آشنایی با مزایای روغن کنجد طبیعی تولید شده توسط دستگاه روغن کنجد پرس سرد

farabsanaat

عضو جدید
روغن کنجد یا Sesamum indicuml، روغنی طبیعی و ارگانیگ است که توسط دستگاه روغن گیری پرس سرد تولید می شود.
از نظر حکمای طب سنتی، طبیعت گرم و تر دارد و روغنی است با رنگ طلائی مایل به زیتونی و طعم مطبوع کنجد که شامل مزایای زیر می شود.


تنها روغن حاوی آنتی اکسیدان طبیعی سرشار از ویتامین E، پیشگیری از سرطان، مفید برای قلب و مغز، ضد عرق سوز شدن، ماساژ آن موجب درخشندگی و نرم شدن پوست است .


رنگ روغن کنجد به زمین کاشت آن بستگی دارد که شامل رنگ طلائی و زیتونی می باشد و طعم مطبوع کنجد دارد. تنها روغن حاوی آنتی اکسیدان طبیعی است و سرشار از ویتامین E است . پیشگیری کننده از سرطان ، مفید برای قلب و مغز ، ضد عرق سود شدن ، ماساژ آن موجب درخشندگی و نرم شدن پوست است .


در قسمت زیر می توانید آماری از آنالیز هر ۱۰۰ گرم روغن کنجد را بدست بیاورید


اسید های چرب اشباع شده : ۱۲ گرم ( ۱۳ % )
اسید های چرب اشباع نشده یگانه : ۳۸ گرم ( ۴۲% )
اسید های چرب اشباع نشده چند گانه : ۴۱ گرم ( ۴۵% )
صور داروئی و درمانی روغن کنجد :


درمان چربی خون
درمان ضعف عمومی بدن
درمان پوکی استخوان
درمان ریزش مو و رفع ضعف پیازمو
تقویت حافظه
تقویت قوای جنسی
درمان و تسکین دردهای آرتروز
درمان ورم های داخلی گوش
درمان خارش و زبری پوست و ترک آن
درمان محل سوختگی ( ورم و سوزش ناحیه سوخته شده )
درمان ورم ملتحمه چشم و حساسیت چشم
درمان زخم های داخلی و التیام زخم و سوختگی
درمان قطع قاعدگی در زنان
درمان خونریزی بواسیر
رفع و تسکین درد چشم
رفع قولنج و درد شکم
رفع گرفتگی ماهیچه و تحلیل ورم آن
رفع خشکی مخاط بینی
جلوگیری از سرطان پروستات در مردان
خون ساز و رفع کم خونی
ایران کلد پرسینگ روغن کنجد را با استفاده از دستگاه روغن گیری پرس سرد تولید نموده و آنرا در ظروف ۲۰ لیتری مخصوص مواد غذائی عرضه می کند.
آشنایی بیشتر با روغن کنجد
روغن کنجد، از جمله مواد غذایی است که این روز ها بیش از هر زمان مورد توجه خانواده ها قرار گرفته شده و از پنج هزار سال گذشته تا به امروز، همیشه مورد استفاده قرار گرفته می شده است. دانه کنجد به عنوان یکی از مفید ترین و مغذی ترین مواد غذایی و خوراکی که از گیاهان دارویی گرفته شده است شناخته می شود.


دانه کنجد همیشه اهمیت بسیار فراوانی نزد بشر داشته است تا جاییکه در هزاران سال گذشته، برخی از پادشاهان، بخشی از دستمزد افراد را با دانه کنجد پرداخت می نمودند. دانه کنجد دارای خواص بسیار زیادی می باشد که می توان گفت، هر دانه کنجد شامل ۵۰% روغن خالص می باشد.


همانطور که در قسمت های قبل به آن اشاره گردیده شد، روغن کنجد از دانه گیاهان کنجد به دست می آید که امروزه، این روغن گیاهی با استفاده از دستگاه روغن گیری پرس سرد از دانه روغنی کنجد گرفته می شود و همواره به عنوان یک داروی گیاهی درمانی، در میان خانواده ها مورد استفاده قرار می گیرد.


علاوه بر اینکه از روغن کنجد به عنوان یک داروی گیاهی مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین در صنایع آرایشی و بهداشتی نیز این محصول ارزشمند مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که به آن اشاره گردیده شد، عمده مصرف روغن کنجد به صورت مواد خوراکی می باشد و در کنار آن در صنایع داروسازی به عنوان حلال در محلول های تزریقی عضلانی از آن استفاده می شود.


نکته بسیار جالبی که در این راستا باید به آن توجه نمود آن است که استعمال خارجی روغن کنجد برای ماساژ بر اندام های مختلف بدن بسیار رایج می باشد و در این راستا از آن استفاده می گردد. در ادامه این مطلب با اطلاعات هیجان انگیزی در مورد این ماده خوراکی – دارویی ارزشمند آشنا خواهیم شد.


روغن کنجد و فواید آن
از آنجایی که کنجد به عنوان بزرگترین منبع پروتئین گیاهی محسوب می شود، این مقدار پروتئین طبیعی و گیاهی باعث شده است تا این روغن ارگانیک به عنوان بهترین روغن خوراکی و گیاهی شناخته شود که دارای بالاترین حد پروتئین گیاهی می باشد. از این جهت می توان به ارزش غذایی این محصول ارزشمند پی برد و روغن کنجد را به عنوان بهترین انتخاب برای وعده های غذایی در نظر گرفت.


استفاده از روغن کنجد به جهت وجود کلسیم در کنجد، انتخابی مناسب در وعده های غذایی به جهت داشتن دندان های سالم می باشد و از آنجاییکه این محصول بر روی سلامت دندان ها تاثیر مستقیم خواهد گذاشت؛ از اینرو، استفاده از آن موثر خواهد بود و همچنین باعث سفیدی دندان ها می گردد.


از دیگر مزایای دانه کنجد و استفاده از روغن طبیعی کنجد، پیشگیری از دیابت می باشد. از آنجاییکه دانه های کنجد حاوی منیزیم و دیگر مواد مغذی می باشد، در این راستا، دانه های کنجد و روغن کنجد انتخابی مناسب به جهت مبارزه با دیابت می باشد و می تواند کمک بسیار زیادی به بیماران دیابتی داشته باشد.


یکی دیگر از فواید ارزندۀ استفاده از روغن کنجد، ایجاد استحکام استخوان ها می باشد. در صورتیکه از روغن کنجد بصورت مداوم استفاده گردد، این اتفاق باعث می گردد تا افزایش تراکم استخوان به وجود آمده و سلامت استخوان تضمین گردد. باید به این نکته توجه داشته باشید که دانه کنجد به عنوان یک منبع بزرگ و ارزنده از کلسیم می باشد که این ماده تاثیر مستقیم بر سلامت استخوان ها خواهد داشت.


افرادی که از یبوست رنج می برند، استفاده از روغن کنجد به شدت به آنها پیشنهاد می گردد. دانه کنجد سرشار از فیبر می باشد که باعث هموار نمودن راه سیستم گوارش بدن انسان شده و استفاده از آن باعث می شود تا سیستم گوارشی و روده سالمی داشته باشید.


کاهش فشار خون در افراد دارای فشار خون بالا و افزایش زیبایی پوست، از جمله مزایای دیگر روغن کنجد می باشد. روغن طبیعی کنجد دارای درصد بسیار زیادی از اسیدهای چرب اشباع نشده می باشد که وجود این اسید باعث کاهش فشار خون می گردد. همچنین، اسید های چرب موجود در دانه های کنجد باعث می گردد تا استفاده از روغن کنجد، به عنوان یک رطوبت رسان خوب برای پوست های خشک در نظر گرفته شده که همین امر باعث می گردد تا از پیری زودرس پوست جلوگیری گردد و استفاده مکرر آن به بازسازی بافت های آسیب دیدۀ پوست کمک کند.


پیشگیری از سرطان، از نکات بارز و بسیار مهم این روغن طبیعی می باشد. با توجه به اینکه دانه های کنجد حاوی ترکیب ضد سرطان به نام فیتات می باشد که این مادۀ دارویی ارزنده به همراه وجود منیزیم در دانه های کنجد باعث گردیده تا این دانۀ گیاهی و روغنی بدست آمده از آن، به عنوان یک دانۀ طلایی شناخته شود که باعث جلوگیری و پیشگیری از سرطان می گردد.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا