كوچكترين روزنامه دنيا در پرتغال + تصاوير

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
كوچكترين روزنامه جهان كه در پرتغال چاپ مي شود در كتاب ركوردهاي گينس، ثبت شد.
به گزارش تكناز به نقل از خبرگزاري ها، روزنامه "ترا توسترا" در شهر "بونتا دلگادا" در مجمع الجزاير ازور كشور پرتغال چاپ و توزيع مي شود.

اين روزنامه ، به صورت هفتگي چاپ مي شود. طول اين روزنامه 25.35 ميلي متر و عرض آن، 18.27 ميلي متر است و در 32 صفحه ، به چاپ مي رسد.
خواندن اين روزنامه تنها با استفاده از ذره بين امكان پذير است. ذره بيني كه بتواند صفحات اين روزنامه را هشت برابر بزرگتر كند.
درآمد حاصل از فروش اين روزنامه صرف چاپ و انتشار آثار ادبي نابينايان پرتغال مي شود.
ثبت اين روزنامه به عنوان كوچكترين روزنامه جهان، با حضور كارشناسان گينس و تاييد آنها امكان پذير شد.

كوچكترين روزنامه دنيا در پرتغال + تصاوير

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه! و مفید.. کم هم جا میگیره. برای سفر خوبه.. اگه رمان باشه که بهتر. باید یه ذره بین تلقی هم بدن باهاش.. ازینا که 1000 تومنه اما تا قبل از شکستن خیلی مفیده
یه بار خیلی سال پیش توی tv جمهوری اسلامی یه قران در این ابعاد نشون دادن که خودشون ساخته بودن. البته کسی از گینس نیومد ثبتش کنه چون ممکن بود اونا رو هم گروگان بگیرن

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
خیلی جالبه-همچین چیزی ندیده بودم که دیدم-ممنون

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جالبه! و مفید.. کم هم جا میگیره. برای سفر خوبه.. اگه رمان باشه که بهتر. باید یه ذره بین تلقی هم بدن باهاش.. ازینا که 1000 تومنه اما تا قبل از شکستن خیلی مفیده
یه بار خیلی سال پیش توی tv جمهوری اسلامی یه قران در این ابعاد نشون دادن که خودشون ساخته بودن. البته کسی از گینس نیومد ثبتش کنه چون ممکن بود اونا رو هم گروگان بگیرن

همدان ـ مهر: کوچکترین قرآن جهان به اندازه 7 میلیمتر و قطر 3 میکرون معادل یک سوم قطر گلبول قرمز خون توسط دکتر روح الله شریفی در 633 صفحه با تکنولوژی بمباران لیزری بر روی یک لایه سیلیکون نگاشته شده است. آیات این قرآن با میکروسکوپ قابل مشاهده و قرائت است.

جهت مشاهده ی تصویر در ابعاد واقعی 565x393 پیکسل اینجا کلیک کنید.

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته کسی از گینس نیومد ثبتش کنه چون ممکن بود اونا رو هم گروگان بگیرن

یعنی خیلی سال پیش هرکی می‌اومد ایران گروگان گرفته میشد؟
یا کسی به ثبت شدن در گینس اهمیت نداد و درخواستی در این خصوص نداد؟؟؟

الان مثلا یه روزنامه به این اندازه دقیقا به چه کاری میاد؟ روزنامه رو میشه با یه دست نیگر داشت و خوند.... کتاب رو هم همچنین... اونوقت برای خوندن این، باید هفت تا دست داشته باشی که بتونی این رو با سایر تجهیزات مورد نیاز برای مطالعه‌اش نیگر داری...!!!

یه کار الکی و بدون سود...

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

الان مثلا یه روزنامه به این اندازه دقیقا به چه کاری میاد؟ روزنامه رو میشه با یه دست نیگر داشت و خوند.... کتاب رو هم همچنین... اونوقت برای خوندن این، باید هفت تا دست داشته باشی که بتونی این رو با سایر تجهیزات مورد نیاز برای مطالعه‌اش نیگر داری...!!!

نمیدونم شما خانم هستید یا آقا اما مهندس هستید/ مهندسی که از این علم فاصله چندانی نداره/لذا تقاضا دارم به ورای این علم و فناوری دقت بفرمایید

با تشکر ناتانائیل

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم شما خانم هستید یا آقا اما مهندس هستید/ مهندسی که از این علم فاصله چندانی نداره/لذا تقاضا دارم به ورای این علم و فناوری دقت بفرمایید

دوست عزیز، زدن یه نمونه‌اش بله! ولی چاپ هفتگیش به نظرم کار بی‌خودی میباشه...! :)...

ما هم ادمیم و حال میکنیم با این چیزا... ولی دلیلی شخصا نمی‌بینیم که هر کاری که یکی دیگه یه جای دیگه‌ی دنیا کرد رو یه جوری یبارن بکوبن تو سر مملکتم! :)

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز

شواهد و قرائن که همین رو میگن. از سفارات آمریکا و انگلیس که بگذریم.. یه خانوم معلم فرانسوی.. یه کارمند بازنشسته سیا.. دو تا برادر ایرانی-آمریکایی پزشک که برای کمک به بیماران مبتلا به ایذز فالیت میکردن.. دو تا خبرنگار آلمانی.. سه تا کوهنورد آمریکایی.. یه خانوم ایرانی-کانادایی که اعدام شد.. یه خبرنگار ایرانی آمریکایی که به قتل رسید در زندان.. یه تفنگدار دریایی ایرانی-آمریکایی که متهم به جاسوسی شد.. یه سینماگر و خبرنگار شاغل در نیوزویک با تابعیت دوگانه (مازیار بهاری) و..... خیلی های دیگه که وقتم رو میگیره تا بخوام بگم.. حالا اگه یکی دو تا از اینها هم بود کافی بود که کارشناسان گینس بترسن از سفر به اینجا، چه برسه به این همه

;)

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه جالب اره اینو من پارسال تو کتاب رکورد های گینس سال 2011 خوندم:D شاید الان کوچیکترش اومده باشه:biggrin:

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز، زدن یه نمونه‌اش بله! ولی چاپ هفتگیش به نظرم کار بی‌خودی میباشه...! :)...

ما هم ادمیم و حال میکنیم با این چیزا... ولی دلیلی شخصا نمی‌بینیم که هر کاری که یکی دیگه یه جای دیگه‌ی دنیا کرد رو یه جوری یبارن بکوبن تو سر مملکتم! :)

نه نگران نباشید استعداد بالای ایرانی همه جا زبان زده قربان
قصد جسارت نداشتم قطعا همینطوره

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
شواهد و قرائن که همین رو میگن. از سفارات آمریکا و انگلیس که بگذریم.. یه خانوم معلم فرانسوی.. یه کارمند بازنشسته سیا.. دو تا برادر ایرانی-آمریکایی پزشک که برای کمک به بیماران مبتلا به ایذز فالیت میکردن.. دو تا خبرنگار آلمانی.. سه تا کوهنورد آمریکایی.. یه خانوم ایرانی-کانادایی که اعدام شد.. یه خبرنگار ایرانی آمریکایی که به قتل رسید در زندان.. یه تفنگدار دریایی ایرانی-آمریکایی که متهم به جاسوسی شد.. یه سینماگر و خبرنگار شاغل در نیوزویک با تابعیت دوگانه (مازیار بهاری) و..... خیلی های دیگه که وقتم رو میگیره تا بخوام بگم.. حالا اگه یکی دو تا از اینها هم بود کافی بود که کارشناسان گینس بترسن از سفر به اینجا، چه برسه به این همه

تو این لیست، فعلا حوصله‌ی لیست کردن همه رو براتون ندارم!!
فقط برید بخونین مسئولین فرانسه یه روز بعد از ازادی اون دختر معلمه! چی گفتن و چطوری به ری 70 میلیون نفر ایرانی خندیدن تا بقیه رو هم برات بگم عزیزم! :)...

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو این لیست، فعلا حوصله‌ی لیست کردن همه رو براتون ندارم!!
فقط برید بخونین مسئولین فرانسه یه روز بعد از ازادی اون دختر معلمه! چی گفتن و چطوری به ری 70 میلیون نفر ایرانی خندیدن تا بقیه رو هم برات بگم عزیزم! :)...

دوست خوبم.. این که اصلا یک بحث دیگه است.. شما فرمودید مگه خارجی ها رو گروگان میگرفتن اینجا؟.. بنده هم عرض کردم با این شواهد بله.. ایران در تناسب زمان به تعداد، دارای بالاترین تعداد اینچنین رویدادهاست. و در مورد اینکه یک حکومت تصاحب سفارات کشورهای بیگانه رو تایید کنه یا خودش رآسا اقدام به گروگانگیری کنه، ایران تنها کشور دارای این افتخاره.. اونم نه یه روز یه هفته و یه ماه و یه سال... بلکه 444 روز!
پاینده باشید;)
:gol:

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست خوبم.. این که اصلا یک بحث دیگه است.. شما فرمودید مگه خارجی ها رو گروگان میگرفتن اینجا؟.. بنده هم عرض کردم با این شواهد بله.. ایران در تناسب زمان به تعداد، دارای بالاترین تعداد اینچنین رویدادهاست. و در مورد اینکه یک حکومت تصاحب سفارات کشورهای بیگانه رو تایید کنه یا خودش رآسا اقدام به گروگانگیری کنه، ایران تنها کشور دارای این افتخاره.. اونم نه یه روز یه هفته و یه ماه و یه سال... بلکه 444 روز!

خوب فرصت شد حرف بزنیم! :)...

اول این اخری رو میگم.... ببین، خیلی از اون افرادی که اونا میگن و شما میگی که گروگان گرفته شدن، جاسوس بودن!! نمونه‌اش اون دختره فرانسوی که درست نیم ساعت بعد از ازاد شدنش، رئیس اداره‌ی اطلاعات فرانسه پوزخندی زد و گفت طرف جاسوس بود و ایران همینجوری ولش کرد! :).... بعدش البته اون خبر رو پاک کردن و تکذیب کردن، ولی یارو تیکه‌ی خودش رو انداخت... حالا، به نظرت اگر کشوری بیاد جاسوس یه کشور دیگه رو بگیره، باید باهاش چیکار کنه؟!! بگه ببخشید که اومدی تو کشورم جاسوسی میکنی؟
جرم خیانت و جاسوسی توی کشورهای دیگه به نظر شما بازداشت و بعدشم ازادی بعد از 6 ماهه؟!

از سفارات آمریکا و انگلیس که بگذریم..
هه هه ماخ!:).... تو همون فیلم ارگو هم نشون میده که کارشون چیزی غیر از سفارت خونه بودن بودش! :)...
حمله‌ی به سفارت انگلیس هم که با واکنش منفی خیلی از مسئولین مواجه شد... و حرکتی صورت گرفته توسط بسیج دانشجویی بودش! اونور دنیا هم از این دست حرکات و حمله به سفارت خونه های ایران زیاد صورت میگیره! :)...

یه خانوم معلم فرانسوی..
من نمی‌دونم که با چه رویی هنوز دارین از این دختره حرف میزنین؟! این یکی اصلا ابروی نیروی نظامی ایران و اقتدارش رو برد! :)...

یه کارمند بازنشسته سیا..
:) :) ایشون هم توریست بودن؟

دو تا برادر ایرانی-آمریکایی پزشک که برای کمک به بیماران مبتلا به ایذز فالیت میکردن..
دلیل بازداشتشون چی بود؟! یادتون هست؟!؟؟ یا فقط این یادتونه که دکتر بودن و علیه ایدز فعالیت میکردن؟!

دو تا خبرنگار آلمانی..
توی یه فیلم/مستند جرم اون دو خبرنگار که اطلاعات علمی چند تا دانشمند رو دزدیده بودن رو پخش کرد ایران! :)... البته اگر همونا باشن...

سه تا کوهنورد آمریکایی..
فکر میکنم تکنولوژی های مشخص کننده و جدا کننده‌ی مرز های کشورها و دستگاه‌های نقشه‌ی الکترونیکی و جی‌پی‌اس و قطب نمای الکتریکی با دقت سانتی متری موقعیت طرف رو اعلام میکنن، تو سال 2010 هنوز وجود نداشتن که سه کوه‌نورد حرفه‌ای امریکایی اتفاقی از کوه‌های شهری میان توی مرز های ایران که صبح تا شب اکراد درش جاسوسی میکنن!! از بنده‌ی کرد بپرس عزیزم! :)... متاسفانه بازم ایران اینا روخیلی راحت ازاد کرد! ...

یه خانوم ایرانی-کانادایی که اعدام شد..
اگر کمی در موردش بیشتر مطالعه‌میکردین(مثلا تو سایت بالاترین!) می‌دیدید که اون خانم قاچاقچی مواد مخدر و تحت تعقیب اینترپل بودش! :)....!!! اون دیگه یکی از بدترین ابروریزی های گروه‌های مخالف نظام بعد بودش چون که خونواده‌ی خودش و چند سایت ایرانی کانادایی(اگر میدونی چی میگم!:)))))))) ) در موردش حرف زدن و بعدش اسناد اینترپلیش مطرح شد! :).... من اسمش یادم نیست... شما برو اسمش رو پیدا کن، اوردن منابع اینکه اینترپل دنبالش بود به جرم قاچاق مواد از من!:)...
جرم داشتن مواد مخدر در حجم های بالا برا فروشنده ها رو که میدونین؟!(اعدام!) فکر میکنین که بزرگ‌ترین قاچاقچی شیشه‌ به داخل ایران رو چیکار میکنن؟!

یه خبرنگار ایرانی آمریکایی که به قتل رسید در زندان..
اسمش چی بود؟! من این یکی رو نشنیده بودم! ....(نه اینکه نیست! میگم نشنیدم راجع‌بهش)

یه تفنگدار دریایی ایرانی-آمریکایی که متهم به جاسوسی شد..
بله! یو اس نیوی مرینی که برای دیدن اثار باستانی تخت جمشید به ایران اومده بود! :).... عزیزم، مرین یعنی نیروهای ویژه...!! از اونایی که وقتی جایی میرن صورتشون رو ی‌پوشونن که کسی نشناستشون!:)... میخوای لیست عکس مرین ها و اسپشل فورس های امریکایی رو برات بیارم که مال روزای اول جنگ افغانستانه و ببینی بعد زا 10 سال عکساشون چطوری نمایش داده میشه؟!
اونوقت یه نیوی مرین(کلا نیوی در امریکا بالا ترین قدرت نظامی و هزینه ها رو داره و اینو میدونی شما حتمی... همینجوری الکی نمیره جایی و احتمالا در قالب تسک فورس ها بوده که این یکی گیر افتاده و بقیه در رفتن! ...

یه سینماگر و خبرنگار شاغل در نیوزویک با تابعیت دوگانه (مازیار بهاری) و....
اینو هم یادم نیست! متاسفانه...

خوب، در نهایت، باید بگم که 12 نیروی کوماندوی امریکایی که در خلیج فارس گرفته شدن و SBS های انگلیسی که 4 سال بعد با تجهیزات کامل بازداشت شدن رو فراموش کردی که بنویسی!!! ....

اون یارو جاسوسه که دانشمندا رو میبرد و بعد از 4 سال زیر نظر بودن، خودش و باندش گرفته شدن رو فراموش کردی بگی!!

ریگی رو هم فراموش کردی بگی متاسفانه...

گروه‌وهابیون سنندج رو هم متاسفانه یادتون رفت بگید....!! ...

عزیزم، صبح تا شب خارجی مارجی داره تو ایران چرخ میزنه! گردش میکنه.... لطفا چرند نباف به هم!

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی‌دونم چرا هروقت چرندیات می‌بافید به هم و بهتون گفته میشه، جای جواب دادن میاین میگین من دیگه حرفی ندارم!!!!

یه بار ماندلا، یه بار شادیاخ، الان هم شما....!!!
یکی دیگتون هم که راه افتاده و به جای حرف زدن و جواب دادن به حرفام، میگه تو قبلا اینجوری فکر میکردی چرا الان اینجوری فکر میکنی؟!!!!

واقعا برام جالبه! :)....

پس کی میخواین فکر بکنین و بی‌طرفانه فکر بکنین به حرفای خودتون و پاسخ هایی که گرفتینن، خدا عالمه! :)...

فکر کردی وقتی میگی چرا ایران تروریست ها رو دستگیر میکنه، باید بهت جایزه‌‌ی متفکر سال رو بدن؟ معلومه که میگن حرفت چرنده! :)

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
از فیلم آرگو همینشو فهمیدی ترول جان؟ :)

عزیزم 33 تا پست زدی، 28 تاش افرین و تشکر و خوب بود بوده، بقیش هم که موافقم و کارت درسته بوده!!!
اونوقت من ترولم؟؟؟
خوب شما بفرما چیزی که خودت از ارگو فهمیدی رو بگو ما هم مستفیض؟! مصتطفیز؟! بشیم! :)

FilmBazZZ

کاربر بیش فعال
ترول جان بنده امروز عضو شدم اولا"
دوما" عین تو نیستم تو هر موضوعی صاحب سبک باشم و اظهار نظر الکی بکنم
سومآ ماهیت تو واسه همه شناخته شدس
چهرما" برو تو پیج ایبرت نقد آرگو رو بخون.
:)

FilmBazZZ

کاربر بیش فعال
ترول جان
ازتون سوال دارم؟؟؟
چرا خوبی های فیلم رو نمیبینین؟؟ چرا واقعا؟ فیلم این طور در داخل امریکا و بیرون امریکا مورد پسند اکثر منتقدها قرار گرفته و این طور جایزه دادن بهش!!گلدن گرفته، اسکار گرفته!
چون فیلم در مورد ایران ساخته شده این جایزه ها رو دادن بهش؟ چرا همش کورکورانه نگاه میکنین به قضیه؟؟ سال پیش به یک فیلم ایرانی جایزه دادن !! اگه میخواستن میتونستن جایزه ندن!
ابتدای امر اگر داستان چه واقعی باشه چه نباشه شمای بیننده باید به طریقه ساخت فیلم و اون هنری که کارگردانان و بازیگران فیلم در فیلم مصرف کردند دقت کنید
نه این که بله من ایرانیم غیرت دارم این فیلم دری وری هستش مرگ بر امریکا :smile:
اگه این طوری هستش صبح تا شب امریکا داره به خودش توهین میکنه تو فیلم و سریالهاش.
اگه دوست داری حتما 24 و سریال میهن رو ببینین!!!

تو داری از نگاه یک ایرانی به فیلم نگاه میکنی و میگی نخیر این اتفاق نیوفتاده، پس فیلم نابوده فیلم اشغاله
فیلم چه درباره ایران ساخته شده باشه چه نه!! فیلم هستش عین هزارتا فیلم دیگه.
در ضمن خوش ندارم دیگه باهات هم کلام بشم.

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض سلام و احترام

از دو کاربر محترم تقاضا دارم از کنار تاپیک ایجاد شده بعد از لذت و عبرت گرفتن از این فناوری ساده گذشته و وارد مشاجره نشوند.

با تشکر ناتانائیل

بالا