«کدامیک از کنسول های نسل بعد قوی تر از دیگری است ؟؟؟»

احسان..

عضو جدید
Xbox-720-mock-logo.jpg


روز پیش بود که در پی اختلاس بزرگی که از کمپانی AMD صورت گرفت اطلاعات زیادی از این کمپانی به تاراج رفت . در راس همه ی این جریانات ، فاش شدن پردازنده کنسول های نسل بعد قرار داشت که مباحث متعددی را بوجود آورد .

به بخش حساس این موضوع یعنی تعیین قدرتمند ترین کنسول میرسم که به موجب آن کنسول نسل بعدی کمپانی سونی یعنی PS4 به مراتب دارای پردازنده ی قوی تری نسبت به X720 خواهد بود و بطور قابل توجهی سرآمد تر از کنسول کمپانی مایکروسافت به نظر میرسد .
موضوع تنها با مقایسه ی همین مورد خاتمه نمی یابد زیرا به موجب گفته های یک منبع معتبر مشخص شده است که کنسول نسل بعد سونی که در حال حاضر با نام Orbis شناخته میشود بر روی 1.84 ترافلاپ اجرا شده و این در حالی است که کنسول نسل بعد مایکروسافت که فعلا Durango خوانده میشود بر روی 1.23 ترافلاپ اجرا خواهد شد ( ترافلاپ رو اونجور که بنده متوجه شدم یک واحد اندازه گیری هست ـش در علوم کامپیوتری ) . با توجه به این اعداد و ارقام کنسول نسل بعد سونی 50 درصد قوی تر از کنسول نسل بعد مایکروسافت خواهد بود .
درست است که کنسول نسل بعد سونی قدرت پردازش بالایی دارد اما قرار نیست که این کنسول از تمامی ابعاد از حریف خود یک پله جلوتر باشد زیرا X720 بطور کاملا مشخص دارای حافظه ی رم بیشتری نسبت به کنسول کمپانی سونی است بدین ترتیب که این کنسول دارای 8 گیگابایت حافظه ی رم خواهد بود که حدود 3 گیگابایت آن مختص app ها و سیستم عامل آن و 4 تا 5 گیگ آن برای اجرای بازی ها در نظر گرفته شده است . این در حالی است که کنسول نسل بعد سونی دارای 4 گیگابایت حافظه ی رم خواهد بود که از این مقدار 1 گیگابایت آن برای سیستم عامل و 3 گیگابایت آن برای اجرای بازی ها در نظر گرفته شده است .


لازم به ذکر است که هر دو کنسول دارای درایو بلوری هستند که توانایی خواندن دیسک های 100 گیگابایتی را دارا میباشند همچنین با توجه به اطلاعاتی این دو کنسول در اواخر ماه مارس معرفی و پس از آن نیز در سراسر جهان در دسترس عموم قرار میگیرند
 

adrinfidar

عضو جدید
ممنون از مطلب خوبتون الان چند وقته میخوام کنسول بازی بگیرم خیلی دوست دارم یه کنسول داشته باشم، نمیدونم چرا، ولی تمایل کامل دارم به ps4 ، شاید ایکس باکس بهتر باشه ولی نمیدونم چرا تمایل کامل به ps4 دارم، اگه مقدوره کامل تر توضیح بدید دربارشون
 
Similar threads

Similar threads

بالا