آیا خداوند به راستی رحمان و رحیم است؟!! (قضاوت با شما)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
چنان این دستورات سنگدلانه و خشن هستند که هر انسان آزاد اندیشی را به تفکر وا میدارند که آیا براستی این احکام متعلق به یک موجود فرابشر است و یا انسانی کینه توز و خشمگین که جز با خون و خشونت راضی نمیگردد ؟

سوره ی محمد: آیه 4 فَإِذا لَقِيتُمُ الَّذِينَ كَفَرُوا فَضَرْبَ الرِّقَابِ حَتَّى إِذَا أَثْخَنتُمُوهُمْ فَشُدُّوا الْوَثَاقَ فَإِمَّا مَنًّا بَعْدُ وَإِمَّا فِدَاء حَتَّى تَضَعَ الْحَرْبُ أَوْزَارَهَا ذَلِكَ وَلَوْ يَشَاءُ اللَّهُ لَانتَصَرَ مِنْهُمْ وَلَكِن لِّيَبْلُوَ بَعْضَكُم بِبَعْضٍ وَالَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَلَن يُضِلَّ أَعْمَالَهُمْ ﴿۴﴾ پس چون با كسانى كه كفر ورزيده‏اند برخورد كنيد گردنها[يشان] را بزنيد تا چون آنان را [در كشتار] از پاى درآورديد پس [اسيران را] استوار در بند كشيد سپس يا [بر آنان] منت نهيد [و آزادشان كنيد] و يا فديه [و عوض از ايشان بگيريد] تا در جنگ اسلحه بر زمين گذاشته شود اين است [دستور خدا] و اگر خدا مى‏خواست از ايشان انتقام مى‏كشيد ولى [فرمان پيكار داد] تا برخى از شما را به وسيله برخى [ديگر] بيازمايد و كسانى كه در راه خدا كشته شده‏اند هرگز كارهايشان را ضايع نمى‏كند (۴)

سوره ی مائده : آیات 33و 38 إِنَّمَا جَزَاء الَّذِينَ يُحَارِبُونَ اللّهَ وَرَسُولَهُ وَيَسْعَوْنَ فِي الأَرْضِ فَسَادًا أَن يُقَتَّلُواْ أَوْ يُصَلَّبُواْ أَوْ تُقَطَّعَ أَيْدِيهِمْ وَأَرْجُلُهُم مِّنْ خِلافٍ أَوْ يُنفَوْاْ مِنَ الأَرْضِ ذَلِكَ لَهُمْ خِزْيٌ فِي الدُّنْيَا وَلَهُمْ فِي لآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ.
سزاى كسانى كه با [دوستداران] خدا و پيامبر او مى‏جنگند و در زمين به فساد مى‏كوشند جز اين نيست كه كشته شوند يا بر دار آويخته گردند يا دست و پايشان در خلاف جهت‏يكديگر بريده شود يا از آن سرزمين تبعيد گردند اين رسوايى آنان در دنياست و در آخرت عذابى بزرگ خواهند داشت(۳۳) وَالسَّارِقُ وَالسَّارِقَةُ فَاقْطَعُواْ أَيْدِيَهُمَا جَزَاء بِمَا كَسَبَا نَكَالًا مِّنَ اللّهِ وَاللّهُ عَزِيزٌ حَكِيمٌ ﴿۳۸﴾ و مرد و زن دزد را به سزاى آنچه كرده‏اند دستشان را به عنوان كيفرى از جانب خدا ببريد و خداوند توانا و حكيم است (۳۸)

در اینجا تنها به ذکر همین دو آیه اکتفا میکنم و قضاوت را به خود خوانندگان میسپارم !

known

عضو جدید
به نظر شما الان هر دولتی, هر نظامی در هر کشوری با متجاوز به زن و بچه مردم, قاتل, قاچاقچی, واز بین برنده هر چی که نفع شون نباشه (مخصوصا با کسایی که سیاسی و مخالف با دولتن) چی کار میکنن :que:
توی هر کشوری از سازمان ci آمریکا بگیر تا.... هر کی مخالف باشه می ندازنش تو گونی دیگه کسی گیرش نمی اره
اما خدا اول راهنمایی میکنه وهشدار میده (توی آیات قبلی) بعد حکم صادر میکنه ,از قدرت خودشم استفاده نمیکنه بلکه با قدرت برابر انسان مانند خودش استفاده میکنه علاوه بر این اگه قرآن سطحی بخونی ,سطحی هم متوجه میشی

gagas

عضو جدید
فقط همین چند آیه؟؟؟؟شما اگر قرآن رو تا به حال حتی ورق هم میزدید محال بود که آیاتی رو که در مورد رحمان بودن و بخششه خداست رو ندیده باشید!!!! قرآن پر از آیاتی است که در مورد توبه گناهکارانه!!!! پر از انواعه بخششه پروردگاره!!!!شما اگر فرض كنيد قانوني وضع شود كه در آن هيچ پيش‌بيني براي ارتكاب اعمال زشت نشده باشد. خوب اين قانون ضمانت اجرايي نخواهد داشت و مطابق آن، هر كس هر كاري را انجام مي دهد. اين تعبير قرآني كه "سبقت رحمته علي غضبه" چنين جهان بيني را تبيين مي‌كند.مرحوم طالقاني تعبيري دارد و مي گويد گل، خاري هم دارد. مهم اين است كه كسي گلبرگ و بويش را ببيند يا خارش را. بايد گفت كه آن چه به انسان آرامش مي‌دهد و به زندگي انسان معنا مي بخشد، دين است. بعضي چيزها البته در دين هست، اما برخي آن را بسيار زياد بزرگ كرده‌اند يا از آن تفسير غلطي ارائه داده‌اند.

apasai

عضو جدید
  • يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ إِنَّا أَحْلَلْنَا لَكَ أَزْوَاجَكَ اللَّاتِي آتَيْتَ أُجُورَهُنَّ وَمَا مَلَكَتْ يَمِينُكَ مِمَّا أَفَاء اللَّهُ عَلَيْكَ وَبَنَاتِ عَمِّكَ وَبَنَاتِ عَمَّاتِكَ وَبَنَاتِ خَالِكَ وَبَنَاتِ خَالَاتِكَ اللَّاتِي هَاجَرْنَ مَعَكَ وَامْرَأَةً مُّؤْمِنَةً إِن وَهَبَتْ نَفْسَهَا لِلنَّبِيِّ إِنْ أَرَادَ النَّبِيُّ أَن يَسْتَنكِحَهَا خَالِصَةً لَّكَ مِن دُونِ الْمُؤْمِنِينَ قَدْ عَلِمْنَا مَا فَرَضْنَا عَلَيْهِمْ فِي أَزْوَاجِهِمْ وَمَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُمْ لِكَيْلَا يَكُونَ عَلَيْكَ حَرَجٌ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا
  • ای پيامبر ، ما زنانی را که مهرشان را داده ای و آنان را که به عنوان ، غنايم جنگی که خدا به تو ارزانی داشته است مالک شده ای و دختر عموها و دختر عمه ها و دختر داييها و دختر خاله های تو را که با تو مهاجرت کرده اند بر تو حلال کرديم ، و نيز زن مؤمنی را که خود را به پيامبر بخشيده باشد، هر گاه پيامبر بخواهد او را به زنی گيرد اين حکم ويژه توست نه ديگرمؤمنان ما می دانيم در باره زنانشان و کنيزانشان چه حکمی کرده ايم ، تابرای تو مشکلی پيش نيايد و خدا آمرزنده و مهربان است.

• حکم آیه مذکور اصحاب نزدیک محمد مانند ابوبکر و همچنین زن محبوبش عایشه را برآشفت و آنها به محمد اعتراض کردند که این چگونه خدایی است که تو را در استفاده بدون قید و شرط از زنان اینچنین آزاد میگذارد تا تو هر زنی را اراده کنی بتوانی در اختیار بگیری . منطق محمد در برابر اعتراضات مذکور به بن بست رسید و لذا خدای محمد حکم آیه 50 سوره احزاب را لغو و آیه 52 سوره مذکور را به شرح زیر نازل کرد :
  • َا يَحِلُّ لَكَ النِّسَاء مِن بَعْدُ وَلَا أَن تَبَدَّلَ بِهِنَّ مِنْ أَزْوَاجٍ وَلَوْ أَعْجَبَكَ حُسْنُهُنَّ إِلَّا مَا مَلَكَتْ يَمِينُكَ وَكَانَ اللَّهُ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ رَّقِيبًا
  • ای رسول بعد از این دیگر نه هیچ زن بر تو حلال است و نه مبدل کردن این زنان به دیگر زن
    هر چند از حسنش به شگفت آیی و در نظرت بسیار زیبا آید مگر که کنیزی مالک شوی و خدا
    بر همه چیز مراقب و نگهبان است.

• به طوری که می بینیم بر طبق مدلول صریح آیه 50 سوره احزاب ، خداوند محمد را مجاز کرده است بدون رعایت مقررات ازدواج که برای سایر بندگانش وضع کرده ، هر زنی را که اراده کرد در اختیار خود درآورد تا در امر نکاح برای پیغمبر حرج و زحمتی به وجود نیاید . سپس برطبق متن آیه 52 همان سوره ، خداوند حکم قبلی خود را لغو و پیغمبرش را از ازدواج جدید و یا تبدیل زوجه هایش به زوجه های جدید منع میکند .
  • تضاد احکام مذکور و اشتباهات محمد در وضع احکام و مقررات ضد و نقیض در قرآن به دلایل زیر
  • شگفت هر انسان اندیشمندی را به شدت بر می انگیزد :
  • 1 – محمد در قرآن انسانی برابر با سایر انسانها ذکر شده و تنها تفاوتی که با سایر افراد بشر دارد آنست که از طرف خداوند مامور وحی دستورات او به افراد همنوعش شده است .
  • آیه 110 سوره کهف در این باره میگوید :

• قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِّثْلُكُمْ يُوحَى إِلَيَّ أَنَّمَا إِلَهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ فَمَن كَانَ يَرْجُو لِقَاء رَبِّهِ فَلْيَعْمَلْ عَمَلًا صَالِحًا وَلَا يُشْرِكْ بِعِبَادَةِ رَبِّهِ أَحَدًا

• بگو: «من هم مثل شما بشرى هستم و [لى‏] به من وحى مى‏شود كه خداى شما خدايى يگانه است. پس هر كس به لقاى پروردگار خود اميد دارد بايد به كار شايسته بپردازد، و هيچ كس را در پرستش پروردگارش شريك نسازد.»

• 2- اساس و پایه اسلام بر برابری و برادری استوار شده است
  • آیه 13 سوره حجرات در این باره میگوید :
  • يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُم مِّن ذَكَرٍ وَأُنثَى وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ
  • ای مردم ، ما شما را از نری و ماده ای بيافريديم و شما را جماعتها و، قبيله ها کرديم تا يکديگر را بشناسيد هر آينه گرامی ترين شما نزد خدا ،پرهيزگارترين شماست

• 3 – آیه 10 سوره حجرات نیز درباره برابری و برادری مسلمانان میگوید :

• إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ ...........
  • در حقيقت مؤمنان با هم برادرند ، ..............
  • 4 – ماده پانزدهم قانون اساسی مدینه که بوسیله خود محمد تدوین شده است میگوید :
  • هر حقی که فقیرترین مومن از آن برخوردار میشود مساوی است با حقی که غنی ترین
  • مسلمان از آن برخوردار میگردد
  • 5 – آیه 50 سوره قمر حاکی است :
  • وَمَا أَمْرُنَا إِلَّا وَاحِدَةٌ كَلَمْحٍ بِالْبَصَرِ
  • و فرمان ما در عالم یکی است و در سرعت چشم به هم زدن باید انجام پذیرد .

• با وجود آیات و احکام صریح قرآن درباره اینکه اولا محمد فردی از جامعه انسانی و
    مانند سایر افراد بشر بوده ثانیا همه مسلمانان با یکدیگر برادر و برابرند و به علاوه
    فرمان خدا تغییر ناپذیر است ، اشتباه محمد در نزول آیات متضاد مذکور و اینکه خود را
    از سایر مسلمانان درباره استفاده از زن مستثنی کرده و برای خود از جمله این امتیاز را
    قائل شده است که بتواند هر زنی را که بخواهد بدون رعایت مقرراتی که برای سایر مومنان
    در قرآن ذکر شده تصاحب کند در خور بسی حیرت و شگفت است .

known

عضو جدید
آدمهایی که همش دنبال ایراد و بهونه میگردن همیشه توی تاریکی محض باقی میمونن و خیلی علاقه دارن که دیگران را با خودشون بکشن تو لجنزار:mad:

gagas

عضو جدید
  • ای پيامبر ، ما زنانی را که مهرشان را داده ای و آنان را که به عنوان ، غنايم جنگی که خدا به تو ارزانی داشته است مالک شده ای و دختر عموها و دختر عمه ها و دختر داييها و دختر خاله های تو را که با تو مهاجرت کرده اند بر تو حلال کرديم ، و نيز زن مؤمنی را که خود را به پيامبر بخشيده باشد، هر گاه پيامبر بخواهد او را به زنی گيرد اين حکم ويژه توست نه ديگرمؤمنان ما می دانيم در باره زنانشان و کنيزانشان چه حکمی کرده ايم ، تابرای تو مشکلی پيش نيايد و خدا آمرزنده و مهربان است.
الان اینا چه ربطی به موضوع تاپیک داشت؟؟؟؟؟
در مورد این آیاتی که شما کپی پیست کردید بحث فراوان شده !!!!! خواستید راجع به این آیه دلایلی میارم که متقاعد بشید/ در کل این آیات ربطی به موضوع تاپیک و قضاوت راجع به اینکه خداوند رحمان است یا نه نداره!!!!!

gagas

عضو جدید
تعداد زنای محمد رو بشمار ببین سر به چه عددی میزاره --- هی وایسادین تفسیر تفسیر میکنید -- اگه قرآن برای همه است مردم باید بدون تفسیر اونو بفهمند و نه با تفسیر 4 تا آخوند مفت خور
واقعا براتون متاسفم، چون هدف شما از پست زدن تو این تاپیک چیزه دیگه ایه!!!!!
این کاملا مشخصه که حتی تا حالا یه بار هم قرآنو تورق هم نکردید، و با کماله جسارت میایید و در مورد چیزی که ازش بی اطلاعید حرف می زنید!!! من هر قدر هم علمی و منطقی بخوام توضیح بدم بازم متوجه نمیشید،چون نمی خواهید که بشید!!!!!!
کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی کسیو که خودشو به خواب زده رو نمیشه!!!!

apasai

عضو جدید
به نظر شما الان هر دولتی, هر نظامی در هر کشوری با متجاوز به زن و بچه مردم, قاتل, قاچاقچی, واز بین برنده هر چی که نفع شون نباشه (مخصوصا با کسایی که سیاسی و مخالف با دولتن) چی کار میکنن :que:
توی هر کشوری از سازمان ci آمریکا بگیر تا.... هر کی مخالف باشه می ندازنش تو گونی دیگه کسی گیرش نمی اره
اما خدا اول راهنمایی میکنه وهشدار میده (توی آیات قبلی) بعد حکم صادر میکنه ,از قدرت خودشم استفاده نمیکنه بلکه با قدرت برابر انسان مانند خودش استفاده میکنه علاوه بر این اگه قرآن سطحی بخونی ,سطحی هم متوجه میشی
قرآن پر از تضاد های آشکاره -- امثال شما نمیتونه به ما بقبلونه که کتابی برای هدایت بشر -- برو اول ثابت کن خدایی هست که بعدش این کتابش باشه -- اگه این کتابم درست بود د همفکرای شما جلوی نقد عمومی این کتاب رو نمیگرفتن چون میدونن خشونت وصف ناپذیر توی این کتاب بر همه ملت روشن میشه و روزی که نقد قرآن آغاز بشه گروه گروه به پوچی اسلام پی میبرند و دیگه هیچ آخوندی نمیتونه از مردم اخاذی کنه

vleila

عضو جدید
آدمهایی که همش دنبال ایراد و بهونه میگردن همیشه توی تاریکی محض باقی میمونن و خیلی علاقه دارن که دیگران را با خودشون بکشن تو لجنزار:mad:
اگه کسی نظر شما رو قبول نداشت لزوما" لجباز و بهونه گیر نیست.
وقتی اعتقادات کسی با عقل و منطق قابل دفاع نباشه و صرفا" وابسته به تقلید و خرافات باشه اونوقته که آدم توی لجنزار گیر میکنه .

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده یک سوالی دارم از شما جناب کاپلو.
این رو قبول دارید که برای اجرای عدالت باید برخی جاها جبار بود؟!
این رو پاسخ بفرمائید لطفا.

پس چون با كسانى كه كفر ورزيده‏اند برخورد كنيد گردنها[يشان] را بزنيد
عدالت یعنی چی؟؟
یعنی نزاریم کسی به کسی ظلم کنه
یعنی نزاریم کسی حق دیگری را بخوره .
غیر از این هست.

known

عضو جدید
ما کاری به کار امثال شما نداشتیم تا اینکه دین رو به زور وارد مقدرات مردم ایران کردید و جیب هاتون رو پر از پول ملت کردین ولی دیر نیست اون روزی که عمامه ها طناب دارشون میشه ( علی رغم اینکه افرادی مثل من هرگز اینو نمی خواهند )
تو اگه از عمامه بسرها وکسایی که تو دین افراط دارن کینه داری وبدت می آد به قرآن توهین نکن چون جواب توهین ,توهینه در ضمن تو اگه الان بزور مسلمون شدی خیلی از مردم ایران سالیان سال که مسلمون بودن
برو پست های منو بخون من آدم افراطی نیستم اگه الان به هرکی فحش هم می دادی ککم نمی گزید و لی توهین به دینی که بهش اعتقاد قلبی دارم برام قابل تحمل نیست(اینو بدون 1 ريال از دولت تو زندگی من نیست ,چه بسا که حقم خیلی تو جامعه نسبت به تحصیلاتم پایمال شده)
سعی کن حتی اگه به سنگم اعتقاد داری فقط منصف باش

دوست سمیرا

عضو جدید
شماها رستگار شدید که مردم تو خیابون با ماشین زیر میگیرید و به گلوله میبندید

سلام اقای عزیز

ببین شما روی بعضیا داری به نتیجه میرسی اسلام و خدا و ... بده

والله من به شخصه اونارو قبول ندارم همه جا ادم بدم داره
رو افرادی که میبینی به اصطلاح مسلمونن نمیتونی بگی که اسلام ،خدا یا هر چیز دیگه ای خوبه یا بده

بی طرف برو جلو ببین به کجا میرسی

علی یارت:gol:

دوست سمیرا

عضو جدید
تعداد زنای محمد رو بشمار ببین سر به چه عددی میزاره --- هی وایسادین تفسیر تفسیر میکنید -- اگه قرآن برای همه است مردم باید بدون تفسیر اونو بفهمند و نه با تفسیر 4 تا آخوند مفت خور

ای بابا به همه هم که گیر میدی:eek:

پیامبر (ص) رو که میگی یه کوچولو هم تحقیق میکردی ببینی واسه چی انقده زن داشتن

دوست سمیرا

عضو جدید
من خودم 2 سال تو این خزعبلات عمرم به بطالت گذشت من خودم آخر آشناییم یک مشت اسطوره های بین النهرینی رو تو کتابی آوردن که هنر نمیخواد اگه امثال شما منطق حالیش بود پیامبرتون شاعر های عربی که نقدش میکردن رو ترور نمیکرد برو بی اطلاعاتی خودت رو رفع کن -- من و امثال من سالهاست که آگاه شدیم و آینده از آن ماست که اون موقع هم کاری به کار شماها نداریم ولی از روزگاری که اسلام تو ایران اومده آخونداش چه ارمغانی جز قتل و غارت و چپاول داشتن -- امثال مجلسی ها جز ترویج خرافات چه علم و دانشی به مردم یاد دادند

اقا ببین 2 مساله س شما اومدی حرفتو بزنیو بری یا اومدی حرفتو بزنیو بشنوی؟

فکر کنم دسته اولی پس بحث بی فایده اس این طور نیست؟

معلوم نیست دنبال اسلامی یا دنبال ادمای مثلا مسلمون؟!!!!!!!!!!!!!(البته همه رو نمیگما بعضیارو میگم)

دوست سمیرا

عضو جدید
ما کاری به این چیزا نداشتیم تا زمانی که به اسم دین هر غلطی دلشون خواست کردند و هزار هزار از بهترین فرزندان این سرزمین رو به خاک و خون کشیدن ----- رفتیم و تحقیق کردیم گند این دین دراومد

خوب عزیز من حالا رسیدیم به یه جای درست

به خدا منم خیلی چیزا دیدمو گریه کردم تو همون اتفاقایی که پیش اومد ولی ببین با اینا چه ربطی دارن به اسلام خودت داری میگی با اسم اسلام اومده ولی به خدا این اسلام نیست

در لوای اسلام هر کاری کردنه

تو رو خدا منطق به خرج بده اینا رو با هم قاطی نکن:gol:

gagas

عضو جدید
حرف کیو بشنوم -- اینا که 24 ساعته تو تلویزیون آخونداشون از اسلام دفاع میکنن بزار فریاد من از پس 1400 سال سیاهی به گوش برسه امثال من 1400 ساله که کشته و خفه میشیم -- حالاست که به مدد اینترنت امنیت نسبی برای بحث پیش اومده ----- رفتار اینا تو خیابون با مردم دقیقا کپی رفتار محمد برای رسیدن به قدرته -- 700 نفر یهود بنی قریظه رو تو یه روز علی سرشون رو زد -- شلوارشون رو برای تعیین بلوغ میکشید پایین ( به وسیله موی بالای ... ) بعد هر که بالغ شده بود رو سر می زد مینداخت تو گودال محمد هم نگاه میکرد این هم شد پیامبر اینو با چه منطقی توجیه پذیره -- تو که یه کم عقلی برات مونده قضاوت کن
:surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised:
آدم دیگه چی بگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:mad:
شما با استناد به چه مطلبی این اراجیفو میگی اونوقت؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست سمیرا

عضو جدید
حرف کیو بشنوم -- اینا که 24 ساعته تو تلویزیون آخونداشون از اسلام دفاع میکنن بزار فریاد من از پس 1400 سال سیاهی به گوش برسه امثال من 1400 ساله که کشته و خفه میشیم -- حالاست که به مدد اینترنت امنیت نسبی برای بحث پیش اومده ----- رفتار اینا تو خیابون با مردم دقیقا کپی رفتار محمد برای رسیدن به قدرته -- 700 نفر یهود بنی قریظه رو تو یه روز علی سرشون رو زد -- شلوارشون رو برای تعیین بلوغ میکشید پایین ( به وسیله موی بالای ... ) بعد هر که بالغ شده بود رو سر می زد مینداخت تو گودال محمد هم نگاه میکرد این هم شد پیامبر اینو با چه منطقی توجیه پذیره -- تو که یه کم عقلی برات مونده قضاوت کن

ببین وقتی اینارو همین جوری از نمیدونم کجا در میاری میگی بدون هیچ سند و مدرکی من چی باید بگم

همیشه تو بحث منطق و عقل حرف اولو میزنن.بابا یک کم منطق

با حق

gagas

عضو جدید
خوب که عربا تاریخشون رو ثبت کردند ابن اثیر -- طبری -- ابن خلدون -- کاتب واقدی -- یعقوبی و ده تای دیگه خود خمینی تو یکی از سخنرانیاش گفت علی تو یه روز 700 نفر رو گردن زد ما هم باید چوبه های دار برپا کنیم برای روزنامه نگاران -- اون روز از دست روزنامه نگارا عصبانی شده بود -- برو کلمه اراجیف برای دوستای خودت به کار ببر
خودت اصلا به حرفی که میزنی یه کم فکر کردی تا حالا؟؟؟؟خیلی مسخرست!!!!آخه مگه میشه فقط با شمشیر یه روزه 700 نفر آدمو گردن زد؟؟؟ نه جناب تاریخو اشتباه به خوردت دادن شاید هرکول می تونسته ولی حضرت علی یه انسانه معمولی بوده مثل بقیه! البته این کار(گردن زدن 700 نفر) با وسایله کشتار جمعیه حالا یا با ماشینه آدم کشی شاید بتونه اتفاق بیافته!!!!!!!1
لطفا یه کم فکر کن بعد، اظهار فضل

دوست سمیرا

عضو جدید
فکر کنم شما داری میسرچی بعد جواب میدی:smile:

ببخشید من باید برم فکر نکن در رفتم ولی یه چیزی میگمو میرم یه کم بی طرفانه برو جلو با منابع موثقی که میخونی مه با حرفای اینو اون

به امید حق شناسی،یا حق:gol:

gagas

عضو جدید
خودشو و زبیر و ... بودند جنایت جنایته -- این جنایت از معروفترین کشتار تو اسلامه و هر چی آخوند عصبانیه بهش اشاره کردن اینو تو اکثر تاریخ های عربی با افتخار ثبت کردن -- یهودیای بدبختی که با دسیسه محمد و سعد بن معاذ به کام مرگ رفتند
تا حالا که خودش تنها بود و یه روزه این کارو کرده بود!!!!!!!!!1
چی شد؟ منبعتونو عوض کردین شدن علی و زبیر .......... ببین من اصلا شما رو با این منابعه کشکی و توهمیتون درخوره یه بحثه روشن فکرانه نمی بینم
هر چی دوست داری بگو
اصلا یه تاپیک ایجاد کن هر چی دوست داری بگو(البته اگه اینجوری عقده هات خالی میشه ، که فکر نکنم بشه)
یا حق در پناهه علی:gol:

sutern

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه بگین این حرفای احمقانه رو از کدوم منبع مسقره ایی گیر اوردین !!!!!!
شما لطف کن برو بشناس حضرت محمد (ص) رو بعد بیا اینجا اظهار نظر کن و چرت و پرت بگو
واقعا ادم تاسف میخوره به حالتون با این طرز تفکر .....

هُوَ الَّذِي يُنَزِّلُ عَلَى عَبْدِهِ آيَاتٍ بَيِّنَاتٍ لِيُخْرِجَكُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَإِنَّ اللَّهَ بِكُمْ لَرَؤُوفٌ رَّحِيمٌ ﴿۹﴾
او همان كسى است كه بر بنده خود آيات روشنى فرو مى‏فرستد تا شما را از تاريكيها به سوى نور بيرون كشاند و در حقيقت‏خدا [نسبت] به شما سخت رئوف و مهربان است
(۹)

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
  • يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ إِنَّا أَحْلَلْنَا لَكَ أَزْوَاجَكَ اللَّاتِي آتَيْتَ أُجُورَهُنَّ وَمَا مَلَكَتْ يَمِينُكَ مِمَّا أَفَاء اللَّهُ عَلَيْكَ وَبَنَاتِ عَمِّكَ وَبَنَاتِ عَمَّاتِكَ وَبَنَاتِ خَالِكَ وَبَنَاتِ خَالَاتِكَ اللَّاتِي هَاجَرْنَ مَعَكَ وَامْرَأَةً مُّؤْمِنَةً إِن وَهَبَتْ نَفْسَهَا لِلنَّبِيِّ إِنْ أَرَادَ النَّبِيُّ أَن يَسْتَنكِحَهَا خَالِصَةً لَّكَ مِن دُونِ الْمُؤْمِنِينَ قَدْ عَلِمْنَا مَا فَرَضْنَا عَلَيْهِمْ فِي أَزْوَاجِهِمْ وَمَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُمْ لِكَيْلَا يَكُونَ عَلَيْكَ حَرَجٌ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا

...
.

خداوکیلی دنبال جوابی؟

یکم انصاف داشته باش و دو سه پست بعد سایتی که این مطلبو ازش در آوردی یه نگاه بنداز. فوری نیا کپی پیست کن و خیال نکن آس پیک رو کردی.:D

apasai

عضو جدید
میشه بگین این حرفای احمقانه رو از کدوم منبع مسقره ایی گیر اوردین !!!!!!
شما لطف کن برو بشناس حضرت محمد (ص) رو بعد بیا اینجا اظهار نظر کن و چرت و پرت بگو
واقعا ادم تاسف میخوره به حالتون با این طرز تفکر .....

هُوَ الَّذِي يُنَزِّلُ عَلَى عَبْدِهِ آيَاتٍ بَيِّنَاتٍ لِيُخْرِجَكُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَإِنَّ اللَّهَ بِكُمْ لَرَؤُوفٌ رَّحِيمٌ ﴿۹﴾
او همان كسى است كه بر بنده خود آيات روشنى فرو مى‏فرستد تا شما را از تاريكيها به سوى نور بيرون كشاند و در حقيقت‏خدا [نسبت] به شما سخت رئوف و مهربان است
(۹)

جوش نیار -- درست بحث کن -- مذهبی ....

apasai

عضو جدید
خداوکیلی دنبال جوابی؟

یکم انصاف داشته باش و دو سه پست بعد سایتی که این مطلبو ازش در آوردی یه نگاه بنداز. فوری نیا کپی پیست کن و خیال نکن آس پیک رو کردی.:D
متن آیه رو از سایت بی خاصیت تبیان گرفتم

apasai

عضو جدید
خوب من دیگه ادامه نمیدم این بحث رو -- یه مذهبیش جوش آورده اون دکمه لعنتی اخطار رو زده -- از طرف مدیریت تهدید به اخراج شدم -- مدیریت تقصیری نداره سیستم اینجوریه ---

phalagh

مدیر بازنشسته
خوب من دیگه ادامه نمیدم این بحث رو -- یه مذهبیش جوش آورده اون دکمه لعنتی اخطار رو زده -- از طرف مدیریت تهدید به اخراج شدم -- مدیریت تقصیری نداره سیستم اینجوریه ---
كاربر گرامي.
كساني كه تو اين تالار فعاليت ميكنن ميدونن بنده به هيچ نقدي اخطار نميدم مگر اينكه همراه با توهين باشه. كه البته در بيشتر موارد به تذكر اكتفا ميكنم. بعد از ديدن اولين پست توهين آميز شما قصد دادن تذكر رو داشتم اما وقتي با توهين هاي مكرر شما روبرو شدم متوجه شدم به هيچ وجه توهين هاتون قابل اغماض نيست. هرچند باز هم ارفاق كردم كه اخراجتون نكردم.
بريد ديگر تاپيكهاي انتقادي اين تالار رو ببينيد تا كمي اون ذهن روشن و آگاهي كه ازش دم ميزنيد!!!!!!!!! با نحوه نقد و بحث آشنا بشه. سپس فعاليتتون رو ادامه بديد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.