ابداع کاغذ دیواری‌های زنده که با لوازم برقی ارتباط می‌گیرند!

وحید بلوچی

عضو جدید
:gol:
فناوری - دانشمند‌ان موفق به ساخت کاغذهای دیواری زنده با نقش و نگارهای متنوع شده‌اند که برق مورد نیاز ابزار الکتریکی را تامین می‌کنند.
به گزارش ایسنا:
این نوع جدید از کاغذ دیواری‌های الکتریکی گلدار و زیبا نه تنها طراحی‌های جالب و چشم نوازی دارند، بلکه هم چنین می‌توانند چراغ‌ها، هیترها و حتی سیستم‌های پخش موسیقی را نیز با تامین انرژی الکتریکی آنها نیز روشن و فعال کنند.
به گفته پژوهشگران، وجود دیوارهایی که از نظر الکتریکی فعال هستند، موضوع جدیدی نیست؛ اما این دیوارهای برقی اغلب وابسته به حسگرهای بسیار پرهزینه و گرانقیمت و پرژکتورهای بسیار پر مصرف هستند تا زنده بمانند.
اما این بار، لیه بوچلی ــ محقق و مدیر پروژه «دیوار زنده» ــ در آزمایشگاه رسانه دانشگاه ماساچوست با استفاده از رنگ‌های مغناطیسی و رسانا گزینه جدیدی را ارائه کرده که نسبت به نمونه‌های قبلی بسیار مناسبتر و مقرون به صرفه‌تر است.
بوچلی از این رنگ‌های رسانا برای خلق مدارهای الکتریکی در طراحی‌های جذاب استفاده کرده است.
این دیوارهای جدید سپس با حسگرهای لمسی، روشن و حرارتی ارزان قیمت، LEDها و بلوتوث ترکیب می‌شوند و یک سطح کنترل را ایجاد می‌کند که می‌تواند با ابزاری که در نزدیکی‌اش وجود دارند، ارتباط برقرار کند؛ به این ترتیب شما می‌توانید با لمس کردن یک گل یک لامپ یا مجموعه گرم کننده‌ها را روشن کنید.
محققان می‌گویند: هدف از ساخت این فن‌آوری آسان سازی بهره‌گیری از تجهیزات الکتریکی بدون نیاز به مهارت‌های فنی زیاد و پیچیده است.
 

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
معذرت میخوام میتونم بپرسم این چه ربطی به IT داره ؟
 

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
معذرت میخوام میتونم بپرسم این چه ربطی به IT داره ؟
ربط داره دیگه
وقتی بشه باهاش یه سری وسایل رو کنترل کرد پس یعنی نیاز به برنامه نویسی و مدیریت شبکه داره
درنتیجه به آی تی مربوط میشه
 
بالا