براي پيشرفت چه بايد كرد؟؟

Ashraf lotfi

عضو جدید
من دانشجو هستم و نمي دونم چه طوري بايد تو رشته ي كامپيوتر پيشرفت كنم. مي شه راهنماييم كنيد؟؟؟:confused:

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز برای پیشرفت در هر زمینه فنی پیشنهاد اول من فراگیری خوب زبان انگلیسی است .
پیگیری ، خواندن ، تمرین در هر رشته ای موجب پیشرفت می شود .
پیشنهاد می کنم از هیچ موقعیت خوبی نگذرید و آن را از دست ندهید .

به قول یکی از دوستان :

معجزه خبر نمی کند ، با احتیاط نا امید شوید .

این معجزه را خودتان می توانید بسازید .

با تشکر - سیستم 32

Ashraf lotfi

عضو جدید
خوب درسته كه بايد مطالعه كنم ولي به نظرتون از چه كتابي شروع كنم ؟؟؟

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز
چه کتابی بخوانید بسته به چند چیز دارد .
1- سطح زبان شما در چه حدی باشد .
2- به خودتان چقدر اطمینان دارید .
3- برای یادگیری چقدر سعی و تلاش می کنید .
4- آینده خودتان را در چه چیزی پیش بینی کرده اید .
و ...

برای خواندن کتاب اگر سطح زبان انگلیسی شما پائین است ، پیشنهاد می کنم ابتدا کتاب های فارسی زبان را بخوانید و هنگامی که در مطلب و همچنین در زبان انگلیسی پیشرفت کردید به سمت کتاب های زبان انگلیسی که مرجع هستند بروید .

با تشکر - سیستم 32

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...
شما اول برید در مورد جنبه های مختلف کامپیوتر تحقیق کنید...نه از مطالب خارجی و نه از مطالب فارسی و یا کتاب....
خدا پدر و مادر اینترنت رو بیامرزه....سعی کنید برید تویه اینترنت و یه سرچی بزنید....ولی سعی کنید درست سرچ کنید...رویه این قضیه وقت بذارید...
هرچند که این وقت گذاشتن خیلی زیاد باشه اشکالی نداره..بهتر از این هستش که راه رفته رو دوباره برگردید... مثلا برید تویه برنامه نویسی و بعد ببینید که از سخت افزار یا شبکه بیشتر خوشتون میاد...
خوبه مثلا رویه این قضیه 3 ماه وقت بذارید!!!!!!!!!!! عوضش تصمیم نهایی خودتون رو بگیرید...
اگه می خواید برنامه نویس بشید پس از همین الان زبان برنامه نویسی خودتون رو انتخاب کنید...
اگه از شبکه خوشتون میاد...و فقط می خواید پول بدست بیارید...به جای وقت گذاشتن تویه دانشگاه...برید دوره های شبکه رو بخونید..حداقل این مدلی تویه دانشگاه وقت شما تلق نمیشه..هرچند که تحصیل هم خوبه... ولی اگه فقط برای کسب پول اومدین...برید دنبال پول...
اگه می خواید برید تویه سخت افزار...خوب بازم برید دوره های تعمیرات و غیره رو بگذرونید...
ولی اگه قصد دارید مدرک بگیرید و بعد هم فوق و دکترا و با مدرک برید سر کار...پس سعی کنید دانشگاه خوب قبول بشید ....چون دانشگاه آزاد به درد کسی نمیخوره...آخرش میشید مثل خودم...
هرکاری می خواید بکنید فقط باید توش همت داشته باشید...حتی بزرگتر از اتوبان همت....
با تشکر....:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

Ashraf lotfi

عضو جدید
پس من راجع به همه ي شاخه هاي كامپيوتر كار مي كنم تا ببينم به كدوم علاقه ي بيشتري دارم.

Sarp

مدیر بازنشسته
سلام
چون دانشجوی کامپیوتر هستید میخواهید یاد بگیرید یا چون علاقه دارید میخواید یاد بگیرید ؟
کدوم ؟

اگر به خاطر دانشجو بودنه که من نظری ندارم
ولی اگر از رو علاقه هست میتونید از کوچکترین مسائل شروع کنید
مثلا رفع مشکلات سیستم خودتون
و با کمک گوگل

مطمئن باشید اگر علاقه داشته باشید این علاقه شما رو به دنبال خودش خواهد کشوند
فقط علاقه و اراده

Ashraf lotfi

عضو جدید
سلام
چون دانشجوی کامپیوتر هستید میخواهید یاد بگیرید یا چون علاقه دارید میخواید یاد بگیرید ؟
کدوم ؟

اگر به خاطر دانشجو بودنه که من نظری ندارم
ولی اگر از رو علاقه هست میتونید از کوچکترین مسائل شروع کنید
مثلا رفع مشکلات سیستم خودتون
و با کمک گوگل

مطمئن باشید اگر علاقه داشته باشید این علاقه شما رو به دنبال خودش خواهد کشوند
فقط علاقه و اراده

علاقه دارم ولی از بس خودمو از مطالعه کردن دور کردم که دیگه موقع خوندن مطلب جدید علاقه ای نشون نمی دم .

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تو این سایت هیچ کس به کس دیگه ای امید نمی ده .... شاید گرون شده ...

سلام دوست گلم:gol:

عزیزم دوستان هر کدوم بر اساس تجربه ای که داشتن راهنماییت کردن....همه ی عزیزانی که اینجا پست دادن از بهترین های سایت و تالار کام هستن پس حرفاشون از روی تجربه و حساب کتابه....تا اونجایی هم که من تجربه کردم راه موفق شدن تو این رشته فقط و فقط تلاش و اراده وعلاقه س(همون چیزی که دوستان هم گفتن).

علاقه دارم ولی از بس خودمو از مطالعه کردن دور کردم که دیگه موقع خوندن مطلب جدید علاقه ای نشون نمی دم .

اگر به چیزی واقعا علاقه داشته باشی باید برای رسیدن بهش زحمت بکشی و تلاش کنی.....منم مثل شما علی رغم علاقه ای که دارم حوصله ی مطالعه ی مطالب مخصوصا از روی کتاب رو ندارم :(پس مسلما نمیتونم پیشرفتی هم داشته باشم چرا؟چون نمیخوام به خودم سختی بدم و مطالعه کنم ....هر کس به هر جایی رسیده نتیجه ی زحمات خودشه:smile:;)

در ضمن هیچ وقت هم ناامید نشو....امید تنها دارایی انسانه که هیچ کس نمیتونه ازش بگیره جز خودش;)پس همیشه امیدوار باش:gol:

موفق باشی عزیزم:gol:

masoudalmas

عضو جدید

عزیزم دوستان هر کدوم بر اساس تجربه ای که داشتن راهنماییت کردن....همه ی عزیزانی که اینجا پست دادن از بهترین های سایت و تالار کام هستن پس حرفاشون از روی تجربه و حساب کتابه....تا اونجایی هم که من تجربه کردم راه موفق شدن تو این رشته فقط و فقط تلاش و اراده وعلاقه س(همون چیزی که دوستان هم گفتن).

اگر به چیزی واقعا علاقه داشته باشی باید برای رسیدن بهش زحمت بکشی و تلاش کنی.....منم مثل شما علی رغم علاقه ای که دارم حوصله ی مطالعه ی مطالب مخصوصا از روی کتاب رو ندارم :(پس مسلما نمیتونم پیشرفتی هم داشته باشم چرا؟چون نمیخوام به خودم سختی بدم و مطالعه کنم ....هر کس به هر جایی رسیده نتیجه ی زحمات خودشه:smile:;)

در ضمن هیچ وقت هم ناامید نشو....امید تنها دارایی انسانه که هیچ کس نمیتونه ازش بگیره جز خودش;)پس همیشه امیدوار باش:gol:

بابا دمتون گرم ديگه. من هر وقت ارادم سست شد .شما يه روحيه بدين حله .
اورين اورين

زهرا خانم مشاور خوبي ميشيا :دي:gol:

Ashraf lotfi

عضو جدید

از حرفای بچه ها خیلی ناامید شده بودم ولی شما...
خوشحالم که یکی اینجا حرف منو فهمید و با تمام وجود راهنماییم کرد . واقعا ممنون.

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز

با سلام
دوست عزیز
بنده یه مسافرت کوتاه رفته ام و زیاد به اینترنت دسترسی ندارم تا بیشتر بنویسم .
من کاملا حرف های دوست عزیز zahra1386 را تائید می کنم .
هرگز نا امید نشوید .
توی اولین پستم نوشتم :
با احتیاط نا امید شوید ، معجزه خبر نمی کند .
ولی متاسفانه نمی دونم چرا اکثرا حرف های منو نشیده می گیرند . همیشه به دنبال یادگیری باش .
من هنوز هم پیشنهاد می کنم ، از هیچ موقعیتی به راحتی نگذرید .
وقتی برگشتم (یکشنبه) یه موضوعی رو براتون می نویسم و پیشنهاد می کنم از اون برای یادگیری (هم زبان انگلیسی و هم کامپیوتر) استفاده کنید.
اگر نمی تونم الآن بنویسم منو ببخشید چون وضعیت خوبی ندارم ، اینترنت هم درست و حسابی در دسترس نیست .
با تشکر - سیستم 32

Ashraf lotfi

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز
بنده یه مسافرت کوتاه رفته ام و زیاد به اینترنت دسترسی ندارم تا بیشتر بنویسم .
من کاملا حرف های دوست عزیز zahra1386 را تائید می کنم .
هرگز نا امید نشوید .
توی اولین پستم نوشتم :
با احتیاط نا امید شوید ، معجزه خبر نمی کند .
ولی متاسفانه نمی دونم چرا اکثرا حرف های منو نشیده می گیرند . همیشه به دنبال یادگیری باش .
من هنوز هم پیشنهاد می کنم ، از هیچ موقعیتی به راحتی نگذرید .
وقتی برگشتم (یکشنبه) یه موضوعی رو براتون می نویسم و پیشنهاد می کنم از اون برای یادگیری (هم زبان انگلیسی و هم کامپیوتر) استفاده کنید.
اگر نمی تونم الآن بنویسم منو ببخشید چون وضعیت خوبی ندارم ، اینترنت هم درست و حسابی در دسترس نیست .
با تشکر - سیستم 32

واقعا ممنون. مطمئن باشید من به توصیه های همه عمل می کنم و راهنمایی هاتونو فراموش نمی کنم .سعی می کنم تنبلی رو بذارم کنا و شروع کنم به خوندن زبان و بعد هم مطالبی که در رابطه با رشته ی کامپیوتره ..

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بابا دمتون گرم ديگه. من هر وقت ارادم سست شد .شما يه روحيه بدين حله .
اورين اورين

زهرا خانم مشاور خوبي ميشيا :دي:gol:

پول میگیرم روحیه بدم:D

چاخلصیم دادا:redface:خواستم دفتر مشاوره بزنم خبرت میکنم بیای بازاریابی کنی برام علی آقا;)بازاریاب خوبی میشیا:D:gol:

عزیزمی:gol:خواهش میکنم گلم ....مطمئن باش اینجا هیچ کس نمیخواد ناامیدت کنه قصد همه کمک به شماست و بس:smile::gol:

ایشالا همیشه موفق باشی:)

Topcoding

عضو جدید
شرط پیشرفت=خواستن+امید+اقدام

شرط پیشرفت=خواستن+امید+اقدام

سلام دوست عزیز...
من دانشجو هستم و نمي دونم چه طوري بايد تو رشته ي كامپيوتر پيشرفت كنم. مي شه راهنماييم كنيد؟؟؟:confused:
دانش جو باش!
رشته کامپیوتر یعنی همیشه آماده باش...فقط یه دانش جو هست که موفق میشه توی این رشته...
دانش جو یعنی جوینده دانش و با دانشجو فرق میکنه که تازگیها به در رفتن از هر کاری معنا میشه

خوب درسته كه بايد مطالعه كنم ولي به نظرتون از چه كتابي شروع كنم ؟؟؟
توی هر زمینه ای کتاب بسیاره...قرار نیست همه کتابها خونده بشه وشاید نه حتما بیشترشون پول سیاه هم نمی ارزه...
قبل از شروع...باید راهتون رو مشخص کنین...راه که مشخص شد...فقط کافیه یه نگاه به فهرست کتابها کنین اون وقت خیلی راحت می فهمین چه کتابی به دردتون میخوره

پس من راجع به همه ي شاخه هاي كامپيوتر كار مي كنم تا ببينم به كدوم علاقه ي بيشتري دارم.
نیازی به کار کردن نیست...فقط کافیه آشنا بشین...قبلش خودتون رو بشناسین...خصوصیاتتون رو که دریافت کردین بعد ببینین کدوم کار به خصوصیات شما میخوره...
برای آشنا شدن کافیه به سراغ کسانی برین که در این زمینه موفق شدند...و علتش رو پیدا کنین...
علاقه بعد از شناخت کولاک میکنه...چرا که علاقه قبل از شناخت بر اساس یه سری تخیلاتیه که خودمون میسازیم...تا وارد اون زمینه نشدیم و شناخت پیدا نکنیم این علاقه به دردنمیخوره...

کسی که علاقه داره...شب و روز نمی شناسه...مطالعه که هیچ دست به هر کاری میزنه تاپیشرفت کنه توی زمینه ای که علاقه داره...
باز میگم علاقه بعد از شناخت...اون وقت دیگه راهش هم پیدا میشه برای پیشرفت!

کسی که علاقه داشته باشه خودش میگرده پیدا میکنه :smile:
جمله ی خوبی بود و البته حرف من هم همی...!

امید چیز خوبیه...به قول کاربر@zahra1386 "امید تنها دارایی انسانه که هیچ کس نمیتونه ازش بگیره جز خودش"
نکته ای دیگر از من: اگر منتظر این باشیم که دیگران به ما امید دهند...در حسرت این انتظار ناامید خواهیم شد...ولی سعی کنیم با عمل یا حداقل با حرفهایمان به دیگران امید دهیم...مطمئن باشید همان امید به ما برخواهد گشت...

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
امید چیز خوبیه...به قول کاربر@zahra1386 "امید تنها دارایی انسانه که هیچ کس نمیتونه ازش بگیره جز خودش"
نکته ای دیگر از من: اگر منتظر این باشیم که دیگران به ما امید دهند...در حسرت این انتظار ناامید خواهیم شد...ولی سعی کنیم با عمل یا حداقل با حرفهایمان به دیگران امید دهیم...مطمئن باشید همان امید به ما برخواهد گشت...

البته این جمله مال خودتون بودا...;)من فقط یه کوشومولو تغییرش دادم با اجازه تون:redface:

Sarp

مدیر بازنشسته
اگر با آفرین ماشالا برو جلو گفتن من شما چیزی یاد خواهید گرفت من 100 سال این حرفا رو میتونم تکرار کنم به خاطر شما !
اومدید از تجربیات استفاده کنید یا از این حرفا بشنوید ؟!

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام...
قرار نیست کسی به کسی امید بده...
درضمن امید خواننده هستش.... و قیمتش برای خوندن هم خیلی گرون هستش...
درضمن آدم برای چیزی اگه تلاش نکنه راحت هم از دستش میده...
پس برای امید هم باید تلاش کرد...
با تشکر..

linux_0011

عضو جدید
دوست عزیز کامپیوتر خیلی وسیعه.
برنامه نویسی وب و ویندوز -شبکه-گرافیک-سخت افزار و.......
واسه موفق بودن اول باید علاقتونو پیدا کنید بعد روش متمرکز بشید و تلاش کنید.بهتره از این شاخه به اون شاخه نپرید.
بعدم اینکه به روز باشید.چون هر روز نرم افزارا با امکانات جدیدتر و بهتر میاد بازار.تو حرفه خودتون سعی کنید همیشه از همه جلوتر باشید
شما میتونید موفق باشید;)

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره می شید . چرا که نه !!!!!!!!!!!!!!!:)

نمی خوام صد سال :cool:

سلام...
نه شما جراح میشی...
با تشکر از بچه های دکتران بدون مرز..... :دی
این نشون می ده که تنها درک شما از سخت افزار، چند واحد مسخره ی برق هست که توو کاردانی علمی کاربردی ارئه می دن؛ شاید هم با تکنسین کامپیوتر اشتباه گرفتین
به هر حال حرف شما مثل این می مونه که به یه مهندس نرم افزار بگی کد نویس

من الان روی سامانه های پیشرفته ی ذخیره سازی و رایانش ابری می کنم؛ احتمالا اسمش رو شنیدین (با تشکر از بچه های صرفا جهت اطلاع)

Ashraf lotfi

عضو جدید
دوست عزیز کامپیوتر خیلی وسیعه.
برنامه نویسی وب و ویندوز -شبکه-گرافیک-سخت افزار و.......
واسه موفق بودن اول باید علاقتونو پیدا کنید بعد روش متمرکز بشید و تلاش کنید.بهتره از این شاخه به اون شاخه نپرید.
بعدم اینکه به روز باشید.چون هر روز نرم افزارا با امکانات جدیدتر و بهتر میاد بازار.تو حرفه خودتون سعی کنید همیشه از همه جلوتر باشید
شما میتونید موفق باشید;)

ممنون از راهنماییتون.

بالا