برای بچه های مهندسی تسلیحات !!!

میلادزیرک

عضو جدید
[h=2]برای بچه های مهندسی تسلیحات !!![/h]
مهندسی تسلیحات :

با سلام خدمت تمام کاربران و همکاران عزیز تالار مکانیک که در رشته ی مهندسی تسلیحات در حال تحصیلند و همچنین افرادی که تمایل به قبولی در این رشته و ادامه ی تحصیل در این فیلد تخصصی رو دارند !

در این تاپیک قصد دارم تا با کمک شما عزیزان در مورد دروس تخصصی این رشته ، دانشگاه هایی که در مقاطع مختلف این رشته رو ارائه میدن ، آزمون دانشگاهی این رشته ، بازار کار اون در کشور و . . . بحثی رو داشته باشیم که کمکی به دوستان مهندسی تسلیحات کرده باشیم !

امیدوارم در این بحث شرکت کنید و نظراتتون رو با بقیه قسمت کنید !

با تشکر

GreeN.boy

عضو جدید
به نام خدا
سلام
براي شروع خوشحال ميشم يه اطلاعات كلي درمورد اين رشته برامون بذاري
مثلا اينكه
اين رشته در چه مقطعي دانشجو ميگيره
كدوم شهرها و دانشگاه ها اين رشته رو دارن
از چه رشته و گرايشهايي ميشه به اين رشته وارد شد
چه دروسي در مقاطع قبلي مهمترين تاثير در يادگيري و پيشرفت اين رشته رو تاثير دارن
مهمترين دروسي كه توي اين رشته تدريس ميشه
و همچنين بازار كار كه قطعا دولتي هست ولي ميخوام بدونم در كدوم شهرها ميشه مشغول به كار شد.

GreeN.boy

عضو جدید
به نام خدا
سلام
اي بابا آقا ميلاد پس چي شد !!
جواب بده ديگه ببينم اين مهندسي تسليحات به درد ما ميخوره يا نه ؟؟!!

farid68

عضو جدید
یکی که اطلاعات کافی داره خواهشا سوالای دوستمون رو جواب بده

alimilala

عضو جدید
مهندسی تسلیحات

مهندسی تسلیحات

به نام خدا
سلام
اي بابا آقا ميلاد پس چي شد !!
جواب بده ديگه ببينم اين مهندسي تسليحات به درد ما ميخوره يا نه ؟؟!!

سلام من یه کاربر تازه ام اومدم جوابتو بدمو برم اون اینکه این رشته یه مقدار شجاعت میخواد از همون جایی که از اسمش هم پیداست (تسلیحات)با اسلحه مواد منفجره خنثی کردنو...اینجور چیزا سرکار دارید یه اشتباه تو کارت البته برا ساخت بمب و خنثی کردنش باعث میشه خودتو تو بهشت ببینی چون خودم آشنایی دارم که برا خنثی کردن مواد منفرجه تاریخ گذشته وضو گرفته اماده برا مرگ درنتیجه هر رشته مهندسی که دلت میخواد برو البته اگر شجاعت اینکارو داری رشته جذابیه من خواستم برم گفتن خطرناکه و اینکه زیاد اطلاعت از این رشته نیست چون کارش حیاتیه برا همین تو اینترنت هم نگردید چون چیز انچنانی دستگیرتون نمیشه واینکه کدوم دانشگاه ها میگیرن دانشگاه های ارتش مالک اشتر کلا جاهای نظامی واینکه استخدام هم میشی همونجاها برا خنثی سازی سرک کشی به تسلیحات کشور و اگر ادامه بدی استادی البته اینا بخشی از رشتشه و کتاباشون هم فیزیک ریاضی و کتابهای نظامی همونطور که گفتم چون این رشته موقیعتش حیاتیه چارتش و کتاباش نه تو اینترنت نه تو بازار پیدا نمیشه و خود دانشگاه بتون میده مگر بعضی هاشو امیدوارم گیج نزده باشید با اجازه

آخرین ویرایش:

kashef_k

عضو جدید
مهندسی تسلیحات

مهندسی تسلیحات

سلام دوست عزیز لطف کن منبعد در مورد چیزی که نمیدونی اظهار نظر نکن چون بهت میخندند! اولا مهندسی ساخت وتولید تسلیحات هیچ ربط مستقیمی به مواد منفجره نداره! ساخت وتولید سیستم ونتورینگ محور کلی ساخت تمام سلاح های دنهیاست که روش بحث میشه ، به کارگیری آلیاژمناسب، طراحی آلات متحرکه،تغذیه سلاح،برد مفید ، موثر ونهایی سلاح، طراحی انواع سلاح در شرایط اقلیمی وسرزمینی هر کشور ،محاسبه نواخت تیر علمی وعملی و البته میزان محاسبه مواد منفجره بکار برده شده در هر سلاح ونوع آن و.......گوشه ای از امور مهندسی سلاح هستش آنچه که شما گفتید انفجار و بهشت و این حرفها مربوط به بحٍ انهدام وتخریب میشه که اصلا ارتباط مستقیمی با مهندسی سلاح نداره البته در خصوص دانشگاه هاش درست گفتید چون این دروس در دانشگاه های نظامی تدریس میشه، مثل امام علی (ع)، مالک اشتر، امام حسین(ع) و غیره...

saeedhashemi1371

عضو جدید
سلام من خودم از بچگی به طراحی تسلیحات علاقه داشتم و دوس دارم برا ارشد این رشته رو برم ولی اطلاعات کمی دارم . هرکس که میتونه راهنمایی کنه. در ضمن همین قدر میدونم که هیچ ربطی به خنثی کردن نداره..........

alimilala

عضو جدید
سلام در رابطه با چیزی که عرض فرمودی میخواستم بگم شنیدید میگن نزدیک چهارشنبه سوری میگن یه خونه به خاطر یه اشتباه کوچولو رف رو هوا؟میخوام یه چیزی بگم شاید بدونید نیترو گلیسیرین چه ماده ای این ماده در دمای8درجه مایع و شدیدا حساس و انفجاری یه تکون کوچیک ضربه باعث انفجارش میشه به طوریکه از این ماده به تنهایی برا ساخت tntاستفاده نمیشه حال اگر شما با چنین ماده ای هر روز کار داشته باشید ایا خطرناک نیست؟بگذریم بیایم سراغ موشک شما فرض کنید البته در مورد موشکهای زمین به زمین الیاژ مناسبو سوخت مایعو هوش مصنوعی و سایر سیستم هایی که روش نصب میشه منهای مواد منفجره مناسب داشته باشیم در این صورت این موشک گستره تخریبی که ما با توجه به محاسبات متناسب با موشک به دست میاریم برابر نیست و صرفا به خاطر وزنش و سرعتی که داره هنگام پایین اومدن یه گستره تخریبی نه چندان زیاد داره حال به نظر شما تیمی نباید باشه که بتونه با توجه به موشک یه گستره تخریبی مناسب براش پیدا کنه آیا کار این تیم سخت و شایدخطرناک نیست؟در هر صورت یه گرایش از چنتا گرایش تسلیحات به این بخش مربوط میشه و در ضمن در رابطه با خنثی سازی که تکذیب کردین عرض کنم من از خودم در نیاوردم از یه کسی که این رشته رو رفته از آشناهای دورم گفتم ولی خب نمیدونم دقیقا چه گرایشی از تسلیحاتو رفته این آقا به خاطر ساختن یه چیزی حتی جایزه هم بش دادن و به مراکز تسلیحات سازی کشورهم سر میزنه در پایان اینم بگم که دو رشته به نام های مهندسی جنگ و مهندسی ارتش وجود داره که نمیدونم تو کشور هست یا نه