آیا به کلاس matlab برم؟؟؟؟؟ تو بازارکار تاثیر داره ؟؟؟؟؟؟

shayanss

عضو جدید
سلام دوستان ...

1-من می خوام برم مجتمع فنی دوره ی MATLAB مخصوص مهندسی مکانیک رو بگذرونم اما مشکل اینه که من دانشجویی هستم که کلا 61 واحد پاس کردم البته ریاضی ها و برنامه نویسی رو پاس کردم اما نمی دونم آیا یکم زود نیست؟؟؟؟ یعنی لازم نیست درسای دیگه ای رو پاس کنم ؟؟؟ مثلا طراحی اجزا یا مکانیک سیالات رو هنوز برنداشتم.

2-من کلا زیاد دوست ندارم نرم افزار یاد بگیرم وبیشتر دوست دارم تمرکزم رو روی زبان و درسای دانشگام بزارم حالا الان تو تابستون یکم شرایتم خاصه و می تونم یه دوره نرم افزار بگذرونم. از طرفی واقعا تو درسام این خلا تسلط نداشتن به یه زبان برنامه نویسی رو حس می کنم، اما الان دلیل اصلی من از رفتن به این دوره واسه بازاره کاره ...
تو یه جایی شنیدم مدرکش برای بازار کار مهمه، اصلا به عنوان یه مهندس مکانیک متلب چقدر تو بازار مهمه؟؟؟؟ حتما باید مدرک این موسسه رو داشته باشم؟؟؟

اینم اضافه کنم که پیش از این سابقه ی کار با جاوااسکریپت و پی اچ پی رو داشتم ...

ممنون می شم اگه راهنمایی کنید ...

آخرین ویرایش:

pepper

کاربر فعال
خوب که فکر میکنم میبینم کلی نرم افزار یاد گرفتم که الان هیچکدومش یادم نیست:)
.
.
همون تمرکز کن رو زبانت
متلب فوق العادست ولی فک کنم خیلی سخته بخوایی چیزی یاد بگیری شاید یه روز به دردت بخوره

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
در کنار درستون حتما نرم افزارهای مهندسی رو یاد بگیرید(مشکلی که بعضی از بچه ها دارند) فقط به فکر درسشون هستند ، وقتی که فارغ التحصیل میشن میفهمن که هیچ نرم افزاری بلد نیستند و تازه شروع می کنند به یادگیری اون.
این مطلبی که گفتم چیزهایی بودن که دیده بودم.
اما شما این اشتباهات رو تکرار نکنید.
موفق باشید

crb7

عضو جدید
سلام دوستان ...

1-من می خوام برم مجتمع فنی دوره ی MATLAB مخصوص مهندسی مکانیک رو بگذرونم اما مشکل اینه که من دانشجویی هستم که کلا 61 واحد پاس کردم البته ریاضی ها و برنامه نویسی رو پاس کردم اما نمی دونم آیا یکم زود نیست؟؟؟؟ یعنی لازم نیست درسای دیگه ای رو پاس کنم ؟؟؟ مثلا طراحی اجزا یا مکانیک سیالات رو هنوز برنداشتم.

2-من کلا زیاد دوست ندارم نرم افزار یاد بگیرم وبیشتر دوست دارم تمرکزم رو روی زبان و درسای دانشگام بزارم حالا الان تو تابستون یکم شرایتم خاصه و می تونم یه دوره نرم افزار بگذرونم. از طرفی واقعا تو درسام این خلا تسلط نداشتن به یه زبان برنامه نویسی رو حس می کنم، اما الان دلیل اصلی من از رفتن به این دوره واسه بازاره کاره ...
تو یه جایی شنیدم مدرکش برای بازار کار مهمه، اصلا به عنوان یه مهندس مکانیک متلب چقدر تو بازار مهمه؟؟؟؟ حتما باید مدرک این موسسه رو داشته باشم؟؟؟

اینم اضافه کنم که پیش از این سابقه ی کار با جاوااسکریپت و پی اچ پی رو داشتم ...

ممنون می شم اگه راهنمایی کنید ...
تو بازار بیشتر دانش مهمه نه مدرک . وقتی شما متلبو یاد نداری اما مدرک یه موسسه خفن هم داری به چه درد طرف مقابلت میخوره اون میخواد از تخصصت استفاده کنه کلکسیونه مدرک که نمیخواد جمع کنه.
الانم یکم زوده بذار درسای تخصصی رو که پاس کردی اون موقع میفهمی که چه محیط هایی از متلب به دردت میخوره

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خیلی از مهندسین ما بعد فارغ التحصیلی میرن دنبال یاد گرفتن نرم افزار
چون الان فقط نرم افزاره که ارزش داره
بعد شما میگی علاقه نداری
استاتیک و مقاومت کجا میخوان استفاده شن
یا طراحی اجزا
درساتو خوب بخون کنارش حداقل یه نرم افزار

مطلب خوبه اما نه به اندازه ی CAD.CAM.CAE

mohammad.olyaee

عضو جدید
سلام
مطلب خیلی سخته و ذهن خلاقی میخاد که این ذهن باید پایه علمی بسیار قوی داشته باشه من خودم تو همین مجتمع تهران مدرکشو دارم اما وقتی رفتم ترم آخر مکانیک بودم