخ درز نشست در کتاب ساعد سمیعی...

photo_2016-09-03_08-59-45.jpgphoto_2016-09-03_08-59-55.jpg

MEN

عضو جدید
trytry.jpg
سوال 16 چنانچه عمق خاکبرداری لازم برای یک پروژه ساختمانی بیش از 12 متر باشد کدامیک از سازه های نگهبان زیر مناسبتر است؟
1)دیوارهای طره یی و پشت بنددار 2)دیوارهای وزنی 3)دیوارهای گهواره یی 4)دیوارهای میخکوبی

rtyrtyry.jpg
الان نظر شما چیه؟پوران پژوهش توو جوابیه اش نوشته طبق اطلاعات اجرایی دیواره های طره یی پشت بند دار.ولی من زدم میخکوبی.نیلینگ یا میخکوبی واسه گودهای عمیقه دیگه؟نظرتونو بگید

آخرین ویرایش:

MEN

عضو جدید
سوال 50 دو کولر گازی در شرایط یکسان یکی در بندر انزلی و دیگری در بندر بوشهر به طور همزمان نصب شده اند تناوب بازرسی آن ها به ترتیب چگونه است؟

1) سالانه یک بار - سالانه یکبار
2)سالانه 4 بار -سالان 1بار
3)سالانه 1بار -سالانه 4بار
4)سالانه 4بار سالانه 4 بار
photo_2016-09-03_13-54-27.jpg
الان به نظر شما انزلی میافته توو معتدل و بوشهر توو گرم و مرطوب؟یا هر دو میافتن مرطوب؟ما خودمون انزلی چی هستیم سالی یه بار کولر گازیمونو نگاهم نمیکنیم.
من زدم انزلی جزو منطقه معندل و سالی یکبار و بندر بوشهر جزو گرم و مرطوب سالی 4بار.نظر شما چیه؟
photo_2016-09-03_13-54-22.jpg

MEN

عضو جدید
سوال 22) ارتفاع ساختمان A با سقف شیبدار و B با سقف مسطح در محاسبه برابر است با:

این سوال توو آبان 93 مشابه اش اومده بود.ملت همه زدن 4.5 و 4.00
در صورتی که من طبق آبان 93 حل کرده بودم جوابش میشد 6.00 و 4.00
توو آبان 93 جوابش میشد 15.لطفا اگه میتونید اینم یه نگاه کنید.

musitwain

عضو جدید
سلام. این سه تا سوال رو هر قدرگشتم نتونستم جوابشون رو پیدا کنم. اگه درست زده باشم قبولم اگه نه ردم.:confused: کسی جوابشون رو نمیدونه ؟
برای نگهداری و مراقبت از دو ساختمان یکی شش طبقه مسکونی (یا ده واحد) ودیگری یک ساختمان اداری وتجاری 4 طبقه (با سه واحد اداری و سه واحد تجاری) به ترتیب چه نوع بازرسانی باید انتخاب شود؟
1) حداقل یک بازرس حقیقی – بازرس حقوقی
2) بازرس حقوقی – بازرس حقوقی
3) حداقل یه بازرس حقیقی – حداقل یک بازرس حقیقی
4) بازرس حقوقی- حداقل یک بازرس حقیقی
خانم مهندسی در یک کارگاه ساختمانی به عنوان مهندس مترور به درخواست مدیر عامل شرکت پیمانکاری مشغول به کار است و حقوق و مزایای وی به حساب شرکت فوق با امضای مدیر عامل پرداخت میشود ازنظر روابط کارمهندس مذکور با کدام واژه نامیده میشود؟
کارمند
مهندس
مهندس کارکاه
کارگر
شناسایی ریسک عبارت است از:
فرآیند اتخاز گزینه ها و اقدام هایی جهت افزایش فرصت ها و کاهش تهدید ها بر اهداف پروژه
فرآیند تعریف چگونگی انجام فعالیت های مدیریت ریسک هر پروژه
فرآیند اولویت بندی ریسک ها برای تحلیل یا اقدام بیشتر
فرآیند تعیین ریسک هایی که ممکن است بر پروژه اثر گذارد و مستندسازی ویژگی های آن

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سوال 50 دو کولر گازی در شرایط یکسان یکی در بندر انزلی و دیگری در بندر بوشهر به طور همزمان نصب شده اند تناوب بازرسی آن ها به ترتیب چگونه است؟

1) سالانه یک بار - سالانه یکبار
2)سالانه 4 بار -سالان 1بار
3)سالانه 1بار -سالانه 4بار
4)سالانه 4بار سالانه 4 بار
مشاهده پیوست 259815
الان به نظر شما انزلی میافته توو معتدل و بوشهر توو گرم و مرطوب؟یا هر دو میافتن مرطوب؟ما خودمون انزلی چی هستیم سالی یه بار کولر گازیمونو نگاهم نمیکنیم.
من زدم انزلی جزو منطقه معندل و سالی یکبار و بندر بوشهر جزو گرم و مرطوب سالی 4بار.نظر شما چیه؟
مشاهده پیوست 259816
سلام.
من انزلی رو معتدل گرفتم و سالی یک بار بازرسی....ولی یه پاسخنامه دیدم که انزلی و بوشهر رو مثل هم گرفته که بنظر من غلطه.بوشهر و انزلی یه جور آب و هوا دارن؟
تو مبحث 22 زده معتدل سالی یک بار و گرم و مرطوب سالی چهار بار.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سوال 22) ارتفاع ساختمان A با سقف شیبدار و B با سقف مسطح در محاسبه برابر است با:

این سوال توو آبان 93 مشابه اش اومده بود.ملت همه زدن 4.5 و 4.00
در صورتی که من طبق آبان 93 حل کرده بودم جوابش میشد 6.00 و 4.00
توو آبان 93 جوابش میشد 15.لطفا اگه میتونید اینم یه نگاه کنید.
سلام .
4.5 برای سقف شیبدار و 4 برای سقف مسطح.
من خودم هم اشتباه زدم.مبحث 4 صفحه 35 نوشته مبنا محاسبه اترافع از متوسط کف معبر تا بالاترین نقطه جانپناه الزامی.
حیف شد سوال مفتی بود.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام. این سه تا سوال رو هر قدرگشتم نتونستم جوابشون رو پیدا کنم. اگه درست زده باشم قبولم اگه نه ردم.:confused: کسی جوابشون رو نمیدونه ؟
برای نگهداری و مراقبت از دو ساختمان یکی شش طبقه مسکونی (یا ده واحد) ودیگری یک ساختمان اداری وتجاری 4 طبقه (با سه واحد اداری و سه واحد تجاری) به ترتیب چه نوع بازرسانی باید انتخاب شود؟
خانم مهندسی در یک کارگاه ساختمانی به عنوان مهندس مترور به درخواست مدیر عامل شرکت پیمانکاری مشغول به کار است و حقوق و مزایای وی به حساب شرکت فوق با امضای مدیر عامل پرداخت میشود ازنظر روابط کارمهندس مذکور با کدام واژه نامیده میشود؟
کارمند
مهندس
مهندس کارکاه
کارگر
فرآیند اتخاز گزینه ها و اقدام هایی جهت افزایش فرصت ها و کاهش تهدید ها بر اهداف پروژه
سوال اول گزینه اول درسته.
بقیه رو نزدم.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سوال 50 مشکوکه.شهر انزلی آب و هوای مشابه شهر بوشهر نداره.بوشهر جز دسته گرم و مرطوب به حساب میاد.ولی انزلی معتدله.میزار روشن بودن کولر گازی در بوشهر بیشتر از 60 ماه در ساله.ولی انزلی خیلی کمتره.

سوال 45 هم شبهه داره.
گفته حداقل گنجایش منبع ذخیره آب که تو مبخث 16 صفحه 50 گفته حداقل گنجایش برای 12 ساعت مصرف در صورت مصرف 150 لیتر برای هر نفر در 24 ساعت(شبانه روز) که در اینصورت عدد 20 واحد و هر واحد 4 نفر رو ضربدر هم میکنیم میشه 80 و این 80 رو ضربدر 75 لیتر بکنیم میشه 6000 لیتر.ولی تو پاسخنامه 12000 لیتر گرفتن.در صورتی که این بر اساس مصرف 24 ساعته ست و نه 12 ساعته.صورت سوال هم حداقل رو میخواد.

kalbeali

عضو جدید
شما درست زدید چراکه بوشهر سالی 10 ماه کولر روشن هست ولی انرلی نهایتا 4 ماه

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
این سوال هم میتونه غلط باشه:

برای نمای رو به خیابان یک ساختمان غیر مسکونی نمای شیشه ای پیوسته با با شیشه معمولی در نظر گرفته شده است،در صورتی که اعداد مندرج در گزینه ها به ترتیب از راست به چپ ،فاصله افقی نمای شیشه ای تا محدوده زمین،عرض هر شیشه و ارتفاع هز شیشه ،کدام است؟
1) 2 ،0.9 ،1.8
2) 3 ، 0.8 ، 1.8
3) 3 ، 0.9 ، 1.8
4) 2 ، 0.8 ، 2

طبق مبحث 4 صفحه 41 گفته برای شیشه معمولی حداکثر عرض 90 سانت و حداکثر مساحت 1.5 متر مربع....فاصله هم باید 2 متر کمتر نباشه.

گزینه اول و چهارم دو شرص اول یعنی فاصله و حداقل عرض رو داره ولی برای حداقل مساحت هر دو گزینه غلطه و در نتیجه هیچ کدوم از گزینه ها درست نیست.

من تو امتحان گزینه 4 رو زدم چون به عدد 1.5 نزدیکتر بود.

shahram226

عضو جدید
سلام.
من انزلی رو معتدل گرفتم و سالی یک بار بازرسی....ولی یه پاسخنامه دیدم که انزلی و بوشهر رو مثل هم گرفته که بنظر من غلطه.بوشهر و انزلی یه جور آب و هوا دارن؟
تو مبحث 22 زده معتدل سالی یک بار و گرم و مرطوب سالی چهار بار.
به نظر من کاملا درسته !
بندر انزلی یه شهر دریایی محسوب میشه و شهرهای اطراف دریا قاعدتا رطوبت دارن چون بارندگی بیش از حد دارن و شرجی هستن پس قطعا باید جزء این دسته باشن ؛
میزان رطوبت نسبی انزلی بین 70 تا 90 درصد در سال متغییره !
پس
بندر انزلی و بندر بوشهر هر دو نیاز به بازرسی سالانه 4 بار دارن .

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من کاملا درسته !
بندر انزلی یه شهر دریایی محسوب میشه و شهرهای اطراف دریا قاعدتا رطوبت دارن چون بارندگی بیش از حد دارن و شرجی هستن پس قطعا باید جزء این دسته باشن ؛
پس

من با شما مخالفم
همه شهرهایی که به قول شما شهر دریایی محسوب میشن آب و هوای یکسانی ندارن قطعأ
حتی توو دسته بندی اقلیمی ایران ما میبینیم ک بندر انزلی معتدل و مرطوب ولی بوشهر گرم و مرطوب
بنابراین شرایط آب و هوایی یکسانی ندارن
با استدلال به همین موضوع سالی یک بار برا انزلی و چهار بار برای بوشهر جواب درست تری هست ..

musitwain

عضو جدید
این سوال هم نتونستم پیدا کنم
در صورت وقوع آتش سوزی وفعال شدن حسگرهای سیستم اعلام حریق ویژه ی آسانسور درهای آسانسور:
1) فقط در طبقه ی همکف باز میشود
2) فقط در طبقه ی ورودی باز میشود
3) فقط در طبقه ی ورودی یا طبقه ی از پیش تعیین شده باز میشود
4) فقط در طبقات زیرزمین باز نمیشود

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کارمند
مهندس
مهندس کارکاه
کارگر

مراقبت و نگه داری ساختمان : گزینه 4
مبحث 22 ص 7 جدول
شش طبقه مسکونی (یا ده واحد) ـــــــ> بازرس حقوقی
ساختمان اداری وتجاری 4 طبقه ـــــ> حداقل یک بازرس حقیقی

آقا فرزاد شما هم غلط زدین ک

شناسایی ریسک هم من 4 رو زدم نمیدونم درسته یا نه
اینو تقلب دوستان رسوندن:D

آخرین ویرایش:

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در صورت وقوع آتش سوزی وفعال شدن حسگرهای سیستم اعلام حریق ویژه ی آسانسور درهای آسانسور:

گزینه 3 درسته
مبحث 15 ص 38 بند 15-2-7-6

توجه فرمایید نوشته درصورت فعال بودن حسگر

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
به نظر من کاملا درسته !
پس
سلامم.
ممنون از پستتون.
میدونید مساله اینجاست که ما اقلیم مرطوب نداریم.....یا معتدل مرطوب و یا گرم و مرطوب.
چیزی که مشخصه انزلی اقلیم معتدل و مرطوبه.در کل استان گیلان اقلیم معتدل داره.اون مرطوب بودنش اهمیت نداره.
اقلیم گرم و مرطوب که تو مبحث 22 بهش اشاره شده مربوط میشه به شهر های جنوبی.شخص پاس دهنده تو اون بند مبحث 22 گرم و مرطوب رو از هم جدا کرده و هر کدوم رو یه اقلیم گرفته.
حالا فلسفه دوره بازرسی هم میزان کارکرد اون وسیله در طول ساله که بقول دوستمون تو بوشهر 10 از سال کولر کار میکنه و در انزلی نهایتا 4 ماه. و این به دلیل تفاوت اقلیمشونه.در مرطوب بودن مشترک هستن ولی یکی معتدله و دیگری گرم.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
مراقبت و نگه داری ساختمان : گزینه 4
مبحث 22 ص 7 جدول
شش طبقه مسکونی (یا ده واحد) ـــــــ> بازرس حقوقی
ساختمان اداری وتجاری 4 طبقه ـــــ> حداقل یک بازرس حقیقی

آقا فرزاد شما هم غلط زدین ک
سلاممم آقا مسعود گل.
نه منم درست زدم.همون گزینه چهارم بود.
:)

panoram

عضو جدید

گزینه 3 درسته.
م 15 - صقحه 38

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام از ماست آقا فرزاد
خیلی هم خوب :)
ایشالا موفق باشی:gol:

خواهش میکنم :gol:

دوستان من حضور ذهن ندارم اگه بازم سوالی هست بذارین بررسی کنیم
مخلصیمم.
ان شا الله.
تا الان که دو تا سوال اشتباه بوده...
معمولا وقتی اینجوری میشه سوال رو حذف میکنن یا تمرش رو به همه میدن؟

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مخلصیمم.
ان شا الله.
تا الان که دو تا سوال اشتباه بوده...
معمولا وقتی اینجوری میشه سوال رو حذف میکنن یا تمرش رو به همه میدن؟

معمولأ آزمونای نظام سوالای اشتباه توش هست ب لطف طراحان محترم سوالات :)
تا جایی ک من اطلاع دارم نمره اش رو میدن حذف نمیکنن.. امیدوارم روال این دوره هم همین باشه ک به نفع ماست

وضعیت
موضوع بسته شده است.