ادامه تحصیل در رشته محیط زیست

h.parsa

عضو جدید
سلام دوستان

من مهندسی محیط زیست خوندم و میخوام ادامه تحصیل بدم ، به نظر شما برای فوق لیسانس کدام رشته بهتر و کاربری تر است ؟؟؟؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید :);)

happy2010

عضو جدید
سلام دوستان

من مهندسی محیط زیست خوندم و میخوام ادامه تحصیل بدم ، به نظر شما برای فوق لیسانس کدام رشته بهتر و کاربری تر است ؟؟؟؟؟؟
salam
من فکر میکنم همه گرایشهای میط زیست خوبند اما پیشنهادم گرایش اقتصاد محیط زیست یا اموزش و برنا مه ریزی محیط زیست به شما ست

ForoOzAn

عضو جدید
salam .man baraye arshad mikham manabe tabi mohit zist bekhonam refrenshasho kasi midone?

اقتصاد محیط زیست هنوز تو ایران جا نیفتاده.بعبارت دیگه اصلا محیط زیست تو ایران جا نیفتاده و زیاد کاربردی نیست.اما تا 10 سال دیگه شدیدا با مشکل برخورد می کنن و محتاج محیط زیست می شن.

h.parsa

عضو جدید
از راهنمایی شما متشکرم

فروزان جان پس ما صبر کنیم ببینیم تا 10 سال دیگه که محیط زیست درب وداغون شد چی میشه ؟؟؟؟
بهرحال ما همچنان امیدوار به تلاشمون ادامه میدیم

h.parsa

عضو جدید
salam
من فکر میکنم همه گرایشهای میط زیست خوبند اما پیشنهادم گرایش اقتصاد محیط زیست یا اموزش و برنا مه ریزی محیط زیست به شما ست

عزیزم اینجا به محیط زیست اهمیت نمیدن اونوقت انتظار داری به اقتصاد محیط زیست اهمیت بدن
من فکر میکنم اگر گرایشم روعوض کنم بهتر باشه
نظر شما چیه ؟؟

mysun

عضو جدید
نباید بگیم محیط زیست اهمیتی نداره. این ماییم که باید بهش اهمیت بدیم. باید مردم رو آگاه کنیم. مشکل اصلی ما کم آگاهی یا بی آگاهی مردمه.
به نظر من شما همین رشته محیط زیست رو ادامه بده. واسه کنکور میتونی 3تا رشته امتحان بدی: مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست، طراحی محیط زیست، برنامه ریزی و مدیریت محیط زیست.
یکی از اینهارو طبق علاقه ت امتحان بده. به نظر من اولیش راحتتره. چون تو دوران کارشناسی بیشتر باهاش سروکار داشتیم تا اون دو تا رشته.
رشته محیط زیست رو هر دانشگاه طبق امکاناتش گرایش بندی کرده. بعضی هاشون هم گرایش بندی نکردند مثل دانشگاه تهران.
گرایش ارزیابی، تنوع زیستی و زیستگاهها، آلودگیها.
فکر کنم خودت بتونی تصمیم بگیری کدوم رو انتخاب کنی. البته این گرایش بندی رو تو انتخاب رشته اعلام می کنند نه موقع ثبت نام کنکور.
باز هم اگه سوالی بود در خدمتم.
موفق باشید

h.parsa

عضو جدید
دوست عزیز
من نگفتم محیط زیست اهمیت نداره ، من عاشق رشته خودم هستم و خیلی نسبت به اون تعصب دارم و ترجیح میدم در رشته خودم ادامه تحصیل بدم ولی وقتی میبینم زحماتمون بی نتیجه میمونه خیلی ناراحت میشم و عذاب میکشم
ولی به هر حال فکر میکنم طراحی محیط زیست رشته جالبی باشه

mysun

عضو جدید
خب ما باید کاری کنیم که زحماتمون نتیجه بده. نمیشه دست رو دست بذاریم که بدتر از این بشه.
طراحی هم رشته خوبیه ولی نیازمند آموزش های قبلیه. ولی نمیدونم چه دوره هایی. امتحانش واحد عملی هم داره.
به هر حال امیدوارم هر رشته ای که شرکت می کنید موفق باشید.

ForoOzAn

عضو جدید
نباید بگیم محیط زیست اهمیتی نداره. این ماییم که باید بهش اهمیت بدیم. باید مردم رو آگاه کنیم. مشکل اصلی ما کم آگاهی یا بی آگاهی مردمه.
به نظر من شما همین رشته محیط زیست رو ادامه بده. واسه کنکور میتونی 3تا رشته امتحان بدی: مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست، طراحی محیط زیست، برنامه ریزی و مدیریت محیط زیست.
یکی از اینهارو طبق علاقه ت امتحان بده. به نظر من اولیش راحتتره. چون تو دوران کارشناسی بیشتر باهاش سروکار داشتیم تا اون دو تا رشته.
رشته محیط زیست رو هر دانشگاه طبق امکاناتش گرایش بندی کرده. بعضی هاشون هم گرایش بندی نکردند مثل دانشگاه تهران.
گرایش ارزیابی، تنوع زیستی و زیستگاهها، آلودگیها.
فکر کنم خودت بتونی تصمیم بگیری کدوم رو انتخاب کنی. البته این گرایش بندی رو تو انتخاب رشته اعلام می کنند نه موقع ثبت نام کنکور.
باز هم اگه سوالی بود در خدمتم.
موفق باشید

دوست عزیز ما هر چقدر هم مردم رو آگاه کنیم اگه دولت باهامون همکاری نکنه و مجازات های سنگین رو برای خلاففکاران در نظر نگیره باز هم کاری نمی تونیم بکنیم.پس باید از پایه محیط زیست رو ترویج بدیم مثل اکثر کشورهای پیشرفته...
از نظر اهمیت هم باید بگم محیط زیست یکی از مهم ترین رشته های دنیاست و هیچ وقت این رشته رو دست کم نگیرید.

ForoOzAn

عضو جدید
دوست عزیز
من نگفتم محیط زیست اهمیت نداره ، من عاشق رشته خودم هستم و خیلی نسبت به اون تعصب دارم و ترجیح میدم در رشته خودم ادامه تحصیل بدم ولی وقتی میبینم زحماتمون بی نتیجه میمونه خیلی ناراحت میشم و عذاب میکشم
ولی به هر حال فکر میکنم طراحی محیط زیست رشته جالبی باشه

نتیجه زحماتتون رو چند سال دیگه می بینید ،هر چند که همین الانم مجوز تمام شرکت ها رو محیط زیست باید صادر کنه...پس امیدوار باش

happy2010

عضو جدید
سلام معذرت من سفر کاری بودم دیر جواب میدم. محیط زیست همه گرایشهاست جزو تاپ ترین و ناب ترین رشته هاست اما تو همه اینا اقتصاد و اموزش محیط زیست فنی ترین و کار بردی ترین بخشهای این رشته هستند. جدی میگم

happy2010

عضو جدید
دوست عزیز ما هر چقدر هم مردم رو آگاه کنیم اگه دولت باهامون همکاری نکنه و مجازات های سنگین رو برای خلاففکاران در نظر نگیره باز هم کاری نمی تونیم بکنیم.پس باید از پایه محیط زیست رو ترویج بدیم مثل اکثر کشورهای پیشرفته...
از نظر اهمیت هم باید بگم محیط زیست یکی از مهم ترین رشته های دنیاست و هیچ وقت این رشته رو دست کم نگیرید.

دوست خوب خانم فروزان.من از اطلاعات شما استفاده میکنم اما همین را هکار هایی که میگد نیاز به بیس اموزش داره. من کاملا با شما موافقم که محیط زیست جزو رشته های تاپ و ناب دنیاست

mysun

عضو جدید

بله دولت هم تاثیر زیادی داره. باید هر دو طرف قوی بشن. هم مردم هم دولت. ولی برای حفظ بیشتر محیط زیست باید از سنین کودکی شروع کرد که بهتره تو مدارس این کار انجام بشه.
در مورد این که میگین دست کم نگیرین موافقم و هیچ وقت این کار رو نخواهم کرد

sahab_sh

عضو جدید
سلام
من در رشته معدن کارشناسی گرفتم و حالا برای ادامه تحصیل میخوام اپلای کنم یه خاطر همین میخوام یه نرم افزار که مربوط به آلودگی آب و خاک باشه رو یاد بگیرم کسی میتونه کمکم کنه؟

nadalta110

عضو جدید
سلام دوستان

سلام
این به علاقه شما بستگی داره
شما میتوانید در رشته های
مهندسی بهداشت محیط
طراحی محیط زیست
مهندسی محیط زیست-آلودگی هوا
مهندسی محیط زیست-آب و فاضلاب
حقوق محیط زیست
مهندسی محیط زیست-دریا
و...
شرکت کنید
برای اطلاعات بیشتر و کسب اطلاع از منابع ارشد و همچنین دانلود منابع مورد نیاز به لینک ذیل مراجعه کنید
رشته ها و منابع کارشناسی ارشد محیط زیست
رشته ها و منابع کارشناسی ارشد مهندس بهداشت محیط زیست

hamedbagheri8

عضو جدید
من تو دوره لیسانس مهندسی شیمی خوندم ،می خواستم برا فوق محیط زیست امتحان بدم ولی ظاهرا اصلا بازار کار مناسبی نداره ......نمیدونم دقیقا اون گرایشی که برا ارشد مهندسی شیمی وجود داره همونیه که دوستان میگن یا فرق داره؟؟؟