آیـا خـدا وجـود دارد ؟!!!!!!!!!

waffen

اخراجی موقت
مگه من با شما کاری کردم؟ مگه من چی کاره هستم که بخوام در بارهی شما تصمیم گیری کنم.
من هم با شما مشکلی ندارم،فقط می خواستم با هم یک مقدار صحبت کنیم.
اگه اسم این صلب آزادی هست من رفتم.
خدا نگهدارت که همانا خداوند متفکرین را دوست میدارد.

ببخشید من یکم خسته هستم وگرنه یکم بیشتر در مورد بحث ها توضیح میدادم
من به هیچ وجه منظورم این نبود که شما دارید آزادی های بنده رو میگیرید. من منظورم چیزی بود که در جامعه وجود داره نه شما
اتفاقا این بحث ها کاملا سازنده هست
بنده اینجا سعی ندارم کسی رو از ایمانش دور کنم
این فقط یه بحث ساده هست

waffen

اخراجی موقت
عزیزم شما اصلا مساله رو از کنه و ریشه بد فهمیدید.. به همین دلیل صورت مساله ای که طرح میکنید غلطه. من رشته تحصیلیم همین بوده.. الانم دکترای همین رشته رو پذیرفته شدم. ببین دوست خوبم، هیچکس نمیگه که موجودات یا حتی خود سنگها از برخورد 2 سنگ با هم به وجود آمدند.. از مرحله compaction که بگذریم چون پیچیده و طولانیه، اما بعد از big bang توی سیاره ما در اثر انفعالات شیمیایی آب بوجود آمده.. این اون چیزیه که میگیم مادر حیاته.. شما باید مساله رو اینطور طرح میکردی که آیا باور میکنید که همه چیز از آب بوجود آمده؟ جوابش هم از نظر من بله است.. چون کاملا علمی و منطقیه.. اولین مرحله در آب تشکیل مولکول های حیاتی بوده (غیر زنده).. مولکولهایی مثل کربنات کلسیم (کلسیت و آراگونیت و دولومیت)، سولفات ها (بنیان so4)، نمک ها مختلف (نمک منیزیم، پتسیم ، کلسیم) و یه لیست بلند بالا که جای گفتنش اینجا نیست.. این مرحله در طی میلیون ها سال رسید به تشکیل "ماکرومولکول" ها که پایه اصلی تشکیل جانداران بودند.. ماکرو مولکول ها درواقع نوعی ماشین هماهنگ بودن که از تجمع چند مولکول حیاتی اولیه بوجود آمدند. و باز با گذشت زمان طولانی زمین شناسی، اولین جرقه های حیات زده شد و اولین تک یاخته ای های زنده اولیه از تجمع ماکرومولکولها بوجود آمدند.. جانداران بسیار اولیه و ساده ای که هیچ شباهتی به اون تعریفی که الان از جاندار داریم نداشتن.. حتی دانشمندان معتقدند که حرکت و دفع و جذب هم نداشتند. تنها دلیل اینکه میگم جاندار، شباهتشون به سلولهای زنده اولیه است.. ازین جا به بعدش هم که درکش ساده است، تکامل دست به کار میشه و تک سلولی ها پیشرفت میکنن و کم کم و باز در هزاران هزار سال "اولین چند سولی ها" بوجود میان.. و باز تکامل و تکامل تا به nectons ها میرسیم (جاندارن آبی متحرک) که دیگه ساحتمان داخلی پیچیده داشتن. و در ادامه اش این حیات گوناگون بوجود آمده.
حالا از شما میپرسم.. این روند منطقی تره، یا اینکه خدا انسان رو از گل آفرید و تلپی انداخت تو زمین؟ و سیارات و کرات و کهکشان ها هم در شش روز و با دمیدن بوجود آمدن! مشخصا این زاییده ذهن انسان های هزاره های قبله که به خاطر نداشتن علم دست به رویا پردازی میزدن.. سوال اینه که ما که امروز زندگی میکنیم چرا؟

دست شما درد نکنه. من مجبور بودم بیام کل کتاب evolution of man و a brief history of time رو برای ایشون توضیح بدم.
مرسی. دقیقا با من هم عقیده هستید. خیلی خوشحالم که اینجا تنها نیستم.

Milad 1

عضو
عزیزم شما اصلا مساله رو از کنه و ریشه بد فهمیدید.. به همین دلیل صورت مساله ای که طرح میکنید غلطه. من رشته تحصیلیم همین بوده.. الانم دکترای همین رشته رو پذیرفته شدم. ببین دوست خوبم، هیچکس نمیگه که موجودات یا حتی خود سنگها از برخورد 2 سنگ با هم به وجود آمدند.. از مرحله compaction که بگذریم چون پیچیده و طولانیه، اما بعد از big bang توی سیاره ما در اثر انفعالات شیمیایی آب بوجود آمده.. این اون چیزیه که میگیم مادر حیاته.. شما باید مساله رو اینطور طرح میکردی که آیا باور میکنید که همه چیز از آب بوجود آمده؟ جوابش هم از نظر من بله است.. چون کاملا علمی و منطقیه.. اولین مرحله در آب تشکیل مولکول های حیاتی بوده (غیر زنده).. مولکولهایی مثل کربنات کلسیم (کلسیت و آراگونیت و دولومیت)، سولفات ها (بنیان so4)، نمک ها مختلف (نمک منیزیم، پتسیم ، کلسیم) و یه لیست بلند بالا که جای گفتنش اینجا نیست.. این مرحله در طی میلیون ها سال رسید به تشکیل "ماکرومولکول" ها که پایه اصلی تشکیل جانداران بودند.. ماکرو مولکول ها درواقع نوعی ماشین هماهنگ بودن که از تجمع چند مولکول حیاتی اولیه بوجود آمدند. و باز با گذشت زمان طولانی زمین شناسی، اولین جرقه های حیات زده شد و اولین تک یاخته ای های زنده اولیه از تجمع ماکرومولکولها بوجود آمدند.. جانداران بسیار اولیه و ساده ای که هیچ شباهتی به اون تعریفی که الان از جاندار داریم نداشتن.. حتی دانشمندان معتقدند که حرکت و دفع و جذب هم نداشتند. تنها دلیل اینکه میگم جاندار، شباهتشون به سلولهای زنده اولیه است.. ازین جا به بعدش هم که درکش ساده است، تکامل دست به کار میشه و تک سلولی ها پیشرفت میکنن و کم کم و باز در هزاران هزار سال "اولین چند سولی ها" بوجود میان.. و باز تکامل و تکامل تا به nectons ها میرسیم (جاندارن آبی متحرک) که دیگه ساحتمان داخلی پیچیده داشتن. و در ادامه اش این حیات گوناگون بوجود آمده.
حالا از شما میپرسم.. این روند منطقی تره، یا اینکه خدا انسان رو از گل آفرید و تلپی انداخت تو زمین؟ و سیارات و کرات و کهکشان ها هم در شش روز و با دمیدن بوجود آمدن! مشخصا این زاییده ذهن انسان های هزاره های قبله که به خاطر نداشتن علم دست به رویا پردازی میزدن.. سوال اینه که ما که امروز زندگی میکنیم چرا؟

جالب بود علمی و منطقی. (در ضمن بدون تحمیل);)

waffen

اخراجی موقت
عمق فلسفه انسان اگه به اندازه جهان خلقت نباشه،کمتر از اون نیست.
خدا توسط بشر کشف شد نه اختراع.

بنده هم همین رو میگم. فکر کنم شما منظور بنده رو کمی اشتباه فهمیدید.
و اما در مورد اختراع خدا :
Karl Marx
پدر مارکسیسم و کسی که تفکراتش پایه ی کمونیسم و جامعه گرایی بود در کتابش میگه :
GOD was INVENTED to explain the things that we can not understand
خداوند اختراع شد تا آنچه را انسان نمی فهمید توضیح دهد.
انیشتن در کتابش
the world as i see it
میگه :
The word GOD is nothing but the product of the human weakness
خدا هیچ چیزی جز محصول ضعف بشر نیست
در جای دیگری از کتابش در مورد روابط انسان با جهان پیرامونش میگه :
the universe and all the human interactions within it should be solely based on humanity and science , humans are surely poor creatures if they were to be praised for what they've done and be punished for others
جهان و ارتباط انسانها با آن باید کاملا بر اساس انسانیت و علم باشد. مشخصا انسانها موجوداتی بیمایه بودند اگر قرار بود برای کارهایی پاداش داده شوند و برای کارهای دیگر عذاب ببینند.

ببینید من چطور با یک بحث برخورد میکنم و شما چطور جواب میدید ؟ کدام منطقی تر هستند ؟