بررسی آزمون نظارت خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام عرض میکنم خدمت دوستان عزیزم،
میدونم که همتون تو این مدت خیلی زحمت کشیدین، با آرزوی موفقیت برای همتون، امیدوارم که با توکل بر خدا و حفظ آرامشتون از این امتحان سربلند بیرون بیاید... :)
چند ساعتی بیشتر تا انتحان نمونده، دوستانی که امتحان اجرا ندارن و مثل من نیستن :cry:
بعد از امتحان نظارت تشریف بیارن در این تایپیک و به بررسی سوالاته نظارت بپردازند، امیدوارم که سوالا طوری باشه که راحت بتونیم جواباشونو پیدا کنیم...
دووووووستای خوووووووبم موفق باشید :gol::gol:

آخرین ویرایش:

سائ

عضو جدید
سلام به همگی ....امتحان نظارت بد نبود
بیاین با هم جوابارو چک کنیم.اون سوال ابزار جوش :هیچکدام
اون سوال صلاحدید میشد وزارت راه وشهرسازی

archi_arch

مدیر بازنشسته
خب خب خسته نباشید :D
بچه ها تو حوزه ما زود از ما برگه هارو گرفتن. راس 9 شروع نکردن ولی سر 11.5 برگه هارو جمع کردن
کجا میشه اعتراض کرد؟ اصلا تاثیری داره؟

سلام به همگی ....امتحان نظارت بد نبود
بیاین با هم جوابارو چک کنیم.اون سوال ابزار جوش :هیچکدام
اون سوال صلاحدید میشد وزارت راه وشهرسازی

من که نه سوالای قوانین نظام مهندسی نه دیتیلها هیچکدومو نزدم :D
این سوال صلاحدید کجای کتاب قوانینه؟

من سوالا یادم نمیمونه بچه ها
اگه بگید شاید یادم بیاد چی زدم :D (خیرسرم واسه خودم پاسخنامه درست کردم ببرم وارد کنم ولی وقت نشد که اصن! :razz:) ولی خب من تمام سوالهایی که زدم رو پیدا کردم از تو کتاب و مطمئن زدم.

الان یه سوال یادمه تعداد ابراه اب باران که دو میشد.
سوال پیش امدگی ساختمان هم غلط بود کلا

R00z

عضو جدید
وای من وقت کم آوردم ! 21 بیشتر نرسىدم بزنم :'( تازه دفعه دوم بود امتحان میدادم اما این دفعه نخوندة بودم اصلا. خیلی ناامید شدم! بچه ها بگید دفعه بعد چی کار کنم؟!

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب خب خسته نباشید :D
بچه ها تو حوزه ما زود از ما برگه هارو گرفتن. راس 9 شروع نکردن ولی سر 11.5 برگه هارو جمع کردن
کجا میشه اعتراض کرد؟ اصلا تاثیری داره؟

من که نه سوالای قوانین نظام مهندسی نه دیتیلها هیچکدومو نزدم :D
این سوال صلاحدید کجای کتاب قوانینه؟

من سوالا یادم نمیمونه بچه ها
اگه بگید شاید یادم بیاد چی زدم :D (خیرسرم واسه خودم پاسخنامه درست کردم ببرم وارد کنم ولی وقت نشد که اصن! :razz:) ولی خب من تمام سوالهایی که زدم رو پیدا کردم از تو کتاب و مطمئن زدم.

الان یه سوال یادمه تعداد ابراه اب باران که دو میشد.
سوال پیش امدگی ساختمان هم غلط بود کلا
من سوال پیش امدگی بحث8 کلی وقتمو گرفت ولی در نهایت هیچ کدام از گزینه ها درست نمیشد احتمال زیاد این سوال حذف میشه

ali kocholomoch

عضو جدید
افتضاح دادم پارسال از این آسون تر بود به خاطر استرس و درگیری فکری پارسال گزینه هارو اشتباه زدم

امسالم بیشتر از 34 تا نتونستم بزنم که 6 تاش اشتباهه:cry:

m.alinejadian

عضو جدید
منم بار اولم بود فکر نمیکردم اینجوری وقت کم بیاد..40تا زدم... از مباحث13-14-16-17 سوالای بدی دادن

archi_arch

مدیر بازنشسته
وای من وقت کم آوردم ! 21 بیشتر نرسىدم بزنم :'( تازه دفعه دوم بود امتحان میدادم اما این دفعه نخوندة بودم اصلا. خیلی ناامید شدم! بچه ها بگید دفعه بعد چی کار کنم؟!

کلیدواژه داشتی؟
اگه نداشتی حتما با کلیدواژه و چارت کار کن
من از سایت azmoonline.com خریدم.
من هیچی هیچی هیچی نخونده بودم. فقط چندصفحه از مباحث 4 و 15 و 3 رو بخاطر کارم خونده بودم و بقیه رو حتی لاشم باز نکرده بودم. پریروز این کلیدواژه رو به پیشنهاد یکی از بچه های خوب اینجا خریدم و دیروزم پرینت گرفتم و لیبل حروف الفبا و شماره مباحث رو زدم امروز با کمک اون تونستم خیلی سوالهارو بزنم. البته بگم نقصم زیاد داشت مثلا یسری از کلمات رو نداشت و کتابهای راهنمای مبحث 19 و 16 رو هم نداشت اصلا که این خیلی بد بود و نباید اینطور میبود ولی بازم کمکم کرد. بقیه شو هم با حدس اینکه تو کدوم کتاب میتونه باشه و با استفاده از فهرست اون کتاب زدم.

درکل حدود 47-8 تا زدم و همشو مطمئن درست زدم.فقط اگه توی وارد کردن اشتباهی نکرده باشم خیلی خوبه :D

معمار111

عضو جدید
من سوال پیش امدگی بحث8 کلی وقتمو گرفت ولی در نهایت هیچ کدام از گزینه ها درست نمیشد احتمال زیاد این سوال حذف میشه

من جواب این سوالو پیدا کردم .... خیلی پیچونده بودن ...چند تا جمله از 2 صفحه بریده بودند تو یه گزینه گذاشته بودن

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
من جواب این سوالو پیدا کردم .... خیلی پیچونده بودن ...چند تا جمله از 2 صفحه بریده بودند تو یه گزینه گذاشته بودن
اره لعنتیا...
این چی بووود
پیش امدگی
در داخل محدوده ملک منظور سوال بود ص 43 م.8.....اونا در معابر عمومی بود..

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها اون پلاستیک و بتن سلوای کجا بوود؟

bahar-spring

کاربر بیش فعال
سلام مهندسای عزیز
امتحانتون چطور بود؟ انشاالله که سخت نبوده باشه و همتون قبول بشین :w30:

archi_arch

مدیر بازنشسته

اره لعنتیا...
این چی بووود
پیش امدگی
در داخل محدوده ملک منظور سوال بود ص 43 م.8.....اونا در معابر عمومی بود..

بچه ها چی دارید میگید؟
مبحث 8 صفحه 43 اصلا همچین چیزی ننوشته که
جوابش کدوم بوده؟
این سوال دقیقا عرض معبر گفته بود به داخل ملک چه ربطی داره؟

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها چی دارید میگید؟
مبحث 8 صفحه 43 اصلا همچین چیزی ننوشته که
جوابش کدوم بوده؟
این سوال دقیقا عرض معبر گفته بود به داخل ملک چه ربطی داره؟

بابا پیش امدگی سایبان یا باران گیر بام از حد ساختمان ب عمق حداکثر 80 س حد زیرین از بالاترین نقطه کف زمین حداقل 2.70.و حد پیش امدگی ان از لبه محدوده زمین مجاور حداقل 80 س فاصله افقی ...
نمیدونم من فک کردم اینه...
با شرایطی ک من سر جلسه داشتم بعید نی من اشتبا کرده باشم

archi_arch

مدیر بازنشسته
بابا پیش امدگی سایبان یا باران گیر بام از حد ساختمان ب عمق حداکثر 80 س حد زیرین از بالاترین نقطه کف زمین حداقل 2.70.و حد پیش امدگی ان از لبه محدوده زمین مجاور حداقل 80 س فاصله افقی ...
نمیدونم من فک کردم اینه...
با شرایطی ک من سر جلسه داشتم بعید نی من اشتبا کرده باشم

نه خب این عدد 2.70 باید 3.5 میبود که درست میشد. تو مبحث 4 جدید این عدده (صفحه 42) (نمیدونم قبلا چی بوده شاید اینم جزو تغییراته)
دوتا گزینه دیگشم یکیش نوشته بود عرض معبر بیش از 20 متر باشه میتونه 150 سانت پیش امدگی باشه (که اصلا همچین چیزی نداریم!) یکی دیگه گفته بود اگه عرض معبر بین 8تا 12متر باشه ، 120 سانت پیش امدگی باید باشه که اینم غلطه! چون بیش از 20 متر 120 سانته و اگه عرض بین 12 تا 20 متر باشه باید 80 سانت عمق پیش امدگی باشه.

archi_arch

مدیر بازنشسته
ااااا
نه دیدم
راست میگید
صفحه 43 مبحث 4 همینو نوشته. چقدر نامردن!! این چه سوالیه!! یعنی تفاوت دو تا جمله فقط اینه که یکیش کف معبره و یکیش کف زمین! خیلی سوال بدی بود. خیلیا
ولی خب من که جواب ندادم کلا ولی خیلی نامردن این چه مدل سوال طرح کردنه

m.alinejadian

عضو جدید
جواب سوال در مورد چاه آسانسور چی میشد؟ درزبند- فشار مثبت-منفی...
جواب جهت مناسب پنجره در ایام سال چی/؟

archi_arch

مدیر بازنشسته
جواب سوال در مورد چاه آسانسور چی میشد؟ درزبند- فشار مثبت-منفی...
جواب جهت مناسب پنجره در ایام سال چی/؟
تا جایی که یادمه درزبند فشار مثبت بود. یعنی فشار مثبتشو یادمه فقط :D

پنجره هم کوتاهترین روز سال یعنی اخر اذر - ضلع جنوبی

vivi62

عضو جدید
سوال : در مواردی که نصب سکوهای کار و نرده های حفاظتی در ارتفاع بیش از 3/5 متر ......
جواب: تورهای ایمنی-مبحث 12 ص 36

vivi62

عضو جدید
سوال:در چه مواردی راروهروی سرپوشیده موقت در تمام عرض و طول مجاور بنایی 15 متری در دست تخریب الزامی است؟
در صورتی که فاصله بنا در دست تخریب ار معابر عمومی کمتر از 40 درصد ارتفاع باشد . که گزینه کمتر از 6متر صحیحه - مبحث 12 ص 12

vivi62

عضو جدید
سوال بازرسی هرسه ماه یکبار کولر گازی در مناطق گرو و مرطوب مبحث 22 ص 39
دیگ بخار سالانه یک بار مبحث 22 ص36
جواب گزینه 1 و2

vivi62

عضو جدید
سوال : در مورد ساختمان های محصور شده با کلاف یا دارای کلاف بندی
جواب:حداکثر تعدادطبقات بدون احتساب زیر زمین به دو محدود میشود
تراز روی بام نسبت به متوسط تراز زمین مجاور نباید بیش از 8 متر باشد - مبحث8 ص 46-47

وضعیت
موضوع بسته شده است.