بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

carnelin_1992

عضو جدید
یه طرح رو جلد مشترک واسه ترسیم و ساخت میخوام.
من ترم اولییم.زیاد با اسکیسو کلاژ و... آشنایی ندارم.
بازم ممنونم

امیرمحسن110

عضو جدید
آیا انواع راندو برای هر متریال وجود دارد؟ چگونه؟

آیا انواع راندو برای هر متریال وجود دارد؟ چگونه؟

برای مصالح سنگی وبتنی وانواع فیگورهای انسانی ونوع پراکنش آنها در شیط برای جلوهگری وارتباط مخاطب با طرح وراندو چه می شود کرد کلا آیا این ایده های راندویی را می توان شمرد یا نوی خلاقیت بی انتها وجود دارد ؟ چه نوع راندویی برتر وارجحتر است؟:):cool::(

rcher@

عضو جدید
کلاژ یا شیت بندی

کلاژ یا شیت بندی

با سلام به دوستای گلم.
دانشجوی ترم یکم و فرق بین کلاژ و شیت بندی رو نمیدونم و شاید هم هر دو تاش هم یکیه.:redface:
استادمون یه نمونه آورد و فقط گفت کلاژ بسازید:mad:
خواهش میکنم کمکم کنید.:cry:
یه طرحی، ایده ای، نمونه ای بدید لطفآ
ممنون میشم.
لطفآ سریتر:redface:

Bubble

عضو جدید
سحر عزیز:
3 بعدی 3d max
پلان هاوسایت و برشها pdf شده و به صورت نیمه محو
در photo shope

r.asa

عضو جدید
سلام از همتون به خاطر زحماتی که کشیدین و اطلاعاتتون رو در اختیار بقیه گذاشتین بی نهایت ممنونم

راستش یه مشکل دارم و اونم اینه که نمیدونم چجوری میشه یه گنبد با طلق شفاف بسازم؟؟؟؟؟؟؟
اگه از دوستان کسی میدونه لطفا .........

r.asa

عضو جدید
سلام از همتون به خاطر زحماتی که کشیدین و اطلاعاتتون رو در اختیار بقیه گذاشتین بی نهایت ممنونم

راستش یه مشکل دارم و اونم اینه که نمیدونم چجوری میشه یه گنبد با طلق شفاف بسازم؟؟؟؟؟؟؟
اگه از دوستان کسی میدونه لطفا .........

hosseini mofrad

عضو جدید
سلام . ممنون از راهنماييتون . ببخشيد گچ دندون پزشكي با گچ ساختمان واسه ماكت سازي خيلي فرق داره كار باهش ؟
اخه با گچ ساختماني ماكت ساختم ولي با گچ دندون سازي نه . مي خواستم بدونم چقدر فرق دارن .

کار با گچ دندونپزشکی خیلی راحتره یه کم آب میریزی تو یه ظرف بعد کم کم گچ میریضی و هم میزنی انقدر گچ میریزی تا وقتی غلظتش مثل غلظت رنگ گواش بشه اون موقع میریزی تو قالب فقط حواستون باشه کم کم بریزین که وسط گچ ها حباب درست نشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

regulus

عضو جدید
سوال: نحوه آلبوم درست کردن

سوال: نحوه آلبوم درست کردن

سلام
برای درس بیان 1 باید آلبوم درست کنم
باید کل کارای طول ترم به علاوه پروژه پایان ترم رو تو یه آلبوم به استاد تحویل بدم
در ضمن همه ی کاغذا A3 هستن
چجوری باید آلبوم درست کنم و به نظرتون طرح روی جلدش چجوری باشه بهتره
مرسی

elnaz_f

عضو جدید
مرسی از توضیحات خوبتون......فقط یه اطلا عاتی هم در مورد قیمتش بهم بدین....اینکه برشش دقیقهای چنده؟؟وخود پلکسیش چنده؟؟؟و اینکه شما چیدن فایلش که کمترین فضا را بگیره رو هم انجام میدین؟؟؟

eye to eye

عضو جدید
دوستی تا جایی که من کار کردم و دیدم مقوا رادیولوزی 3 رنگ داره قرمز و نارنجی و قهوه ای روشن(خیلی روشن) و سفیدش رو تا حالا ندیدم
و روش پر از نوشته هست یعنی فقط به درد کاره اتود می خوره نه پایانی
اما از نظر کارایی واقعا"عالیه اگر ممکن یک عکس از ماکت هاتون که با مقوا رادیو لوژی ساختید رو نشانم بدید

نه فقط سفیده

elnaz_f

عضو جدید
سلام . من ساكن شيرازم و اينجا كار با پلكسي دقيقه اي 700 تومن هست و توجه داشته باشيد كه هر خطي كه كشيده بشه روي فايل كد دستگاه اونو مي خونه و برش مي زنتش.مثلا از hach چمن توي كارتون استفاده نكنيد چون خيلي طول ميكشه و قيمتش بالا مي ره .
در ضمن هرچي ضخامت پلكسي زياد با شه قيمتش گرون تر هست چون برشش سختتر هست.
مرسی از راهنماییتون...بازم بهتر از تهران هست ...ولی بازم گرونه):

sp-spi

عضو جدید
کمک فورییییییییییییییییی

کمک فورییییییییییییییییی

سلام
واسه درست کردن ماکت با گچ دندون پزشکی ماکت رو چه جوری میشه درست کرد/؟

sp-spi

عضو جدید
سلام ممنون از کارای خوبی که گذاشتین!!!!
این ماکت با چی ساخته شده؟؟؟؟
و اینکه متریال انعطاف پذیری بوده که تونستین استوانه باهاش در بیارین؟
این لایه های قهوهای چی هستن.البته اگر درست ببینم؟

آخرین ویرایش:

sp-spi

عضو جدید
سلام.
همشون پایاننامه کارشناسی ارشد دانشجویان همدان و قزوین هستند.از سال 81 تا 87.بسته به سال ساخت از 250 تا 600تومن هزینه کردن.البته ماکت پایاننامه خودم رو با 2تومن هم واسه کسی نمیساختم....
جنسشون اکثرا فابریانو 400 هستش یا پلکسی.مقوا ماکت کلا تا حالا کار نکردم.
ماکت های پلکسی برش لیزری هستند اما ماکت های فابریانو همه با دست برش خوردن به جز یکی که اونهم مشخصه که لبه های مقوا سوخته و قهوه ای شده.
برای چسبوندن پلکسی معمولا از کلروفرم استفاده میشه منتها من خودم از همون چسب رازی معمولی استفاده میکنم چون کلروفرم سمیه و سردرد میاره...
معمولا 18 تا 19.5
پایاننامه ها اکثرا ازاد همدان هستندو چنتا قزوین هم داره.
متاسفانه دیگه توان و حوصله ساخت ماکت رو ندارم.
ممنونم.موفق باشید و سبز....
این فابریانو که میگین همون مقوا فابریانو؟اگه اونه که خیلی نازکه واسه لایه زیرش چی کار کردین؟

sp-spi

عضو جدید
سلام دوست من
برای استفاده از یونولیت میتونی از یونولیت بر استفاده کنی . دستگاهیه که 1رشته سیم نازک رو به 2میله موازی به هم می بندن و با ترانس (6.5- 7 ولت ) اونو داغ می کنن و به یونولیت می کشن
شما هر طرحی رو که خواستی با یونولیت در بیاری ابتدا با 1ماژیک یا خودکار روی یونولیت می کشی بعد با اون دستگاه طرحتو در میاری
من توصیه می کنم برای طرحهای قوس دار حتما ازش استفاده کنین ;) اگه خواستی عکس دستگاه + روش ساختشو برات میزارم
موفق باشی
این یونیلیت بر رو از کجا میشه تهیه کرد؟؟؟؟

Ali Render

کاربر بیش فعال
آلبوم معماری

آلبوم معماری

سلام بچه ها...
برای پروژه آخر ترم درسم میخواستم آلبوم درست کنم کسی میتونه کمک کنه؟؟؟

nilofarane

کاربر بیش فعال
من با ساختن ماکت خیلی مشکل دارم!:razz:
الانم موندم واسه تحویل نهایی ماکتمو با چی درست کنم!........:cry:

seren

عضو جدید
لطفا نظر بدین

لطفا نظر بدین

سلام به همگی
من میخوام ماکت یک ساختمونو بسازم که مصالحش سنگ و چوب و آجره
به نظرتون با چه مصالحی می تونم آجر رو بهتر نشون بدم؟؟
لطفا نظرتون رو بگین
:)

وضعیت
موضوع بسته شده است.