اطلاعاتی در باره دوماده میومتال و سوپرمالوی ؟؟؟

RN-Tuning

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
اگه دوستان لطف کنن و اطلاعاتی در رابطه با دوماده میومتال و سوپر مالوی
از جمله قیمت هاشون و خواص اونها بهم بدن خیلی ممنون میشم

farzad 711

عضو جدید
جواب سوپر مالوی و میو متال

جواب سوپر مالوی و میو متال

با سلام
دوست عزیز سوپر مالوی (supermalloy ) یک آلیاژ با پایه نیکل حدود 80 % و 5 % مولیبدن و بقیه آن آهن است و دارای خواص مغناطیسی بسیار خوب می باشد.در ایران باید بسیار نایاب باشد. در مورد آلیاژ بعدی لطف می کنی آن را تایپ کنی با زبان انگلیسی چون ممکن است آن را بشناسم.

RN-Tuning

عضو جدید
تشکر دوست عزیز

با عرض معذرت میومتال نیست" مومتال" درسته.
من فقط فرمول شیمیاییش رو دارم:
77Ni, 2Cr,5Cu

farzad 711

عضو جدید
با سلام مجدد و معذرت از دیرکرد چون من در مسافرت کاری بودم. همانطور که حدس زده بودم mumetal بود که آنالیز آن همان است که نوشته بودید. کاربرد این آلیاژ بر اساس خاصیت مغناطیسی خوب آنها بوده و مانند آلیاژ قبل در ولتاژهای بالا و توان بالا که خاصیت مغناطیسی مورد نظر است خیلی کاربرد دارند.

بیرژندی

عضو جدید
با سلام مجدد و معذرت از دیرکرد چون من در مسافرت کاری بودم. همانطور که حدس زده بودم mumetal بود که آنالیز آن همان است که نوشته بودید. کاربرد این آلیاژ بر اساس خاصیت مغناطیسی خوب آنها بوده و مانند آلیاژ قبل در ولتاژهای بالا و توان بالا که خاصیت مغناطیسی مورد نظر است خیلی کاربرد دارند.
با سلام
این آلیاژ ها علاوه بر این در حفاظت مغناطیسی حسگر های مغناطیسی بسیار کاربرد دارند magnetic sheilding همچنین این علاوه بر نوع ترکیب به کارفته به انلینگ دمایی مناسب جهت به دست اوردن ساختار نرم مغناطیسی احتیاج دارند. ولی منهم به دنبال این ماده در ایرانم اگر کسی را میشناسید لطفا به من هم اطلاع بدید . :confused:
متشکرم

بالا