افزایش نرخ‌هاي حمل‌ونقل جاده‌ای ظرف چند روز آینده

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
افزایش نرخ‌هاي حمل‌ونقل جاده‌ای ظرف چند روز آینده

معاون وزیر راه: بیشتر از تورم گران نمی‌کنیم
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: فعلا افزایش نرخ سوخت در نرخ حمل و نقل عمومی جاده‌ای اعمال نمی‌شود؛ اما با توجه به افزایش قیمت لوازم و خدمات مورد نیاز شرکت‌های حمل‌‌ونقل جاده‌ای تا پایان اردیبهشت قیمت حمل‌ونقل بار و مسافر در این بخش افزایش می‌یابد که میزان این افزایش قیمت از نرخ تورم بیشتر نخواهد بود.شهریار افندی‌زاده رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در گفت‌وگو با «ایسنا» تصریح کرد: میزان افزایش نرخ بلیت اتوبوس و کرایه اتومبیل در سال 92 بیشتر از نرخ تورم نخواهد بود. وی تصریح کرد: با توجه به تورم موجود در جامعه، قیمت همه خدمات مورد نیاز شرکت‌های حمل‌ و نقل جاده‌ای افزایش یافته که این امر هزینه‌های مورد نیاز برای سرویس‌دهی به مسافران جاده‌ای را بالا برده است.
وی افزود: در جلساتی با کانون‌های خدماتی و مسافری درباره‌ میزان افزایش نرخ بلیت اتوبوس و کرایه کامیون در سال جاری مذاکراتی انجام شده است و این اقدام همچنان برای رسیدن به نتیجه نهایی ادامه دارد.
افندی‌زاده با بیان اینکه طی چند روز آینده و قبل از پایان اردیبهشت‌ماه، میزان افزایش نرخ بلیت اتوبوس و کرایه کامیون مشخص خواهد شد، ادامه داد: میزان افزایش نرخ بلیت اتوبوس با هماهنگی با شرکت‌های خدمات مسافری و با توجه به منافع مسافری تصویب و اعلام می‌شود.
افندی‌زاده با اشاره به احتمال افزایش 38 درصدی نرخ سوخت کشور گفت: افزایشی که تا پایان اردیبهشت‌ماه در قیمت بلیت اتوبوس و نرخ بلیت کامیون اعمال خواهد شد، ارتباطی به افزایش نرخ بنزین ندارد.
به گفته نماینده تام‌الاختیار وزارت راه و شهرسازی در ستاد هدفمندی یارانه‌ها پس از تصویب نرخ سوخت و حامل‌های انرژی در مجلس و ابلاغ از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها باید میزان تاثیر افزایش سوخت در خدمات حمل‌ و نقل جاده‌ای به صورت کارشناسی بررسی شود که آیا لازم است نرخ سوخت را بر قیمت بلیت اعمال کرد یا خیر؟
وی افزود: در حال حاضر تاثیر نرخ تورم بر لوازم یدکی خودروها و هزینه‌های شرکت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای در نرخ بلیت اتوبوس و کرایه کامیون اعمال خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: پس از تعیین میزان افزایش نرخ بلیت اتوبوس و کرایه کامیون این رقم باید به تایید سازمان‌های دولتی برسد و مجوز‌های لازم برای اعمال آن در بلیت‌ها اخذ شود.
 

Similar threads

بالا