بازار کار مهندسی مکانیک در زمینه اتوماسیون صنعتی؟

ehsanneman

عضو جدید
سلام دوستان
من دانشجوی ترم6 کارشناسی مکانیکم و خیلی خیلی به اتوماسیون صنعتی علاقه مندم...اگه کسی تجربه ای در این زمینه داره لطفا راهنماییم کنه که یه مهندس مکانیک تا چه حد میتونه وارد کار اتوماسیون صنعتی بشه؟یا اصلا چقدش به برق و کامپیوتر و رباتیک و... مربوطه؟ایا مهندس مکانیک میتونه تا حدودی کار بقیه رو هم یاد بگیره و انجام بده؟
در مورد بازار کارش هم در ایران اگه ممکنه راهنمایی کنین.
متشکرم.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر نمی کنم اتوماسیون از وظایف مهندس مکانیک باشه، از طرف بازار اتوماسیون پر از کاردان های برق شده و جایی برای مکانیک نیست.

ehsanneman

عضو جدید
سلام دوست عزیز ببخشید اگه منظورمو بد رسوندم.بذارین یه جور دیگه بپرسم:اگه یه کارخونه داشته باشیم که کارا به دست انسان انجام بشه و بخوایم حالا انسانا رو بریزیم بیرون و فقط با ماشین کارا رو انجام بدیم،نقش یه مهندس مکانیک توی این کار چیه؟نقش مهندسای رشته های دیگه چیه؟
اگه کسی هیدرولیک و پنیوماتیک یاد بگیره چه کمکی میتونه بکنه؟
(اگه یه نادونی ای در عقبه ی سوالاتم نهفتس به بزرگی خودتون ببخشید،بالاخره باید پرسید تا دونست)

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز ببخشید اگه منظورمو بد رسوندم.بذارین یه جور دیگه بپرسم:اگه یه کارخونه داشته باشیم که کارا به دست انسان انجام بشه و بخوایم حالا انسانا رو بریزیم بیرون و فقط با ماشین کارا رو انجام بدیم،نقش یه مهندس مکانیک توی این کار چیه؟نقش مهندسای رشته های دیگه چیه؟
اگه کسی هیدرولیک و پنیوماتیک یاد بگیره چه کمکی میتونه بکنه؟
(اگه یه نادونی ای در عقبه ی سوالاتم نهفتس به بزرگی خودتون ببخشید،بالاخره باید پرسید تا دونست)

آقا خیلی به مهندسای مکانیک فقط واسه اتوماسیون اهمیتی نمی دن! تو این راسته مثلا می تونی دوره های فنی حرفه ای PLC و مربوطش و بری و بعدش نه به عنوان مهندس بلکه یه تکنیسین استخدام شی!

ولی سوال دومت یکم فرق فوکوله! ببین از این شرکت هایی که تو می گی واقعا تو ایران کمن که کار طراحی هم بکنن! من خیلی گشتم، چندتا پیدا کردم که همشون می گفتن ما الان نیروی مهندس نمی خوایم! ولی پارتی داشته باشی داستان یه چیز دیگه است! دنبال شرکت های ماشین سازی بگرد!

از طرفی هم شرکت هایی که وبسایت دارند، شرکت های بزرگی هستند که اکثرا نیروی انسانی کافی دارند و نیاز به نیروی جدید ندارند! پس تو نت گشتن بی فایده است (برا من که این جوری بود) باید بگردی دنبال کار دیگه شاید خدا بهت شانس بده، پیدا کنی! تو روزنامه، تو آگهی های کاریابی اینترنتی، تو ادارات کاریابی و .... با عبارت مثلا ماشین سازی، اتوماسیون صنعتی (یکم با هدف تو فرق می کنه اتوماسیون صنعتی) و اینجور چیزا بگرد!
من یه دونه پیدا کردم، یکی هم معرفی م کرد! بهشون زنگ زدم ولی هی پیچوندنم، منم بی خیال شدم! زیاد هم زنگ زدم. اگه بیشتر از این زنگ می زدم حس می کنم ارزشم می اومد پایین!

بهترین کاری که الان می تونی بکنی تو دوران دانشجویی اینه که بری دوره های فنی حرفه ای PLC رو بگزرونی! من اون موقع اینو کسی بهم نگفت، الان دارم ضربه شو می خورم!
و همین طور دوره های مثلا الکترونیکی و میکرو کنترلر و .... مربوطه! این دوره ها رو حتما مدرکشون و بگیر! برات واجبه!
در ضمن هر چیز مربوط هم یاد بگیری بی فایده نیست! هیدرولیک و پنوماتیک هم جزو چیزای بدرد بخوره و هم بسیار جالب!

آخرین ویرایش:
بالا