اين چه عدالتيه؟؟؟؟؟

capslock

عضو جدید
یه زره درسته ولی اگه ارزه نداشته باشی هر چی هم خانواده ثروتمند داشته باشی همرو از دست میدی هر چند این که بخوای آویزون بابا مامانت باشی و تقریبا 90 درصد پسرا نمیپسندن ولی خوبه که والدینت فکر آینده بچشون باشن هنوز حتی اگه به دنیا هم نیومده یا نوزاده

natashkooh

عضو جدید
کلا دنیا جای عادلانه ای نیست که عدالت کامل توش باشه از اول دنیا بررسی کنی همیشه بی عدالتی بوده و در ایندم وجود داره یه جورایی طبیعی شده اگه همه اندازه هم داشتن مسخره میشد همه اندازه هم پول داشتن همه پارتی داشتن همه خوشگل بودن و...... فکر کن مسخره نمیشد
اولش اندازه هم داتن بعد ديگه هركس اندازه تلاشي كه ميكرد جمع ميكرد!!!

hedieh71

عضو جدید
اولش اندازه هم داتن بعد ديگه هركس اندازه تلاشي كه ميكرد جمع ميكرد!!!
خوب تو فکر کن همین جوری باشه همه مثه هم داشته باشیم بعد هر کی اندازه تلاشش جمع کنه بعد از ی مدت یکی کم تر داره یکی بیشتر(که بر اساس تلاشش بوده )حالا نسل بعدی دوباره به همون مشکل اول بر میخوره دوباره یه خانواده بیشتر یکی کمتر بازم همین مشکل پیش میاد

sahar tala

عضو جدید
شايد هم از سر تعصب بهشون فكر نميكنيم!!
من خودم اينجوري بودم!!
به هر چيزي فكر كني بالاخره جواب ميگيري!!!

نه...يه چيزايي هستن كه فراتر از درك انسانها هستن اينم حتماً از هموناست...ما توانايي درك حكمت خدارو نداريم

sahar tala

عضو جدید
خوب تو فکر کن همین جوری باشه همه مثه هم داشته باشیم بعد هر کی اندازه تلاشش جمع کنه بعد از ی مدت یکی کم تر داره یکی بیشتر(که بر اساس تلاشش بوده )حالا نسل بعدی دوباره به همون مشکل اول بر میخوره دوباره یه خانواده بیشتر یکی کمتر بازم همین مشکل پیش میاد

ولي هميشه به تلاش بستگي نداره...يه نفر صب تا شب جون ميكنه ولي...يه نفرم پاشو ميندازه رو همو ارث باباشو ميخوره و تا ده نسل بعدش بي نيازن...

natashkooh

عضو جدید
اخه تمام افراد اون نسل ادم هاي كوشايي هستن؟؟؟
مگه ميشه كه از اين يكي نسل همه تنبل باشن؟؟؟

hedieh71

عضو جدید
ولي هميشه به تلاش بستگي نداره...يه نفر صب تا شب جون ميكنه ولي...يه نفرم پاشو ميندازه رو همو ارث باباشو ميخوره و تا ده نسل بعدش بي نيازن...
ما یه استاد داشتیم میگفت خرم خیلی تلاش میکنه ولی تا اخر عمرش خره باید درست تلاش کرد

capslock

عضو جدید
حقیقت اینه یزره به عقل بستگی داره وضعیت مالی و خیلی بیشتر به شانس شاید به تلاش هم اصلا وابسته نباشه یکی که ته آفریقا مثل خر کار کنه شاید پول سالش با یک روز یکی که تو کشور بهتره هم نرسه هر چی خدا بخواده

sahar tala

عضو جدید
داره از تلاش پدرش استفاده میکنه در عوض بچه ی همون ادم باید از صفر شروع کنه و نمیتونه تنبلی کنه کلا رو خودت حساب کنی بهتره

پس خودش تلاش نكرده...تلاش خيلي مهمه ولي قبول كنين هميشه تلاش جواب نميده...بعدم چه تلاشي؟ اونيم كه كلاه برداري ميكنه تا خرخره پول جمع ميكنه تلاش كرده ديگهههههههههه

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
وقتي ترك تحصيل كني چجوري ميتوني به جايي برسي؟؟؟

وای اینو نگوووووووو محمد
خیلی ها هستن که با ترک تحصیل به بالاترین جاها رسیدن (یکمی تحقیق کن)
======================
یه چیزی که آخرت رو تضمین میکنه , همین هست .. یعنی این حرفت میخواد بگه که آخرتی وجود نداره

دقت کن اون مرفه ایی که میگی از بیرون مرفه دیده میشن .. خیلی هاشون از درون نابودن

یه جمله قشنگ :
خدا به همه یه چیز نداده .. ولی به همه یکسان داده

natashkooh

عضو جدید
داره از تلاش پدرش استفاده میکنه در عوض بچه ی همون ادم باید از صفر شروع کنه و نمیتونه تنبلی کنه کلا رو خودت حساب کنی بهتره
اون بچه اي كه به دنيا مياد همه چي براش محياست!!!!
تابستون كلاس هاي مختلف هر كلاسي كه دوست داشته باشه!!!
اما اون بچه اي تو خونواده فقيره .... تبستونو زمستون نداره همش كار!!!!
پولداره معلم مياد خونش بهش درس ميده فقيره از مدرسه كه ميره خونه كتابها رو پرت ميكنه بدو سر كار!!!!!

hedieh71

عضو جدید
پس خودش تلاش نكرده...تلاش خيلي مهمه ولي قبول كنين هميشه تلاش جواب نميده...بعدم چه تلاشي؟ اونيم كه كلاه برداري ميكنه تا خرخره پول جمع ميكنه تلاش كرده ديگهههههههههه
اره اینو قبول دارم همیشه ام تلاش جوابی رو که شما میخوای رو نمیده ;)

natashkooh

عضو جدید
وای اینو نگوووووووو محمد
خیلی ها هستن که با ترک تحصیل به بالاترین جاها رسیدن (یکمی تحقیق کن)
======================
یه چیزی که آخرت رو تضمین میکنه , همین هست .. یعنی این حرفت میخواد بگه که آخرتی وجود نداره

دقت کن اون مرفه ایی که میگی از بیرون مرفه دیده میشن .. خیلی هاشون از درون نابودن

یه جمله قشنگ :
خدا به همه یه چیز نداده .. ولی به همه یکسان داده
امير جان امروز بعد چند وقت تو خط واحد بودم داشتم بر ميگشتم تا اتوبوس راه بيفته 5نفر اومدن التماس!!!!
بچه و بزرگ!!!!
مخالف اينم نيستم كه خيلياشون الكي هستنا ولي اگه از لحاظ مالي تامين بود كه ديوونه نبود التماس منه!!!
يه سخني از علي(ع)هست كه ميگه پول كه از در بره ايمان از پنجره ميره!!!

sahar tala

عضو جدید
امير جان امروز بعد چند وقت تو خط واحد بودم داشتم بر ميگشتم تا اتوبوس راه بيفته 5نفر اومدن التماس!!!!
بچه و بزرگ!!!!
مخالف اينم نيستم كه خيلياشون الكي هستنا ولي اگه از لحاظ مالي تامين بود كه ديوونه نبود التماس منه!!!

البته اينجوريام نيس...خيلي بي پولا هستن كه با ايمانن...
ولي بايد قبول كنيم خدا به يكي پول داده به يكي نه كه حكمتي داره...همه چي هم تلاش نيست!

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
بچه و بزرگ!!!!

"دنیا جای آزمایش هست نه آسایش "

درسته .. وقتی خودم هم اینجور آدما میبینم کلی حالم گرفته میشه .. ولی هر بار به قدرت خدا شکر میکنم .. چون چیزهایی میدونه که از قدرت درک ما فراتره

نمیخوام بحث عدالت رو بکشم وسط .. چون خیلی خیلی چیزهای ریزی هست که واقعا آدم دیونه میشه ..

شکر خدا کن و یه لبخند بزن .. و اگر دلت شکست با خودت هم قسم شو که ریشه فقر رو برداری :redface::gol:

natashkooh

عضو جدید
البته اينجوريام نيس...خيلي بي پولا هستن كه با ايمانن...
ولي بايد قبول كنيم خدا به يكي پول داده به يكي نه كه حكمتي داره...همه چي هم تلاش نيست!
اتفاقا بي پول ها با ايمان ترن چرا كه هميشه ميگن خدا ميرسونه و اميشون به خداست!!!!!!!

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز

درسته .. وقتی خودم هم اینجور آدما میبینم کلی حالم گرفته میشه .. ولی هر بار به قدرت خدا شکر میکنم .. چون چیزهایی میدونه که از قدرت درک ما فراتره

نمیخوام بحث عدالت رو بکشم وسط .. چون خیلی خیلی چیزهای ریزی هست که واقعا آدم دیونه میشه ..

شکر خدا کن و یه لبخند بزن .. و اگر دلت شکست با خودت هم قسم شو که ریشه فقر رو برداری :redface::gol:
تا حالا جمع روشن فکرا رفتی؟

natashkooh

عضو جدید

امير تشكر ندارم!!!!
فيلم پنجره رو ميبيني؟؟
اون دوتا رفيق ؛ پسره افشين كه از اول شيشه اي نبود!!! شد.
هم سن هستن و هم كلاسي اما پويا پولداره و خونوادش براش برنامه ريزي كرده خودش هم تو اين راه قرار گرفته و ادامه داده پس براي المپياد اماده ميشه!!!
ولي افشين اون وضع باباشه اونم وضع خودش راه بابا رو ادامه داده ديگه!!!

بالا