بررسی آزمون طراحی اسفند 89

وضعیت
موضوع بسته شده است.

simplicity

عضو جدید
کدوم یکی بهتره ؟ (معایب و محاسن)

1-برد ترسمی جداگانه (بردی که خط کش T و گونیا سر همه)
یا
2-وسائل ترسیمی عادی (خط کش T و گونیا و ... ) و میز نقشه سالن امتحان

pishy

عضو جدید

یا
به نظر من برد ترسيمي جداگانه سرعت عمل رو بالا ميبره ولي بعضي مواقع مثلا در هنگام ترسيم پلان بايدt را جدا كرد و براي برش دوباره از t استفاده كرد....

aloosha

عضو جدید

یا

من فکر می کنم کالک شطرنجی+ خط کش تی رول+کاربن مناسب باشه. دوستان نقد کنید لطفا

simplicity

عضو جدید
می دونم مربوط به تاپیک نیست اما این سوالو اینجا هم می پرسم : راه ساده ای برای پاسخ به سوالات جوش هست؟ در کتاب راهنمای جوش پاسخ غالب سوالات به سختی پیدا میشه!

S@h@r

عضو جدید
می دونم مربوط به تاپیک نیست اما این سوالو اینجا هم می پرسم : راه ساده ای برای پاسخ به سوالات جوش هست؟ در کتاب راهنمای جوش پاسخ غالب سوالات به سختی پیدا میشه!
منم دقیقا همین مشکل رو دارم:surprised:

S@h@r

عضو جدید
بچه ها یه چند تا سوال دارم. ممنون میشم یمی راهنماییم کنه.
1-پخی کنار ساختمون رو با چه فرمولی میشه حساب کرد و در آورد؟
2-جااااااااان من یکی بهم بگه دیوار زیر زمین 30 سانتی؟ ستونش چی؟ دیوارای خارجی 20 سانتی؟ ستون این چی؟ دیوار داخلی ها 10؟ برای اسکلت بتنی میگما.قاطی کردم:confused:

آگرین

عضو جدید
سلام
من هم همین مشکل را دارم دقیقا نمیدونم چطوری طرحم را به کاغذ امتحان انتقال بدم!!!!
استفاده از کاربن مجازه؟(البته کاربن زرد)
با توجه به زمان ازمون دوستان چه پیشنهادی دارن
ممنون

mahdiafzali

عضو جدید

دوستان عزیز سال گذشته کالک شطرنجی یا کاغذ شطرنجی ، میز نور و کاربن ممنوع بود و تقلب محسوب می شد . هرکی آورده بود ازش گرفتن . به قول دوستمون برد ترسیمی جداگانه باز بد نیست .

ameen joon

عضو جدید
من که می گم پوستی ببرین با کاغذ شطرنجی. یه طرح کلی و جایگذاری واحدها و ماشین ها و باکس پله و ستون گذاری که در اومد، رو کاغذ اصلی با خط کش و اتود شروع کنید به طراحی اصلی، بعد در آخر هم راپیدی کنید. این روش که پارسال واسه من جواب داد. 1 ساعت مونده به آخر جلسه من تموم کرده بودم داشتم مبلمان و خورده کاری انجام میدادم. تازه وسطش ناهار نماز هم رفته بودم!

pishy

عضو جدید
من که می گم پوستی ببرین با کاغذ شطرنجی. یه طرح کلی و جایگذاری واحدها و ماشین ها و باکس پله و ستون گذاری که در اومد، رو کاغذ اصلی با خط کش و اتود شروع کنید به طراحی اصلی، بعد در آخر هم راپیدی کنید. این روش که پارسال واسه من جواب داد. 1 ساعت مونده به آخر جلسه من تموم کرده بودم داشتم مبلمان و خورده کاری انجام میدادم. تازه وسطش ناهار نماز هم رفته بودم!
قبول شدي دوست من؟؟؟با چه نمره اي؟؟؟

ameen joon

عضو جدید
نه قبول نشدم. فکر کنم 19 شده بودم اونم فکر کنم به خاطر این بود که اصلا درمورد قوانین و مقررات ساختمان نخونده بودم. همین جوری دست گرمی رفته بودم امتحان

mahsa1984

عضو جدید
دوستان من 1 سوال مهم دارم،ممنون میشم کمکم کنید
وقتی که سطح اشغال رو برامون با هاشود مشخص میکنن نباید اصلا ازش بیرون بزنیم؟مثلا پله ورودی یا رمپ معلولین نمیشه بیرون فضای هاشورخورده باشه؟
سوال بعدی اینکه اگر پاسیو بذاریم باید به همون اندازه کنسول کنیم یا نباید اصلا کنسول داشته باشیم؟

S@h@r

عضو جدید
بچه ها یه چند تا سوال دارم. ممنون میشم یمی راهنماییم کنه.
1-پخی کنار ساختمون رو با چه فرمولی میشه حساب کرد و در آورد؟
2-جااااااااان من یکی بهم بگه دیوار زیر زمین 30 سانتی؟ ستونش چی؟ دیوارای خارجی 20 سانتی؟ ستون این چی؟ دیوار داخلی ها 10؟ برای اسکلت بتنی میگما.قاطی کردم:confused:

هیچ کس نمیااااااااااااااااااااااااااااااااد جواب منو بدههههههههه؟:(

کدخدا

مدیر بازنشسته

پخی معمولا با زاویه 45 درجه است.
دیوار زیر زمین یه 20 سانتیه با یه 10 سانتی محافظ عایق
آره دیوار خارجی 20 سانتیه ستونشم لغاز میزنه بیرون و مشکلی ایجاد نمی کنه .

Asemouni

عضو جدید

برای محاسبه پخی باید آکس دو گذر رو ترسیم کنی و محل تلاقی دو آکس رو پیدا کنی، بعد از محل تلاقی، کمانی به شعاع نصف مجموع عرض دو گذر (میانگین دو گذر) ترسیم کنی. محل تلاقی این کمان با دو ضلع نبش قطعه زمین رو که با یه خط صاف به هم وصل کنی میشه پخی...
امیدوارم متوجه شده باشی!

S@h@r

عضو جدید
برای محاسبه پخی باید آکس دو گذر رو ترسیم کنی و محل تلاقی دو آکس رو پیدا کنی، بعد از محل تلاقی، کمانی به شعاع نصف مجموع عرض دو گذر (میانگین دو گذر) ترسیم کنی. محل تلاقی این کمان با دو ضلع نبش قطعه زمین رو که با یه خط صاف به هم وصل کنی میشه پخی...
امیدوارم متوجه شده باشی!

ممنون از توضیح خوبت;)

sinoush

عضو جدید
امیدوارم متوجه شده باشی!

خیلی جالبه من این مطلبو نمیدونستم و همیشه رو هوا یه پخ میزدم (خودمونیم چقدر ما تو دانشگاه چیزی یاد گرفتیمااااااااا) :whistle:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منابع امتحان مهر طراحی پایه سه چیه ؟ چه کتابهایی باید خونده بشه که مسلط به امتحان باشیم ؟

avrino

عضو جدید
ببخشید منظور از این 5 مترفضای ازاد پشت هر ماشین چیه ؟اگه ماشینها به صورت طولی پارک بشند دیگه همچین چیزی لازم نیست ؟اگر از ÷له دو طرفه استفاده نشه ÷س چطوری باید پله رو طراحی کرد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.