اموزش مدار بستن و الکترونیک

caspianhero

عضو جدید
با سلام بر دوستان عزیز
من رشته ام کامپیوتر هست و میخواستم تا حدی الکترونیک یاد بگیرم البته به الکترونیک خیلی علاقه مند هستم:حال میخواستم بدونم چطوری میتونم کار های عملی الکترونیک را یاد بگیرم از پایه!! مثلا لحیم کردن سیم -بستن مدار های اماده مثل چراغ چشمک زن و.... یعنی از مبتدی تا متوسط!! ایا اموزش تصویری در این مورد وجود داره؟؟؟اشنایی با قطعات الکترونیکی و لحیم کردن و...............
سپاس

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام بر دوستان عزیز
من رشته ام کامپیوتر هست و میخواستم تا حدی الکترونیک یاد بگیرم البته به الکترونیک خیلی علاقه مند هستم:حال میخواستم بدونم چطوری میتونم کار های عملی الکترونیک را یاد بگیرم از پایه!! مثلا لحیم کردن سیم -بستن مدار های اماده مثل چراغ چشمک زن و.... یعنی از مبتدی تا متوسط!! ایا اموزش تصویری در این مورد وجود داره؟؟؟اشنایی با قطعات الکترونیکی و لحیم کردن و...............
سپاس

سلام دوست عزیز

بهترین پیشنهاد برای شما شرکت در کلاسهای الکترونیک عملی سازمان فنی و حرفه ای هست که بطور رایگان در مراکز فنی و حرفه ای برگزار میشه. حتما به کارت میاد.

caspianhero

عضو جدید
ممنون:کلاس مناسب برای یک میتدی که هیچی بار فنی نداره اسمش چی هست؟؟ سپاس

Yuri Boyka

عضو جدید
ممنون:کلاس مناسب برای یک میتدی که هیچی بار فنی نداره اسمش چی هست؟؟ سپاس

من پیشنهاد می کنم که تو کلاس های رباتیک شرکت کنید و به علت اینکه بار نرم افزاری داره هم علاقتون رو زیاد می کنه و هم اون چیزهائی رو که می خواید رو یاد میگیرید.

caspianhero

عضو جدید
ممنون دوست عزیز:یک سئوال:توی یک مقاله در مورد اداپتور dc به جای استفاده از باتری مطالبی گفته شده که مثلا کسانی که حوصله ی استفاده از باتری را ندارند می توانند از یک اداپتور با ولتاژ پایین برای استفاده در کیت ها بهرهمند شوند! خب میخواستم بدونم مشخصات این اداپتور چطوری هست؟؟؟ از کجا میشه گیر اورد؟؟؟اسم دقیقاش چی هست؟؟ لطفا معرفی کنید؟؟
باز هم سپاس

Yuri Boyka

عضو جدید
ممنون دوست عزیز:یک سئوال:توی یک مقاله در مورد اداپتور dc به جای استفاده از باتری مطالبی گفته شده که مثلا کسانی که حوصله ی استفاده از باتری را ندارند می توانند از یک اداپتور با ولتاژ پایین برای استفاده در کیت ها بهرهمند شوند! خب میخواستم بدونم مشخصات این اداپتور چطوری هست؟؟؟ از کجا میشه گیر اورد؟؟؟اسم دقیقاش چی هست؟؟ لطفا معرفی کنید؟؟
باز هم سپاس
دقیقا نمی دونم راجع به چه نوع آداپتوری صحبت می کنید ولی بلا شک توش یک ترانسفورماتور وجود داره و خروجیش یکسو شده و رگوله شده هستش.

caspianhero

عضو جدید
سلام و ممنون از پاسخگویی تان:من یک منبع تغذیه ی حدقل 12 ولت میخوام برای کیت هام به طوری که کمتر از باتری استفاده کنم!یک چیزی مثل این http://www.dkit.ir/index.php?productID=156
حال میخواستم بدونم ایا اداپتوری مثل این وجود داره؟؟؟ که کیت نباشه!!!راستی هر چقدر امپر کیت بالاتر باشه چه تاثیری بر منبع تغذیه داره؟؟مثلا 3 امپر
سپاس

آخرین ویرایش:

Yuri Boyka

عضو جدید
سلام و ممنون از پاسخگویی تان:من یک منبع تغذیه ی حدقل 12 ولت میخوام برای کیت هام به طوری که کمتر از باتری استفاده کنم!یک چیزی مثل این http://www.dkit.ir/index.php?productID=156
حال میخواستم بدونم ایا اداپتوری مثل این وجود داره؟؟؟ که کیت نباشه!!!راستی هر چقدر امپر کیت بالاتر باشه چه تاثیری بر منبع تغذیه داره؟؟مثلا 3 امپر
سپاس

باهاش می تونی بار های زیادی رو تغذیه کنی

bh1342

عضو جدید
سلام به يك كتابفروشي خوب ميري يك كتاب در باره اصول اوليه الكترونيك مي خري .دوم اينكه كيت هاي ساده ميخري و درست ميكني.

بالا