آموزش ساخت زیور آلات

118file

عضو جدید
آموزش ساخت زیورآلات رزینیسلام دوستای گل آموزش ساخت زیورآلات رزینی یه روش خیلی ساده و خیلی خیلی زیباس که بایادگیری اون میتونین برای خودتون یا دوستاتون زیورآلات زیبای بسازید مطمئنم آموزش زیورآلات رزینی براتون یه هنر جالبه پس تا آخر موضوع باما همراه باشین.

شما با یادگیری این آموزش میتونید بدلیجات دست‌سازی را با هر شکل و ماده‌ای که خواستید برای خود درست کنید. به ست‌های بدلیجات دست ساز زیر نگاه کنید، نمونه‌هایی از کار با رزین اپوکسی هستند.
در این‌جا یاد می‌گیرید که چگونه برای خودتان از این جواهرات رنگی و تابستانی درست کنید!
نحوه ساخت زیورآلات رزینی


مواد لازم:قالب سیلیکونیستِ رزین اپوکسی (که معمولا در مغازه‌های وسایل هنری می‌فروشند)سخت افزارهای بدلیجاتالکلیل، منجوق، گل خشک یا هر چیز دیگری که دوست داریدچسب فوری (سیانواکریلات)آویز‌های سوزنیفنجان‌ها و قاشق‌های یک‌بار مصرف بازیافت پذیرخلال دندان
برای این‌که بتوانید حباب‌های هوا را از داخل محصولاتتان حذف کنید به گرما نیاز دارید. که در ادامه به این مساله پرداخته می‌شود. حذف کردن حباب‌های هوا از رزین واقعا سخت است، زیرا کمی اشتباه باعث به وجود آمدن بوی سوختگی و یا ذوب شدن آن می‌شود. استفاده از منجوق، اکلیل‌های براق و قطعات کوچک رنگی بسیار راحت‌تر است، زیرا حباب‌ها هم خیلی کمتر دیده می‌شوند. قدم اول:قالب‌هایی که می‌خواهید استفاده کنید را آماده کنید. تصمیم بگیرید که ایا قصد درست کردن چه بدلیجاتی را دارید. اگر می‌خواهید که قطعاتی را بهم متصل کنید که باید از سوزن سر حلقه‌دار (eye pin) استفاده کنید. بنابراین اول از همه این قطعات را به غالب اضافه کنید.قدم دوم:رزین اپوکسی را با توجه به دستورالعمل داده شده در پکیج باهم مخلوط کنید. می‌توانید از فنجان‌ها و قاشق‌های یک‌بار مصرفتان استفاده کنید، به یاد داشته باشید که اگر دارید زیورالات کوچکی را درست می‌کنید، نیازی به مخلوط کردن زیاد رزین اپوکسی ندارید. وقتی‌که رزین اپوکسی را مخلوط کردید، فقط به مدت 20 دقیقه قابلیت استفاده دارد. قالب‌ها را که از قبل آماده کرده‌اید با رزین مخلوط شده پر کنید.قدم سوم:در این مرحله، چیزهایی که می‌خواهید با آن‌ها زیورآلات بسیازید را به مخلوط اضافه کنید. از خلال دندان برای جابه‌جایی قطعات ریز درون اپوکسی استفاده کنید. چند دقیقه صبر کنید و دوباره قطعات را با خلال‌ دندان تغییر مکان دهید.
قدم چهارم:از یک تنفگ حرارتی یا فندک آشپزخانه برای حرارت دادن به روی هر قطعه استفاده کنید تا حباب‌ها از بین بروند. مراقب باشید زمانی‌که با حرارت کار می‌کنید، نباید به یک‌باره حرارت زیادی را وارد کنید. خواهید دید زمانی‌که حرارت را در سطح رزین حرکت می‌دهید حباب‌ها محو می‌شوند. چند دقیقه صبر کنید و دوباره تکرار کنید. در زمان‌هایی که صبر می‌کنید حباب‌های بیشتری رو به سطح می‌آیند که می‌توانید آن‌ها را حذف کنید. هدف حذف کردن هرچه بیشتر حباب‌ها است. حباب‌ها باعث می‌شوند قطعه جواهر شما ابری و محو شود.
قدم پنجم:بعد از این‌که قطعاتتان کاملا ثابت شدند (پکیج پروکسی رزین را چک کنید، معمولا بین 12 تا 24 ساعت زمان می‌برد.) سپس از قالب جدا کنید . از چسب فوری برای فصل کردن حلقه یا پین استفاده کنید. اجازه دهید کاملا خشک شود.


اینم از طریقه ساخت زیورآلات رزینی امیدوارم لذت برده باشین با آموزشای دیگه همراهمون باشین

 

saeidzarerafie

عضو جدید
عالی بود مرسی از شما . سوالم اینکه حذف حبابها ی اولیه پس از حرارت چکونه انجام بشه ؟ با سوراخ کردن حباب یا روشی دیگه ؟
 
Similar threads
Thread starter عنوان تالار پاسخ ها تاریخ
ahoo_fr [صنایع دستی فلزی] - ساخت زیور آلات سنتی صنایع دستی فلزی 4

Similar threads

بالا