بررسی آزمون ارشد هوافضا 92

mkh1368

عضو جدید
بچه ها به نظرتون نفر اول امسال میانگین چند میزنه؟؟؟من خیلی نگران ترازم هستم؟؟؟؟

propulsion A

عضو جدید
همش درصد نیست.بستگی به معدل هم داره.در کل ترازاصله. پارسال با میانگین 28 ولی معدل 12.5 دوستم 229 شد.

رتبه هایی که من میگم بر اساس معدل میانگین یعنی ۱۴.۵ هست ، و دوستانی که معدلشون بیشتر یا کمتر هست باید به ازای هر یه نمره ۱.۲ درصد به میانگینشون کم یا اضافه کنند .

بچه ها به نظرتون نفر اول امسال میانگین چند میزنه؟؟؟من خیلی نگران ترازم هستم؟؟؟؟

الله اعلم ، ولی یه حسی بهم میگه امسال میانگین ها خیلی بالا نیست مثل سال ۸۹ .

bardiaxavi

عضو جدید
رتبه هایی که من میگم بر اساس معدل میانگین یعنی ۱۴.۵ هست ، و دوستانی که معدلشون بیشتر یا کمتر هست باید به ازای هر یه نمره ۱.۲ درصد به میانگینشون کم یا اضافه کنند . الله اعلم ، ولی یه حسی بهم میگه امسال میانگین ها خیلی بالا نیست مثل سال ۸۹ .
ایول خوش خبر باشی :D من با معدلم ( 15.39 ) میانگین درصدهام میشه 17 ، به نظر شما احتمال اینکه فردوسی قبول شم هست؟ ( هر گرایشی ) البته اگه مالک هم قبول بشم خیلی خوبه میرم سال 89 چطور بوده مگه؟ آسون بوده مثل امسال ؟

marsel2010

عضو جدید
به به!!
چشمتون روشن! هر دم از این باغ بری میرسد!!!!
اون از کنکور من، اینم از امریه!!
همین الان تو تلویزیون اعلام کرد می خوان امریه سربازی رو 75% کاهش بدن!!
اگه من شانس دارم جنگ هم میشه!

:cry:

mkh1368

عضو جدید
رتبه هایی که من میگم بر اساس معدل میانگین یعنی ۱۴.۵ هست ، و دوستانی که معدلشون بیشتر یا کمتر هست باید به ازای هر یه نمره ۱.۲ درصد به میانگینشون کم یا اضافه کنند .

الله اعلم ، ولی یه حسی بهم میگه امسال میانگین ها خیلی بالا نیست مثل سال ۸۹ .
خدا از زبونت بشنوه.سال 91 میانگین نفر دوم 57 بود.خدا کنه امسال پایین تر باشه.اللهی آمین

mkh1368

عضو جدید
دوستان بعد از کلی سوال از اساتید و دانشجویان هوافضا معلوم شد که سوال 79 مکانیک پرواز هیچ کدوم از گزینه ها صحیح نیست.کنترلر مشتق گیر طبق گفته سوال میتواند حتی به اندازه کم خطا راکاهش دهد وگزینه دو هم درست است.پس هیچ کدام از گزینه ها صحیح نیست.خواهشا به سنجش اعلام کنید.

در مورد سوال 114 هم باید گفت که هر دو گزینه 1و2 میتواند جواب باشد.چون به نوع فلپ اشاره نشده.اگر فلپ لبه حمله باشد زاویه حمله بحرانی را افزایش میدهد و بنابراین گزینه 2 درست است و گزینه 1 اشتباه میشود و اگر فلپ لبه فرار(TE flap) باشد، زاویه حمله بحرانی را کاهش میدهد و بنابراین گزینه 1 درست و گزینه 2 نادرست است که جواب سوال گزینه 2 میشود.برای گزینه های 3و4 برای هر دو نوع فلپ سرعت استال کاهش و ضریب برآ افزایش میابد.البته من خودم گزینه 2 را زدم.

Aerospace318

عضو جدید
سلام
به نظرتون با این در صد ها رتبه من چند میشه؟

معدل 15

زبان 0
ریاضی 17
آیرو 5
مکانیک پرواز 17
سازه 7
طراحی 45

و آیرو دینامیک شیراز و صنعتی شیراز تقریبا چه رتبه ای میخواد؟

propulsion A

عضو جدید
به نظرت با میانگین 22 و معدل 17 میشه خواجه نصیر روزانه قبول شد؟

توکلت به خدا باشه ، انشاءالله که میشه . من تو قبولیها یه چیزایی دیدم که فقط به معجزه شبیه بوده .

به نظرت امسال طراحی و مکانیک پرواز سخت تر از سال های قبل نبود؟

با شما موافقم . ظاهرشون ساده ولی دارای نکته و پیچیدگی بود .

حجرالاسود

عضو جدید
اعتراض

اعتراض

سلام بچه ها-من نسبت به کلید داغون و نابودگر و.................سازمان :eek:رنجش می خواهم سوالات زیر را اعتراض بزنم-کسی نظری داره-ضمنا دفترچه از نوع cمیباشد [FONT=&quot]سوال44گزینه 2 صحیحه[/FONT] [FONT=&quot]سوال67گزینه صحیح وجود ندارد(-300و-1600 میشه؟ )[/FONT] [FONT=&quot]سوال79گزینه 1و3 صحیحه[/FONT] [FONT=&quot]سوال81گزینه 2 صحیحه[/FONT] [FONT=&quot]سوال82گزینه 1 صحیحه[/FONT] [FONT=&quot]سوال103گزینه صحیح وجود ندارد[/FONT] [FONT=&quot]سوال109گزینه3 صحیحه[/FONT]

mkh1368

عضو جدید
سلام بچه ها-من نسبت به کلید داغون و نابودگر و.................سازمان :eek:رنجش می خواهم سوالات زیر را اعتراض بزنم-کسی نظری داره-ضمنا دفترچه از نوع cمیباشد سوال44گزینه 2 صحیحه سوال67گزینه صحیح وجود ندارد(-300و-1600 میشه؟ ) سوال79گزینه 1و3 صحیحه سوال81گزینه 2 صحیحه سوال82گزینه 1 صحیحه سوال103گزینه صحیح وجود ندارد سوال109گزینه3 صحیحه

من هم سوال 44 را گزینه 2 و سوال 81 را 2 زدم.

Amir_051

عضو جدید
سلام بچه ها-من نسبت به کلید داغون و نابودگر و.................سازمان :eek:رنجش می خواهم سوالات زیر را اعتراض بزنم-کسی نظری داره-ضمنا دفترچه از نوع cمیباشد سوال44گزینه 2 صحیحه سوال67گزینه صحیح وجود ندارد(-300و-1600 میشه؟ ) سوال79گزینه 1و3 صحیحه سوال81گزینه 2 صحیحه سوال82گزینه 1 صحیحه سوال103گزینه صحیح وجود ندارد سوال109گزینه3 صحیحه
در مورد سوالات 67 ، 103 و 109 کاملا نظرتون صحیحه (در مورد سوالات دیگه نمیدونم.چون بقیه سوالاتی که اشاره کردیدو من نزدم) و به سایت سازمان سنجش اعتراض بزنید.
واقعا جای تاسف داره که حتی یکبار طراحان سوال ، مجددا سوال را برای خودشون حل نمی کنند که اینجور اشتباها پیش نیاد و با سرنوشت مردم اینجوری بازی نکنند.حتی یک سوال هم میتونه جای یک داوطلب را عوض کنه.

Amir_051

عضو جدید
دوستان یک سوال دارم :
مثلا اگر من تو همین آزمون امسال، از سوالات درس سازه 5 تا سوال زده باشم و هر 5 تا سوالی که زدم صحیح باشه ، و اگه قرار باشه سوال 103 حذف بشه (چون گزینه صحیح نداره) ، یعنی درصد من در درس سازه به جای 25درصد باید 26.3درصد بیاد دیگه آره؟؟؟
یعنی اگه اون سوال حذف بشه تعداد سوالات 19 تا سوال حساب میشه؟؟؟
و یک سوال دیگه اینکه سوال 67 هم گزینه صحیح نداره و مسلما باید حذف بشه.اگه یک داوطلب بیاد یک گزینه را انتخاب کنه تکلیفش چیه؟؟؟

Amir_051

عضو جدید
salam be nazaretun javabe soalaye 53 va 116 va 119 to kilide sazmane sanjesh doroste?
سوال 53 را من گزینه 1 زدم. الان این جوابی که تو کلیدها زده رو از کجا بدست آورده؟؟؟از دوستان کسی هست که در مورد سوال 53 نظری داشته باشه؟؟

Aerospace318

عضو جدید
سلام

معدل 15

زبان 0
ریاضی 17
آیرو 5
مکانیک پرواز 17
سازه 7
طراحی 45

yekaneh

عضو جدید
سوال 53 را من گزینه 1 زدم. الان این جوابی که تو کلیدها زده رو از کجا بدست آورده؟؟؟از دوستان کسی هست که در مورد سوال 53 نظری داشته باشه؟؟

منم این سوال رو حل کردم و جوابم گزینه 2 اومد، معادله انرژی رو برا سطح ازاد و خروجی توربین نوشتم H+ht=v2/2g هد توربین رو از اونجا بدست اوردم تو رابطه توان توربین قرار دادم (توان=Q*ht*گاما) از توان نسبت به v مشتق گرفتم مساوی صفر (چونv برای بیشترین توان رو خواسته ) و گزینه 2 شد.

83317477

عضو جدید
سلام منم با سوالهای 67 - 103 - 109 موافقم . و اعتراضو فرستادم. اما با کمال احترام برای نظر شما ، در رد گزینه 2 برا سوال 81 فقط همینو میگم که تو بحث طراحی جبران کننده ها تو جزوه پارسه این نکته رو به طور صریح گفته که: به هیچ وجه صفر ناپایدار(سمت راست) را نمیتوان با قطبی ناپایدار به این شکل صورت تقسیم بر مخرج (مثل گزینه 2 )حذف کرد چون باعث ناپایداری داخلی میشه. :)

propulsion A

عضو جدید
سلام

معدل 15

زبان 0
ریاضی 17
آیرو 5
مکانیک پرواز 17
سازه 7
طراحی 45

۵۰۰ تا ۶۰۰
از رتبه برای شیراز اطلاع دقیقی ندارم

پ.ن : دوستانی که دنبال اعتراض هستند نمیخوام نا امیدتون کنم اما تجربه اثبات کرده تاثیری نداره و در صورت اثبات شدن برای سال آینده از اون طراح استفاده نمی کنند .

alireza-

عضو جدید
سلام
بی زحمت رتبه من چند میشه؟
ریاضی 60
کنترل 20
ایرو 13
طراحی 0
سازه 0
معدل 15.87
در ضمن کجا میتونم قبول شم؟

siavosh

عضو جدید

bardiaxavi

عضو جدید
سلام بچه ها-من نسبت به کلید داغون و نابودگر و.................سازمان :eek:رنجش می خواهم سوالات زیر را اعتراض بزنم-کسی نظری داره-ضمنا دفترچه از نوع cمیباشد [FONT="]سوال44گزینه 2 صحیحه[/FONT] [FONT="]سوال67گزینه صحیح وجود ندارد(-300و-1600 میشه؟ )[/FONT] [FONT="]سوال79گزینه 1و3 صحیحه[/FONT] [FONT="]سوال81گزینه 2 صحیحه[/FONT] [FONT="]سوال82گزینه 1 صحیحه[/FONT] [FONT="]سوال103گزینه صحیح وجود ندارد[/FONT] [FONT="]سوال109گزینه3 صحیحه[/FONT]
سوال 67 کاملا حق دارید، جواب تو گزینه ها نیست ( چون قانون آنتروپی رو هیچکدوم ارضا نمی کنن ) اما من 2900 و 1600 رو زدم چون هم قانون اول ترمو رو رعایت می کنه و هم تا حدود!!! بیشتری نسبت به سایر گزینه ها آنتروپی سیکل رو به صفر نزدیک میکنه

بالا