اصول تگ گذاری مطالب سایت

bamanaa

عضو جدید
اصول تگ گذاری مطالب سایت همیشه یکی از مباحث پر تب و تاب در زمینه تولید محتوا و سئو بوده است. مدیران وب سایت ها همیشه بدنبال قوانین تگ گذاری و برچسب ها در تولید محتوایشان بوده اند. این که در تولید یک مطلب و انتشار آن در دنیای مجازی، چه قواعدی برای تگ گذاری در یک مطلب وجود دارد. در این زمینه سوالات زیادی برای مدیران و وب مستران پیش می آید از جمله:

در یک محتوا چه برچسب هایی باید وارد شوند؟
تعداد برچسب ها به چه میزان باید باشد؟
طول برچسب ها چقدر باشد؟
از واژه های غیرفارسی می توان استفاده کرد؟
تاثیر چه برچسب هایی بیشتر است؟
محدودیتی در ورود برچسب ها وجود دارد؟
اصلا چرا برچسب میزنیم؟! 😐

بهتر است پیش از شروع پاسخ به سوالات فوق، شما را با یک مثال در مورد تمام این تگ گذاری ها و کل قضیه بزنیم تا کمی این موضوع برایمان روشن شود. فرض کنید نویسنده افتخاری آویناوب هستید و امروز قصد دارید تا یک مطلب در این وب سایت تحت عنوان طراحی سایت شرکتی منتشر کنید. قصد شما از انتشار این مطلب این است که کاربرانی که بدنبال طراحی سایت شرکتی هستند آویناوب را پیدا کرده و به آن ها سفارش طراحی سایت دهند. علاوه بر مسائل سئو که باید در عنوان و خود محتوا انجام شود، بحث برچسب ها مورد توجه شما قرار می گیرد. چه برچسب هایی باید وارد کنید؟ پاسخ سوال ساده ست. فقط باید خود را به جای کاربرانی قرار دهید که بدنبال طراحی سایت شرکتی هستند. شما بعنوان یک کاربر، برای این که به این مطلب دست یابید، چه واژه هایی را جستجو می کنید؟ اگر بنده به جای این کاربر باشم، این واژه های جستجویم می شود: طراحی سایت، طراحی سایت شرکتی، طراحی وب سایت شرکتی، وب سایت شرکتی، سفارش سایت شرکتی و… . پس آموختیم که ۱- چرا برچسب میزنیم و ۲- چه برچسب هایی بزنیم
حتما بخوانید مانیتورینگ آپ تایم در وردپرس

جنبه دیگر برچسب ها اگر بصورت اصولی وارد شود این است که کاربر یک برجسب را دنبال می کند و با دنبال کردن یک برچسب، به تمامی مطالبی که آن برجسب را دارند میرسد. بهتر است مثالی هم از این جنبه داشته باشیم. فرض کنید سری مقالات آموزش وردپرس را در آویناوب منتشر کرده ایم. در تمامی مطالبی که در گام های مختلف منتشر کرده ایم، برجسب آموزش وردپرس را در آن ها زده ایم. در این صورت کاربر اگر بر روی برچسب آموزش وردپرس کلیک کند، می تواند تمام محتوای آموزش وردپرس را ببینید. این موضوع فارق از دسته بندی ها می باشد، زیرا ممکن محتوایی که این برچسب ها را نداشته باشند نیز در این دسته بندی وجود داشته باشند.
قوانین و قوائد تگ گذاری در محتوای وب سایت:

تا به اینجا متوجه این شده ایم که چرا باید تگ بزنیم و چه تگ هایی بزنیم. حال بهتر است به سوالات دیگرتان نیز پاسخ دهیم.

تگ ها باید برچسب هایی باشند که در ماه دارای جستجوهای زیادی باشد
تگ ها باید در محتواهای زیادتری مشترک باشند. یعنی چند مطلب با یک برچسب
محدودیتی در استفاده از برچسب ها وجود ندارد، ولی نباید تعداد برچسب ها زیاد تر از حد معمول(۱۰ برچسب) باشد
تعدادکاراکترهای برچسب ها باید بسیار کوتاه، مفید و مختصر باشد
برچسب های محبوب تاثیر بیشتری در ایندکس شدن مطالب دارد
برچسب ها باید حتما مربوط به همان مطلب باشد
از واژه های غیرفارسی نیز می توان استفاده کرد. در صورتی که مرتبط با مطلب باشد
 

Similar threads

بالا