آشنايي با قطعات الكترونيكي

saeed_g21

عضو جدید
سلام دوستان عزيز

خوب هستين ؟

من يك درخواستي داشتم !

مي خوام اگه زحمتي نباشه جزوه اي چيزي در باره آشنايي با قطعات الكترونيكي ( مثلا" خازن - مقاومت - فت ها - ترانزيستور ها - آي سي ها و ... ) برام واسه دانلود بزارين

راستي منظورم از آشنايي ( شناختن قطعات و طريقه تست سالم يا خراب بودن قطعه مربوطه و ... ) رو آموزش بده

لطفا نگين كه نميشه :cry:

منتظر كمكهاي سبزتان هستم

rosvayejanan

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزيز

خوب هستين ؟

من يك درخواستي داشتم !

مي خوام اگه زحمتي نباشه جزوه اي چيزي در باره آشنايي با قطعات الكترونيكي ( مثلا" خازن - مقاومت - فت ها - ترانزيستور ها - آي سي ها و ... ) برام واسه دانلود بزارين

راستي منظورم از آشنايي ( شناختن قطعات و طريقه تست سالم يا خراب بودن قطعه مربوطه و ... ) رو آموزش بده

منتظر كمكهاي سبزتان هستم
سلام
منم منتظر جواب دوستان هستم فکر کنم اطلاعاتی اگر بدن خیل مفید خواهد بود
ممنون

behbod

عضو جدید
واقعا كه :wallbash:

نخواستم :w00:
سلام دوست عزیز
اخه این چیزی که شما خواستید را خیلی راحت میتوانید با سرچ به دست اورید اما در مورد تست قطعات که گفتید باید یکمی از قطعات بدانید مثلا در مورد دیود باید در جهت مستقیم تا 7. ولت رد نکند بعد جریان را عبور دهدودر جهت عکس عبور ندهد پس باید اطلاعات اولیه داشته باشید بعد دیگه با مولتی متر های الان کسی دیگه نمیاید تست یاد بگیرد با مولتی متر تست میکندبرای اشنایی هم جزوه مدار الکترونیکی 1و2 و الکترونیک را از اینترنت بگیر این همه عصبانیت ندارد

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
سلام دوستان عزيز

خوب هستين ؟

من يك درخواستي داشتم !

منتظر كمكهاي سبزتان هستم
دوست عزیز یک سر به اینجا زیر بزن یک چیزایی دستگیرت می شه
البته اون چیزی که شما مد نظرتون هست به طور جامع هیچ جا پیدا نیم شه چون یک مسئله کلی و تا حدودی تجربی هست ولی من توی بعضی کتابهای الکترونیک عملی یک سری مطلب اینجوری دیدم که الته خیلی کامل نیستند و باز نیاز به تجربه و ممارست توی کار داره
موفق باشید

مهرا

عضو جدید
من رفتم سایت رو دیدم
خوب بود همون طور که گفته بودید نمیشه همشو یه جا جمع کرد
ممنون