شعار امروز مردم آذربایجان: SMS من کو؟

mohmp

اخراجی موقت
برای تو شاید!
دوستم می گفت تو مصاحبه ارتش ازش پرسیده بودند چرا ترکها وقتی لیسانس می گیرند فارس می شوند!
دوستم جواب داده بود 3 روز بازداشت بود!
من وقتی رفته بودم باکو نصفه شب تو پارک بودیم و داشتیم داد(دنبال هم می کردیم بازی و...) می زدیم با دوستام ! پلیس اومد گفت بیایید بریم باید آزمایش الکل بدید و.......
گفتیم از ایران اومدیم از تبریز(البته از بازرگان بودیم) .
فکر می کنی چکار کرد؟
تا دم در هتل برد و آخرین کلمه ای که گفت: شما برادرای خونی ما هستید!
تو نمی فهمی ولی من که تو این مملکت ترک زبانم شعر شهریار تا عمق استخوانم نفوذ می کنه!

عقاید خوبی نداری !!!

اینجا بایگانی درست و حسابی نداره !! از گفته هات یه بکاپ گرفتم، تا اگر موضوع سیاسی پیش اومد، و تو اون شرکت کردی، تناقض عقیده و گفتارت، بهتر ارزیابی بشه !!

:warn:

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم دیروز می خواستم پیام بدم نشد اول که کلا fail می شد بعدشم تحویل نداد..........ولی بی خیال تقلب کرده که کرده تو جامعه ای که رئیس جمهورش اون جوری انتخاب شه پرطرفدارترین تیمم اینجوری انتخاب می شه........
خون خودتونو کثیف نکنین ارزش نداره........

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
!

!

ایرانی های آذری عزیز، ایرانی ها به شما به عنوان یکی از اصیل ترین اقوام ایران می نگرند . شما بزرگ بوده اید و خواهید ماند. ایران سبزبه شما عشق می ورزد شما هم تا ابد ایرانی بمانید
یک هموطن کوچک شما

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میخواستم به پرسپولیس رای بدم.برای من فرستاده نشد

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
این بحثای قومیتی زیر سر اون انگلیسه...
سالهاست میخوان ایرانو تجزیه کنن...
همون کاری که با یوگوسلاوی کردن...
آدم واقعا تاسف میخوره نا آگاهی عمیق یه عده مثلا تحصیلکرده رو میبینه

nima_tavana

عضو جدید
کاربر ممتاز
دستتون درد نکه خوب گفتید.
مریم جان اینا حتی من تو تاپیکای دیگه نوشته هاشونو خوندم میگن باید اسم خلیج فارسو به خلیج عربی تغییر بدیم .
این مشخصه که از یه جاهایی دارن خط میگیرن.(انگلیسیا و غربیا)

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا چرا جوك ميگين آخه مگه ميشه چنين چيزي من خودم با دو تا سيمكارت گزينه يك رو ارسال كردم ايرانسل رسيد و تاييد ارسال اومد دائمي تاييد ارسال نيومد خيلي حرف خنده داريه همه ديشب ديدن كه يه ملت چطور ادعاشون توخالي از آب در اومد آخه يه تيم از تبريز رو چه به رقابت با قطب هاي فوتبال ايران با بيشتر از 20 ميليون هوادار حالا جالب اينجا بود كه هواداران ميليوني تبريزي ميگن تهران پايتخته واسه همه است هر كسي زودتر برسه ورزشگاه جا واسه اونه!!!

ديشب فرو ريختن ديوار ادعاي دروغ مردم تبريز رو ديديم

كي ميگه بحث تراكتور يه بحث فوتبالي نيست عزيز من اگه قرار باشه يكي بياد بگه زنده باد مثلا كردستان يا هر جاي ديگه اعدامش مي كنن شما چپ و راست ميرين ميگين ياشاسين آذربايجان و هيچي هم بهتون نميگن نگو اين حرفو ديشب همه واقعيت رو ديدن

حتي از خود تبريز هم فقط 80 درصد به تراكتور راي داده بودن و بقيه به استقلال و پرسپوليس راي داده بودن

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا چرا جوك ميگين آخه مگه ميشه چنين چيزي من خودم با دو تا سيمكارت گزينه يك رو ارسال كردم ايرانسل رسيد و تاييد ارسال اومد دائمي تاييد ارسال نيومد خيلي حرف خنده داريه همه ديشب ديدن كه يه ملت چطور ادعاشون توخالي از آب در اومد آخه يه تيم از تبريز رو چه به رقابت با قطب هاي فوتبال ايران با بيشتر از 20 ميليون هوادار حالا جالب اينجا بود كه هواداران ميليوني تبريزي ميگن تهران پايتخته واسه همه است هر كسي زودتر برسه ورزشگاه جا واسه اونه!!!

ديشب فرو ريختن ديوار ادعاي دروغ مردم تبريز رو ديديم

كي ميگه بحث تراكتور يه بحث فوتبالي نيست عزيز من اگه قرار باشه يكي بياد بگه زنده باد مثلا كردستان يا هر جاي ديگه اعدامش مي كنن شما چپ و راست ميرين ميگين ياشاسين آذربايجان و هيچي هم بهتون نميگن نگو اين حرفو ديشب همه واقعيت رو ديدن

حتي از خود تبريز هم فقط 80 درصد به تراكتور راي داده بودن و بقيه به استقلال و پرسپوليس راي داده بودن

دوست عزيز از نظر شما گفتن ياشاسين آذربايجان اشكالي داره؟؟؟؟؟
يعني چي هيچي بهتون نمي گن!!!!مي خواين به خاطر اين حرف بگيرن جماعتو اعدام كنن!!!!!
جرم محسوب مي شه؟؟؟؟
آيا به كسي توهين مي شه؟؟؟؟؟؟
آيا خلاف قانونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آيا خدايي نكرده حقي از كسي گرفته مي شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

computer-engi

عضو جدید

خداوند تو قرآن میگه بخاطر حق و حقوقت بجنگ و بمیر بیا اینجا پاداشت با من!
خدا گفته! با این چرت و پرتاتون تعداد افرادی مثل منو زیاد می کنید برو به این تاپیک
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=146119
90 درصد تبریزی ها گفتند اگر تیم ملی ایران بیاد اینجا ما نمی ریم استادیوم چون به ما ربطی نداره(یعنی فقط آذربایجان)یکی نظر داده چو ایران نباشد تن من مباد 69 رای منفی با 22 رای مثبت گرفته! از خواب بیدار شید مردم آذربایجان بیدارند!
حق تحصیل به زبان مادری هم به نظر آیت الله خویی - شریعتمداری - و این اواخر منتظری یک حق شرعی است.!
حالا انگلیس که سهله خود آمریکا هم بیاد بگه ما این ترکها رو حمایت می کنیم! ما از خدا دستور می گیریم!
شاه هم می گفت بی بی سی مردم رو تحریک می کنه میریزه بیرون!
شما کله سطحی نگری را خودتو زدی به کوچه علی چپ؟؟؟؟؟؟؟؟ ادعای دمکراسی و آزادیتو گوش فلک رو پر کرده! کو زنده باد مخالف من!
در آخر ترجمه ضرب المثل ترکی : کسی که به خاطر قوم اش بسوزد هرگز خاک سر نمی شود!

آخرین ویرایش:

فرشید_civil

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مردم آذربایجان ماهها منتظر نظرسنجی پرطرفدارترین تیم ایران بودند و وقتی دیشب این اتفاق افتاد با خوشحالی زاید الوصف شروع به اطلاع رسانی کردند.
مسابقه شروع شد همه ارسال کردند فقط پیام های همراه اول گزینه 3 را ارسال می کرد.
ایرانسل اصلا ارسال نمی کرد. گفتند حتما خط شلوغ است .
یک ساعت گذشت حتی پیام هایی که به همراه اول فرستاده شده بود هنوز پیام تحویل دریافت نکرده بود!
سایت هواداران(http://trakhtorfans.com/?p=744) اعلام کرد:توجه کنید که بدلیل قرار گرفتن دیتا سنتر تو تهران اول اس ام اس های تهران می رسه، پس سعی کنید نا امید نشید!
ما نامید نشدیم 2 ساعت با سیم کارت ایرانسل و همراه اول خود سعی کردیم!تا وقتی که سایت هواداران اعلام کرد :
کاسه های زیر نیم کاسه است . اگر گزینه های دیگر را راسال کنید به سرعت ارسال شده و پیام تحویل را دریافت می کنید!!!!!!!! مشکل فقط در گزینه 3 است!
همه امتحان کردند و .........
تیمی که 80000 نفر در ورزشگاه هوادار دارد. تیمی که 450000 نفر در سیستم پیامک 10004444 باشگاه هوادار ثبت شده دارد 200000 نفر بیشتر در برنامه نود رای نیاورد!
تا مردم آذربایجان بگویند:

where is my SMS?

متاسفم برای این طرز فکر... شما خودتون میبرین و خودتون میدوزین اخرشم طلبکار میشین.
برادر خوب اس ام اس منم نرفت، من گزینه 1 رو زدم وتا الانم delivered نشده، این که دلیل نشد، بنده مثه شما به همه چی بد بین نیستم که یه موبایلم دستم بگیرم تا از اونیکه موبایلم عکس بندازم...در ضمن شما یه برنامه 2 ساعته رو که کل ملت توش شرکت میکنن با سیستم پیامک خودتون که فقط از خودتون و در بازه زمانی به مراتب بیشتر شرکت میکنن مقایسه میکنین. خوب معلومه کدومش بیشتره... در ضمن شما 200000 نفرم اضافه کنین باز به پایه اون دو تا تیم میرسه؟ حالا اگه به زور میخوان بگین تیمه ما بعد رئال پرطرفدارترین تنمه دنیاست باشه ما قبولت داریم...

تراکتور فقط یک تیم فوتبال نیست(http://trakhtorfans.com/ منبع قسمت نظرات سایت هوادارن) که طرفداری نکردن بابای تو ....
و تا آنجایی که من حس می کنم بی هویتی در خانواده شما عجیب داره موج می زنه!

واقعا متاسفم که به همین راحتی به شعور و شخصیت خانوادگی یه نفر توهین میکنین، جور دیگه ای هم میتونستین جوابشو بدین که ظاهرا بلد نیستین

يعني چي هيچي بهتون نمي گن!!!!مي خواين به خاطر اين حرف بگيرن جماعتو اعدام كنن!!!!!
جرم محسوب مي شه؟؟؟؟

سلام...
اصلا دوس نداشتم دوباره این بحثه مسخره پیش بیاد اما ظاهرا تموم شدنی نیست...
اگه این شعار نژاد پرستانه نیست پس چیه؟ شما یه ارتباط منطقی بین این شعار و فوتبال پیدا کن، در ضمن خودتم بهتر از من میدونی این شعار کلا در جاهای دیگه هم بکار میره که اخریش فوتباله... شما کدوم شعار تو فوتبالو سراغ داری که جاهای دیگه هم استفاده بشه، یعنی ملت تو 16 اذر یا 25 خرداد شعار توپ تانک فشفشه این توپ باید گل بشه رو میگفتن. نیاز نیست شما مستقیم بگین ما قوم برتریم یا مستقیم به شعور کسی توهین کنین... بعضی چیزارو غیر مستقیمم میشه گفت. در ضمن تو بازی اس اس با تراکتور شعارای نژاد پرستانه به مراتب واضح تری در خارج از استادیوم شنیده شد (هر چند از یه عده قلیل)

این پستو تو تاپیک طرفداران تراکتور هم گذاشتم ولی جواب مناسبی نگرفتم :

دوستی میگفت ما 30-40 میلیونیم یه لینک از این امار دولت بدین ببینیم 30-40 میلیونو از کجا اوردین؟
والله اون زمانیکه پرشورترین هوادار شده بودن همه چی خوب بوده تو بوق و کرنا کردن که آه... دیدین چقد شور داریم، اقا عادلم که شده بود سوگولیشون، حالا چون نتیجه به نفعشون تغییر نکرده شاکی شدنو حاج عادلم شده شمر ذی الجوشن...
ولی چن تا سوال اساسی که واسم پیش اومده اینه که این طرفداراش چرا همیشه شاکین، خیلی جالبه هر جا میرن ندای هل من ناصر ینصرنی سر میدن
1- تو بازی با ملوان با اینکه بیشتر از ده درصد ورزشگاه رو بهشون دادن، و به رسم مهمان نوازی مجسمه ستار خانم بهشون دادن شاکی بودن و در سایت گل اون نامه مفتضحانه رو نوشتن بعبارت دیگه نمک خوردنو نمکدون شیکوندن...
2- در بازی با شاهین که فک کنم اوایل لیگ بود گفتن طرفدارای شاهین به شعورمون توهین کردن؟
3- در بازی با سپاهان گفتن کلا بهمون جا ندادن
4- در بازی با سایپا و راه اهن هم گفتن جا ندادن در صورتیکه در هر دو مورد بیشتر از 10 درصدو بهشون دادن
5- در بازی با استقلال و پرسپولیس تیمهای میزبان لطف کردنو نصفه ورزشگاه رو بهشون دادن و باز دادشون در اومد که چرا بهمون توهین میکننو جا نداریم بریم بشینیم:eek:، حالا تو کتاب قانونه خودشون تبصره زدن که چون پایتخته هر کی بیشتره باید جای بیشتری بهش بدن (این یکی دیگه واقعا نوبره)
6- علی کریمی هم که دیگه صداش از دست اینا در اومده بود.
7- در اس ام اسم برنامه 90 هم همه دیدن چه شیلنگ تخته ای انداختن.
8- انواع شعار نژاد پرستانه که خیلی وقته تو فوتبال منسوخ شده در بازیاشون شنیده میشه و ادعای فرهنگشونم میشه.
9- در بازی با استقلال یه کفتری فنا شد که حتی سایت استقلال هم اونو محکوم کرد ولی اینا به کل طرفداران استقلال توهین کرده و اونارو وحشی و بی فرهنگ خطاب کردن که طاقت گل خوردن ندارن، در صورتیکه در بازی رفت بعد از زدن گل اول اس اس، فرهاد مجیدی که به سمت طرفدارای خودی میرفت رو مورد حمله قرار دادنو با سنگ و اجر مصدومش کردن که خدا نکنه همچین اتفاقی در مورد بازیکن اینا بیفته تو بوق و کرنا میکنن که شما بی فرهنگین.
10- در برنامه 90 گزارشگر بازی وقتی از یکی از این تماشچیاشون میپرسید نظرت راجع به بازی چیه طرف شعر ترکی میخوند، اون بنده خدا هی میپرسید نظرت چیه اونم میزد کانال ترکی... حالا این حرکت توهین به شعور ملت ایران نیست پس چیه؟ و جالب اینه که برنامه 90 این مصاحبه رو هم پخش کرد
و د ر نهایت اینکه تمومه ملت فارس و ایران کارشونو ول کردن و کمر به دشمنی اینا بستن و یا به قول خودشون شماها چشم دیدن ما ترکا رو ندارین ...

در ضمن بنده به شرافت و صداقت عادل فردوسی پور شک ندارم و با اینکه یه اس اسیه دو اتیشم این نظر سنجیو قبول دارم

آخرین ویرایش:

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
روزهایی که جنبش سبز راهپیمایی داشت، 2 نقطه در ایران عظیم ترین تجمعات و بیشترین درگیری ها رو داشتن:
1.تهران
2. تبریز
در درجه های بعدی هم شیراز، مشهد و اصفهان
برادران آذری من.. تو رو خدا به خودتون بیاید.. چطور نمیبینید که این یه توطئه است؟ درگیری های لفظی توی همین تاپیک رو ببینید؟ این یه توطئه است که صرفا برای جدا کردن ترکها از جنبش سبز ایرانه..
جنبش سبز اگه تبریز رو از دست بده مثل اینه که دست راستش رو از دست داده.
دوستان غیر آذری.. شما چرا جبهه گرفتید؟ اگه ترک ها بگن که پر طرفدار ترین تیم فوتبال ایران رو دارن، چیزی از شما کم میشه؟ چرا یه اختلاف کوچیک رو تبدیل به یک کینه بزرگ میکنید؟ من خودم شخصا از دوشنبه تا حالا به شدت با موضوع تقلب در 90 مخالفت کردم.. اما به گفته ترک ها احترام میذارم که میگن بیش از 200هزار طرفدار دارن. اگه واقعا تقلبی در 90 صورت گرفته باشه، کار عادل فردوسی پور نیست، کار اون کسانیه که سهام مخابرات رو خریدن (میدنید کیا رو میگم دیگه؟) و هدفشون اختلاف بین ترک و فارس بوده تا جمعیت عظیم تبریز رو از ما جدا کنن..
کسی نمیتونه انکار کنه که در تاریخ ایران ترک ها قومی هستن که بیشترین مقاومت رو در برابر ظالم کردن و همیشه در مبارزه با حکومت های غاصب پیشرو بودن. من هیچ ریشه ترکی ندارم و تا از زمان پدر پدربزرگم اینجا بودیم، اما از ته دل میگم: یاشاسین آذربایجان

computer-engi

عضو جدید
روزهایی که جنبش سبز راهپیمایی داشت، 2 نقطه در ایران عظیم ترین تجمعات و بیشترین درگیری ها رو داشتن:
1.تهران
2. تبریز
برادران آذری من.. تو رو خدا به خودتون بیاید.. چطور نمیبینید که این یه توطئه است؟ درگیری های لفظی توی همین تاپیک رو ببینید؟ این یه توطئه است که صرفا برای جدا کردن ترکها از جنبش سبز ایرانه..
دوستان غیر آذری.. شما چرا جبهه گرفتید؟ اگه ترک ها بگن که پر طرفدار ترین تیم فوتبال ایران رو دارن، چیزی از شما کم میشه؟ چرا یه اختلاف کوچیک رو تبدیل به یک کینه بزرگ میکنید؟ من خودم شخصا از دوشنبه تا حالا به شدت با موضوع تقلب در 90 مخالفت کردم.. اما به گفته ترک ها احترام میذارم که میگن بیش از 200هزار طرفدار دارن. اگه واقعا تقلبی در 90 صورت گرفته باشه، کار عادل فردوسی پور نیست، کار اون کسانیه که سهام مخابرات رو خریدن (میدنید کیا رو میگم دیگه؟) و هدفشون اختلاف بین ترک و فارس بوده تا جمعیت عظیم تبریز رو از ما جدا کنن..
کسی نمیتونه انکار کنه که در تاریخ ایران ترک ها قومی هستن که بیشترین مقاومت رو در برابر ظالم کردن و همیشه در مبارزه با حکومت های غاصب پیشرو بودن. من هیچ ریشه ترکی ندارم و تا از زمان پدر پدربزرگم اینجا بودیم، اما از ته دل میگم: یاشاسین آذربایجان

ما هم نمی گیم کار عادله!
http://javanefarda.com/News.aspx?ID=2287 جنبش سبز و انفعال آذربایجان
http://d.yimg.com/kq/groups/17068178/1805162730/name/Harakate.Azerbaijan.ve.Sabzha.doc

http://www.iranglobal.info/I-G.php?mid=2-52822 سکوت آذربايجان و چراييهاي آن‏

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4412345,00.html دلایل سکوت آذربایجان

چرا دروغ میگی؟؟؟ لینکهای بالا از رسانه های بیطرف جمع کردم و گرنه در سایتهای حرکت ملی صد تا مقاله در این زمینه بود!
سکوت تبریز بعد از انتخابات حتی باعث تعجب و ناراحتی موسوی شد و او به تشکل اصلاح طلبان شیراز برای شروع مجمع نامه نوشت ولی برای مجمع تبریز نه!!!
دلیل اش هم در یکی از سایتها ناراحتی خود از مردم تبریز ذکر شده بود!

مردم تبریز با توجه به شعور بالای سیاسی می دانند در جنبش سبز چیزی به اینها نمی رسد!
من خواستهای مردم رو ذکر می کنم ببین در جنبش سبز است؟
1 تدریس زبان مادری در مدارس
2 اجرای عدالت اقتصادی بین شهرها
3 حمایت ایران از مسلمانان قره باغ به جای ارامنه!

پس انتظار حمایت نداشته باش ! موفق باشید !

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
جرم محسوب مي شه؟؟؟؟

آره مشكل داره فكر مي كني اگه يه كرد بلند و شه و بگه زنده باد كردستان چه برخوردي باهاش ميشه؟؟؟اصلا يه قوميت ديگه غير از ترك جرات اينو داره بگه زنده با قوميت من؟؟؟ درمورد نژاد پرستي هم كه فرشيد گفت

1.تهران
2. تبریز

برادر من كي چنين حرفي رو زده حتما يادت رفته تو همون زمانا تو همين سايت چطور از تنها گذاشته شدن جنبش توسط تبريزيا حرف زده ميشد ما كه حركتي از تبريزيا نديديم و هميشه همه جا تو جنبش ها و تجمع ها همه شاكي از اين بودن كه چرا تبريزيا كه واسه يه روزنامه شهرو به آتيش مي كشيدن الان تو لونه موش قائم شدن اين حرفو نزن تهران كه هيچ بعد از تهران اصفهان و شيراز شلوغ ترين شهر بوده و خوشحالم كه هميشه شهر رشت هم تو اعلام تجمعات بعد از اين اسم ها ميومد من به شخصه خيلي كم اسم تبريز رو تو اين چند وقت اخير شنيدم ديار باقر خان و ستار خان اين موقع خيلي تنها گذاشتين ملتو

ما جبهه نگرفتيم ولي چطور موقعي كه تبريزيا به پرشور ترين هوادار راي مي دادن مشكلي پيش نميومد حالا مشكل ايجاد شده نگين اين حرفو

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز

چرا دروغ میگی؟؟؟ لینکهای بالا از رسانه های بیطرف جمع کردم و گرنه در سایتهای حرکت ملی صد تا مقاله در این زمینه بود!
سکوت تبریز بعد از انتخابات حتی باعث تعجب و ناراحتی موسوی شد و او به تشکل اصلاح طلبان شیراز برای شروع مجمع نامه نوشت ولی برای مجمع تبریز نه!!!
دلیل اش هم در یکی از سایتها ناراحتی خود از مردم تبریز ذکر شده بود!

مردم تبریز با توجه به شعور بالای سیاسی می دانند در جنبش سبز چیزی به اینها نمی رسد!
من خواستهای مردم رو ذکر می کنم ببین در جنبش سبز است؟
1 تدریس زبان مادری در مدارس
2 اجرای عدالت اقتصادی بین شهرها
3 حمایت ایران از مسلمانان قره باغ به جای ارامنه!

پس انتظار حمایت نداشته باش ! موفق باشید !
دورغ؟ دست شما درد نکنه. فکر کنم حق با دوستانه
برادر من كي چنين حرفي رو زده حتما يادت رفته تو همون زمانا تو همين سايت چطور از تنها گذاشته شدن جنبش توسط تبريزيا حرف زده ميشد ما كه حركتي از تبريزيا نديديم و هميشه همه جا تو جنبش ها و تجمع ها همه شاكي از اين بودن كه چرا تبريزيا كه واسه يه روزنامه شهرو به آتيش مي كشيدن الان تو لونه موش قائم شدن اين حرفو نزن تهران كه هيچ بعد از تهران اصفهان و شيراز شلوغ ترين شهر بوده و خوشحالم كه هميشه شهر رشت هم تو اعلام تجمعات بعد از اين اسم ها ميومد من به شخصه خيلي كم اسم تبريز رو تو اين چند وقت اخير شنيدم ديار باقر خان و ستار خان اين موقع خيلي تنها گذاشتين ملتو
واقعا؟؟؟؟؟خوب من که تو عمرم نه تبریز رفتم نه دوست تبریزی داشتم.. اما کاملا یادمه که روز سیزده آبان، صدای آمریکا فیلمی از تظاهرات تبریز گذاشت و گفت بعد از تهران هم بیشترین آمار تظاهر کننده ها رو داشته هم بیشترین کشته شده ها.. بعد هم نوری زاده اومد و کلی قربون صدقه تبریزی ها رفت و گفت شما همه رو سربلند کردین!! من منبع حرفم این بود.. هر کسی که اون روز صدای آمریکا دیده حتما میتونه حرفم رو تایید کنه.. شما ندیدی؟ پس چرا این حرف رو زد؟ پس اونا کی بودن که تبریز تظاهرات کردن؟ من میگم شاید همشون مثل اینا که اینجان و بی ادبانه جواب میدن نباشن؟ شاید خیلی ها هم ایران رو دوست دارن و برای آزادیش میجنگن؟

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورغ؟ دست شما درد نکنه. فکر کنم حق با دوستانه​

واقعا؟؟؟؟؟خوب من که تو عمرم نه تبریز رفتم نه دوست تبریزی داشتم.. اما کاملا یادمه که روز سیزده آبان، صدای آمریکا فیلمی از تظاهرات تبریز گذاشت و گفت بعد از تهران هم بیشترین آمار تظاهر کننده ها رو داشته هم بیشترین کشته شده ها.. بعد هم نوری زاده اومد و کلی قربون صدقه تبریزی ها رفت و گفت شما همه رو سربلند کردین!! من منبع حرفم این بود.. هر کسی که اون روز صدای آمریکا دیده حتما میتونه حرفم رو تایید کنه.. شما ندیدی؟ پس چرا این حرف رو زد؟ پس اونا کی بودن که تبریز تظاهرات کردن؟ من میگم شاید همشون مثل اینا که اینجان و بی ادبانه جواب میدن نباشن؟ شاید خیلی ها هم ایران رو دوست دارن و برای آزادیش میجنگن؟

نه براي اون روز نميگم اون موقع كه داري ميگي ديگه همه جاي ايران تقريبا يه كوچولو هم شده صداشون در مياد و تبريزيا هم از فشاري كه روشون بود رفتن خيابون منظور من اون روزاي اول بود كه ملت ميريختن اون روزا بود كه مردم تنها موندن درحاليكه از تبريز به عنوان يه كلانشهر از 7 كلانشهر انتظار ميرفت تنها نذارن ملت رو

من نميگم تبريز آدم حسابي نداريم ولي ميگم ما بايد با هر كسي در حد و اندازه ي خودش برخورد كنيم وقتي اينجا كسي حسابي حرف نميزنه ما چرا حسابي حرف بزنيم؟؟؟

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
اصلا دوس نداشتم دوباره این بحثه مسخره پیش بیاد اما ظاهرا تموم شدنی نیست...
اگه این شعار نژاد پرستانه نیست پس چیه؟ شما
یه ارتباط منطقی بین این شعار و فوتبال پیدا کن، در ضمن خودتم بهتر از من میدونی این شعار کلا در جاهای دیگه هم بکار میره که اخریش فوتباله... شما کدوم شعار تو فوتبالو سراغ داری که جاهای دیگه هم استفاده بشه، یعنی ملت تو 16 اذر یا 25 خرداد شعار توپ تانک فشفشه این توپ باید گل بشه رو میگفتن. نیاز نیست شما مستقیم بگین ما قوم برتریم یا مستقیم به شعور کسی توهین کنین... بعضی چیزارو غیر مستقیمم میشه گفت. در ضمن تو بازی اس اس با تراکتور شعارای نژاد پرستانه به مراتب واضح تری در خارج از استادیوم شنیده شد (هر چند از یه عده قلیل)

این پستو تو تاپیک طرفداران تراکتور هم گذاشتم ولی جواب مناسبی نگرفتم :

دوستی میگفت ما 30-40 میلیونیم یه لینک از این امار دولت بدین ببینیم 30-40 میلیونو از کجا اوردین؟
والله اون زمانیکه پرشورترین هوادار شده بودن همه چی خوب بوده تو بوق و کرنا کردن که آه... دیدین چقد شور داریم، اقا عادلم که شده بود سوگولیشون، حالا چون نتیجه به نفعشون تغییر نکرده شاکی شدنو حاج عادلم شده شمر ذی الجوشن...
ولی چن تا سوال اساسی که واسم پیش اومده اینه که این طرفداراش چرا همیشه شاکین، خیلی جالبه هر جا میرن ندای هل من ناصر ینصرنی سر میدن

:eek:، حالا تو کتاب قانونه خودشون تبصره زدن که چون پایتخته هر کی بیشتره باید جای بیشتری بهش بدن (این یکی دیگه واقعا نوبره)

و د ر نهایت اینکه تمومه ملت فارس و ایران کارشونو ول کردن و کمر به دشمنی اینا بستن و یا به قول خودشون شماها چشم دیدن ما ترکا رو ندارین ...

در ضمن بنده به شرافت و صداقت عادل فردوسی پور شک ندارم و با اینکه یه اس اسیه دو اتیشم این نظر سنجیو قبول دارم[/quote]
1- تو بازی با ملوان با اینکه بیشتر از ده درصد ورزشگاه رو بهشون دادن، و به رسم مهمان نوازی مجسمه ستار خانم بهشون دادن شاکی بودن و در سایت گل اون نامه مفتضحانه رو نوشتن بعبارت دیگه نمک خوردنو نمکدون شیکوندن... 3- در بازی با سپاهان گفتن کلا بهمون جا ندادن 4- در بازی با سایپا و راه اهن هم گفتن جا ندادن در صورتیکه در هر دو مورد بیشتر از 10 درصدو بهشون دادن 5- در بازی با استقلال و پرسپولیس تیمهای میزبان لطف کردنو نصفه ورزشگاه رو بهشون دادن و باز دادشون در اومد که چرا بهمون توهین میکننو جا نداریم بریم بشینیم 6- علی کریمی هم که دیگه صداش از دست اینا در اومده بود. 8- انواع شعار نژاد پرستانه که خیلی وقته تو فوتبال منسوخ شده در بازیاشون شنیده میشه و ادعای فرهنگشونم میشه. 9- در بازی با استقلال یه کفتری فنا شد که حتی سایت استقلال هم اونو محکوم کرد ولی اینا به کل طرفداران استقلال توهین کرده و اونارو وحشی و بی فرهنگ خطاب کردن که طاقت گل خوردن ندارن، در صورتیکه در بازی رفت بعد از زدن گل اول اس اس، فرهاد مجیدی که به سمت طرفدارای خودی میرفت رو مورد حمله قرار دادنو با سنگ و اجر مصدومش کردن که خدا نکنه همچین اتفاقی در مورد بازیکن اینا بیفته تو بوق و کرنا میکنن که شما بی فرهنگین. 10- در برنامه 90 گزارشگر بازی وقتی از یکی از این تماشچیاشون میپرسید نظرت راجع به بازی چیه طرف شعر ترکی میخوند، اون بنده خدا هی میپرسید نظرت چیه اونم میزد کانال ترکی... حالا این حرکت توهین به شعور ملت ایران نیست پس چیه؟ و جالب اینه که برنامه 90 این مصاحبه رو هم پخش کرد 2- در بازی با شاهین که فک کنم اوایل لیگ بود گفتن طرفدارای شاهین به شعورمون توهین کردن؟ 7- در اس ام اسم برنامه 90 هم همه دیدن چه شیلنگ تخته ای انداختن.
سلام
اصلا دوست نداشتم دوباره اين بحث تكرار بشه!!!
اول اينكه از نظر لطفي كه شما نسبت به آذريا دارين مطلعم !!!خواستين لينكشونو مي ذارم برين ببينين كه از هيچ توهيني دريغ نكردين!!!
پس اگر بنا به نژادپرستي باشه شما خودت در رديف اولي!!!
دوم اينكه وقتي صحبت از پرشورترين بود شما مي گفتي كه تعدادتون زياده!!الان تكذيب مي كني چون شرايط فرق كرده!!!
عين جملات خودتون با لينك:
من میگم در استان فارس اکثرا شیرازی یا قشقایین در استان گیلان همشون گیلکن در یزد همشون یزدین در سیستان همشون بلوچن تنها قومی که چن تا استان به خودش اختصاص داده اذرین. تا اینجا که فک نکنم مشکلی باشه (البته بگذریم که در سایراستانها هم اذریها کم نیستن) پس اولا بواسطه جمعیت زیادتون طبیعتا تعداد طرفداراتونم بیشتر میشن که صد البته نقطه قوتیه ولی ایا این واقعا نکته عجیبیه که همه جا تو بوقو کرنا میکنین که هیچ تیمی مثه ما تماشاچی نداره؟ اتفاقا این خیلیم خوبه که تیمتون طرفداراش زیاده اما کار شاقیم نکردین... بزارین بازم ساده ترش کنم شما اگه یه نسبتی بصورت تعداد طرفداراتون به کله جمعیتتون بگیرین .....
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=119777&page=6

سوما در مورد ارتباط بين فوتبال و شعار!!! دقت كنين به جملات خودتون:
اتفاقا باید بدونی که الان دیگه فوتبال فقط یه ورزش نیست خیلی از دولتها با فوتبال حرفشونو میزنن(نمونه بارزش جام جهانی) شما بازیای ملی کشورها رو ببین تا متوجه حرفام بشی که بالاترین مقام اون کشور واسه دیدنش میان.

http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=119777&page=3

پس اگر از نظر شما اين شعار فوتبالي نيست پس جاي اعتراضي هم نيست!!
در ضمن اين شعار توهين به كسي محسوب نمي شه!!

خدانگهدار

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره مشكل داره فكر مي كني اگه يه كرد بلند و شه و بگه زنده باد كردستان چه برخوردي باهاش ميشه؟؟؟اصلا يه قوميت ديگه غير از ترك جرات اينو داره بگه زنده با قوميت من؟؟؟ درمورد نژاد پرستي هم كه فرشيد گفت

ما جبهه نگرفتيم ولي چطور موقعي كه تبريزيا به پرشور ترين هوادار راي مي دادن مشكلي پيش نميومد حالا مشكل ايجاد شده نگين اين حرفو

نه براي اون روز نميگم اون موقع كه داري ميگي ديگه همه جاي ايران تقريبا يه كوچولو هم شده صداشون در مياد و تبريزيا هم از فشاري كه روشون بود رفتن خيابون منظور من اون روزاي اول بود كه ملت ميريختن اون روزا بود كه مردم تنها موندن درحاليكه از تبريز به عنوان يه كلانشهر از 7 كلانشهر انتظار ميرفت تنها نذارن ملت رو

من نميگم تبريز آدم حسابي نداريم ولي ميگم ما بايد با هر كسي در حد و اندازه ي خودش برخورد كنيم وقتي اينجا كسي حسابي حرف نميزنه ما چرا حسابي حرف بزنيم؟؟؟

اينكه آذريا دل و جرات دارن جاي بسي مباهات هست!! خوب بقيه قوميت ها هم دل و جرات پيدا كنن!!!
اينكه مي گي مشكل داره نظر شخصيته!!!!
مگه زماني كه مردم تبريز تنها بود كسي به دادش رسيد!!!
در ضمن شما تبريز نبودي پس نمي توني بگي چي شده چي نشده!!!

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز

بله حق کاملا با شماست.. به هرکس باید جواب درخوری داد..
من واقعا تا قبل این تاپیک نظر بسیار مثبتی روی ترک ها داشتم و همه جا ازشون دفاع میکردم.. اما واقعا نظرم عوض شد..
جالب اون آقاست که من کلی قربون صدقه ترک ها رفتم، بعد میاد در جوابم دری بری میگه و بهم توهین میکنه!!!
واقعا حق با شماست.. به هرکس باید جواب درخور داد. ممنونم:gol:

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
من واقعا تا قبل این تاپیک نظر بسیار مثبتی روی ترک ها داشتم و همه جا ازشون دفاع میکردم.. اما واقعا نظرم عوض شد..
جالب اون آقاست که من کلی قربون صدقه ترک ها رفتم، بعد میاد در جوابم دری بری میگه و بهم توهین میکنه!!!

صلاح مملكت خويش خسروان دانند.

computer-engi

عضو جدید
دقیقا حق با شماست!
من دارم با دلیل و منبع حرف می زنم شما از صدای آمریکا شعر می خونید!
شما می گید آذربایجان با جنبش سبزه !
من میگم دروغه !ً
http://javanefarda.com/News.aspx?ID=2287 جنبش سبز و انفعال آذربایجان
http://d.yimg.com/kq/groups/17068178/1805162730/name/Harakate.Azerbaijan.ve.Sabzha.doc

http://www.iranglobal.info/I-G.php?mid=2-52822 سکوت آذربايجان و چراييهاي آن‏

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4412345,00.html دلایل سکوت آذربایجان
اینهم لینکهای بیطرف در جهت اثبات ادعا!
در ضمن آذربایجان به نظر مثبت حضرات احتیاجی نداره و میتونه از خودش دفاع کنه!
هزاران سال هم جور شما فارس ها رو کشیده!(غزنویان-سلجوقیان-صفویان-قاجاریه)
مذهبتون رو هم از ما دارید!
دیکه بسه! خودتون برای خودتون فکری بکنید!

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
صلاح مملكت خويش خسروان دانند.
مشکل اینجاست که بعضی ها دوست و دشمنشون رو نمیشناسن.. تا حالا از بعد برنامه 90 3تا تاپیک در این زمینه زده شده که من تو هر 3تاش از آذری ها دفاع کردم و از همه خواستم بهشون حق بدن.. کاری نداره، برین مجموع پستهام رو توی اون تاپیکا بخونید.. اما مدام در جوابم توهین شنیدم! نمیدونم به این کارشون بخندم یا ناراحت شم!
بله.. الان دیگه صلاح ملک خودم رو میدونم

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل اینجاست که بعضی ها دوست و دشمنشون رو نمیشناسن.. تا حالا از بعد برنامه 90 3تا تاپیک در این زمینه زده شده که من تو هر 3تاش از آذری ها دفاع کردم و از همه خواستم بهشون حق بدن.. کاری نداره، برین مجموع پستهام رو توی اون تاپیکا بخونید.. اما مدام در جوابم توهین شنیدم! نمیدونم به این کارشون بخندم یا ناراحت شم!
بله.. الان دیگه صلاح ملک خودم رو میدونم

اگه توهيني بهتون شده من عذر مي خوام.

Dark - Light

عضو جدید
خداوند تو قرآن میگه بخاطر حق و حقوقت بجنگ و بمیر بیا اینجا پاداشت با من!
خدا گفته! با این چرت و پرتاتون تعداد افرادی مثل منو زیاد می کنید برو به این تاپیک
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=146119
90 درصد تبریزی ها گفتند اگر تیم ملی ایران بیاد اینجا ما نمی ریم استادیوم چون به ما ربطی نداره(یعنی فقط آذربایجان)یکی نظر داده چو ایران نباشد تن من مباد 69 رای منفی با 22 رای مثبت گرفته! از خواب بیدار شید مردم آذربایجان بیدارند!
حق تحصیل به زبان مادری هم به نظر آیت الله خویی - شریعتمداری - و این اواخر منتظری یک حق شرعی است.!
حالا انگلیس که سهله خود آمریکا هم بیاد بگه ما این ترکها رو حمایت می کنیم! ما از خدا دستور می گیریم!
شاه هم می گفت بی بی سی مردم رو تحریک می کنه میریزه بیرون!
شما کله سطحی نگری را خودتو زدی به کوچه علی چپ؟؟؟؟؟؟؟؟ ادعای دمکراسی و آزادیتو گوش فلک رو پر کرده! کو زنده باد مخالف من!
در آخر ترجمه ضرب المثل ترکی : کسی که به خاطر قوم اش بسوزد هرگز خاک سر نمی شود!

اگر ترک های زمان ما غیرت داشتند از یک جمعیت 600 هزار نفری 400 هزار نفر آن زمان تبریز برای استقبال از دولت زمان شاه آن هم به فاصله 7 ماه به انقلاب نمی رفتند، اگر غیرت داشتند برای آیت الله اعظمی شریعتمداری به پا می خواستند اما دریغ...
اگر اندکی انسانیت داشتند امروزه حرف از اختلاف و تجزیه طلبی نمی زدند اما...
دریغ از ترک هایی که زمانی افتخارشان سردار و سالا ملی بود امروز به یک تیم ترک می نازند که فقط 1بازیکن ترک دارد.....
دریغ از شما که اصالت خودتان رو فراموش کردید:(

:(:gol::gol::gol:

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر ترک های زمان ما غیرت داشتند از یک جمعیت 600 هزار نفری 400 هزار نفر آن زمان تبریز برای استقبال از دولت زمان شاه آن هم به فاصله 7 ماه به انقلاب نمی رفتند، اگر غیرت داشتند برای آیت الله اعظمی شریعتمداری به پا می خواستند اما دریغ...
دریغ از ترک هایی که زمانی افتخارشان سردار و سالا ملی بود امروز به یک تیم ترک می نازند که فقط 1بازیکن ترک دارد.....

شما لطفا احترام خودتو حفظ كن !!!
يه بار ديگه بخون ببين چي نوشتي!!
توهين كني توهين مي شنوي!!!
اوني كه اصالتشو فراموش كرده خود تويي!!!!

computer-engi

عضو جدید

مردم آذربایجان که به خاط آیت الله شریعتمداری از جونشون هم گذشتند!
مردم آذربایجان حق داردند برای آینده فرزندانشان تصمیم بگیرند شما اسمشو چی میخوای بزار!دوست عزیز!
تراختور نماد هویت طلبی ماست کاری نداریم بازیکنان همش افغانی باشن مهم نیست!
و در پایان حرفهامو با این ابیات شهریار تمام می کنم ! که تجزیه تحلیلش همه رو روشن میکنه!
بــــه قـفـقـازم بــرادر خوانـد با خود مـردم قـفـقـاز // چون در تُركيُه رفتم وه چه حرمت ديدم و اعزاز

بـــه تــهــران آمــدم نشــنـاخــتي از دشمنانم باز // مــن آخـــر سـالـها سرباز ايران بودم و جانباز
خداحافظ دوستان! به امید روزی که همه احساس خوشبختی کنند!
گمان كردم كه با من همدل و همدين و همدردي// بـــه مـــردي بـا پـيـوسـتـم نـدانستم كه نامردي

Dark - Light

عضو جدید
شما لطفا احترام خودتو حفظ كن !!!
يه بار ديگه بخون ببين چي نوشتي!!
توهين كني توهين مي شنوي!!!
اوني كه اصالتشو فراموش كرده خود تويي!!!!

من از شخص شما معذرت می خوام:gol::gol::gol:
اصلا منظورم شما نبودین، ولی حرفایی که اینجا زده میشه قلب هر ایرانی رو به درد میاره، نگفتم فارس گفتم ایرانی، ایرانی یعنی فارس و ترک و لر و عرب وکرد و ....
ما ایرانی ها در طول تاریخ همیشه با هم بودیم، اگر بنا به تجزیه شدن بودن، مدت ها پیش این اتفاق می افتاد.

Dark - Light

عضو جدید
مردم آذربایجان که به خاط آیت الله شریعتمداری از جونشون هم گذشتند!
مردم آذربایجان حق داردند برای آینده فرزندانشان تصمیم بگیرند شما اسمشو چی میخوای بزار!دوست عزیز!
تراختور نماد هویت طلبی ماست کاری نداریم بازیکنان همش افغانی باشن مهم نیست!
و در پایان حرفهامو با این ابیات شهریار تمام می کنم ! که تجزیه تحلیلش همه رو روشن میکنه!
بــــه قـفـقـازم بــرادر خوانـد با خود مـردم قـفـقـاز // چون در تُركيُه رفتم وه چه حرمت ديدم و اعزاز

بـــه تــهــران آمــدم نشــنـاخــتي از دشمنانم باز // مــن آخـــر سـالـها سرباز ايران بودم و جانباز
خداحافظ دوستان! به امید روزی که همه احساس خوشبختی کنند!
گمان كردم كه با من همدل و همدين و همدردي// بـــه مـــردي بـا پـيـوسـتـم نـدانستم كه نامردي

اگر همین الان از کشور جدا بشید خیالتون راحت می شه؟ فکر میکنید اگر از ایران جدا بشید زندگی تون تبدیل به بهشت میشه؟ در بهترین حالت تبدیل به امارات میشد که شب خوابشون نمیبره نکنه ایران عطسه بزنه بادش اونا را ببره .فکر می کنید مستقل میشد یا اینکه امریکا برای حفظه امنیت میاد تو کشورتون پایگاه میزنه و از ترس مردمه همسایه ای که حالا با شما دشمن هستن باید تمام در آمد مملکتتون رو اسلحه بخرید ؟فکر میکنید رهبران تجزیه طلب به فکر شما هستن ؟
یک سری حقوق برای شما باید قائل شد، اما در مورد زبان، مثل این می مونه یک آلمانی بگه من نمیخوام انگلیسی یاد بگیرم، به من ربطی نداره که زبان رسمی دنیا انگلیسی هست، من با همه آلمانی صحبت می کنم خواستند بفهمند و نخواستند هم...
کسی که مانع آذری یاد گرفتن شما نیست، اما آیا واجب نیست زبان رسمی یک کشور هم آموخت؟. دوست ندارید یاد نگیرین ولی خودتون ضرر می کنید.
ایران این همه مرگ بر انگلیس می گه اما تا حالا شده که بگه مرگ بر زبان انگلیسی؟
در مورد آیت الله شریعتمداری هم هیچ کاری نکردید، حالا یا از ترس و یا...
در واقع بیچاره آیت الله شریعتمداری:(:gol:

آخرین ویرایش:

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از شخص شما معذرت می خوام:gol::gol::gol:
اصلا منظورم شما نبودین، ولی حرفایی که اینجا زده میشه قلب هر ایرانی رو به درد میاره، نگفتم فارس گفتم ایرانی، ایرانی یعنی فارس و ترک و لر و عرب وکرد و ....
ما ایرانی ها در طول تاریخ همیشه با هم بودیم، اگر بنا به تجزیه شدن بودن، مدت ها پیش این اتفاق می افتاد.

نيازي به معذرت نيست!
ولي دوست من بهتره همديگه رو زير سوال نبريم!!
اينجا هركسي ديدگاه خودشو مي گه حالا درست يا غلط!! قرار نيست كه يه فارس طرف فارس رو بگيره آذري طرف آذري!!
خود منم شايد خيلي از حرفايي كه اينجا زده مي شه (حتي حرفايي كه همشهرياي خودم ميگن) رو قبول ندارم ولي اين دليل نمي شه به كسي توهين كنم!!
شما وقتي مي گي تركا كل يه قومو مي بري زير سوال!!!
كاش بيشتر به هم احترام مي ذاشتيم!!!!!