بحث پیرامون روشهای ساخت قطعات مختلف صنعتی

majid amirian

عضو جدید
سلام.
مهندسان عزیز تمام دوستای گلم کوچیکتون مجیدم. بنده رشته نقشه کشی صنعتی ترم 4 هستم با معدل 17 خواهش میکنم من میخوام کنکور بدم تورو خدا کمکم کنید رشته ساختو تولید چه گونه رشته ای هست چه درسای باید برای کنکور بخونم .تا دانشگاه خوبی قبول بشم تورو خدا کمکم کنید
منم مثل داداش کوچیکتون توروخدا

majid amirian

عضو جدید
سلام.
مهندسان عزیز تمام دوستای گلم کوچیکتون مجیدم. بنده رشته نقشه کشی صنعتی ترم 4 هستم با معدل 17 خواهش میکنم من میخوام کنکور بدم تورو خدا کمکم کنید رشته ساختو تولید چه گونه رشته ای هست چه درسای باید برای کنکور بخونم .تا دانشگاه خوبی قبول بشم تورو خدا کمکم کنید

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
سلام.

سلام داداش سوالتو جاي خودش بپرسي زود جواب ميدن كنكور كه مربوط به " حث-پیرامون-روشهای-ساخت-قطعات-مختلف-صنعتی" نيست.
با تشكر

Ya Hosen

عضو جدید
ســـلام دوستان عزیز کسی تصاویری با کیفیت بالا از قطعات صنعتی با مختصر توضیحی در مورد هر کدوم دارید ممنون میشم از کمکتون

Ya Hosen

عضو جدید
سلام دوست عزیز فکر میکنم قبلا کمکتون کرده باشم اما عزیزم این رشته یعنی ساخت تولید که زیر گروه مکانیک هستش جامع ترین و مادر تمام رشته های صنعتی هستش چون در مورد تمام شاخه ها در دانشگاه مورد بررسی و تحصیل قرار میگیره این رشته شامل دروس نقشه کشی بوسیله نرم افزار بصورت تخصصی و تراشکاری و فرزکاری و برنامه نویسی ماشین های کنترل عددی یا CNC بصورت کاملا تخصصی خوانده میشود محاسبات و استاتیک و مقاومت مصالح و ازمایشگاه های فیزیک و عملیات حرارتی فلزات و اشنایی با مواد و اشنایی کامل با اجزای ماشین و نحوه ساخت و تولید انها بحث میشود انشاا. . . . که تونسته باشم کمکتون کرده باشم .

hosein734

عضو جدید
سلام من حسین بوباش هستم من با SolidWorks 2013 کار میکنم . من نقشه کشی صنعتی خوندم

hosein734

عضو جدید
سلام مجید جان
رشته ساخت و تولید رشته خوبیه اما از اون بهتر هم هست

hosein734

عضو جدید
سلام دوست عزیزم
من کارم نقسه کشی صنعتیه و طراحی و ساخت خطوط تولید رو انجام میدم اگه کاری از دستم بر میاد بهم بگو در خدمتم. mouj734@gmail.com
این آدرس ایمیلم شما آدرس ایمیل خودتو بده تا نقشه براتون بفرستم . موفق باشین

Ya Hosen

عضو جدید
سلام دوست عزیز اگه اشکالی نداره واسه منم بفرستید منم ساخت و تولید میخونم ممنون با تشـــــکر
ادرس ایمیل : marshal222@mailfa.com

sajadmega

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید من ساخت خوندم
کمک میخواستم تو این رشته چطوری میتونم یه قالبساز خوب هم تو طراحی هم توساخت بشم اگه کمک کنید ممنون میشم
اینم ایمیلم
sajadmega@yahoo.com

Ya Hosen

عضو جدید
دوست عزیز اگه میخای بطور تخصصی ادامه بدی به نظرم یکی شو انتخاب کن چون تو دانشگاه این رشته گرایش های مختلفی داره اگه قالبسازی رو دوس داری اون رو ادامه هم پر درامده هم اینده شغلی خوبی داره نسبت به ماشین ابزار هم اگه بخای خود اشتغال باشی یا واسه خودت کار کنی سرمایه زیادی مثل اون نمیخاد امیدوارم تونسته باشم کمکت کرده باشم موفق باشی دوست عزیز

majid_hs

عضو جدید
سلام مهندسین عزیز... من یه نقشه ساخت یاتاقان حالا یا لغزشی یا غلتشی میخوام خیلی سریع.. کسی میتونه کمکم کنه؟ ممنون میشم .:cry:

greenmind

عضو جدید
سلام بچه ها. کسی اطلاعات یا منبع خاصی در مورد روش تولید چکر/چکد پلیت سراغ داره؟

galcheckerplate1.jpg

hamid325

عضو جدید
1- فورج میشه 2-تراشکاری تاقطر مورد نظر 3-سخت کاری 4-سنگ زنی دوار روی سطح 5-سنگ زنی با سنگ نوع v شکل با قطر حدود40 میلیمتر(بسته به طرح) تحت زاویه 45 درجه و استفاده از دستگاه تقسیم

نوبری

عضو جدید
اولین کاری که میتونی بکنی یاد گرفتن کار عملیه< خیلی چیزارو خوندی و بلدی ولی اگه بخوای انجام بدی ،متاسفانه نمیتونی
چون یبا یک سری مشکلات روبرو میشی که برای حلش باید تجربه عملی داشته باشی، حتی توی ساعت گذاشتن روی یک قطعه

hamid325

عضو جدید
باسلام خدمت همه دوستان
بنده میخوام با لیزر چند تا شکل نا منظم ومتفاوت روی یک ورقه دربیارم
کسی نرم افزاری رو جهت کاهش دور ریز ورق و چیدمان درست اشکال سراغ نداره؟
کمک کنید ممنوون میشم

Dokhtar khanoom

عضو جدید
سلام به همه
یه سوال دارم
چطور با انحراف سوپرت فوقانی دستگاه تراش میشه مخروط های دقیق تراشید ؟
ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه

mzibast

عضو جدید
سلام به همه
یه سوال دارم

سلام دوست عزیز منظورت از مخروط دقیق چی هست معولاً دستگاه تراش داری مقداری خطا است ( بسته به مدت زمانی که کار کرده که این مقدار معمولا از 0.01 هست تا 0.2 )
برای اینکه بخواهی مخروط تراشی رو انجام بدی باید با استفاده از روابط مربوطه مقدار زاویه را محاسبه کنید سپس سوپرت فوقانی را تحت همان زوایه محاسبه شده قرار بدی و با استفاده از چرخ دستی سوپرت فوقاتی اقدام به مخروط تراشی کنید تا به مقدار دلخواه خودتان برسید

آخرین ویرایش:

mzibast

عضو جدید
چرخ دنده ها:
اساس چرخ دنده ها شکل تکامل يافته چرخ های اصطکاکی هستند که برای جلوگيری از لغزش و اطمينان از يکنواختی حرکت نسبی دندانه به آنها اضافه شده است.
کاربردها:
از جمله موارد استفاده از چرخ دنده ها انتقال دور و نيز قدرت از محوری به محور ديگر همچنين تغيير حرکت دورانی به خطی و بالعکس از ديگر کاربرد ها ميباشد.
1ـ ‌انتقال نيروی بيشتر:
در مقايسه با چرخ تسمه و چرخ زنجير و درايوهای مشابه ديگر، در صورت استفاده از چرخ دنده ميتوان سرعت بيشتر و قدرت بيشتری را انتقال داد همچنين هنگام استفاده از چرخ دنده اتلاف نيرو کمتر ميباشد و در نهايت دوام و عمر مجموعه بيشتر خواهد بود.
2ـ انتقال نيرو در جهت های مختلف:
از چرخ دنده ها ميتوان برای انتقال نيرو در محور های موازی و متنافر و متقاطع تحت زوايای مختلف استفاده نمود.
3ـ شکستن نسبت ها
4ـ تبديل حرکت دورانی به خطی و بالعکس

انواع چرخ دنده ها:
چرخ دنده ها را به چند صورت میتوان طبقه بندی کرد.ممکن است بر حسب شکل ظاهری ، نوع کاربرد و یا روش ساخت آنها را طبقه بندی کرد. اما در اکثر مواقع چرخ دنده ها بر حسب شکل ظاهری طبقه بندی مي شوند: چرخ دنده های ساده ، مارپيچ ، شانه ای ، مخروطی ، مخروط مارپيچ ، حلزون و چرخ حلزون ، جناغی ، اختلافی و .... از مهمترين چرخدنده ها مي باشند.

Dokhtar khanoom

عضو جدید
ممنون از شما
میشه لطفا فرمول ها رو بهم بگید؟
بعد چطوری سوپرت رو با اون زاویه تنظیم کنم؟

mzibast

عضو جدید
ممنون از شما
میشه لطفا فرمول ها رو بهم بگید؟
بعد چطوری سوپرت رو با اون زاویه تنظیم کنم؟

سلام اینم فرمول به همراه یک مثال در خصوص نحوه بدست آوردن مقدار زاویه

وقتی مقدار زاویه را حساب نمودید هر چهار پیچ سوپرت فوقانی را کمی باز می کنید و آن را تحت زاویه بدست آمده می چرخانید. سپس با استفاده از چرخ دستی سوپرت فوقانی اقدام به مخروط تراشی می نمایید.

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    19.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    11.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

hamid325

عضو جدید
باسلام خدمت همه دوستان
کمک کنید ممنوون میشم

SAJAD.08

عضو جدید
سلام به همه
یه سوال دارم
سلام دوستمون جواب دادن ولی چون اون زاویه ای که روی خود دستگاه زده دقتش یک درجه و اگر مثلا شما بخواین 18درجه و 5دقیقه تنظیم کنید امکان نداره پس بهترین راه برای مخروت دقیق اینه که پیچارو شل کنید با یه زاویه سنج دقیق زاویه رو تنظیم کنید بعد بازویه ثابت زاویه سنج رو به کف سه نظام و بازوی متحرک اون رو به قسمت متحرک سوپورت فوقانی بچسبونید حالا پیچارو سفت کنید دوباره زاویه رو چک کنید تموم.اگه خیلی هم حساس بود بهترین روش اینه که با دسگاه تراشیده بشه و مثلا 5دهم جا بزارید بعد بدین سنگ محور سنگ بزنه.

Petram

کاربر فعال
باسلام خدمت همه دوستان
کمک کنید ممنوون میشم
Mastercam in karo anjam mideh

amoh67

عضو جدید
سلام در مورد ساخت Blade های کامپوزیتی یا در کل ساخت قطعات کامپوزیتی دقیق کی چی داره؟

areeyan

عضو جدید
سلام دوستان عزيز من يك درخواست دارم اميدوارم كه اين بار جواب بگيرم چون توي سايت هر چه در خواست دادم هيچ جوابي از شما ها نگرفتم:(:(
من نياز به نقشه هاي ساخت يك قطعه دارم به همراه روش هاي توليد اجزاي ان وجنس انها

مختصر و مفید یک قطعه حالا هرچی میخواد باشه ؟؟؟؟؟؟ جنسش چی باشه ؟ کاربردش چی باشه پیچیده باشه یا ساده ؟